Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Corel VideoStudio


nagyjani

Recommended Posts

boss16

Sziasztok!

 

A problémám:

Telepítettem az Ulead Video Studio 11-et. A asználat során szerettem volna több videót egy lemezre írni. A program üzenetet küldött, miszerint a project mérete nagyobb a lehetségesnél. Bárhogy kerestem 9:59:59-nél nagyobb idõt nem tudtam beállítani. Lehetséges, hogy a program tényleg nem tudja a 10 óránál hosszabb munkákat kezelni vagy én vagyok béna?

 

Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

@boss16: 10 óra videó egy lemezre? Nem olyan drágák már a DVD lemezek, hogy ne a minõség legyen a legfontosabb. No meg a DVD-k kapacitása is véges.

Link to comment
Share on other sites

sityuka

Hello

Kérdésem lenne.

Nem tudok importálni dvd-bõl a videostudio11-el.

Kiírja hogy hiba és leáll.

Megköszönönném ha tudna valaki segíteni.

üdv.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Kérdés, hogy milyen DVD-bõl? Védettbõl valószinûleg nem lehet. Asztali DVD-n felvettbõl simán lehet, ha az le van zárva. Vagy a szokásos kodek-pakk, de errõl inkább már nem is mondok semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Rumi70

Következõ a problémám WinXp régi rendszerem összeomlott, nem csoda volt rajta minden, amit el lehet képzelni még Ulead video studio 11 is. (szépen mûködött) A gépet csak Én használom most digitalizálásra és DVD szerkesztésre. Szerkesztek, vágok, mindent, mint eddig csak a Share/Create disc menüpont nem úgy mûködik mint ahogy kellene! Rövidre fogva nem tudok DVD menüt szerkeszteni. Nem tudom a kész anyagot részekre bontani. A kérdésem miért?

WinXp Sp2 netrõl frissítések letöltve,

Semmi extra nincs a gépen.

Többent azt javasolták tegyek fel k-lite codek -et és ezzel fog menni. Tévedtek, ezzel sem megy! Tettem fel még Nérót, de ez sem használt.

Link to comment
Share on other sites

sityuka
Kérdés, hogy milyen DVD-bõl? Védettbõl valószinûleg nem lehet. Asztali DVD-n felvettbõl simán lehet, ha az le van zárva. Vagy a szokásos kodek-pakk, de errõl inkább már nem is mondok semmit.

Semmilyen dvd forrásból nem enged, kiírja, hogy a Ulead hibát észlel és leáll kérjük elnézését bla-bla-bla.Milyen kodekpakkról is van szó?

Üdv. és köszönet.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Semmilyen kodekpakkról, mert ha van fent valami, akkor az már régen eldöntötte a videószerkesztgetések sorsát, sajnos rossz irányba. Lehet, hogy ez a gond.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Valószinû kodek pakk a gond, mert a VideoStudio 11 tökéletesen kezel minden fajta DVD-t. Beolvasható egyben, de akár fejezetenként is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bgabi1

Sziasztok!

Kezdõ videoszerkesztõként kérdeném ulead 11 -el készítenék dvd-t, azaz már készítettem is. Digital8 ról capture-val szépen minden megy effektek, szöveg, zene stb. A képminõséggel azaz a képélességromlással még meg tudnék barátkozni, mert tudom, hogy tömörítés nélkül nincs dvd-re írás, de a gondom nagyobb ettõl. Kissé vibrálósak a gyorsabb mozgású felvételek. Nem akadnak, de szemmel láthatóan picit darabosan, szaggatottan megy a kép. Sokmindennel nem vagyok még tisztában, de valaki segíthetne merre induljak! Lehet, hogy a gépembõl is hiányzik a kondi. Állítólag memóriából is kevés az 512 1 GB kéne. Egyébként ASUS M 390 celeron pr. 1.7 GHz 60 GB merevlemez, Ati radeonxpress200M 512Mb ram. Utólag vettem hozzá fire wire kártyát. A célom az lenne, hogy felgyülemlett digital8 szalagjaimat, melyek 60- 90 percesek dvd-re archíváljam. Lehet, hogy fontos paramétereket kihagytam gépem leíírásából, de valaki megadhatná legalább a fõ paramétereket, hogy mekkora gép kell ilyen munkákhoz, vagy ha ez a mostani elegendõ akkor mit rontok el? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha idáig eljutottál, akkor elég a konfiguráció. A gondok a PAL rendszer váltott képsoros megjelenítésére vezethetõ vissza. Itt a fórumon is van róla szó több topicban is. Annyit elsõre meg kellene nézni, hogy a beszedési beállításoknál "lower field" legyen a digitális felvételnél a kezdõ félkép. Az a baj, hogy fordított sorrendben, vagy félképváltás nélkül történik a véglegesítés. Bekeverhet még akármilyen telepített kodekpakk, ami már eltávolítás után is probléma. A beállításokban Lalo tud segíteni, nekem nincs fent a gépemen a szoftver.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

T nagyjani barátom!

