Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ajánlom magamat!


web

Recommended Posts

firewolf

Üdv!

 

Kicsit újradizájnoltam az oldalunkat és gondoltam megosztom veletek: Link. Írjatok véleményeket, hideget, meleget. Igazából mindig attól lehet fejlõdni, ha elmondják, hogy mi nem tetszik, úh hajrá!

 

Firewolf

Link to comment
Share on other sites

payskin

A beeső 18-as doboz Chrome alatt elég borzasztóan néz ki:

 

- a címsorban Figyelem! nincs függőlegesen középen, majdnem eléri a plafont.

- az Elmúltam tapad a checkboxra,

- a gombok szövegei is el vannak csúszva függőlegesen,

- van valami szöveg a doboz jobb alján, amit nem is értek (jdjalog?)

 

Miért kell checkbox és Belépek gomb?

 

Szerk: megnéztem Firefoxban, ott sem sokkal jobb a helyzet. :(

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Szerintem jó és átlátható a tartalom. Alacsonyabb logo sávot javasolnék, ami éppen csak (keresőmező magasságnyival) nagyobb alul-felül, mint maga a logo. Így több info látszódna, és nem kellene olyan hamar lefelé görgetni .

 

Szép a logo, de szívesen látnék több színt az oldalon, barna és zöld árnyalatokat. Főleg a szürke háttér elég uncsi, ezzel a betűtípussal még nehezen is olvasható. Javaslom a Bookman Old Style 14-et.

 

Címlap>Pálinkák>Főzdék>Pálinkák>Főzdék

dupla megjelenítés

 

A Pálikák és a Szivarok menü tartalma tartalma látványosabb lehetne például képekkel.

 

A körte és az alma karaktersorra rákerestem. Ez utóbbinál, többek közt "tartalmaz" szó is találat volt, ami pontos, de nem kívánatos :) és úgy tűnt a választódobozokat nem veszi figyelembe

 

Lehet ez csak az én rigolyám, de a kapcsolati infokat én a főoldalon szeretem látni, olyan helyen ahol nem kell görgetni hozzá, A térkép pedig olyan zoom állásban jelenjen meg, hogy látszódjék valamely nagyobb város, így rögtön be tudom tájolni a helyet és az útvonalat.

 

Nagy hirtelen ennyi, összességében azért :bravó:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, szerintem is indokolatlanul nagy a fejléc a tartalomhoz képest. Értem én, hogy design, de az 5+1 kérdésből csak az első sor látszik, pedig az volna a lényeg.

 

Apropó 5+1 kérdés: mindenképpen azonos méretű fotók kellenének, megfelelően beigazítva, mert így, hogy majdnem mindegyik eltérő méretű, és a 6. még lejjebb is van -- ez nagyon nem szép. Kép alatti szöveg túl nagy méretű (az oldalon levő többi szöveghez képest) és tapad felül a képhez. Tipográfia?

 

A jobb oldali dobozba semmiképpen nem azt írnám, hogy "Véletlenszerű termékek". Nincs marketinges a csapatban? :) Mondjuk "Ajánlatunk" vagy valami ilyesmi...

 

A boroknál sem a kép sem a cím nem kattintható. SEO szempontból sem ártana, ha a boltban nem a "Részletek" szöveg kapna hangsúlyt, hanem a borok nevei, mert szerintem viszonylag kevesen keresnek "részletek" keresőszóval bort a Google-ön. ;)

 

A termékaloldalra 68 hibát és 58 figyelmeztetést dob a validator, szemben a láblécben állítottakkal... :hmm:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Klassz a kép a csapatról, de jó lenne, ha kikapcsolható vagy a harmadára kicsinyíthető lenne a következő látogatásig.

Az időjárás ablak utolsó sorában két szó is van, részben egymáson. Derűs vagy napos akar lenni? :)

Ide, még javasolnám feltüntetni a http://www.idokep.hu/radar oldal linkjét, hogy vigyünk-e esernyőt a meccsre. :)

Link to comment
Share on other sites

firewolf
Miért kell checkbox és Belépek gomb?

A checkbox az alkohol miatt kell, törvény előírja, hogy csak 18-on felülieket lehet kiszolgálni... :S

 

Igen, szerintem is indokolatlanul nagy a fejléc a tartalomhoz képest. Értem én, hogy design, de az 5+1 kérdésből csak az első sor látszik, pedig az volna a lényeg.

 

Apropó 5+1 kérdés: mindenképpen azonos méretű fotók kellenének, megfelelően beigazítva, mert így, hogy majdnem mindegyik eltérő méretű, és a 6. még lejjebb is van -- ez nagyon nem szép. Kép alatti szöveg túl nagy méretű (az oldalon levő többi szöveghez képest) és tapad felül a képhez. Tipográfia?

 

A termékaloldalra 68 hibát és 58 figyelmeztetést dob a validator, szemben a láblécben állítottakkal... :hmm:

Annyira nagyon nem vagyok otthon a honlapkészítésben, meg dizájnolásban, talán ez az első komolyabb honlap, amit csináltam... Fejlécet átállítom, de mit jelent az h tapad a képhez? A validatort hol lehet megnézni, hogy milyen hibákat dob?

Link to comment
Share on other sites

payskin
A checkbox az alkohol miatt kell, törvény elõírja, hogy csak 18-on felülieket lehet kiszolgálni... :S

Ezt értem, de miért kell checkbox is és gomb is? Nem elég két gomb? 1: Elmúltam 18, belépek. 2: Nem múltam el, nem lépek be. Miért kell a checkbox is?

 

Annyira nagyon nem vagyok otthon a honlapkészítésben, meg dizájnolásban, talán ez az elsõ komolyabb honlap, amit csináltam...

Oké, akkor ez kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat. :igen:

 

Fejlécet átállítom, de mit jelent az h tapad a képhez?

Hogy hozzáér. Nincs eltartás (hely) a kép és a szöveg között.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
kléni

Elsõ canvas játékom:

http://www.html5jatekok.hu/Game/CTetris

Elsõsorban gyakorlásra készült, de aztán rátaláltam erre a versenyre, így kis átakaítással beküldtem. Véleményeket szívesen fogadok :)

Link to comment
Share on other sites

Garono
:oké:
Link to comment
Share on other sites

payskin

Állat! Különösen ezek az extra fehér bindzsik, amik néha beesnek! :D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

:olé: Bár idõnként jöttek meglepõ alakzatok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
[OP]Destroy-man

Készítettem egy weblapot ASP.NET MVC4-ben. Jelenleg felhőből van hostolva az érdekesség (és tesztelés) kedvéért.

http://vegallomas.azurewebsites.net/

A főoldalra még egy kis design ráférne, csak még nem tudom, hogy mi.

Ha valaki designban változtatna rajta, az akkor nyugodtan írhatja, nem fogok megharagudni érte. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Üdvözőljük --> Üdvözöljük

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...