Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Corel VideoStudio


nagyjani

Recommended Posts

Lalolib

@bgabi1: Röviden: helyedbe én asztalai DVD írvóval egyből DVD-RW lemezre venném fel a filmet. Utána azt beolvasnám az Ulead programmal (egyből mpeg2-be olvassa be) és lehet szerkeszteni. Az igaz, hogy az mpeg2 szerkesztése egy kicsivel lassabb mint az AVI, de utána a kódolás meg gyorsabb. A lassúságon is lehet változtatni egy kicsit, hogy például a szekesztés elején a "multi-trim" funkcióval több kisebb egységre vágod szét az anyagot (egyébként az effektek és az átmenetek miatt célszerű is 5-10 perces részekre bontani).

 

@johnnyblack: azért van csak egy template, mert demó (esetleg warez) veziót használsz. Ha megvásárolod a programot, közel 30 videowizard sablont és számtalan DVD-menü sablont is kapsz vele együtt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy felhívjam a tisztelt egybegyűltek figyelmét a Fórumszabályzatra, amely többek között azt mondja, hogy:

 

Lehet, hogy vannak olyan helyek, ahol a warez témák (honnan tölthetem le ezt vagy azt a játékot, hol találok hozzá törést stb.), és a vulgáris hozzászólások általánosak, de a PC World Segélyvonal fóruma nem ilyen hely! Az ilyen hozzászólásokat akár jelzés nélkül, azonnal töröljük.

 

Tilos bármilyen illegális tevékenységre, illetve a Büntető Törvénykönyv hatálya alá eső cselekedetekre felbujtó, ilyen tevékenységet ismertető, részletesen leíró, illetve ehhez segítséget kérő, továbbá nyílt szexualitást leíró/ábrázoló hozzászólások, képek, linkek, idézetek elküldése.

 

Leegyszerűsítve: NÁLUNK TILTOTT TÉMA A WAREZ, A POLITIKA, A SZÁRMAZÁS ÉS A VALLÁS, és ha ezt nem tartod észben, mi nem tartunk meg tagként! Ugye világos?!

A fentiek tükrében ezt az oldalt ajánlanám mindenki figyelmébe.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Lalo! Ha az általad javasolt módszerrel készítem a szerkesztést és egyből Mpeg2 Dvd-RW lemezre kerül az anyag, lesz-e olyan a képminőség, mintha nagyjani Two Pass módszerével kerülne Mpeg2-be a megszerkesztett avi? Azért kérdem, mert a Two Pass-szal készült anyagot tisztábbnak élesebbnek látom. Persze lehet, hogy egy asztali felvevő alapból precízebben tömörít nem tudom. Ha szabad még kérdezni, azt kérdezném, hogy 10-20 perces filmeket simán szerkesztek uleaddal és szépen kiírja dvd-re, de ma egy egész szalagot azaz 60 percnyi anyagot tettem fel a gépre, természetesen felfért a vinyóra, de a dvd-re kiírás már nem ment. Egy angol nyelvű táblát rakott elém amin 22Gb stb.. volt kiírva. Alul a zöld csík a feléig sem ért el 2Gb körül volt. Dv to Dvd Wizarddal próbáltam. Köszi a válaszokat!!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én annyit tennék hozzá, hogy a kétmenetes tömörítés egészen biztos hogy jobb minőséget produkál, mint a röptében történő, legyen az akár hardveres, akár szoftveres tömörítés.

 

Az mpg-t meg azért is nehéz és lassú szerkeszteni, mert nem tartalmaz minden képkocka információt (egyébként úgy is beállítható, hogy kockánként rögzítsen, de akkor nagy a helyigénye, ezért alapból semmi nem így használja), ezért azt vágás közben kell kiszámolni, ráadásul nem biztos az sem, hogy maga a vágási pont az adott helyen elérhető lesz. Ez DV-nél nem okoz problémát.

 

Egy óra DV anyag kb. 13 Giga helyet foglal a merevlemezen, ami használat közben folyamatosan fogja annak sávszélességét. Ezért kell legalább kettő gyors merevlemez, ha valaki videószerkesztésre alkalmas gépet akar. Lehet, hogy Neked is azért küld hibajelzést nagyobb méretű fájloknál a program, de ehhez ismerni kellene a pontos hardver-összetevőket természetesen.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

T nagyjani!

