Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Corel VideoStudio


nagyjani

Recommended Posts

zsoooc

Sziasztok!

 

Hogyan lehet videot vágni a Videostudio 10-zel? Nekem nem sikerült. Kijelöltem azt a részt amit le akartam vágni és a vágás gombra kattintottam de nem vágta le azt a részt.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Kijelöltem azt a részt amit le akartam vágni...

Talán nem kijelölni kell egy rész a filmben, hanem egy vágási ponthoz viszed idõmutatót (sárgával bekarikázva)...

 

IPB kép

 

...és ott fogja elvágni a filmet. Kettévágja a snitt-et.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az Ulead éppen fordítva gondolkodik: nem a nem kivánt részt törli, hanem a kivánt részt adja hozzá az idõsávhoz. Ennek van egy szuper programrésze: a Multi-Trim, de a monitor ablakban is kiválaszthatod a megtartani kivánt részt (F3-F4) és az ollóval kivágod az idõsávra. A Multi-Trim ablaknál az még a nagyszerû, hogy a megtartani szánt részeket külön elemenként vissza az idõsávra. Így a videószürõket is jobban tudod használni.

Link to comment
Share on other sites

Bukephalos

Üdvözlök mindenkit!

 

Nem tudja véletlenül valaki, hogy léteznek-e az Ulead 10-hez kiegészítõk?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de ha az eredeti változattal rendelkezel, akkor ott számtalan plusz kiegészítõ elem (videók, képek, zenék, stilusok...stb) található.

Link to comment
Share on other sites

Bukephalos

Egész pontosan arra gondolok, hogy mikor dvd lemezhez menüt akarok készíteni, nekem csak 4 db háttér menü lehetõség jelenik meg. Tulajdonképpen ide szeretnék nagyobb változatosságot.

Van ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ha most "okoskodni" akarnák, csak annyit irnék: vedd meg a teljes, dobozos verziót. Nekem a 9-es van meg és számtalan fotó, videó és zene áll a rendelkezésre. De van más megoldás is, ami ugyan lassabb, meg macerásabb, de eredményre vezethet. Töltsd le az ismertebb DVD szerkesztõ és videószerkesztõ programok demójait és azokból válogasd össze a megfelelõket. Egy-két éve ezt csináltam én is, és több száz minta videó- kép- és zenei állományt gyüjtöttem össze. Csak példaképp a Nero emlitetem: a Vision programrésznek van ingyenesen letölthetõ kiegészítõje (képek, videók, zenék). Ami a legjobb megoldás: keress valakit, aki rendelkezik az Ulead Workshop programmal. Ahhoz például egy közel 200 MB-os kiegészítõt lehet letölteni. (Hátha odaadja!)

Link to comment
Share on other sites

Bukephalos

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Scapegoat

Sziasztok

 

Lenne egy nagy problémám :( jártam már más fórumon de nem tudtak segíteni :( Szóval van egy Panasonic NV-GS75-ös kamerám és egy notebookom (Intel Pentium 1.7 GHz, 512 Ram, és sajnos csak egy 4200 rpm-es winyóm, bár állítólag ez is van olyan gyors, hogy ne akadjon a kameráról való letöltés). A gondom annyi hogy letöltöm kameráról a cuccott ulead dvd movie factory 4-gyel, aztán csinálok menüt neki, konvertálja és kiírja... csak hogy amikor berakom a dvd-t az asztali lejátszóba, ronda a kép. :( Nem is tudom sajnos leírni, nagyon hogy is néz ki... mintha homályos lenne... a képkockák egymásba csúsznak vagy nem tudom. Kodeket nem raktam fel a gépre, Win reinstall után vagyok, ffdshow-t raktam csak fel, de azelőtt is ilyen ronda volt a kép. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A tömörítési bitráta. Valószínűleg 3MBit/s-al csinálja a program. Nézd meg a DVD írott felét: Ha a sötétebb (azaz az írt) rész kevesebb lényegesen, mint a világosabb (íratlan), akkor a lemezre ráfér az anyag jobb minőségben. Azt ajánlom, hogy az analóg forrás digitalizálása elött a beállításoknál keresd meg, hol tudod a tömörítési módot állítani.

Link to comment
Share on other sites

Scapegoat

Megpróbáltam az uleadban beállítani mielőtt konvertálja és kiírja, a minőséget feljebb vettem mert le volt véve kicsit, de ez sem segített :( ugyanolyan ronda :( a program mielőtt leszedi a filmet nem tud ilyen beállítást :( akkor most mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Utólag már nem tudod javítani a minõséget. Amikor beolvasod a kamerádról a filmet, akkor kell beállítani a felvételi módot (minõséget). Vannak alap felvételi formák, de egyénileg is beállíthatod a videó bitrátát és a hang módot (sztereó, dolby...)

A MovieFactory nagyon jó minõségü felvételt készít, ha megfelelõ adatokat adsz meg neki. Az alap beállítású PAL DVD mód megfelelõ, fõleg DolbyDigital hanggal, persze ha az asztali DVD lejátszódhoz tartozik egy házimozi rendszer. A Capture után már csak arra kell ügyelni, hogy a végén is ugyanabban a videó felbontásban mentsd el a "mûvedet". Az Ulednál ügyelj arra is, hogy minden videóprogramja alapból NTSC rendszerre áll, még akkor is, ha az intall során PAL rendszert adtál meg neki. (Utána már nem felejt!)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
Hadd kérdezzek az Ulead VideoStudio 10-ről.

