Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Age of Empires II (SD | HD | DE) - III - IV


priby

Recommended Posts

payskin

Ugh, feltelepítsem? De akkor játsszunk is!!! :) Hû, már csak arra emlékszem, hogy h-c-c-c. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mik

Lehet baja az AOE 2-nek XP sp2, centrino cpu, 9600 Ati, valamelyikével? Annak idején P3-mal jókat játszottam, most próbáltam volna újra, de ezen a hardveren nem akar indulni. Kompatibilitással próbálkoztam, de eredmény nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem hinném. :hmm: Az én gépem is 9600-as ATi kártyával van szerelve, és Windows XP SP2 fut rajta AMD 2600+ processzorral. De ezt megelõzõen egy Intel P4 gépen is játszottam vele. Szóval ott valami más gond lehet.

Link to comment
Share on other sites

Mik

Pedig már fentem a billentyûket egy jó kis mutlira amikor megláttam ezt a topikot.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
priby

pontosan miért nem indul(t)?

Hátha lehet segítni :P

 

bocs, hogy levagyok maradva egy hónappal :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Beleolvastam a Hun AoC Community fórumába. Szánalmas, mi lett ebből a játékból. :nem: Maphackek, kitörölt seregek, és egyéb csalások?! Hányok, komolyan!

 

Emlékszem, amikor 4v4-zni mentünk a MicroOffice-hoz meg a másik csapathoz (elfelejtettem a nevüket, sorry) annak idején, remegett a lábam az izgalomtól, amikor elindult a játék, tombolt az adrenalin, bal kéz a h gombon. Soha senkinek egy másodpercre sem fordult meg a fejében, hogy csalni fog. Örültünk ha nyertünk, bosszankodtunk, ha vesztettünk, utána az autóban elemeztük, ki mit csinált jól, ki mit rontott el. Katarktikus, életre szóló élmények és emlékek!

 

Szánalmas, kretén csalók! Nektek van ilyen? Búsfrancot van! Olcsó kis egyperces örömeitek vannak, valakit megint becsaptatok! Gratulálok, bizonyára nagyszerű életet élhettek. :S

Link to comment
Share on other sites

priby

Hát én is ezt tudom mondani. Ez játék, miért rontja el más játékát azzal, hogy csal?!

 

1.0c patchet feltörték, meg 1.0e-t is azt hiszem, de szerencsére azon nem nagyon csalnak. Mindenestre folyamatosan ki lesznek tiltva gp-ről is meg szerintem bárhonnét, csinálják csak... :S

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
priby

Na senki se játszikk vele innen, csak innen csak én? Ez elég gyér. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
priby

IPB kép

A WoRA Clan 1v1 Magyar AoC bajnokságot szervez.
Részletek az oldalunkon: www.wora-clan.hu

Link to comment
Share on other sites

HK

Én játszanék majd nyáron esténként, de attól tartok, már nagyon le vagyok maradva tudásban. Már akkor is le voltam, mikor pár éve játszottam veletek. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

priby

Semmi akadálya, de igazad valahol el kell kezdeni. Én se egyből tudtam játszani, szóval meg kell szenvedni érte... :)

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én is szoktam játszani az AoC-vel. :)

Link to comment
Share on other sites

priby

Ha esetleg neten is akarsz, akkor szólj!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Calmarius

Idõnként a Hamachin szoktam Aoe2 the Conquerors-t játszani. Egy ideig jól megy a játék, valamikor normálisan lemegy a játék, de valamikor megáll, és egy idõ után megjelenik a Multiplayer status ablak, ahol lehet választani a wait, save/exit és continue game között. Na ezekre nem történik semmi, pedig a continue game-re tovább kellene mennie. Csak a Resign & quit-ra lép ki.

 

Ebben a helyzetben megmenthetõ még a játék, vagy végleg elszállt?

 

Szakértõk segítségét kérem, akik még szoktak ezzel a jó öreg játékkal játszani, és értenek is hozzá elég jól.

 

Máshol a neten nemigen találtam ezzel kapcsolatos leírást, még a manualba sem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A fõ problémát az jelenti, hogy a 'Continue Game'-hez és a 'Save and Exit'-hez konszenzus kell, tehát minden még vonalban levõ játékosnak erre kell szavaznia. Azonban szakadásnál néha úgy szétesik a szinkron, hogy a szavazások sosem találnak egymásra, azonban a játék piszok sok ideig próbálkozik. Tehát vagy kiszálltok, és kezdtek egy újat, vagy jó sok ideig vártok, hátha újra meglesz a szinkron.

