Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Canon IP4000


Atys

Recommended Posts

Atys

Szóval a fenti nyomtatóval rendelkezem, és ide lehetne írni a tapasztalatokat. Előzmények az előző fórumban megtalálhatók!

Most én ott akadtam el, hogy névjegykártyát szeretnék készíteni, de ha kicsit fényes a felülete a lapnak, akkor normál nyomtatásban elkenődik a festék, ha fotóként nyomtatom, akkor nem.

A nagy kérdés, hogy aki már csinált ilyet, az milyen papírra dolgozik? Vagy milyen beállításokkal?

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Nos akkor leírom ide is:

 

December óta vagyok boldog tulajdonosa egy IP4000-esnek. A vásárlási procedúrát nem akarom nagyon részletezni (az első készüléket vihettem vissza csak sárgán villogott, a második már üzemelt és üzemel azóta is, de a dobozban a készüléken kívül SEMMI leírás, telepítőlemez nem volt, megjegyzem az elsőnél sem, a garancia papír két héttel később hosszas utánjárás után került hozzám, stb...) ami a lényeg, amit tud azt nagyon szépen csinálja, tényleg meg vagyok vele elégedve, viszont és emiatt gondoltam érdeklődöm itt, a CD nyomtatás nem működik. Nem tudom elindítani a CD-LabelPrint progit, mert "A compatible printer for printing CD media was not found." hibaüzenetet kapom csak. A nyomtatási beállításoknál a Papírforrások között sem találok semmi erre utalót. Természetesen érdeklődtem a Canonnál, de természetesen NEM tudtak megoldást, de még csak tippet sem adni. A szokásos sablon szöveg: vigyem vissza a boltba. Amit meg is tennék, de mivel folyamatosan használatban van a nyomtató, nem igen tudom nélkülözni előre meg nem mondható ideig. A jelenség (szerintem) inkább szoftveres hibára, ha esetleg valakinek volna ötlete, nagyon megköszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Ha hazaérek a munkából, akkor kipróbálom, hogy CD-re nyomtat-e. ( eddig még CD nyomtatásra nem volt szükségem). De más prg-k nem mutatták a CD nyomtatás lehetőségét, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Csikós Gábor

Akkor ott a vásárlással lehet gáz, ugyanis magyarnyelvű leírást mellékelnek, CD-t, amin a driver és segédprogramok (fotónyomtató, CD/DVD címkeszerkesztő) kaptak helyet, kezdő patronkészletet, 5 db fotópapírt. Én szerintem leverném ezek hiányát a bolton és ha nem használ, akkor a Canon magyarországi képviseleténél jelezném a problémát.

 

A gyári programjával próbáltad a CD-re nyomtatást? Azzal minden gond nélkül működik.

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Az első készülék Metro-s volt, mivel az utolsó (egyébként bontatlan) doboz volt, ezért a pénzt visszaadták. A következő ami már működőképes (a CD nyomtatást leszámítva) az Elenderből került haza. Feleségem tudott csak érte menni, elmondása szerint kibontottak 2-3 dobozt és egyikben sem volt telepítő, kezelési leírás és garancia papír sem. Természetesen mindezen hiányosságot egy-két héten belül pótolták, mivel írtam a Canonnak is, onnan is kaptam telepítőt (sőt a Metro is megküldte) most három van, de egyik segítségével sem "látszik" a CD nyomtatási lehetőség, a saját program sem talál kompatibilis nyomtatót. A tulajdonságoknál természetesen IP4000 szerepel.

 

Csak megjegyzem, első lépésként telefonon kértem a Canon segítségét, a hölgy rögtön azt kérdezte mi hiányzik a dobozból (!) azért ez valamit jelenthet...

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az utolsó mondaton meglepődtem. :pislog: De nem értem miért nem látszik. Én megtervezem a Canon programjával a címkét, azt mondom nyomtatás és szól, hogy helyezzem be a korongot. Gombra katt és innentől szépen minden megy magától. Nem értem. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Én sajnos megtervezni sem tudom, ugyanis a program el sem indul. Jelzi, hogy nem talál CD nyomtatásra alkalmas nyomtatót, és kilép :(

 

Nálam az alábbi hordozó típusok közül lehet választani:

 

Normál papír

Fotó papír Pro

Fotópapír plusz fényes

Photo Paper Plus Double Sided

Matt fotópapír

Fényes fotópapír

Nagyfelbontású papír

Póló sablon

Írásvetítő fólia

Boríték

Egyéb fotópapír

Link to comment
Share on other sites

Athos

A CD-LabelPrint programról van szó?

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Nem, mint írtam, nekem az a progi el sem indul, egy hibaüzenet ablak jön csak be, majd kilép. A felsorolt lista a nyomtató tulajdonságokban található.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ez számomra különös. A driver is jól fent van?