 

Köszönöm , hogy segítesz próbálgatom, de nem megy. Frame based-ből lower fieldbe állítottam, ugyanaz az ábra. Próbáltam pluszos minuszos dwd rw, ugyanaz az ábra. Lejátszáskor szaggatott a kép. Érdekes, hogy capture alatt is szaggatottan megy a dolog a kis figyelő monitoron. Kodek pack természetesen van, azt a win telepítés után teszem fel mindjárt, mert így tanították ismerősök.

 

Bocs, ha zagyvaságokat írok, néha úgy érzem magam itt, mint az egyetemisták között egy óvodás, de valahol el kell induljak. Továbbá olvastam valahol, hogy a kétmenetes tömörítést javasoltad valakinek. Nekem az kínai. A képminőségre pedig allergiás volnék és ha picit is jobb lehet attól a módszertől, az is érdekelne!

 

Kérem valaki gyújtson lámpást nekem, hogy rátaláljak az utamra, mert most sötétséget látok magam körül. Köszi mindenkinek a fáradozást előre is. :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A kétmenetes tömörítést be lehet állítani a beállítások ban mielõtt kiírnád az anyagot. "Two pass encore" ez elé kell pipát tenni, ezt kell keresni valahol. Ilyenkor elõször elemzés, majd utána tömörítés következik, ami természetesen a legjobb minõséget és fõleg helykihasználást jelenti. Egyébként mindaddig nem jó az egész, ameddig látható minõségromlás van az eredeti digitális anyag és a kész anyag között.

Ha valami kodekpakkot felraktál, akkor viszont nincs mentség, mert egy videószerkesztésre használt gépre semmi ilyet nem szabad rakni, mert csak a saját, vagy a windows mpg kodekjével mûködnek együtt problémamentesen.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Szia!

 

Köszi a gyors választ. Ace Mega Codecs Pack van a gépen, csak valahol azt írtad, hogy hiába töröljük a csomagot az már nem biztos, hogy eredményes lesz. Egyébként mi a teendõ, ebben az esetben, vagy kérdezhetném azt is, hogy egyáltalán mire kell ez a pack nekem, vagy mi az amihez nagyon kell és mivel lehet helyettesíteni? Nagyon köszi a válaszokat!! :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Na ez az egyik legkülönlegesebben viselkedő kodekpakk. Szerintem csak a win reinstall segít ellene. Azt meg hogy mire kell, nem tudom, mert amit alapból+a Nero lejátszójával (telepítése után már a media playerrel is) nem tudok lejátszani, az nem is fog kelleni a problémák miatt. Úgyhogy szerintem nem kell, és helyettesíteni sem kell. Szóval ha szűz gépen is előfordul a probléma, akkor jelentkezz!

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Szia!

 

Two Pass Conversion pipa be, de a do not convert compliant MPEG files-nél is ott a pipa az maradhat?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Mielõtt jobban belemélyednénk a beállításokba annyit jegyeznék meg, hogy firewire-n keresztül sajnos elkerülhetetlenek az ilyen gondok. Ha igényes vagy a minõségre, és miért ne lennél az, akkor azért kár volt pénzt adni. Számos hardveres tömörítést használó "kütyüt" lehet kapni, de egy jó minõségû, AV bemenettel rendelkezõ TV kártya is megteszi, de a szoftveres kódolás miatt a végeredmény nem lesz 100 %-os. A legjobb megoldás szerintem egy kicsit "öszvér" dolog, de a legjobb minõséget produkálja. Ha van asztali DVD felvevõd - vagy valakinek a környezetedbe - akkor én azon venném át DVD-VR formátumba, amit az Ulead tökéletesen kezel. Hogy mi az elõnye? Mivel a DVD íróval olyan minõséget tudsz létrehozni amit a PC-n nem, az Ulead nem fogja átkódolni - csak ott ahol átmenettel, szöveggel, effektussal találkozik -, így tényleg tökéletes minõséget fogsz elérni. (Tapasztalatból mondom.)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

 

do not convert compliant MPEG files-nél is ott a pipa az maradhat?

