Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szervervásárlás


Sliders

Recommended Posts

Sliders

Sziasztok!

 

Régi forumon is feltettem a kérdést de szoltak h van az új, hátha itt több válasz érkezik.

 

Hozzátok fordulok komolyabb kérdésekben szerver építés ügyében. Következő a helyzet. Egy olyan szervergépre lenne szükségem, amely nagyon sok háttértárolót tartalmaz. Mivel tükrözni is kéne az adatokat melyek rajta vannak. az a kérdésem hogy egyáltalán mekkora az a meghajtó szám (winchetser) amelyel még lehet terhelni egy számítógépet egészégesen. 20 winchestert elbírnak vagy többet is? Illetve egy olyan ház kellene amelybe minnél tbb winchestert lehet szerelni. A 2005 Májusi Pcworld 19. oldalán látható egy fénykép egy ilyen házról, tudnátok segíteni benne ez melyik milyen? Bármiylen megoldás érdekel. a Szervernél a fő az hogy nagyon sok háttértárolóval rendelkezzen. Hogy lehet ezt megoldani. Vannak házon kíüli rack szekrények? Le tudja ezt kezelni egy P4-es? mennyi memória kell sok-sok winyóhoz? Segítsetek kérlek. Nagyon hálás lennék érte.

Bármi érdekel. Esetleg tudtok, kérlek linkeljetek URL-t is.

 

 

 

Kaptam egy választ is ezt is bemásolom:

 

ARPSOFT: Javasolnám egy külső raid rendszer beszerzését.

 

 

erre a válaszom:

 

Szia!

 

Arpsoft köszi a választ. Ne haragudj hogy kérdezek még párat, de nem vagyok a külső raid rendszerekkel risztában. ELőszőr is ilyet még nem láttam, tudnálm utatni konkrétan ilyet, mert kerestem de sehol semmi. Ezeket hogy kell, vagy lehet a géphez kötni? Mennyit bír egy gép el? Illetve ezekért a raid rendszerekért egy szerverhosting szolgáltatónál dupla helyet kell fizetni?

 

Továbbra is várok ötleteket isrásokat ez ügyben, ha lehet URL megjelöléssel. Köszönöm előre is a váalszotokat

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Goolge-t hívhatod segítségül: "external raid"

 

Olcsóbb megoldás lehet egy nagy torony ház beszerzése, amibe raksz egy SCSI vezérlőkártyát, majd ráakasztasz 15 HDD-t. Evvel is el lehet érni simán az 1TB-ot.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Szia próbáltam a googlet de csak ilyen U rackek jöttek ki. Olyan kéne mint egy szerver ház de csak vinyó kéne bele.

A Chieftec Jumbo 1500 háza nem rossz. 15 vinyó de asjnos ez csak 7+7+1 rendszer. Igazából hasonló kéne. Persze nem valami csillagászatni áron.

 

AMugy egy PC ezt elbirja, vagy ennyi winyó már nem egészséges? Illetve a scsi vinyót nem támogatom inkább sata. Egyáltalán sata külső rendszerek vannak?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A lényeg, hogy legyen elég táp a rendszeredben. :D

 

Én továbbra is a SCSI-t javaslom.

 

Egyébként ott vannak a találatok között a Promise termékei is, amik nem pont rack-be valók, iletve álló házuk van.

 

Egyébként mekkora az a nagy tárterület, amit ki akartok alakítani?

Link to comment
Share on other sites

Sliders

hát minél nagyobb kéne. Weblap tárhely gép lenne, elsősorban, illetve játék szerver is. Elbírja ezeket? Nem warez gépről van szó.

Vagy nem jó ha egy gépen több website is van? Érdemes több kisebb gépet venni?

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ha FTP szervert is akarsz weboldalhoz, akkor szerintem egy célgépet kéne használnotok.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Szia!

 

Pontosan milyen célgépre gondolsz? Amibe sok winchester fér bel, (nem 4-5) és elbirja a weblapokat illetve játékszerverként is üzemeltethető? Egyáltalán megoldható ez?

 

Mennyire terheli a gépet több jáékszerver futtatása, illetve weblapok elhelyezése. Szóval a kettő nem oldható meg egy helyen? Nem akarok milliókat költeni rá, de a sok winchester fontos. Hogy érted hogy FTP szerver is. Hát igen ftp-n keresztül is hozzáférhető a gép. De miért? Kérlek segts / segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Nemrégen láttam olyan FTP-szervergépeket, amiket USB-ről lehetett vezérelni és akkora volt, mint egy külső HDD-ház. A vinyót külön lehetett bele rakni.

