Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ápoltak


Ulala

Recommended Posts

Adani

Igen ezen már én is elgondolkodtam, hogy ha ekkora lamer, akkor hogy szedte ki a RAM-ot.

Link to comment
Share on other sites

Maverick

És egyáltalán honnan tudta, hogy mit kell kiszednie?.. :hmm::D

Link to comment
Share on other sites

apacs
:D:D
Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Vagy valaki kiszedte neki, aztán menj marha módjára... :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyszerûen kitépte... :démonikacaj:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

hehe, akkor már nem csak a vírust kellett belõle írtani :)

Link to comment
Share on other sites

atzs
Az még ok, hogy kivágja a nagyflopit a tokjából, és úgy rakja bele, meg hogy a cd-t a a nagyflopiba teszi,

Több alkalommal kellett gépet szétszednünk anno, mert a floppyt nem a meghajtóba dugta, hanem a meghajtó és a másik meghajtóhely takarólemeze közötti résen át a házba.

 

Én pedig átlátszó ragasztószalaggal tettem írásvédetté a floppyjaimat úgy 15 éve. Csak azt nem tudtam, hogy nem mechanikai, hanem optikai az érzékelõ...

Link to comment
Share on other sites

google

Írásvédettnek írásvédett volt, arról aztán nem törölt senki. :D;):démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

apacs
:D:D
Link to comment
Share on other sites

atzs

Google: Na annyira azért nem voltam sötét. ;)

 

Az oldalán volt egy bevágás, amit le kellett ragasztani (persze átlátszatlan dologgal) az írásvédetté tételhez. Olyan, mint a mostani floppykon az a kis pöcök, amit húzogatni lehet, hogy eltakarja-e a lyukat, vagy nem.

 

Zsenge korodra való tekintettel elnézem, ha már nem láttál közelrõl "nagyfloppyt". ;):):)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Tényleg így volt, de azt én sem tudtam, hogy optikai volt az érzékelõ, én azt hittem mechanikus mint a VHS és a magnókaziknál. A gépszétszedõs sztori ismerõs, én magam is hallottam olyan esetrõl, hogy egy user, a kisflopikat nem a meghajtóba, hanem egy lyukba dobálta bele, mer ki volt ütve a 3.5-ös meghajtóhely takarólemeze, aztán pedig panaszkodott, hogy megeszi a flopikat a gép :D

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Komolyan modom a mi gratulációs topikunk nudli ehhez képest! :D

Na itt indítson valaki ilyen topikot! :lol:

Link to comment
Share on other sites

google
Zsenge korodra való tekintettel elnézem, ha már nem láttál közelrõl "nagyfloppyt".  ;)  :)  :)

Nem olyan zsenge már, láttam bõven, és használtam is! (még többlemezes játékom is volt olyanon) :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Uhh... Máma mitörtént velem....

Lan party volt és az egyik haverom (aki nem igazán ért a gépekhez..) elõsször jött hozzánkl hálózni. Mondta, hogy a gépét egy (felénk) "hírhedt" :fal::brucelee::cenzúra::nem::o:nemoké: fickó rakta össze.

Nézem a cuccost... Kis asrock alaplap... látom be van rakva a takaró lemez oda ahol szokott lenni az integrált lan (gondolotam nincs integrálva mert van a gépben egy pci lan vezérlõ). Reggel rakjuk össze a gépet.. lan kábel be.. beállítom az IP címet munkacsoportot.. Reboot... Kiírja, hogy hálózati kábel nincs bedugva.... :pislog:

Nézem a kábelt... a kártya ledje világít.... a switch-é is.... :pislog:

Gondolom hátha a kábel rossz...

Már a harmadikat próbálom: semmi....

Leveszem a gép oldallapját.. nézem az integrált cuccokat.. hát ez magasabb... kihajlítom azt a kis lemezkét.. hát ott csücsül a lan... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Éljenek a hozzá nem értõk, akik mégis megpróbálják 0 tudással összebarkácsolni a gépet! Száraz kenyéren :D

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@Adani

 

Itt pont másról van szó ;) Egy nagy átverésrõl.

 

Akinek eladta a gépet azt jól megszivatta, mert így ki kellett fizetnie a plusz hálókártyát is, miközben volt integrált is.

 

Nem volt véletlen ez. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mind a kettõtöknek igaza van!

És a legnagyobb baj az, hogy nagy üzembe csinálja :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sõt olyan is van, hogy direkt rakja össze a gépet rosszul, aztán meg viheti vissza a hozzá nem értõ és óradíjért megcsinálják. Az FVF fórumán is fentvolt egy eset, amikor a szerelõ a reset gombot nyomta, mutatván, hogy nem jó még mindig a gép, aztán mikor szóltak neki, hogy talán a másikat próbálja egybõl mûködött. Inkább le sem írom melyik számtech boltban történt az eset.

Link to comment
Share on other sites

aty

Cseles szerelõ a reset és power gombok bekötését is felcseréli. :)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Velem tavaly nyáron elõfordult, hogy a szerelõ a gép szervizelése után fordítva kötötte be a két gombot.

