Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Age of Empires II (SD | HD | DE) - III - IV


priby

Recommended Posts

TheSaurida

Végigkutattam az összes gépemet, ahol fut vagy futott az AoE2, és egy öreg 32 bites XP alábbi mappájában találtam 1 (egy) példányt abból a .dll-ből:

C:\WINDOWS\WinSxS\x86_avast.vc110.crt_2036b14a11e83e4a_11.0.60610.1_x-ww_e6822ee2

Sehol máshol.

Egy >4 MB-os fájl, ha gondolod, átküldöm.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Köszi TheSaurida! A DLL már megvan csak nem tudom "megetetni" a windows-zal. Hiába másolom be a System32 mappába, hiába próbálom regisztráltatni a belinkelt oldal leírása alapján nem eszi meg!

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

jagdtigger köszönöm a segítséget!

Ezzel a megoldással működik. Most már nem fogok unatkozni napközben amíg a család dolgozik/iskolában van.

(csak azt nem értem miért kellett még egy visualt felrakni)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mert az nem a sima hanem az ami a Visual Studio-hoz kell. Furcsa de úgy néz ki valamiért kell neki... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
payskin

Mostanában 2v2-ket játszom 3 AI-val (az egyik velem van), Moderate fokozaton. Nagyon érdekes: ha szarul játszom, és simán kirámol a rám eső ellenfél, akkor a velem levő AI-t is kipakolja az ellenfele. Ha "jól" játszom, ami leginkább azt jelenti, hogy képes vagyok visszaverni a saját ellenfelem özönvízszerű támadását, akkor hirtelen azt veszem észre, hogy a társam már kirámolta a saját ellenfelét, és az enyémet kapja oldalba. 

Nincs olyan, hogy az egyikünk jó, a másikunk nem az. Fura! Hogy függ össze a dolog?

Tegnap négyszer játszottam végig ugyanazt a pályát, ugyanazzal a felállással, háromszor kikaptunk, de olyan agyonverésben, hogy elképesztő. Őrjöngtem. Valami ilyen fura kiszáradt folyómedrű térkép volt (talán Valley), a folyómederben rengeteg szarvassal.

A Moderate AI kétféleképpen tud játszani: kicsit későn (25-27 emberrel) ér fel Feudalba, onnan viszont viszonylag gyorsan (20 perc körülre) Castle-ba, és onnan levág egy olyan boomot, hogy két, később 3-4 katonai épületet gyakorlatilag folyamatosan működtet. Olyan 30 perc körül beállít egy brutális hadsereggel, aminek a nagy része fa-kaja pikeman és skirmisher, de abból rengeteg, hoz mellé lovakat már Castle-ból, és siege ramokat is, meg pap bácsikat konvertálni kilométerekről.  A legbosszantóbb az egészben, hogy mindezt valami elképesztő hatékonysággal csinálja, ugyanis a játék végére kiderül, hogy kb. feleannyi jómunkásemberrel képes erre, én meg kétszer annyival képtelen vagyok.

A másik játékmód, amikor nem akar felmenni Castle-ba, hanem Feudalban elkezdi ezt csinálni. A játékvégi grafikonon lehet látni, hogy megérkezik Feudalba, és onnantól kinyom magából egy akkora hadsereget, hogy az elképesztő. Vissza fogom nézni (minden játékot felveszek), szerintem nincsenek fejlesztésekkel turbózva hanem csak a nagy számossággal győznek. Belefutottam olyanba, hogy én már Castle-ban voltam, és azt hittem, vagyok valaki, látom, hogy a drága szomszéd még korhátrányban is van gondoltam, átkopogok. Olyan pofáncsapás-szerű áradat zúdult rám, hogy az egész településemet be lehetett szórni sóval, mert semmi nem maradt belőle (közben nyilván felment Castle-ba). Addig úgy elvolt magában, csak fejlődgetett. Kellett nekem zavargászni arrafelé. 

Nyilván én játszottam szarul, egyszer sem sikerült 20 alatt Castle-ba érnem, és akkor sem voltam túl erős, hol fa, hol kaja, hol mindkettő hiányzott. (Amikor 2-3-4. alkalommal játszom ugyanazt, nem használom ki, hogy tudom, mi hol van, ugyanúgy csak akkor megyek nyersanyagért, ha már a scouttal felfedeztem.) Többször elfelejtettem követ bányászni, pedig a legjobb módszer az sáskajárás ellen, ha felhúzol egy vagy két várat az útjukba, megtömöd íjásszal, és szépen "ledarálják" magukat rajta. (Érdekes, hogy a Moderate AI az esetek 90%-ban egyáltalán nem bányászik követ.)