Ha jól veszem ki a hozzászólásodból neked egy ilyen megoldás nem lenne megfelő.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Figyu!

Ha veszel egy gépbe egy 200 GB-s vinyót, nehogy má ne legyen elég erre!

Szerintem elég nehéz lesz értelmes web adatokkal feltölteni!

 

De egy kiegészítő táppal belerakhatsz még 4-et, ha raksz a gépedbe egy plusz RAID kártyát.

 

Szerintem elég gyenge lesz viszont a sávszélesség -tárhely arányod. Egyszerűen nem fogjátok tudni értelmesen kihasználni azt a rengeteg tárhelyet.

 

Gondolj bele, mennyi idő fel meg letölteni ennyi adatot!

 

Ha meg felraksz 10 fullos játékot, amiből mindegyik 5 CD, akkor ellőttél a 200 GB-ből 50-et! Marad még 150!

 

Szóval nem értem igazán ezt a nagy tárhely igényt.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Hali Arpsoft!

 

Még egy utolsó kérdésem van! Lehet vagy olcsobb, érdemes házilag összerakni szervert?

 

Ez a ház szerinted milyen? Irj véleményt:

 

Chieftec JS 1500-as ház

 

Ehhez is lehet külső racket szerelni? Erre még váalszolj nekem! Köszönöm!

 

Igazad van, lehet a játék részét ki kéne hagyni. Igazából elsősorban Weblapok lesznek. De a ház ha jó mindneképp maradna. Kérlek mond el mondjátok el véleményeteket az egyénileg összeállított szerverről.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jó ez a ház, bár nem olcsó! ;)

 

Ehhez már nem kell külső szekrényt rakni, mert van elég táp és hely is a merevlemezeknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Sliders

Sziasztok!

 

Az elöbb már kérdeztem ugyan egy hasonló konfigurációt de az az egyik ismerõsömnek kellett, ezuton is hála azóta jól muzsikál a gép

 

Viszont most egy másfajta kérdésel fordulok hozzátok. a Keret eég szegényes, és sajnos ennyibõl kellene megépítenia gépet.

A használat: 2 ut server futatása 3 cs szerver futtatása.

Emellett fájl szerver funkciót is betöltene a gép + HTTP melyen nagyobb látogatottságú oldal futna

 

A kérdés az hogy mit ajánlotok. a Gépbõl a ház megvan ez egy chieftec BA-01B-B-B tipusú ház.

A gépre kb még ugy 100 maximum 150 ezer ft lenne. Ebbõl kellene megoldani az alaplapot, cpu-t memóriát, vinyókat, nagykeráron.

Mivel ennyi akeret így nem scsi wincsik lesznek benne, és ugyebár nem szerver alaplap ez gondolom tisztasor.

 

Viszont tényleg nincs több pénz rá. Hallok olyan rémhíreket h ezek a hardverek nem birják a folyamatos terhelést és szétrohadnak, ez tényelg így van? tényleg halott ügy a dolog? 3 hónap mulva lehetne is kidopbni? Nehogy már iylen rosszak legyenek a desktop cumok.

 

Valaki tudna mondani jó hírt, is :) vagy pls, valaki tudna segíteni...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Dehogy kell kidobni! Ez hülyeség. Nyugodtan lehet azt is vásárolni, csak arra ügyelj, hogy szerverbe ne tuningalaplapot vegyél! Fõleg ne Abitot! Akkor nem kell kidobnod.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Vegyél ASUS P4P800-E Deluxe -ot. Nálunk is az megy az egyik szerverben egy 3200-as P4-gyel karöltve és 1 Gb RAM-mal megtámogatva. Nagyon jól megvannak. :)

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Köszönöm az eddigi segítséget.

 

Még kettõ kérdésem lenne, és nem is tartalak benneteket fel ezzel a témával.

 

Szóval a SATA wincsik, azok bírják a terhelést, ugyértve h a több user kérdez le róluk, mert azt is hallottam h összeesnek, vagy nemnagyon bírják a kiképzést, azért ez így durva lenne.

 

Illetve látom P4-es lapot mondtatok. ezekszerint AMD-t nem ajánlatos szerverként berakni?

