Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Varázsoljunk Mac-es indítómenüt az XP-re


zsé

Recommended Posts

zsé

Nézzétek mit találtam!!! :)

 

Az Object Dock nevû progival a Mac-es oprendszer startmenüjét lehet az XP felületére varázsolni. Itt is a látványos "nagyítós" effektus lép életbe. Lehet kicsinyíteni, nagyítani, átlátszóvá tenni a menü hátterét és még sorolhatnám... A program szinte a végletekig testreszabható. Érdemes kipróbálni! A program letölthetõ innen .

Szívesen várom a véleményeket. :hááát:» KÉP «

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nah, megsasoljuk, de szerintem ez már volt a régi fórumon, sőt lehet én mutattam , de az biztos, hogy hasonló volt.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nem! Te nem ezt mutattad, hanem egy hasonlót! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Én még nem raktam fel. Tomi Te már ezt felraktad ? Ha igen, akkor a hőmérséklet kijelzés működik?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Erre lehet már start menü ikont rakni?

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Én mondjuk a Start menüt nem szeretném lecserélni, elég lenne ha csak fent lenne egy plussz menüként, és ott lenne benne a hőmérséklet kijelzés, akkor lehet lecserélném a Kapsulest.

Link to comment
Share on other sites

zsé

@Shia-ko

 

Lehet :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Nagyon tetszik ;)

Link to comment
Share on other sites

apacs
...és ott lenne benne a hőmérséklet kijelzés...

Nálam nem ment a hőmérsékelt kijelzés, és plusz menüként szolgál. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Akkor nem pakolom fel :)

Link to comment
Share on other sites

boros_peter

Nagy erőforrás igénye van?

Link to comment
Share on other sites

apacs

Szerintem olyan óriási nem de azért nem árt egy kicsi tartalék. ;)

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Nagy erőforrás igénye van?

Nem olyan vészes! P4 1600-zal, és 512 MB RAM-mal, nem is veszed észre, hogy működik.....

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Hi!

 

Én StyleXp-t használok!

Teljesen testraszabható bár nem csinál mac-es felületű menüt viszont a stílusát(ikonok színek mappák...)rá lehet "húzni" az uncsi xp-sre :D

Link to comment
Share on other sites

Athos

Feltettem és tetszik. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doenee

@Zsé

 

Hogyan lehet a start menü ikonját rárakni?

 

Nagyon király :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

zsé

Configure Dock :nyíl: Create :nyíl: New 'Start menu' Entry

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Köszi!

:hátpersze:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mailman1

:?: Sziasztok! :üdv:

 

Rég jártam erre, de most megint itt vagyok, rögtön 2 kérdéssel:

 

1. Addig bûvészkedtem ezzel az Objectdockkal, Iconpackager-rel, meg a Style Xp-vel, míg sikeresen eltüntettem a Tálcáról azt a gombot, amivel egyszerre minden futó alkalmazást le lehet kicsinyíteni a Tálcára. Eredetileg egybõl a Start gomb mellett lenne. Ezt hogyan lehet visszaaplikálni :?:

 

2. Annyira megtetszett ez a Tiger feeling, hogy szívesen kipróbálnám. Van ez a Virtual Pc 2004 nevû szoftver, ha ezt felrakon, meg egy Mac Os X Tigert, tudom-e majd használni? A Microsoft szerint fordítva mûködik - tehát Macen lehet emulálni az Xp-t - de a Pc-re nem írják. Most akkor lehet, vagy nem lehet :?:

 

A válaszaitokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

payskin

1. Megoldás.

 

2. Ha egy kicsit belegondolsz a dologba, szerintem számodra is világos lesz. A Virtual PC egy virtuális PC-t hoz létre. Van már PC-re Mac OS X? Nincs. Akkor nem.

Link to comment
Share on other sites

mailman1
1. Megoldás.

 

2. Ha egy kicsit belegondolsz a dologba, szerintem számodra is világos lesz. A Virtual PC egy virtuális PC-t hoz létre. Van már PC-re Mac OS X? Nincs. Akkor nem.

Köszönöm a gyors választ.

 

1. Pontról pontra végigcsináltam, nem jött be. :Sír: Végül is nem nagyon hiányzik, mert a Tálcán jobb gombra elõjövõ menübõl is le lehet kicsinyíteni egyszerre minden alkalmazást.

 

2. Nem szeretnék vitatkozni, de belegondoltam. :hááát: Mac-re van Xp? Legjobb tudomásom szerint nincs, mégis van egy Virtual Pc for Mac nevû Microsoft program, aminek segítségével - a honlapjuk tanúsága szerint - a csak win-re készült alkalmazások is szaladnak Macen. Tehát, ha odafelé mûködik, visszafelé is mûködHETNE??

 

Van már PC-re Mac OS X? Nincs.

Már javában készül - jövõre itt az Intel procis MAc - , s ha értesüléseim helyesek, Torrenten már tölthetõ is. :titok: Más kérdés, hogy csak mazoista és szuicid hajlamúaknak ajánlott még most a letöltése. :)

 

Tehát addig még kihúzom valahogy, márcsak azért is, mert idõközben találtam egy programot, ami az Xp-t tiszta Tigerré alakítja. A boot képernyõtõl kezdve a bejelentkezõ képernyõn át az ablakok árnyékolásáig, az ikonok, az ablakok gördítõsávja, a kurzorok, a dock, a menük minden olyan, mint a Tigerben.

Kísérletezõ kedvüek innen tölthetik:

Flyakite

Mellékhatások tekintetében, kérjük forduljon rendszergazdájához, szoftverészéhez! ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Mac-re van Xp?

Nem, nem, rossz a kérdés!

 

Min fut az XP? PC-n. Mit csinál a Virtual PC program: egy virtuális PC-t. Macintoshon is, PC-n is. Tehát, Magintoshon is és PC-n is tudsz Windows XP-t telepíteni a virtuális PC-dre, eddig oké? De ebbõl még nem következik, hogy ez fordítva is igaz! Ahhoz Virtual Mac program kéne, ilyen meg, tudtommal, nincs.

 

Akkor ezt meg is beszéltük. :)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Ez az Object Dock elég kis érdekes program!

Csak az abaj nem igazán ismerem. Csak próbálkozom vele. De valaki segítene testre szabni. Illetve létezik ennek a proramnak magyarosítása?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem tudok róla.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Halli mindenkinek!

 

Aki Maces XP szeretne csinálni, annak ezt a linket ajánlom: Mac

 

Egyeteln hárány egy kissé régi, de azért meglehet csinálni más progarmokkal is. :)

Jó Macezést mindenkinek! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...