 

Marad! Így nem konvertálja az mpg-ben lévõ fájlokat, gyorsabb és marad az eredeti minõség.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Nem akarom elkiabálni, de az általad ajánlott beállításokkal elsõre feltûnt, hogy élesebb lett a kép. Még el sem akarom hinni, majd tesztelem még. A win reinstallt is meg fogom lépni, csak még gondolkodom, hogy mikor és hogyan mert sok melóm lesz az eddig begyûjtött letöltött beállítgatott progikkal, amelyek néha nem kissebb gondot okoztak mint a mostani dvd írás. A darabos lejátszás még meg van, de majd telepítés után tesztelem és jelentkezem. Ha nem gond még elõtte is kérdezgetek. Pl. nem tudom igaz-e, hogy 1GB memória kell a videoszerkesztéshez és az 512 kevés? Na meg azt is hallottam, hogy a netet és minden mást le kell kapcs. szerkesztés, írás elõtt. Az írási sebességet is levettem 2.4 szeresre a maxról. Azt hiszem ezt is itt olvastam valahol a fórumon, lehet, hogy épp a Te írásaid között. Már egy éve lemondtam a filmjeim elkészítésérõl, de most újra reménykedem, mert a nagy sötétségben, ahol csak a falba vertem a fejem, meggyújtottál nekem egy gyertyát , hogy a villanykapcsolóra is rátalálhassak. Na persze az még sok meló lesz. Köszi

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Szia Lalo!

 

Tulajdonképpen Te azt javaslod, hogy van egy másik alternatíva is amely szép eredményt produkálna, nyilván ez több pénzbe kerülne, de lehet, hogy veszek egy felvevõt karácsonyra, csak picit elbizonytalanodtam, mert több felõl hallani, hogy a Blue Ray nemsokára leváltja a dvd-t. Így hát hozzád intézett elsõ kérdésem érdemes-e jelenleg befektetni ilyen készülékbe és, hogy az a dvd vr mennyire kompatibilis esetleg más lejátszókkal? Ha jól értelmezem, a videokameráról elõször asztali dvd íróval felvenni és azt a lemezt uleadba bevinni, majd szerkeszteni. Gondolom a videokamerákhoz is tudnál, tudnátok hozászólni. Ha igen akkor azt kérdezném, hogy jól szolgált Sony digital8 kamerámat, milyenre érdemes frissíteni. Most nyilván nem a márkára és az árra gondolok, hanem a rögzítés módjára és az azt követõ könnyû szerkesztésre. Boltokban a mini dv- re esküsznek. Állítólag a memóriakártyás felvételeket szerk. sem lehet. A merevlemezesnek meg a képminõsége alulmarad a mini dv-hez képest. Elsõ kamerámat a digital zom alapján választottam, megmosolyogtak, nem tudtam miért, ma már tudom. A következõnél alapból elsõ használatkor digital zom inaktívba helyezve. Ebbõl csak azt akartam kihozni, hogy tényleg igényes vagyok a képminõségre és örülök minden alternatívának, amelyet javasoltok. Valószínûleg mindkettõvel kísérletezem majd. Légyszi válaszolj ha tudsz erre a néhány kérdésre! Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az biztos, hogy a mai napig a DV hozza a legjobb eredményt, nem véletlen, hogy a félprofi-profi kamerák is ezt használják. Ráadásul az összes profi vágószoftver erre van kihegyezve és gond nélkül, precízen és gyorsan kezelik.

Szerintem a legjobb választás egy HD 1080p-s kamera Mini DV rendszerrel. Azt viszont tudni kell, hoy ez csak full HD televízión ad tökéletes képminõséget, mivel a kisebb felbontásokon a képpontokat nem lehet egy az egyben megjeleníteni. Ezért látni a boltokban is, hogy a felbontásnak megfelelõ demo-val reklámoznak, aztán otthon a TV adás meg szebb volt a régi képcsöves rendszeren.

Ráadásul egy HD anyag szerkesztéséhez legalább egy 4 magos procival szerelt PC kell, mert különben az a lejátszási idõ 8-20 szorosa is lehet.

Tehát ezeket mérlegelni kell, ezért egyenlõre egy 3 ccd-s mini DV a legjobb ár érték arány. Csak megjegyzés, hogy egy full HD kamerát is lehet normál felbontáson használni, csak akkor érdemes késõbb megvenni, mert az árak úgyis lefelé mennek.

 

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Úgy látom, jó helyre regisztráltam!

 

Köszi a kameráról kifejtett véleményed! Meggyõzõ. Valószínûleg nem hamarkodom el, és kivárok amíg olcsóbbak lesznek a HD kamerák, na persze ehhez az is kell, hogy a mostani bírja még egy kicsit a strapát.