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Néhányszor megpróbáltam teljes install-t minden egyéb program kíséretében, részleges install, sőt csak ezért a rendszert is újra telepítettem, eredménytelenül :(

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ebből lehet bolt lesz. Canonnak ezt a problémádat is elmondtad?

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Igen elmondtam, ők is a boltot ajánlották. Én is úgy érzem, vissza kell vinnem, csak az a baj, hogy elég sokat, pontosabban folyamatosan használom. Talán egy pár hét múlva "lefutnak" a dolgok, akkor majd tudom nélkülözni. Azért írtam csak ide, hátha valamit én csinálok rosszul, esetleg egy apró trükk és működne.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem nem kellett trükköznöm, hogy menjen. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Azért köszönöm a kitartást :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ezért vagyok itt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor
;)
Link to comment
Share on other sites

Atys

Hello!

Kicsit megkésve, de azért leírom, hogy az én nyomtatóm semmit nem vacakolt és prímán nyomtat CD-re is. A hozzáadott progit használtam, egy nem kifejezetten erre a célra gyártott CD-re nyomtatáshoz. El is kenődik a festék rendesen, de ha ne nyúlok hozzá :hááát: , akkor szép a nyomat.

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor
:Sír: Természetesen nem azért mert neked működik, azért mert az enyém nem ;)
Link to comment
Share on other sites

Atys

Na, ha minden igaz este kapok direkt nyomtatható dvd-t 150 Ft-ért. Majd megírom mi lett a végeredmény.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hát egy kicsit később lett kinyomtatva az a DVD... :D

A minőség az szuper lett. A hozzáadott programot használtam, a képet teljes felületre nagyítottam, a DVD belső átmérőjét csökkentettem 10 mm-el.

Szóval nagyon jó!!! :olé:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Csikós Gábor

Nekem pedig elindult a CDLabelPrint progi !!! :) Igaz nyomtatni még nem próbáltam vele, de gondolom azzal már nem lesz gond. Majd elfelejtem, a "csoda" úgy történt, hogy kaptam kölcsön egy laptopot, és mivel sikerült olcsón vásárolnom egy routert, gondoltam miért ne lehetne a nyomtatót (nyomtatókat, mivel van egy HP LaserJet is) megosztani. Az eBay-en sikerült várásolnom egy kétportos printservert (2 Euro-ért) de USB nincs rajta, szerencsére, ezért párhuzamos porton kapcsoltam hozzá a nyomtatókat. Ezután feltelepítettem a laptopra a nyomtató progikat és láss csodát, elsõre elindult a CD nyomtató. Ezután a PC-n is gyorsan beállítottam az USB port helyett a hálózatos IP portot és ott is elindult :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Atys

Hát úgy látszik nem egy felkapott téma ez...

De azért leírom, hogy a hosszú eltelt idõ alatt nyomtattam vele kb. 350 10x15-ös fényképet, meg vagy 50 oldal doksik. Ekkor jelzett, hogy a sárga kevés! Még vagy 30 10x15 kép kinyomtatásra került, amikor szólt, hogy most már csere!

A programos tintaszintjelzõ hirtelen ugrott le, úgyhogy inkább legyen otthon tartalék.

Még vagy 50 kép és kifogyott a másik két színes tartály is.

Most vettem utángyártott ( G&G márkájú ) patront, és szerintem ugyanolyan szép a fénykép mint volt.

Viszont papírban nem mindegy, hogy mit adunk neki.

Amit próbáltam:

hozzáadott Canon fényes papír: szuper minõség

Avery fényes: kissé sötét lett a kép

Tesco: szuper minõség !!!

 

Egyenlõre ennyi!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Akkor számítok majd arra, hogy hirtelen fog elfogyni. Mondjuk eddig még nem szólt, hogy kéne cserélni. Elég sok fényképet nyomtattam én is, de nem számolom. Sokat A4-es méretben. :) Én Canon papírokat használok. Ezek beváltak és nem is kísérleteztem tovább. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Atys

Na megint egy tapasztalat!

Írtam fentebb, hogy a Tescos papírra milyen jó nyomatot lehet készíteni.

Ezt alátámasztandó:

Kaptam egy képet egy ház elõtt álló családról. (eredeti ház fal színe: sárgás)

- Eredeti Fuji papírra, laborban kidolgozott képen a ház fala rózsaszín árnyalatú.(elég ronda!)

- Én általam nyomtatott kép Avery fényes lapra: ház fala sárgás árnyalatú.

- Én általam nyomtatott kép Tesco fényes lapra: ház fala sárgás árnyalatú. Ez áll a legközelebb a valósághoz.

 

Másik:

Egy kb. fél éve nyomtatott kép, kirakva az elõszobába minden védelem nélkül még mindig a nyomtatáskori állapotát tükrözi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...