Na, ennyit rólam. Viszont ma kezdődik a Red Bull Wololo V, ahol a világ legjobb játékosai esnek egymásnak. Akik akarnak jó meccseket látni, kukkantsanak rá. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/13/2021 at 7:25 AM, payskin said:

Mostanában 2v2-ket játszom 3 AI-val (az egyik velem van), Moderate fokozaton. Nagyon érdekes: ha szarul játszom, és simán kirámol a rám eső ellenfél, akkor a velem levő AI-t is kipakolja az ellenfele. Ha "jól" játszom, ami leginkább azt jelenti, hogy képes vagyok visszaverni a saját ellenfelem özönvízszerű támadását, akkor hirtelen azt veszem észre, hogy a társam már kirámolta a saját ellenfelét, és az enyémet kapja oldalba. 

Nincs olyan, hogy az egyikünk jó, a másikunk nem az. Fura! Hogy függ össze a dolog?

Ez valószínűleg direkt van. 

C&C generalsban meg sokszor pálya és felállás függő, pl nem egyszer előfordult az, hogy támadom az ellenfelem egész jó szépen tartom, erre megjön a másik ellenfél is, és látom. hogy a társamat a lehető legnagyobb csendben kiszedte. Aztán szépen kikapok 2v1-ben (néha nyerek, de az mindig hosszú, nehéz meccs) . Ha meggondolod ez még idegesítőbb

Link to comment
Share on other sites

payskin
10 hours ago, Viktor said:

Nagyon profi minden

Nem, ez a végén már teljesen méltatlan volt az egész eseményhez. :( Már szombaton is gáz volt, hogy a Daut elődöntő félbeszakadt, mert ez is megengedhetetlen ezen a szintem, vagy akár az, hogy a draft után a két játékosnak egy komplett órát kell várni a gép előtt, hogy játszhassanak (Hera v Mbl). Ez alatt nyilván nem tudnak mit csinálni, mint pofáztatni az arcokat, ezért volt ennyire feltűnő a közvetítés mennyisége.

Aztán a döntőben is leáll a játék háromnegyed órára? Na hagyjuk egymás békén.

Nyilván nem tudjuk, mi van a háttérben, vajon a német műszaki csapat volt ekkora lúzer, vagy a Microsoft tényleg nem tud dedikált helyet biztosítani az általa üzemeltetett játékplatformon, de hasonló versenyeket nálam sokkal közelebbről és gyakrabban követő ismerősöm szerint ez volt mindennek a legalja. Azt mondja, hogy kisebb amatőr rendezvényeken nem fordul elő ilyen. :(

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Még valami: láttátok az AoE4 streameket? Technical Stress Test volt a hétvégén.

Aztaq... mennyire nem néz ki jól az a játék!!! És ahogy bele-bele hallgattam a kommentárba, a játékélmény sem az igazi, az AoE II-t egyáltalán nem hozza, de panaszkodtak arra is, hogy a III-ban sem voltak ennyire bénán megcsinálva például az erdők, amit egy kisebb csapat favágó pár perc alatt eltüntet.

Továbbra is rejtély, hogy kinek és miért készül ez a játék, így?  

Link to comment
Share on other sites

Viktor

Ezért állt ennyit a játék... igazából kapcsolgattam végig, nem tudtam, hogy technikai gubanc van a háttérben. A tegnapit meg sem vártam, megnéztem ma a végét. Pont 3-3 volt az állás. Gondolom a rajongóknak ?!?! :laugh: Amit eddig láttam belőle az gyász minden téren.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mármint mi gyász?!

A közvetítés meg a körítés a hét elején szerintem még elég jó volt (bár már ott is voltak technikai problémák), a hétvégére totál cringe fest lett az egész. Egyrészt elővették valahonnan ezt a Britanni nevű nőszemélyt, aki annyira túmáccs volt, hogy a világból ki lehetett kergetni vele. És ő lett a mozgó riporter, aki fel-alá járkált, és muszáj volt neki mindenkivel beszélni. Ezek 90%-a rettenetes, arcba mászó kellemetlenség volt. Ugyanígy rábízták a meccs után a győztesek interjúját is, és míg a héten a kommentátorok tök jól bele tudtak kérdezni egy-egy meccs kulcspontjába, gyanús volt, hogy a lánynak a fülére súgják, hogy mit kérdezzen, mert az egész ilyen kontextus nélküli jópofizás lett.