 

Gépem adatai a következők: Asus A6R B037 laptop, melyben Intel Celeron M390 1.7 GHz, Ati Radeon Xpress200M megosztott VRam 9100 IGP, 512Mb (533DDRII), 60 GB merevlemez, melyből jelenleg kb 16 GB szabad terület. Ha valamit kifelejtettem volna, majd utánanézek. Ha ezekből az adatokból megtudod állapítani, hogy alkalmas-e a gépem a Digital8 kamerám Ulead 10 vagy 11-el együttműködni kérlek jelezd! Egyébként a codec pack visszaemlékszem, hogy movie makerrel is ütközött itt ott amott. Kezdő számítógépesként annó 2 évvel ezelőtt kb. egy havi próbálkozásomba került, mire rájöttem, hogy a codec packomban tiltanom kell több dolgot ahhoz, hogy átmenetek effektek működjenek. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A merevlemezeden nem maradt annyi hely, amire a programnak szüksége lett volna a mûvelethez. 13 giga kell egy óra digitális anyaghoz, erre jön a kódoláskor szükséges temp-nek kb.:4-8 giga, plusz a lemezképnek, mert innen nem tud röptében írni a program, még 4-5 giga. Plusz még a lapozófájl is nyúlik a windowsban, egy kicsit, ha dinamikusra van állítva. Tehát ez a gond, az biztos. A többi elem nem probléma, mert sima PII-vel 512 mega rammal kezdtem én is, és meg csináltam mindent, csak írtózatosan lassan. (kb 1 nap). A kodekpakkodat viszont csak win reinstallal tudod eltávolítani teljes formázás után. Ez is gond. A helyigényt megoldhatod egy USB-s merevlemezzel, mivel laptopról van szó.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Szia!

 

Már nagyon sokat segítettél amit ezúton is köszönök, de itt is igaz az a mondás, minél többet tud meg az ember annál inkább rájön, hogy még mi mindent nem tud. Azonban ezekkel az információkkal, már el lehet indulni! Segít még az is, hogy végigolvastam a fórum hozzászólásait, aminek a segítségével ráleltem egy magyar nyelvû ulead leírásra. Igaz, hogy a 8-as verzió, de a táblázatok szinte megegyeznek a mostaniakkal és ez segít a beállítások megértésében. Win reinstall után lesz 30 Gb szerintem a merevlemezen, mert mindent nem teszek vissza, ha mégsem akkor beszerzek egy Usb-s vinyót. Olvastam még, hogy bizonyos lejátszók is bezavarhatnak. Nekem Winamp, Asus,Nero van. Nem akarlak mindennap zavarni és a programjaimat sem akarom felsorolni, de az még fontos kérdés lenne, hogy reinstall után milyen tipusú progit nem tanácsos feltenni kodekpackon kívül? Köszi

Link to comment
Share on other sites

sityuka

Ajánlani tudom mindenkinek aki ezt a programot szeretné használni az ne telepítsen semmilyen kodekpakkot!

Köszönöm a segítséget a mindenkinek.

 

üdv.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nekem a Nero-n kívül semmimás nincs a gépemen, az is úgy, hogy a fájltársítások elől kiszedtem a pipát telepítéskor. Ez amit felrak, azzal szinte minden lejátszható, ami meg nem az nem is kell. Így a videószerkesztés is tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az asztali DVD felvevõ eleve az elérhetõ legjobb minõségbe vesz fel. Ami szerintem - és nem biztos, hogy igazam van - azért jobb mint az DV-AVI, mert ezt már az Ulead nem kódolja át! PC-n jobban mutat az AVI, hiszen nincs tömörítve, de egy 30-50 GB állományt egyszer úgyis ki kell irni DVD-re, akkor meg át kell kódolni. És egy ekkora állomány kódolása egy "full" gépen rengeteg idõ és hibalehentõséget rejt magába.

@Balázs! Köszi az észrevételt, de nem hinném, hogy itt megszegtük volna a szabályzatot. Személy szerint itt is többször utaltam rá, hogy ha igazán jól müködõ programot akarunk, akkor azt meg kell vásárolni. Ha esetleg a "warez" szót említése is tilos, akkor bünös vagyok és bocsi érte. Kitörlõm a szótáramból.

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Lalo-nak igaza van ha: a kameráról DVD-re akarjuk vinni az anyagot menükkel stb. kicsinosítva meg minden.

