Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan tanuljam meg a HTML nyelvet?


Gigah3rtz

Recommended Posts

kléni

Ha értenéd, hogy mi zajlik, akkor nem mondanád, hogy rendellenesen viselkedik, ugyanis az oldalad pontosan úgy működik, ahogy megírtad a kódban.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 5/3/2019 at 3:06 PM, pcmester said:

Sehogyan se akar engedelmeskedni az egész... Karakterek ugyanúgy nem jók... :sad:

:s18: Na várjunk! Firefoxban: View/Text Encoding / Unicode! Viszont ez csak átmeneti, vagyis csak az aktuális betöltésre vonatkozik...
Viszont itt írják a megoldást: ehelyett


<meta cahrset="UTF-8"/>

ennek kell lennie


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

és ez már megodja a problémát, valamint így már nincs szükség a <style> sorra sem! :s16:

Édes f*, a két sor ugyanazt jelenti, az első a másodiknak a rövidített, HTML5-ös formája. Esetleg, ha nem CAHRsetet írtál volna... Tudod ki vesz észre ilyeneket.  :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Mindegy... Legalább így a bővített sor nagyobb valószínűséget enged a működésnek... :smile:

Olyat viszont egyáltalán nem írtam hogy küldje el a císorba a klikkelhető kép kódsorát, csupán a gombot lecseréltem egy képre amihez "onclick" esemény van rendelve! :dry:
Ööö..., miért viselkedik így ha klikkelhető kép van <form> tegek között? Nem értem...

Link to comment
Share on other sites

kléni

De, pontosan azt írtad. :) Nem viccből mondom én ezt itt neked, elég nagy tapasztalatom van már a témában. Az oldalad helyesen működik, csak nem általad elvártan. Ezek külön dolgok.

Attól, mert nincs ott explicit, a kódod még azt jelenti, ami történik, ugyanis ha egyes attribútumokat nem raksz ki, az alapértelmezett értékeket veszik fel. A form tag method értéke alapesetben GET értékű, az action az oldal URL címe, tehát ha létrejön a submit esemény, odatűzi a címhez az űrlap tartalmát. Az image típusú input alapértelmezett viselkedése pedig az úrlap elküldése, ugyan olyan, mint a submit típusú gomb, csak képet is meg tud jeleníteni. A button típusú input, amit korábban használtál, nem így viselkedik, az alapértelmezettként nem csinál semmit klikkelésre. Az onclick eseménynek nem felülírtad, hanem kiegészítetted a kattintásos viselkedését a gombnak. Mivel nem kezelted le, hogy az esemény feldolgozásának láncolata megszakadjon, a saját eseménykezelőd után az alapértelmezett is lefut, ami pedig az űrlap elküldése.

Ahogy mondtam, ez a legtipikusabb dolog, amit bármelyik HTML/JS tutorialban megtalálsz. Amíg nem érted az alapokat, csak találomra beírsz ezt-azt a kódba, nem sokra jutsz. Ez nem tanulás. Nézz utána a tag-oknak rendesen, mi mit csinál, nézd meg a dokumentációkat. Olvass utána a JS eseménykezelő rendszerének, működésének.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...