Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan tanuljunk programozni?


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

eremit

@Davs

 

Te ügyes vagy! Ezt tudjuk. Nézz utána a permutáció-variáció-kombináció trojka jelentésének! Többet érsz vele, mintha valaki leírná!

 

Remélem, -------------------- nem törli!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagygabor

Meg szeretnék tanulni programozni C# ben.

Hogyan álljak neki? Segítetek? Esetleg valami segédanyag?(nem könyv)

Link to comment
Share on other sites

google

A C# (szísárp) ott van benne az újságban, alapnak megteszi.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Azon már túlvagyok. Jó lenne, ha meg tudnék oldani egy kicsivel bonyolultabb SQL adatbázis kezelõ progi megírásának problémáját.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Nem találok semmilyen érdemleges leírást az említett trojkáról. Nem segítenétek?

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Ha van olyanod, vagy könyvtárban meg tudod nézni, akkor nézd meg a valószínûség-számításról szóló könyveket. Biztos, hogy mindegyikben leírják. Általában a könyv elején található ez a témakör.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Kérésed számomra parancs :D Csak egy egyszerû for ciklus ;)

Davs, te tényleg ügyes vagy, azonban ez nem jó megoldás! A 20-as szorzó tábla ugyanis 20×20 darab szorzatot jelent! ;) Mutatok egy példát, mondjuk legyen a 4-es:

 

 1  2  3  4
2  4  6  8
3  6  9 12
4  8 12 16

Ettõl tábla! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Kérésed számomra parancs :D Csak egy egyszerû for ciklus ;)

Davs, te tényleg ügyes vagy, azonban ez nem jó megoldás! A 20-as szorzó tábla ugyanis 20×20 darab szorzatot jelent! ;) Mutatok egy példát, mondjuk legyen a 4-es:

 

 1  2  3  4
2  4  6  8
3  6  9 12
4  8 12 16

Ettõl tábla! ;)

@Trf

Dolgozok az ügyön ;):eszkába:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Kész van!

CPP Forrásfile

exe

Ez fel van tuningolva. Szóval nem csak 20-at ír ki, hanem kéri, hogy melyik táblát akarod

;)

Csak még van egy szépséghibája: amikor már 2 jegyû szám van benne, akkor az egész tábla elcsúszik, de a szorzás attól még jó ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

14-re érdekes jön ki.

 

 

------ Utólag ------

 

- A számok stimmelnek. Csak el van csúszva a táblázat.

- Új szám beírásakor kilép a program.

- Kicsit színesíteném.

 

/Bocs IPB kép/

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

- Új szám beírásakor kilép a program.

 

A program cin.get() re végzõdik, hogy látható legyen a végeredmény. De ha nagyon akarod, hogy ne lépjen ki, akkor kell hozzá csinálni egy while függvényt(az egészet ebbe beletenni), és még kell még egy változó, pl. int meg=15, és a while végén meg--; , és amíg nem egyenlõ nullával, adiig újramenne az egész.

 

 

- Kicsit színesíteném.

:pislog: Mire gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Fekete-fehérbõl --> valami színes háttér, betûk, mittudomén! De nem fontos. Esetleg egy intro. Esetleg védelem "hülyegyerekek" ellen - csak a [2; 15] intervallumbeli egész számokat fogadjon el. Esetleg stb.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

De én csak DOS-os progikat tudok csinálni, és nem tudom, hogy DOS-ban lehet-e színezni, meg hogy hogyan. Majd Arpsoft mester ezt is megmondja.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Ha valóban DOS-os a fordítód, akkor a conio.h textcolor függvényével tudsz színezni, ha csak a Windows konzoljára írsz, akkor legjobb, ha a Windows erre vonatkozó függvényeit használod, ez már kicsit problémásabb. Ha pedig Linux konzolon vagy, akkor a sima printf is elég, abba, ha beírsz különleges karaktereket, akkor tudsz színezni is.

Link to comment
Share on other sites

csutomi
De ha nagyon akarod, hogy ne lépjen ki, akkor kell hozzá csinálni egy while függvényt

A while nem függvény!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Bocsi :upsz: A Fordító nem DOS-os, hanem olyan exe-t generál, ami egy DOS ablakot nyt meg, és ott fut le a progi.

While: nekem a for, while, meg az if is függvény, de ezen már nem múlik. És még valami. Nem C-ben programozok, hanem C++-ban.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

C++-ban sem függvények. :P

Ami a Windowsos megoldást illeti, valahová elkutyultam a programot, ahol nekem le volt írva, hogy hogyan csináltam, de ígérem, hogy amint megtalálom, közkinccsé teszem. :) Egyébként elvileg valamilyen szinten mûködne a conio.h-van is, de csak elvileg, mert nekem például összevissza színezett.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zutyi

Hali mindenkinek!

 

Szerény személyem is a kezdõk csapatát gazdagítja.

Megoldottam a szorzótáblás feladatot, íme:

 

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

void main()
{
int szorzo=1,i;
do {
   for (i=1;i<=10;i++) {
        printf("%3d\t", i*szorzo);
        }
   printf("\n");
   szorzo+=1;
   }
while (szorzo<=10);

system("pause");
}

 

Ez már táblázatos. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Babó22

Tudnátok ajánlani pascal programozást oktató honlapokat, online tanfolyamokat?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Üssed be a google-ba, hogy

pascal oktató

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Ez az oldal nekem is nagyon jól jött, (amit zico belinkelt) mert jövõre pascalt tanulunk, és be akartam 1-kicsit elõzni a többieknek. A comenius logo-t ismeri valaki? Mert most azt tanulom.

 

Köszi zico!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Sziasztok! Meg szeretnék tanulni pascal-ozni. Letöltöltöttem, a freepascalt, és olvastam azt az oldalt, amit 1 kicsivel feljebb zico belinkelt, csak nekem az 1 kicsit magas :upsz: . Nem tudtok, 1 olyasmi oldalt, mint ez, vagy legalábbis olyan oldalt, amin pascal tananyagok vannak? Vagy hogy kezdjek el pascalt tanulni? Tudtok könyvet ajánlani?

 

Légyszi segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...