Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Filmek


Shia-ko

Recommended Posts

Shia-ko

Legyen neked igazad, és csináljanak egy jó filmet. :P

Link to comment
Share on other sites

Maverick
A Világok Harca: még nem láttam, de az egyik legjobban várt film nálam. Jövõ héten nézem meg.

Ehhez kapcsolódó írás..

Link to comment
Share on other sites

google

Igen, hallottam. :P

Mondtak már sok mindenre sok mindent, és megnéztem, és teljesen eltérõ véleményem volt.

A cikket meg el sem olvastam, mert naná, hogy történetmesélésbe fogtak... :(:S

Márpedig nem úgy szeretnék rá beülni, hogy csak a legvégsõ csattanót nem tudom. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
>> King Kong traliler <<

 

Nézzétek meg :D

 

Lehet hogy egy marhaság a sztori, de látványos lesz (szerintem...)

Tipikusan amerikai mozi.

(Ezzel nem dícsérni akarom.)

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Mondtak már sok mindenre sok mindent, és megnéztem, és teljesen eltérõ véleményem volt.

Persze, ezzel magam is sokszor voltam így!.. ;):)

(Egyébként Tom Cruise filmjeinek a többsége tetszett, bár a Mission Impossible nem... :hááát: )

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mivel ennyi mindent mondanak a filmrõl, már csak azért is meg kell nézni! (Világok akármije)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A Világok Harca: még nem láttam, de az egyik legjobban várt film nálam. Jövõ héten nézem meg.

Ehhez kapcsolódó írás..

Elolvastam az "Ehhez kapcsolódó írást".

 

Elõször azthittem valami más filmrõl írnak... A vliágok harcáról biztos nem. Mégcsak nem is 1938-ban játszódik ahogy írják... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

Addig jutottam el én is. És én is eléggé másra emlékeztem az elõzetesbõl.

Na mindegy, nem olvastam el, tehát nem beszélek róla, inkább megnézem a filmet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Én pedig nem láttam a filmet.. ;)

Mivel adaptációról van szó, nem feltétlenül kell akkor játszódnia, mindenesetre ha mondjuk egy normandiai partraszállást bemutatni szándékozó film nem 1944-ben játszódik, arról ugyebár nem a történelem tehet... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

hans

@Google

:D Óriásgyík bizony, és nagyon félelmetesen néz ki :D

 

A Világok harca egyébként szerintem "tanulságos" film, abból a szempontból, hogy a hollywoodi álomgyár, sõt, sajnos propagandagyár sok eszköze fel van sorakoztatva :( . Csomó motívum utal pl. a szept.11-re (hamuval beszórt emberek rohangálnak, ahogy azt a híradókban láttuk; faliújság tele eltûnt hozzátartozók képeivel), ez számomra azért gusztustalan, mert ezekkel az amerikaiak számára zsigerekre ható eszközökkel csak a bevétel növelése a cél, nem tudom mennyire segíti ez az amerikaiakat a történtek feldolgozásában. Persze állítólag nagy siker a film USA-ban, úgyhogy, lehet, hogy nincs igazam, és az amerikaiak úgy érzik, hogy ez a film segít számukra fedolgozni a borzalmas emlékeket. Ha a film tényleg jó hatással van az amerikai emberekre, akkor ok., tényleg haszna van, akkor készült valamiért, nem csak a bevételért.

A film eleji és végi pátosszal teli narráció akkor is sok, és az egész üzenete (bárki megtámad minket, emberiséget, de nem gyõzhet le, valami ilyesmi), hát én azt hittem, hogy ekkora blõd dumát már senki nem mer elsütni, az meg még meglepõbb, hogy van aki ekkora blõd dumától meghatódik :hááát: , na jó, hagyjuk :) Annak ellenére, hogy nem tetszett, érdemes megnézni mert végülis ez is egy reflexió a történtekre, és hát Spielberg így nyúlt a témához. Szóval jó mozizást, :)

 

(Az E.T. ujjak ismét, az nagyon vicces volt, mint visszatérõ motívum a mesternél :D )

 

Sin City :oké::D

Link to comment
Share on other sites

hans

@Shia-ko

Annak idején kimaradt a Tigris és sárkány :upsz: , néhány részletet láttam, azt hiszem ebben verekszenek padokból összerugott állványzat tetején lábujjhegyen állva (bár ez több kínai filmben is elõfordul :hááát:), na pótlom sürgõsen mulasztásomat :)

 

És azért ne feledkezzünk meg a(z egyik) Mesterrõl: Kuroszawa-ról és az Õ legzseniálisabb A Testõr és A hét szamuráj c. filmjeirõl, amelyek annak ellenére, hogy fekete-fehérek, meg az '50-es ill. '60-as években készültek, egyáltalán nem azok a tipikus mûvészfilmek amiktõl mindenki elsõ hallásra kidõl, hanem viccesek, jó kis verekedõs jelenetekkel meg az isteni Mifune Toshiro-val a fõszerepben :istenvagy:

(Ennek a Testõr-nek semmi köze Kevin Costner-hez, A hét szamuráj-nak annál több a Hét mesterlövész-hez, ami hát szintén :oké::D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A Világok Harca arról (akar) szól(ni), hogy egy hétköznapi ember, a körülmények nyomására, hogy próbál hõssé válni, a maga kis makrovilágában. Éppen a 911 hatására tetszik annyira az amerikaiaknak, és ezek után, csak visszautalni tudok, a korábbi, ezzel kapcsolatos hozzászólásomra.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Pillangó-hatás: Nagyon elvont, és néhol beteges, de csak a fele fikció. Ajánlom mindenkinek. Elgondolkodtató film bár egy kicsit egyveleg. :igen:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Megerõsítem.

 

Valóban elgondolkodtató, bár egy nagyon kicsit elborult.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Valaki látta a régi filmet? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

cölöp

@Tomi

Ha a Világok Harcára gondolsz , én igen , kb marha régen.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
:király: Akkor tudod miért írtam! 8)
Link to comment
Share on other sites

Chabi1

1953-as verzió is van ha jól emlékszem a dátumra. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Valamilyen hasonló címû (Világok háborúja?) filmzenére emlékszem, még régen hallgattam kazettáról. Lehet, hogy a filmbõl (a régibõl) van.

Link to comment
Share on other sites

google
1953-as verzió is van ha jól emlékszem a dátumra. :hááát:

Jól. Egyszer balesetszerûleg majdnem meg is néztem. Aztán hamar rájöttem, ez nem az a film, amit én keresek. :D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Megnéztem a SW3at.

Kiderült, hogy az egész cuccost egy nagyravágyó, öntelt kis alaknak köszönhetjük, akinek túl nagy hatalom került a kezébe. Hogy a klasszikust idézzem:

Hát, köszönjük szépen!

:pislog::démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Sin City :oké:

Evvel a hangalámondással tökéletes.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Felirattal, tökéletes! A színészek, illetve a dremeturgia is tökéletes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...