Amíg a héten egymást követték a meccsek és éppen csak arra volt idő, hogy két páros között a kommentátorok kicsit beszélgessenek, elemezzenek, vagy a játékosokkal forgatott imázsfilmeket vetítsék, ez hétvégére már nagyon kevés, rengetegszer ismételt és dögunalmas volt. Egyrészt nem kellett volna 12 órára széthúzni a hétvégi műsort, de hát ez nem elsősorban rajtuk múlott, hanem a beütő technikai problémákon. Egyórás leállás, tartalom nélkül, csak pofázással? Idekapcsolunk, odakapcsolunk, bejátsszuk ezt, azt, már minden volt ötször.  Frankó bullshit bingót lehetett volna faragni a fő műsorvezető srác paneljeiből. Nem irigylem őket, azt végigcsinálni is nagyon szar lehetett.

Voltak, egyébként, eredeti ötletek is, például, amikor egy ilyen háborús fali festmény előtt felidézték egy-egy korábbi Wololo nagy összecsapását az egyik résztvevő játékossal úgy, hogy a háborút ábrázoló festményre rávágták a régi jeleneteket meg egy kis zenei aláfestést. Na, azt pont ilyen 2 perces snittekre kellett volna vágni, még jó is lett volna. De ezt is túltolták azzal, hogy "odaspawnolták" az egyik ilyen munkást alakító csajt, aki mint egykori szemtanú számolt be az esetről. ("Épp kimentünk fát vágni az erdőbe, amikor beütöttek Mr. Yo seregei, és jaj sokan meghaltak...") ÚB+... Azt a poént is többször előadták, hogy a elemzések, beszélgetések háttérben járatták ezeket a beöltözött munkásokat, mintha élet volna a kastélyban: cipelik a követ meg a fát, szögletesen fordulnak (kvázi mintha a játékban volnának) és néha összeütköznek... Ez hétfő délután, elsőre, egy jó gag volt, bár már akkor is inkább volt GTA III, mint AoE 2. A hétvégén, a 73. alkalommal... nem volt az.

Szóval, a hétvégi két nap az elég kínszenvedés volt.

A meccsek viszont nagyon jók voltak, és tényleg voltak felemelő pillanatok, pl. Mbl nem várt feltámadása Hera ellen szombaton. A döntő meg, a hatodik meccset leszámítva, szerintem pazar volt. Liereyy kezében kétszer is ott volt a győzelem, csak nem tudott élni vele. TheViper behúzta, megkapta a koronát, ő az AoE2 most már koronázott királya. Sajnáltam kicsit Liereyyt, de csak 19 éves, 3 évvel fiatalabb, mint maga a játék!!! Nem kérdéses, hogy amíg tart az AoE2 őrület, itt hamarosan ő fog uralkodni. A legközelebbi trónkövetelőig.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Belenéztem, nem néz ki rosszul a 4, bár a 2 HDban valahogy jobban átlátható.

Gondolkodok, hogyha megunom a Generalst belevágok valamelyikbe, csak még azt nem tudom melyik legyen az? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Rendeztek a hétvégén egy 20 ezer dollár összdíjazású AoE4 bajnokságot a játék népszerűsítésére, gondolom. Na most ez egy dologra volt jó: hogy nagy tömegek számára kiderüljön, mennyivel gyengébb a játék stratégiailag mint az AoE2.

Őrület kiegyensúlyozatlanságok vannak benne, pl. az épületek olyan erősek, hogy Castle age előtt gyakorlatilag semmit nem lehet lerombolni, vagy csak rengeteg egység és végtelen idő árán. Castle-ban egy faltörő kos egy sima fa palaside falat nem két csapásból dönt be, hanem két percen keresztül püföli, a paraszt meg 2 másodperc alatt építi vissza. Darkban egy paraszt a fél térképen keresztül tud rohanni úgy, hogy két scout (lovas egység) üldözi -- az hagyján, hogy alig érik utol, de meg sem tudják ölni!

A döntő dögunalom volt. Darkban és Feudalban minimális összecsapás volt, a nagyon erősen védekező épületek miatt, inkább ilyen kis piszkálgatások, meg kis helyi dolgok, pl. vízen, ha volt víz a játékban egyáltalán. Castle-ban már nagyobb csapatok vonultak fel, de igazán átütni azokkal sem sikerült, inkább ilyen csiki-csuki ment, hogy berohan a csapat, próbálja megütni az ellenséget, nem sikerül, gyors visszavonulás. Közben mindketten ész nélkül boomolnak a háttérben. 

