Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Üzenõfal a weblapomra


Cheater

Recommended Posts

Mezofi

Tehát most a képek nem mûködnek mert most vannak nagy betûk.

A megoldás, hogy a functions.php ben vannak a képek kódjai.

$sm_search = array( ":D",

":)",

":(",

":o",

":shock:",

":-?",

"8)",

":lol:",

":x",

":P",

":redface:",

":cry:",

":evil:",

":twisted:",

":roll:",

";)",

":!:",

":?:",

":idea:",

":arrow:"

);

 

Tehát amint látod a képekhez tartozó betûknél van kis d betû ha ezt kicseréled D betûre akkor már az ehez rendelt kép is látszani fog.

Gondolom próbáld végig melyik smile-i nem jelenik meg és az ahoz tartozó betût javítsd!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hi! Köszi, megpróbálom.

Na megpróbáltam, még javítani kellett itt-ott, de megy farnkón! Még egyszer köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Nincs mit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
batlas
Tehát amint látod a képekhez tartozó betűknél van kis d betű ha ezt kicseréled D betűre akkor már az ehhez rendelt kép is látszani fog. Gondolom próbáld végig, melyik smile-i nem jelenik meg, és az ahhoz tartozó betűt javítsd!

Halihó!

Én is letöltöttem a fenti üzenőfalat. A képekkel nekem is gondom volt. Arról itt nem volt szó, amit én találtam megoldásnak, ezért beírom.

 

A config.php-ben van egy sor:

$imagepath = "http://localhost/phpSHOUT/shoutbox/images"; // Full path to image location. NO Trailing slash

Azért nem találja a képeket, mert az url-t ki kell cserélni, vagyis csak kitörölni az images-ig (a / jelet is!). Ezután hibátlanul megjelentek a képek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
SARGE

Na akkor leírom mégegyszer mert az előbb rossz helyre írtam. :lol: A problámám az lenne hogy szeretnék egy üzenőfalat a honlapomram, de amit itt ajánlottak, a Phpshoutv3, nem müködik, pedig azt írtátok, hogy ki kell csomagolni, bemásolni a weblapom főkönyvtárába, és kész. De nekem sajna nem megy. El tudnátok mondani részletesen, mit hogyan kell tennem, hogy működjön nekem is, és azt akarom hogy az üzenőfal a lap bal oldalán helyezkedjen el?

 

Várom a segítségeket!

 

[ Mail: ti_keves@freemail.hu]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Strar

Hájj!

 

Hogyan tudnám megoldani a phpshout-ot úgy, hogy egy linkről kattintva külön ablakban nyíljon meg, és az az ablak ugyan akkora legyen, mint amekkora az üzenőláda (és persze dinamikusan nyúljon vele üzenetektől függően)?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@SARGE

 

Biztos van hozzá egy readme.txt. Abban le van írva, hogy a lapodra a kívánt helyre kell raknod egy:

<iframe src="" ........

Sort.

Ez fogja betölteni a kívánt helyre a választott méretben.

 

 

@Strar

 

A link nyisson egy popup ablakot. De a dinamikusan alkalmazkodó méret egy kicsit nehezebb megoldás.

Itt van egy felugró ablak péda.

Persze itt egy kis kép a link, és egy nagy képet tölt be. De ezt már átalakíthatod amire akarod.

 

Link to comment
Share on other sites

Strar

Köszi, kipróbálom!

 

Szerk.: Azt nem tudja valaki, hogy a phpshout-nál miért nem működik rendesen a floodtime a config.php-ban? Beállítom, hogy pl "3" (tehát 3 másodpercig nem írhat u.az az ember) és mégis, ha letelik a 3mp, nem tudok újta írni. mindíg kiírja, hogy várjak 3 mp-t. ha kikapcsolom a floodtime-t tehát beírom: 0, akkor meg kiírja azt az értelmetlen hibaüzenetet, hogy "you must wait 0 second before you can post". Mi lehet erre a megoldás? (Vagy hogyan tudnám beállítani, hogy ne legyen IP logolás? csak név-szöveg-dátum.)

Link to comment
Share on other sites

magellan4

nekem az lenne a kérdésem hogy miért nem megy az üzenõfal??

szal megjelenik meg minden de ha beleírok akkor nem menti el

Link to comment
Share on other sites

magellan4

ühümm rájöttem miért nem tudja írni a vendégkönyv a messages.txt-t

de hogy lehet beállítani 777 re a jogosultságokat??

volt egy olyan hogy SITE chmod xyz file.ext

ezt így írtam be SITE chmod 777 messages.txt

erre azt írta ki hogy:

550 Could not change perms on messages.txt: Permission denied

mi a problémája??

Link to comment
Share on other sites

nobert
ühümm rájöttem miért nem tudja írni a vendégkönyv a messages.txt-t

de hogy lehet beállítani 777 re a jogosultságokat??

volt egy olyan hogy SITE chmod xyz file.ext

ezt így írtam be SITE chmod 777 messages.txt

erre azt írta ki hogy:

550 Could not change perms on messages.txt: Permission denied

mi a problémája??