Az viszont tutkó nem volt direkt, mert a gép garanciális volt és egy kanyit se kértek. Viszont a csávónak égett a pofája rendesen mert már vagy egy hónapja nem tudták megjavítani a gépet, és miután sikerült, megint visszavittük emiatt. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha már a szerelõkrõl beszélünk....

 

Haverom régen vett egy gépet egy helyi cégnél. Egyszer átvittem a vinyómat, nem akarta beismerni a gép. Mennék bele BIOS-ba ,hogy megnézzem a dógokat.... Kiírja a cucc, hogy: PASSWORD:? :pislog:

Fölmegyünk netre megnézzük az alaplap gyári PW-ét. Beírjuk nem megy....

Próbáltuk a cég nevét... nem megy...

 

Nézzük a gép papírjait.. nem találunk semmit... Bemegyünk a gép papírjaival a céghez, mondjuk hogy mi a gondunk, az eladó kihívja a szerelõt, neki is elmondjuk (alig akarta meg érteni.. eléggé bunkó és tudatlan kinézete volt)... Gondolkodik.. Elõkeresi nálluk a gép papírját.. mondja hogy azt a gépet õ rakta össze... vakargatja a fejét... Egyszer csak megszólal: "Ismeritek azt, hogy cmos clear"....

Megcsináltam és érdekes nem kért jelszót...

:Sír: Ilyeneket gép elé engedni... :dühös:

 

Eszembe jutott még egy sztori:

Eléggé komoly számtek suliba járok 9.ben sok szaktantárgyunk volt jövõre meg már kemény programozás...

 

Vettük a wordöt ugye mint alap...

A tanárunk ki adta a feladatot, hogy internetrõl szedett 3 oldal bármilyen szöveget formázzunk meg. (én ha jól emlékszem azt hiszem az egyik "megjelent a PC WORLD új száma" hírt dolgoztam föl. Kérdezte egyik mellettem ülõ haverom hogy honnan szedjen szöveget. Mondtam neki is a pcworld.hu híreit.. õ szépen kutatott még hozzá és megcsinálta a feladatát szépen. Haverom melett ült egy másik emberke aki "nagyon" értelmes ember volt. A feladatot megértette de nem tudta mit csináljon, hallotta gondolom fél füllel, hogy pcworld.hu. Ott talált egy pár soros hírt, kimásolta, beillesztette anyiszor hogy 3 oldal legyen, és beállított ilyen nézhetetlen szemrontó villódzó hátteret... Tanár úr fölsikított mikor meglátta...

 

(az a srác annyiból bukott év végén, hogy könnyebb megszámolni, hogy mennyibõl nem)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ilyet nem is szabad gépközelbe engedni. Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy voltak páran (köztük én), akik nagyon kentek pár dolgot (wordös, exceles primitív feladatok) és aztán hálózaton vagy flopin adogattuk oda mindenkinek. Ha sokan tudták olyan szinten, hogy rájuk lehetett bízni, akkor többen csináltuk részekre bontva, és a 90 percre való feladat kész lett akár 10 perc alatt, mindenki lemásolta, és mehetett a játék. És a tanárnak soha (!!!) nem tûnt fel, hogy karakterhelyesen ugyanazt kapja, mert általában hiába mondtuk, hogy azért piszkáljanak már picit bele, nagyon ritka volt, hogy ezt valaki meg is tette, de mégsem kérdezte meg egyszer sem, miért van az, hogy pl: a pascal programban mindenki ugyanazt a változónevet, kommentet stb. használja, és bájtra pontosan megegyezik a forráskód mérete.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Jahh :D

Nállunk ez nem menne! Állandóan figyelik a monitorjainkat novellel....

Volt hogy tanárúr egyszer megszólalt, hogy xy hozza ki az ellenõrzõjét.. (játszott vagy "szép tájképeket" :) nézett neten...

 

Egyszer nyitvavolt a terem ajtaja és a másik csoportot elengedték hamarabb.. Ott néztek minket az ajtóból, és ráláttak a tanár monitorjára. Amikor minket is elengedtek mondta haverom, hogy mást se csinált csak minket nézett...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálunk ilyen nemvolt, ahhoz túl béna volt az összes tanár, nálunk mehetett a játék meg a "tájképek" nézése, egyszer észre is vette a tanár, hogy mit nézek, de nem szólt semmit hanem õ is elkezdte nézni :D Nálunk nem a tanár figyelt minket, hanem mi õt, volt, hogy trójait raktunk fel a gépére ( kiment a terembõl 1 percre az elég volt), aztán néha kinyílt a cd-tálca, elindult pár progi, üzenetek jelentek meg, szóval elég jól elszórakoztunk. Ezekért nem kaptunk semmit, viszont, amikor lebuktam a hacker progikkal, meg a hálózat átpiszkálásával (sniffeléssel megszereztem a rendszergazda jelszavát és picit garázdálkodtam :D:D ), majdnem intõ lett vége, de aztán végül megúsztam egy 5 perces "ilyet nem szabad" monológgal.

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Looo.oooL :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...