Lalo-nak nincs igaza ha: a gépre vitt anyagot szerkesztjük is, mert akkor az átmenetek, feliratozások, különbözõ effektek, stb. miatt mindenképpen egybe kell kódolni az anyagot, akkor pedig a minõség szempontjából jobb ha az eredeti DV-t csak egyszer vetjük alá konverziónak.

Itt látszik, hogy mindig a felhasználó igényei szerint kell hogy kialakítsa a saját technikáját, ami a saját esetében a legjobb, leggyorsabb és legegyszerûbb.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bocsi nagyjani, de szerintem nincs teljesen igazad neked sem, erre egy személyes példa. Nemrég csináltam egy 50 perces családi videót (3 önálló klippel), az általam "szorgalmazott technikával". Vannak benne átmenetek, effektek, videó trükkök, feliratok, zene. Ezek kb. a film 10 %-t teszi ki. Az Ulead VideoStudió legnagyobb erénye szerintem éppen az, hogy azokhoz a részekhez, melyekhez a szerkesztés során nem nyúltam hozzá, nem is kódolja át! Így például volt olyan 15 perces klipp, amit 5 perc alatt mentett el DVD-PAL formátumba, Dolby Digital hanggal. Ez meg elég gyors.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ezt akkor megbeszéltük. Premiere-rel dolgozom és ott gyorsabban végez, ha az anyag DV. Akkor ez a VideoStudiónál tényleg előny.

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Sziasztok!

 

Bocs, hogy bekapcsolódom a " beszélgetésbe", de lenne egy javaslatom. Én úgy veszem észre, hogy a kódolással (akinek nem inge, nem vegye magára) kicsit hadilábon álltok. Ajánlhatom a PCWORLD 2004 szeptembei számától induló " A tömörítés tikai" című cikkét, amiben nagyon szépen le van írva, erről a témáról sok-sok minden. Én DV kamerával és asztali felvevővel is rendelkezem, videót szerkesztek, és néhány tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. A legjobb minőséget akkor kapod (és a szerkesztés is könnyebb), ha DV kamerával felvett filmet DV formátumban (igaz 1 óra kb 13Gb) beolvasod ( Pl: WINDV123 programmal) pc-re. Ezt lehet képkockánként szerkeszteni, vágni stb. Ennél a formátumnál minden kocka kulcskocka és a tartalmaz olyan képi információt, ami tömörítéskor elveszik.

 

Az mpeg tömörítésnél nem minden kocka kulcskocka és (az mpeg2 12 GOP-t használ, ami azt jelenti, hogy csak minden 12. kép teljes kép, a többit csak megjósolja a tömörítő program), ezért nehéz a szerkesztése és nagyon nehéz a vágás is, ill csak kulcskockáknál lehet vágni. Ha ezt a formátumot mégegyszer szerkeszted, vagy vágod, majd újratömöríted, akkor romlik a minősége.

 

Meggondolandó, hogyha szerkesztünk, milyen formátumban, mert a végeredményt nagyon befojásolja. Ha megnézünk egy mpeg-ből szerkesztett filmet, és mellette egy dv avi-ból készült filmet óriási különbség van. Az MPEG formátumot már csak a kész film kódolására használjuk, szerkesztésre nem igazán alkalmas!!

 

Remélem nem sértettem meg senkit, én is voltam kezdő, és szívesen fogadtam a tanácsokat, amiket vagy alkalmaztam vagy nem, de általában kipróbáltam.

 

Elnézést, hogy "közbeszóltam", és ha kell, szívesen segítek.

 

Üdv: tüsike

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ja. Ugyanezt már én is leírtam jópárszor, még ebben a topicban is. De egy-két hónapja úgy döntöttem, hogy nem fogom ismételni magamat, mert akinek problémája van, annak először illik végigolvasni az írásokat egy kicsikét. Egyébként ennek a fórumnak éppen ez a célja, ezért lényeges a megfelelő helyesírással, nem rövidítve írt hozzászólás.

Egyébként örülünk, hogy bekapcsolódtál, ezzel semmi probléma természetesen.

Link to comment
Share on other sites

tüsike
ezért lényeges a megfelelõ helyesírással, nem rövidítve írt hozzászólás.

 

Bocs, de találok benne olyan rövidítést, amit meg kellene magyarázni, azért nem is használtam szakszavakat, hogy jobban érthetõ legyen.

