Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szervervásárlás


Sliders

Recommended Posts

Adani

Persze, vagy ha nem letölthetõek ( a Mandrake kezeli az rpm csomagokat, így a telepítéssel sem lesz gondod). Mégis milyen szervert akarsz?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szerintem a debian is teljesen jó. Nem tudom miért mondják, hogy nehéz. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, a SuSE doboza nehezebb. :P:D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
JOINT72

Hadd kérdezzem meg, hogy egy átlagos gépigényű PC-s FPS játékhoz milyen szervert lehetne készíteni? Nem csúcskonfig, hanem ami árban még elfogadható.

 

Milyen táp kell bele? Ha jól tudom az asztali PC tápok elvileg nem 24 órás üzemre valók.

Megoldható, hogy nagyon csendes, esetleg teljesen hangtalan legyen?

Van különbség bot mapokat futtató és 30-60-150 élő játékost kiszolgáló szerver között?

Milyen op. rendszer, vírusvédelem és tűzfal kell? Esetleg még kémprogram védelem?

Backup hogyan legyen megoldva? Milyen időközönként? Op. rendszer is tudja vagy külön programmal? Esetleg RAID-dal is megoldható?

Angol nyelvtudás mennyire kell? Vagy mechanikusan is meg lehet tanulni egy szerver üzemeltetését?

Egy magyar szerver, hogy kerül fel a külföldi szerverlistájára? Valakivel egyeztetni kell? (Angol tudás).

 

Bocsi ha kicsit hosszú lett. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nézd meg a neten mi a gépigénye az adott programnak (nem a játéknak, hanem a szerver programnak).

 

- Sima táp is jó lesz ha nem akarsz költeni, a szervertápok annyiban jobbak, hogy magasabb a minőségi követelményük, és részint redundánsak. Halk szervertáp nincs, az nem a csendes működésre van kihegyezve.

- Minél több az ember annyival több dolga lesz a szervernek, hogy kiszolgálja őket, és a sávszélesség is több kell legyen. Általában nincs nagy gépigénye ezeknek a dolgoknak, mert csak annyit csinál, hogy feltölti neked a térképet, és a játékosok pozicióját figyeli/továbbítja. Sávszélesség kell neki rendesen, tehát egy 100 megás hosting nem árt. Azzal már egész sok játékost ki tudsz szolgálni. Otthoni net az felejtős.

- Nagyrészt Linuxon futnak az ilyen szerverek. Anti-spyware nem kell hacsak nem böngészel a szerveren (csak Windows esetén), tűzfal az persze nem árt. Vírusvédelem sem kell, ha van tűzfalad.

- Hogyan szeretnéd megoldani a backupot? A RAID nem backup, de hasznos. Ha mentést szeretnél akkor, raksz rá még egy ftp szervert, amin eléred a szükséges könyvtárakat. Lemented magadnak, és kiírod DVD-re. A Linux tudja az rsync-et, amivel távolról szinkronizálhatsz könyvárakat.

- Angol nyelvtudás nem árt, mert a konfigok angolul vannak kommentezve.

- Általában úgy kerül fel egy szerver, hogy a szoftver amit futtat a szerver, hirdeti (nem plakáton) a megfelelő helyen (egy másik szervernek ami a listát készíti), hogy van ilyen. Ez is állítható a konfigból.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Kicsit konkrétabban lehetne? Milyen és mekkora proci, RAM, táp?

 

Nem akarnék sok játékot futtatni csak egyett. Egyszerre egy, max. 30-as létszámú map menne. Konkrétan mekkora sávszélesség kell?

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Van 1 webszerverünk, amin Linux van Plesk programmal. Viszont kéne rá 1 antivirus is, hogy megszűrje az email-eket. Tud valaki egyet mondani?

Link to comment
Share on other sites

Greene

@Kiskalóz: A MAil VIrus Scanner -> AMAVIS

 

@Joint: én minimálisan 256 kilobittel számolnék felhasználónként. Konkrétumokat kérsz, és belinkeled a játék követelményeit, ami semmire se jó? Nem a szerver renderel, ott teljesen másak a konkrétumok. Legalább a játék nevét beírhattad volna, hogy megnézhessem neked, az a szerver ami ehhez szükséges milyen konfigon fog elfutni...