Érdemes alaplapból olyat venni amin van 8 sata konnektor? Az a baj h az ilyen alaplapok többnyire nForce4-es játékosoknak szánt cuccok. Szóval az emiatt nem jó.

Az alaplapi raidra meg gondolom nem tennétek fel az életeteket, vagy? Intel sata raid kártyák tükrözés végett drágák mondjuk.

 

Mit mondotok?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

én az általam említett alaplap raid-jét használom. Eddig nem panaszkodom. (Novemberben lesz 1 éves a rendszer) Viszont ha van pénzed vezérlõkártyára, akkor szerintem használj azt.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Szia Gábor!

 

Köszi az infókat, már csak tényleg a winchester terhelési kérdésre várom válaszodat, hogy a sata winyók irják e a kiszolgálást. Mert ugye itt 5 játék szerver lenne, egy http kiszolgálás, és egy fájlszerver cucc.

Elõre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
....már csak tényleg a winchester terhelési kérdésre várom válaszodat, hogy a sata winyók "b"irják e a kiszolgálást.

Bírni biztosan bírják.

Az igazság az, hogy én IDE winyókat használok. Abból is a Samsung SP 1614N-et.

Eddig nem nagyon volt vele gond. A SATA-tól még egy kicsit tartok. Még nem annyira kiforrott a technológia mint az IDE. Nem merném rábízni a cég adatait. Meg ha egyszer valami megfelelõen mûködik, azt nem kell lecserélni azért, mert van egy újabb technológia. Annyival meg nem gyorsabb, hogy látható eredménye legyen.

Aztán vannak olyanok akik a SATA-ra teszik a voksot. Én csak annyit mondok, hogy nekem otthon egy ugyan olyan gépem van mint a serverünk csak SATA winyóval. Tehát van összahasonlítási alapom. Még csak egy árnyalattal sem gyorsabb a rendszer. Sõt ha haveromhoz akarom átvinni a winyot akkor még meg is szívom, mert neki van SATA csatija, csak a tápon nincsen kábel hozzá. Átalakítót meg lusta venni.

Egy szó, mint száz! Szerintem inkább használj IDE winyókat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gereby

Semmi... :S Ez a SOLTEK... :mérges:

Bár lehet, hogy dobom az egészet, és mégis csak a notebookom lesz a szerver, bár nem biztos, hogy elbírná, de rengeteg érv szól mellette. Majd meglátom...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már miért ne bírná szerverként? :?:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nos. A notebookom a következőkért lenen nagyon jó szervernek:

:nyíl: Nagyon csöndes, semmi hangja.

:nyíl: Keveset fogyaszt (legalábbis remélem)

:nyíl: Kicsi

 

És a következőkért nem:

:nyíl: 233MMX Intel P1 (ami még nem is lenne nagy baj)

:nyíl: 32MB RAM... :pislog::o

:nyíl: Win 2000 nem megy fel rá, csak 98 :S (ami nem épp szerver OS ezzel mindenki tisztában van), Linuxot meg nem ismerem, meg nem is tudom melyik disztribúció lenne igazán jó...

 

A P2-es:

:nyíl: Van elegendő RAM-ja

:nyíl: Nagyobb teljesítményt tud mint a notebook

:nyíl: Bármilyen OS-t elvisz

 

viszont:

:nyíl: Többet fogyszt

:nyíl: Van hangja

:nyíl: Nem tudom észrevétlenné tenni apám előtt... :upsz::)

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Gereby

 

Tényleg jó ötlet volna a Linuxot megpróbálnod, szervernek ideális, ingyenes, és a 30 Gb-os korlát sem akadály neki. Én is meglepõdtem, de a saját szememmel láttam, hogy még egy 80 GB-os winyót is kezelt egy 486-os gépen, ahol még a win 8 GB felett sem boldogult. Közben egy Linux guru mondta, hogy a Linux közvetlenül nyúl a wincsihez a Biost is megkerülve. Vagyis ezen menne, sõt manapság már telepíteni sem bonyolult, sokat fejlõdött ilyen téren is.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

És milyen linuxot ajánlanál?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mandrake, vagy Red Hat. A Debian bár sokat fejlõdött még mindig túl bonyolult. Suse-t ne használj, mert az nem igazi Linux ( Linux guruk szerint, ugyanis rengeteg pontban eltér a Linux szabványoktól). Nekem személy szerint Red Hat, Mandrake, és Suse-vel volt dolgom, ezek közül a Mandrake jött be a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

És ezek tartalmaznak szerverprogramokat?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...