Lehet, hogy nem vettem észre?

Elnézést!

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Sziasztok!

 

Nagyon jó ezeket a véleményeket olvasni, mert senki nem támadja le a másikat mindenki kifejti a véleményét és abból lehet okulni. Sajna sok olyan fórum van ahol a színvonal a béka micsodája alatt van, vagy még ott sem. Sõt, a legtöbb helyen szerencse is kell, hogy válaszoljanak. Mivel Ti ilyen segítõkészek vagytok felteszek majd még néhány kérdést menetközben. Én mint total kezdõ még azt is észrevettem, hogy egy gyengébb gépet bizony annyira megvisel az mpeg2-be kódolt anyag szerkesztése, hogy le is fagy a kis monitor amiben kellene látni, kontrolálni az eseményeket, átmeneteket effekteket stb. Gyakorlatilag használhatatlan az egész. Ezzel szemben avi szerkesztésekor teljesen folytonos a kép. A lényeg amit szeretnék kérdezni az a minõség beállítása. Uleadban DV-to DVD-ben 3 lehetséges választás van, viszont a szerkesztõ részben csak tippelni tudok, van ott egy csuszka amivel 0- tól száz százalékig a mozgás finomsága az élesség rovására, illetve fordítva, alatta pedig egy Kb/s amit ha jól emlékszem 9800 Kb-ig lehet beállítani és ez lenne a kérdésem, hogy tulajdonképpen ez a minõség és a lemezen elfoglalt hely fordított arányosságán alapuló beállítási lehetõség? Na ezt jól megkevertem, de remélem nem írtam hülyeséget! Köszönöm elõre is a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A bitrátát, ami jelen esetben 9800-as értéket jelent maximum, érdemes oda állítani a lehetõ legjobb minõség érdekében. Így kb. 1 óra 20 perc fér egy DVD-re. Ha van olyan lehetõség, hogy "variable bitrate" (változó adatfolyam sûrüség) akkor azt kell használni a helytakarékosság miatt. Ekkor az olyan részeknél ahol nincs annyi részletes képinformáció, ott kisebb lesz a felhasznált sávszélesség. Természetesen ez nem megy a minõség rovására. Az mpg szerkesztés pedig jobban fogja a gépet szerkesztés közben, hiszen 3-4 éve még a gyengébb gépeknek a lejátszása is gondot okozott.

Link to comment
Share on other sites

rotida

Sziasztok!

Igazából abszolút laikus vagyok, a férjem van rákattanva most a filmszerkesztésre. Most kezdte még, a VideoStudio programmal. Tudna segíteni valaki abban, hogy mit vegyek neki, mit olvasson el, van-e valamilyen jó programleírás, vagy bármi, amit lehet kapni és ti jónak találjátok, sokat tanulhat belőle?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ulead szoftvereknek semmi irodalma nincs itthon. Adobe-nak van, magyarul is, de az jóval bonyolultabb, még az otthoni felhasználóknak szánt is.

Link to comment
Share on other sites

rotida

Értem, köszönöm a választ. Akkor azért nem találok igazán komoly leírást ilyesmirõl.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Azért van leírás az Ulead programról, csak PDF formátumba és angolul, de az nagyon részletes és szemléletes. Csak ismételni tudom magam, ha a program eredeti, akkor ahhoz mellékelve van a leírás, de az ulead honlapról le is lehet tölteni.

Link to comment
Share on other sites

rotida

köszönöm, nyomon vagyok!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
peva11

Sziasztok!

 

Ulead VideoStudio 7 SE DVD programom van, és a problémám, hogy a tv-bõl felvett filmeket amikor ki akarom írni dvd-re, nem engedi, mert 5MB-ot is meghaladja, a lemez pedig 4,7MB-os.

Ezzel mit tudok kezdeni? Lehet a felvétel után tömöríteni? Vagy más beállításokkal vegyem fel legközelebb? Ha nem lehet a felvett filmet tömöríteni akkor töröljem is ki a gépbõl, mert nem lehet vele semmit kezdeni?

Bocsi, ha butaságokat kérdezek ;)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha már ekkora a film mérete, akkor a helyedben azt tenném, hogy kimenetnek nem a DVD írót választanám, hanem DVD mappát, vagy lemezképfájlt a merevlemezen. Utána pedig, akár a Nero Recode pontosan célhoz illesztve kiírja a lemezre.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...