 

A témát ezennel ünnepélyesen áthelyezem az őt megillető helyre.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72
Legalább a játék nevét beírhattad volna

Joint Operations Typhoon Rising-ről lenne szó. De máshonnan olyan infókat kaptam, hogy 10 Mb/s fel - letöltési sebesség kell egy normális szerverhez. A játék maga alkalmas szerver módban való használathoz, nem kell külön program. Konfig P4 2.4 GHz, 512 MB RAM, Radeon 9200 VGA is elég lenne és Windows XP alatt is jól menne. De a sávszélességem úgy néz ki nem lesz elég. Erről nem tudtam semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Soma01

Egyik ismerõsöm cégénél úgy gondolták, hogy az adatok biztonsága és elérhetõsége szempontjából az lenne a legjobb, ha egy fájl szervert üzemeltetnének.

A kérdés már csak az, hogy milyen legyen ez a szerver? Mennyibõl jönne ki? Megéri e?

Vannak kész megoldások is és építhetek egy PC-t, 2 vinyó, RAID, Linux (amihez nem értek).

Mit ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Tudom, nem céges felhasználásra készült, de fájlszervernek egész jó a HTTP File Server:

http://www.rejetto.com/hfs/

és ingyenes

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha jól értem, akkor azt kérdezi milyen vason valósítsa meg. Vannak kész megoldások, melyeket webes felületen keresztül lehet menedzselni. Sajnos ezek nem olcsók. Találtam egyet, de szerintem ebben nincs RAID. :hááát:WD NetCenter™ Network Drives

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Akkor inkább építek egy gépet. De milyen op rendszerrel? Olyan alaplapot akarok, amin van minden integrálva. AsRock lesz szerintem, úgysem fogom húzni, alapon meg jók azok. Ram vajon mennyi kellene? AMD procira gondoltam és 2 db egyforma vinyó RAID-ben.

(azt, hogy "ehhez nem értek", a Linuxra értettem csak)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Akár egy VIA EPIA is lehet, bár nem tudom mennyire lesz terhelve adatforgalommal. De jó egy egyszerû AMD-s konfiguráció. 512 MB RAM elég lesz neki. 1 modulban teszed bele és ha kell még, tudod bõvíteni. Ha van pénz liszenszre, akkor Windows XP. Linuxot én sem ismerem, ezért ebben a témában nem tudok semmit mondani. Viszont annak ellenére, hogy RAID-ben lesznek a rendszeres mentés fontos.

Nekem otthon két gépem van és az egyiken vannak megosztott mappáim. Ezt a gépet használom pl. programok telepítõjének tárolására. Még nincs RAID-ben a winchester, de elõbb utóbb ez lesz. Akkor a képeimet is átteszem oda. Ez egy PIII-as 512 MB RAM-mal és tökéletesen megfelel. :) Néhány munkaállomásos hálózatba nem kell komoly gép, szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Neo

A Http File Server-t én is tudom ajánlani, céges környezetben is működik, a port módosítható. Otthoni felhasználáskor pedig "A" & "B" pont között nem az egyenes út, hanem a hfs a leggyorsabb út :) Csak a letöltési sebességgel kell számolni, nincs meg a feltöltési lassúság, mint pl. az ftp esetében.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ez egy letölthetõ szoftver, nem? Ami gondolom egy HTTP felületû fájlszervert valósít meg. Ez szép és jó, de a lényeg az volt, hogy RAID-ben legyenek az adatok a biztonság miatt. Hogy erre rátesz egy szoftvert, ami felületet biztosít az mellékes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
totisiraly

Hogy lehet szervert csinálni abból a géppből amit amúgy is használsz?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Multitaskingnak hívják. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
riskawarrior

Hali!

 

Egy otthoni szerver összerakását tervezgetem, szóval nem egy több ezer felhasználós géptermi szerver kell.

Az elsõdleges szempont a fogyasztás, így az Intel Atom processzorai körül nézelõdtem, és összeállítottam egy konfigot, a véleményeteket kérném róla (további szempont persze az ár, és a teljesítmény):

Alaplap: Intel D510MO OEM

Memória: GeIL USA 2048MB 800MHz CL4 DDR2 Ultra Single

Ház: Thermaltake Element Q VL52021N2ED

És HDD-ben 2 között õrlõdök:

Western Digital 1TB 7200rpm 32MB Caviar Black - WD1001FALS ami gyors, ellenben sokat fogyaszt és igencsak melegít, és a

Western Digital 1TB 5400rpm 8MB Caviar Green - WD10EAVS között, ami kevesebbet fogyaszt, így valószínûleg kevesebbet is fog fûteni nekem, viszont kérdés, hogy teljesítményben elég e - még egy otthoni - szervernek is?