777 jog

total commanderben a kívánt fájlra mész, fájl menü/atrribútorok

Link to comment
Share on other sites

magellan4

thx ;)de nemmegy ugyanaz van nem tudja módosítani de atw-n megy minden és úgy tudom módosítani ezeket normálisan

Link to comment
Share on other sites

Garono

Fordítom:

Köszi, de nem megy. Ugyanaz van: nem tudja módosítani; de ATW-n megy minden, és úgy tudom módosítani ezeket normálisan.

Bár az utolsó mondatrészt én se értem... :pislog:

 

Nem lesz ez így jó magellan! :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

level

Esetleg úgy értsük, hogy csak localhoston nem megy? Az nem baj. Ahhoz, hogy localhoston újra lehessen írni a txt fájlokat, létre kell hozni valami virtuális bigyót, én nem foglalkoztam vele, az a lényeg, hogy a weben menjen.

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Én most ezt a localhostot nem értem. A problémám az hogy az Freewebes tárhelyen lévõ fájlokat nem tudja felülírni a vendégkönyv. Szóval hiába írok akármit is a beírt szöveg nélkül jön vissza a vendégkönyv.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@magellan4

Próbáld meg a fájlok vagy mappák attribútumát magasabbra állítani, pl 777-re. Lehet azért nem tud írni a progi bele.

 

Link to comment
Share on other sites

magellan4

hy

Már próbáltam. De nem engedi valamiért módosítani. :S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
RedBoy

Sziasztok!

Letöltöttem a phpshout-ot, és szeretném beépíteni a honlapomba. Nem tudom hogy hol kell engedélyeztetni hogy a "CHMOD az bizonyos fájloknál 777 legyen" (legalábbis a Readme-ben ezt írja). Ezt hol kell beállítani? ATW-s regisztrációm van, és aktiváltam a mySQL-t(nem tudom van e köze hozzá... :upsz: ). Nem nagyon akartam benne piszkálni, így inkább megkérdezlek titeket, hogy mit hogyan kell csinálni. Légyszi segítsetek!

 

Közben olvastam az előttem írtakat, és elkezdtem keresni a Total Commanderben az atribútumok részt, és valószínű hogy láma vagyok, de nem találtam meg :upsz: .

Link to comment
Share on other sites

balazs321

Miután csatlakoztál a szerverre

Fájl-->Attribútomok módosítása

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Köszi szépen... valóban láma voltam... :upsz: Működik is, (legalábbis 1 üzenetet tudtam küldeni) illetve folyamatosan azt írja hogy várjak 20 másodpercet mielőtt új üzenetet írnék, holott már legalább 2 percet vártam. Már átírtam a config.php-ben a flooding értéket 0-ra, de akkor azt követeli rajtam, hogy várjak 0 sec-et az írás előtt. Elég "vicces". Ezt hol lehet kikapcsolni? Meg nem jelennek meg a smiley-k sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dodekaeder

nekem a 3. üzenetben levõ "apacs üzenõfalát" nem tudom megyníitni, a 403as hibra hivatkozik... mi a gond?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
kalamark

Sziasztok! Szeretnék egy egyszerû kis chatet csinálni az oldalamra, íme a forráskód:

 

<?php

$irott_fajl = fopen("uzenetek.txt", "a");

$nev = $_GET["name"];

$message = $_GET["message"];

fwrite ($irott_fajl, $nev . "<br><br>" . $message . "<br><br>");

echo ("<body link='black' vlink='black' alink='black'>");

echo ("Az üzenetedet sikeresen elküldtük!Lehet, hogy nem jelenik meg rögtön!<br><br>");

echo ("<a href='chat.php'>Vissza a chathez</a><br><a href='mainindex.html'>Vissza a fõoldalra</a>");

echo ("</body>")

?>

 

Az elõzõ oldalon, amirrõl ide jöttünk persze van egy form amiben megvannak a nev és a message adatok amiket ugye legetelünk egy egy változóba hogy tudjunk velük könnyebben dolgozni. Az uzenetek.txt fájlt szintén feltöltöttem, és az olasásnál nem volt semmi baj, de amikor írni akartam akkor mindenféle hibaüzenetekkel kijön hogy nem tudja megnyitni met hozzáférés megtagadva és nem tudja írni mert hozzáférés megtagadva. Tudnátok segíteni? Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Fixer

Én is írtam egyet, ha valakit érdekel a segédlet akkor látogasson el a http://fixer.hu/kommentelo.php oldalra

A lényege, hogy egy rövid kóddal, bármelyik oldalra beillesztheted így egyszerû a kezelése, viszont ez is igényel egy minimális php tudást... legalább a phpmyadmint nem árt tudni használni :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...