 

A 'Save & Exit' lehet a legjobb taktika. Ilyenkor a játék pillanatnyi állása minden még vonalban levõ játékosnál elmentõdik. A host újra tudja indítani a játékot az elmentett állapotból, amibe kizárólag a korábbi játékosok tudnak bejelentkezni. Aki leszakadt, az a hosttól letölti a mentett állást a lobbiban, pont úgy, ahogy a térképeket is szokta, így végül mindenki ugyanabból az állapotból folytathatja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Calmarius

Amúgy meg nem tudom, hogy miért nem megy tovább a játék, hisz megjelent nálam, hogy mindenki continue game-t nyomott.

 

Mondjuk Save&Exit-nél sem történt semmi. :nem:

 

Arra meg nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a szinkron dolog hogy működik, mert elméletileg attól, hogy a szinkron szétesett még a kapcsolat nem szakadt meg.

 

Nem tudom, hogy az aoe hogy működik, de elvileg úgy kellene, hogy ott, ahol a szerver van, automatikusan ment, majd automatikusan szétküldi a klienseknek az állást, majd újraindítja a játékot. Ha hiba van. :ötlet:

 

Az egészbe az a jó, hogy mindig a legnagyobb csata előtt szórakozik így, és csak utána derült ki, hogy másik félnek magyarosított volt az AoE. Közismert, hogy a magyarosítás nem működik együtt az angol verzióval.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
muthee

Sziasztok!

 

Olyan probléma van, hogy nekem és a barátomnak is routere van, de foggalmunk nincsen hogyan tudnánk egymásra csatlakozni. Ugye routeren kerersztül nem látjuk egymást, hogyan tudnánk kapcsolatot létrehozni egymás között? Beállítási segítség kellene illetve ötlet, hogy min keresztül tudunk játszani? Ha megírnátok, hogyan lehet vagy mivel, akkor nagyon szépen megköszönném!

 

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Át kell engedni bizonyos portokat a routeren (és persze a gépre telepített tűzfalon is, ha van ilyen!). Ehhez általában a router beállító menüje tartlam egy úgynevezett forward, port forward vagy port forwarding funkciót. A portok számát azt hiszem megírtam már ebben a témában, de ha nem, Google egy perc alatt kidobja.

 

Legegyszerűbb: katt ide --> keresd ki a routered --> keresd ki az Age-t --> járj el a leírtak szerint. Ne felejtsd el a tűzfalat is hasonlóan beállítani.

 

Még annyi, hogy amikor játszani próbáltok, az, aki hostol, a routerének a külső IP-címét adja meg annak, aki kapcsolódni szeretne. --> www.whatismyip.com

Link to comment
Share on other sites

priby

A hamachisoknak tudnám ajánlani, hogy megpróbálhatnák simán IP-n játszani, ha router van, akkor portnyitással.

Link to comment
Share on other sites

bobcsek

Hali. Nekem is van egy problémám. Haverommal Age of empires 2-zni akartunk multiba. Hamachit próbáltuk egyforma verziónk volt. XP van kindkettőnknek. Semmi kiegészítő nincs fennt. És amikor valaki csinál pályát akkor a másik személy nem lát semmit vagyis nem tud hova belépni (játékon belül). Ezt nem értem hogy miért nem sikerül, pedig már sok helyen olvastam hogy mások is Hamachival játszanak. LAN-ra mentünk mindketten.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Életemben nem használtam Hamachit, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. De gondolom az sem megy át magától a tűzfalon, routeren stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Golli

Nekem is megesett egyik haverommal, hogy nem látott, de másikkal meg már egy ideje toljuk a játékot. Nem tudjuk mi sem, miért van ez. Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy multiban lehet-e egységet átadni a csapattársamnak, és ha igen akkor mi módon?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem lehet. Kizárólag nyersanyaggal támogathatod.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
MSzabi

Jónapot, Sziasztok.

 

Az Age of Empires 2 nem indul el Vista Home Basic 64bit alatt.

 

Van hozzá patch?

Ha van, honnan tudom letölteni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...