A szerveren majd Linux fog futni a nap 24 órájában, de lehet az esti órákban majd nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha meg tudod oldani a kis ventilátor cseréjét, akkor a Gigabyte D510-es megoldását javasolnám, emellett a zöld merevlemezekre szavazok.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A tápról tudunk valamit? Nekem ismeretlen.

Link to comment
Share on other sites

riskawarrior

Aha, és miben jobb a Gigabyte alaplapja? Az Intelén van még PCI express mini slot is a Gigához képest.

A ventillátor cseréje pedig passzívra vagy egy erõsebb aktívra legyen?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ami még eszembe jutott, hogy bizonyos Green típusokkal meggyûlt a baja több Linuxnak. Azzal mi lett?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Gigabyte-on van +2 SATA, ami még jól jöhet. A ventilátort egy halkabbra kell cserélni. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na megtaláltam. Erre gondoltam:

 

Amit az új EARS típusokra írtál 4 kB-os szektoros advanced format megoldást, az jó lehet, meg valószínűleg tényleg ez lesz a jövő.

http://ipon.hu/hir/merevlemezek_4_kb_os_sz...ez_a_jovo/10784

Csak azért ez sem annyira leányálom egyelőre. Ha csak Vista/Win7 op. rendszer van, akkor semmi probléma.

Ha XP is van a rendszerben, akkor gondok vannak, mert az nem tudja kezelni, hogy az első partíció ne a 63. hanem a 64. szektorban kezdődjön, ahogy az új rendszerben kellene.

A WD oldalán is le van írva, de itt egy cikk. http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3691&p=1

Na most XP esetén vagy jumpert használunk a 7-8 pinekre, vagy a WD beállító programját.

Ha viszont nemcsak XP, hanem Vista/Win7 is van, akkor meg azoknál nem használható a jumper. :hááát:

A problémát fokozza, hogy állítólag Linux esetén sincs gond ezzel, de időnként mégis.

A NAS-oskban, médialejátszókban okozott gondot olyan 1 MB/s-re csökkent sebességgel. Márpedig jelentős részben pont ezekre a célokra használna az ember green vinyót, amiknek saját Linux op. rendszerük van.

Valószínűleg az van, hogy valamelyik kerneltől kezdve a Linux kezelni tudja, de ezeknek a készülékeknek az op. rendszere erre nincs megfelelően felkészítve még.

Linux guruk írtak valami paraméterezett gpartedes partíció létrehozásról, ami talán segít.

Szóval egyelőre csak csínján ezzel az advanced formattal, illetve csak a megfelelő helyen és op. rendszerrel.

Azért kísérletezni lehet. ;) .

A WD Greenből nem mindegyik gázos, csak az 1 TB és afeletti EADS. A többi még akár jó is lehet. :) (Nálam rendszerwinyóként is üzemel egy 640 gigás Green, mindenféle probléma nélkül.) A tuti választás a Black. Kicsit drágább, eléggé kerreg, de cserébe gyors és megbízható, és alig melegebb, mint a Green. (Sőt, ha azt veszem, hogy nálam a Black a rendszerlemez, a Green meg csak tároló, akkor az a pár fok különbség el is hanyagolható.) Na jó, a gyorsaság relatív, nyilván bármelyik SSD kenterbe veri, de a többi hagyományos merevlemezhez képest szerintem egész jó a sebessége. Kár, hogy Blue winyóból nem csinálnak 1 TB felettit. A Samsung felejtős, szeretek biztosra menni. :P

Ami az EARS újfajta formázási rendszerét illeti, én annyira nem félek ettől, elvégre a Vistánál korábbi operációs rendszerek nálam legfeljebb virtuális gépen futhatnak. Linuxot sem használok élesben. Szerintem nem lesz ezzel komolyabb gond. Látatlanban viszont csak találgatni lehet, így megint csak magamat tudom ismételni: a puding próbája az evés. :fincsi:

Ha a Black winyóból is kijön az Advanced Format verzió, én venni fogok belőle (lehet, hogy nem is egyet). De még az is lehet, hogy egy EARS meghajtót veszek, ha azt mondjátok, hogy minden oké vele. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...