Videoszerkesztõ progit mit ajánlanátok? Ulead 10 van ami nem próbaverziós nekem, de most lecseréltem 11-es próbaverziósra. Jó lenne folytonossá tenni, de még nem válaszolt a mecsekralli-s srác. Itt a fórumon írta, hogy tud segíteni. Ha valakinek van Pinnacle studió- ja véleményezhetné! Azt meg nem akarom elhinni, hogy Adobe premiere, többszázezres program letöltése crack al együtt kínálja magát a neten. Biztos valami rosszindulatú dolog lehet, megjártam már nemegyszer ilyenekkel.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szerintem nem mindig kell várni az újra, mert akkor állandóan lemaradunk a jelenrõl. Szerintem nagyon sokáig lesz még DVD, és a Blu-ray helyett is már mást emlegetnek mint a jövõ adathordozóját. Aki szereti a filmeket, a videózást, a szerkesztést, annak egy jó PC mellett megéri egy asztali DVD-írót tenni a karácsonyfa alá. A DVD-VR formátumot csak azért említettem, mert a felvevõk általában ezt használják és manapság már mindegyik videószerkesztõ program "megeszi". Személy szerint elkötelezett híve vagyok az Ulead VideoStudio 11-nek, mert gyors, precíz, átlátható, könnyen kezelhetõ és remekül kódol, ismeri a Dolby Digital 5.1 hangot, 6 külön videósávot kezel, van automatikus filmkészítõ része ügyes sablonokkal, befogadja az Adoragel effektjeit...stb. (Ez nem a reklám helye!) Azt nem mondom, hogy profi, de otthoni használatra bõven elég. A Pinnacle Studio 11 egy külön történet, errõl is lehet olvasni a fórumba. Én nem vagyok nagy Pinnacle hivõ, de azt el kell ismerni, hogy a 11-es már elég türhetõ alkalmazás, csak nem szeretem ha átvernek. A Pinnacle azt játsza, hogy aránylag olcsón adja a progit, de ahhoz, hogy igazán használni lehessen, sok-sok 5-10 dollárra van szükség az aktiválásokhoz. Ezen túl maga a program eléggé átláthatatlan, néha nagyon nehéz megtalálni amit keresünk, de tud magyarul. Itt nem szoktunk foglalkozni a warez dolgokkal, de tény, a neten minden elérhetõ. Még az Adobe Premier is, de azt inkább "szakértõknek" ajánlják.

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Köszi a választ!

 

Nekem is szimpatikus az Ulead studio, hiszen 2 éve megvan a 10-es verzió, igaz csak cél nélkül szerkesztgettem rajta, de az rögtön feltűnt, hogy nagyon könnyű kezelni és rengeteg mindent tud. Amiért nem használtam komolyabban annak az az oka, azt hittem nem elég kondis a gépem hozzá. Kissé szakadozottak darabosak voltak a felvételek, így aztán nem erőltettem, gondoltam majd pár év múlva veszek egy jobb masinát. Valójában számítógép vásárláskor fő szempont volt a számomra, hogy lehessen vele videot szerkeszteni és ennek alapján kértem az összeállítást, azonban a felvételek láttán meggyőződésem volt, hogy a kereskedő alulméretezte a konfigurációt, így letettem a további próbálkozásról. Most, hogy beléptem ide a fórumba, kezdek bizakodni, minden este szerkesztek írok, próbálgatok és van némi előrelépés Nektek köszönhetően. Régóta kamerázok már, a bátyám első normal 8-as szalagos gépjét is őrzöm a szekrényben.

 

Még azt nem értem egészen, ha veszek egy dvd felvevőt és azzal felveszem kameráról az anyagot merevlemezre majd azt dvd-re kiírom vele az már Mpeg2- be konvertálódott. Ha pedig Uleadba szerkesztek azt én is tapasztaltam, hogy az AVI- hoz képest lényegesen körülményesebb az Mpeg2 szerkesztése. Biztos valamit félreértek, légyszi magyarázd el! köszi!!

Link to comment
Share on other sites

bgabi1

Itt egy kérdésemet akartam törölni mert megoldottam, viszont az előzőre még várnám a választ. Köszi mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

johnnyblack

Sziasztok!

 

Van egy gondom, bár közel sem akkor mind az elöttem lévők. Nem tudja valaki template-et hogyan lehet szerkeszteni esetleg újat késziteni? A 11-es verzió van meg, és az automatikus filmkészitésnél csak 1 darab van a slide show-nál. Megköszönném, ha valaki tudna segiteni :)

 

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...