Egy görög srác játszotta a döntőt TheViper ellen. Az összes meccsen kb. az volt a felállás, hogy a görög srác gyengébb háttérgazdaság mellett kirakott egy nagyobb hadsereget, átment Viperhez, piszkálgatta, de nem nagyon mert betámadni, aztán -- miután mi már a hajunkat téptük, meg beleőszültünk az unalomba -- nagy nehezen, végre valahára összecsaptak, és nyert az egyik. De volt olyan meccs, amiben össze sem csaptak, hanem Viper egyszerűen feladta, amikor a másik hamarabb felért Imperialba, mint ő. Nem hittük el, hogy 30 percet néztük a semmit.

Az a szomorú, hogy vannak tök jó ötletek a játékban, de annyira nem sikerült átvenni az AoE2 hangulatát, működését, a játék szellemiségét, hogy az valami elkeserítő.

Jövő hétvégén kezdődik a 75 ezer dolláros King of the Desert 4 AoE2 bajnokság, már most lehet tudni, hogy egy klasszissal jobb meccsek lesznek. 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kijött az első AoE4 patch és több új hibát hozott, mint amennyit kijavított. :facepalm: Mondanám, hogy mit várunk, Microsoft... de hát ez Relic. 

---

Más. Ma kezdődik a King of the Desert 4! Twitchen itt: https://www.twitch.tv/membtv

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
payskin

image.png

Ez de jó volt! Már majdnem feladtam, annyira kilátástalannak tűnt. A zöld volt velem, de béna volt, a piros pont leradírozta, mialatt én pofán vertem a sárgát, de ezután még sokáig nagyon durva piros túlerő volt, főleg annak köszönhetően, hogy nála volt mind az 5 relic, miközben a saját aranyom elfogyott, és a sárga aranyára ketten is pályáztunk. 

Nem tudom, mit tud a Berber, de fosta magából a unitokat, a végén olyat csinált, hogy 4 trebbel romboltam a katonai épületeit, erre odajött a paraszttal a treb mellé, és felhúzott két épületet, de így pikk-pakk. Hát ez mi már?!

A dolgot végül az oldotta meg, hogy a zöld beszólt, hogy Attack an enemy now!, amin nem kicsit háborodtam fel, komolyan vissza kellett magam fogni, hogy éjfél után csak félhangosan küldjem anyukájába, de az az ötletem támadt, hogy visszamondom neki. Erre elindult az addigra szépen meghízott seregével, és amikor ezt a piros meglátta, feladta. Azt sajnálom csak, hogy azt az 1:24 előtti pontot, amikor eléggé meg volt ütve a piros egy pillanatra, nem tudtam kihasználni. Onnantól indult a grind.

Közepes AI-k Valley nevű pályán. Nem tudom miért, de ezen sokkal jobban játszik az AI-k, mint Arabián. 

(A Feudal időm azért szar, mert elfelejtettem benyomni. :D )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
13 hours ago, payskin said:

image.png

Ez de jó volt! Már majdnem feladtam, annyira kilátástalannak tűnt. A zöld volt velem, de béna volt, a piros pont leradírozta, mialatt én pofán vertem a sárgát, de ezután még sokáig nagyon durva piros túlerő volt, főleg annak köszönhetően, hogy nála volt mind az 5 relic, miközben a saját aranyom elfogyott, és a sárga aranyára ketten is pályáztunk. 

Nem tudom, mit tud a Berber, de fosta magából a unitokat, a végén olyat csinált, hogy 4 trebbel romboltam a katonai épületeit, erre odajött a paraszttal a treb mellé, és felhúzott két épületet, de így pikk-pakk. Hát ez mi már?!

A dolgot végül az oldotta meg, hogy a zöld beszólt, hogy Attack an enemy now!, amin nem kicsit háborodtam fel, komolyan vissza kellett magam fogni, hogy éjfél után csak félhangosan küldjem anyukájába, de az az ötletem támadt, hogy visszamondom neki. Erre elindult az addigra szépen meghízott seregével, és amikor ezt a piros meglátta, feladta. Azt sajnálom csak, hogy azt az 1:24 előtti pontot, amikor eléggé meg volt ütve a piros egy pillanatra, nem tudtam kihasználni. Onnantól indult a grind.

Közepes AI-k Valley nevű pályán. Nem tudom miért, de ezen sokkal jobban játszik az AI-k, mint Arabián. 

(A Feudal időm azért szar, mert elfelejtettem benyomni. :D )

Ilyen meccsem utoljára a főiskolás kollégiumban volt. Pár hónapja elővettem a játékot és pár óra után be kellett valljam magamnak, hogy bizony erősen berozsdásodtam, már ami az RTS műfajt illeti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...