Párhuzamosan is elhelyezhető szövegbeillesztés az időskálára? Tehát egy klippen belül időben eltólva, némi átfedéssel indulhatnának el szövegek, mindegyik saját beállításokkal. Nekem csak egymás után sikerült elhelyezni. Ime:

 

IPB kép

 

(T-sor a szövegbeillesztés helye az időskálán)

 

Mikor zenei aláfestést adtam a kész videónak, előjátszásnál halk kattogó hangot lehetett hallani és a videó eredeti hangja csúszott a képhez képest. A mentés után viszont nem volt semmi probléma, szinkronban volt a kép és a hang, a kattogás se hallatszott. Ez mi miatt lehetett?

 

Mentés után egy ugyanolyan nevű .upd kiterjesztésű fájl is elmentődik. Ezt mire lehet használni? Windows nem tudja megnyitni.

Így kicsit utólag a következőket tudom hozzáfűzni:

Felirat csak egymás után helyezhető el, mivel ez egy alap program. Egy kis trükkel viszont mint mindig minden előállítható. Egy külön projekttet kell nyitni, és egy elkészített feliratot elmenteni videoba. Ez aztán a másik projektbe beilleszthető az overlay sávra és akár beúsztatni is lehet.

 

Projekt mentés előtt lehetnek problémák a hanggal, meg a képpel is, ha gyengébb vagy leterheltebb a gép. ezek mentés után természetesen megszűnnek, mert nem kell az összefűzéshez is plusz szabad erőforrás.

 

A .upd file-t a program használja a változások gyors betöltéséhez.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Scapegoat

Sziasztok

 

Újra itt...a problémám még mindig nem oldódott meg. Vagyis egy dvd-nyi anyagot sikerült kiírnom normálisan, de most 3 filmmel próbálkozom összeállításban és egyszerûen sehogy sem akar sikerülni :( nem tudom az elõzõt miért sikerült, ezeket meg nem :( legyen szíves valaki aki tényleg ért hozzá, írja le hogy az Ulead Videostudio 9.0-sban mit kell beállítani mielõtt a DV kameráról leszedem a cuccot és hogy utána is mit kell beállítani hogy jó legyen. Értem ezalatt pl.: HQ (60min/4.7 Gb DVD), Variable 7000 kbps data rate, stb... ilyeneket részletesen, vagyis hogy melyiket mire állítsam mert nálam vhogy nem akar stimmelni :( a kép ronda, a kép homályos...vagyis csúszik...Nem tudom leírni úgy hogy meg is értsétek, látni kéne...valxeg tömörítési gondok vannak..ja igen a progiban van olyan hogy tömörítõt állítsak be, hát ott van 11 féle...Nem tudom melyik kell oda is..szóval légy szíves aki ért ehhez a progihoz írja le elejétõl kezdve mit és hol kell beállítani hogy 1 óra férjen egy dvd-re. Köszi!

 

Scape

Link to comment
Share on other sites

pityke

Sziasztok! Még nem voltam ilyen fórumon,de elkéne egy kis segítség.Elõre is köszönöm.

Nem találtam ebben a témában semmit,hátha valaki tud segíteni.

Winfast PVR 2000 tunerkártyám van és általában SVCD formátumban veszek fel filmet ez ugyebár PAL-ban

480x576.Ha a szerkesztett filmet UVS 9-ben fáljba mentem ,hogy ne kódolja újra a "same as project settings"-el csinálom.Ekkor a minõség ugyanaz.De ha hardveres SVCD-vel veszem fel a filmet ami meglepõen a képméretet 720x576-ban mutatja, a szerkesztett film ugyancsak ezzel a beálítással néha kiélesedik, és az alakoknál bekockásodik illetve a háttér is . MPEG2-ben szeretnék kb 2 filmet tárolni így DVD-n de így gondom van vele.Ha más beállítást választok elmentéskor mint a felvett, újra kódolja,és ezt szeretném elkerülni ha lehet.Tudna valaki ebben tanácsot adni? Elõre is köszi

pityke

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A kész filmet, a Share fül alatt kell elmenteni a Create video file opcióval.

Egyébként van egy Ulead VStudio topic, egy Moderátor ha áthelyezné a témát?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Atya

Emberek!

Segítsetek légyszi. Hol lehet ezt a ulead vs9 megvásárolni és mennyi lehet az ára?

A másik problémám, hogy van 1 Hauppauge PVR2 nevü digitalizáló hardver VHS felvételekhez amihez adtak DVD Movie Factory 3-at, ami mûködik is rendesen. Van 1 Video stúdió9 is, bár ez un. feltört változat, és az a gondom, hogy a VS9-es nem ismeri fel a hardvert (Hauppauge-t) így nem tudok vele "kepcsörölni". Miért lehet ez?

Ha tud valaki,segítsen. Elöre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Atya

Emberek!

Segítsetek légyszi. Hol lehet ezt a ulead vs9 megvásárolni és mennyi lehet az ára?

A másik problémám, hogy van 1 Hauppauge PVR2 nevü digitalizáló hardver VHS felvételekhez amihez adtak DVD Movie Factory 3-at, ami mûködik is rendesen. Van 1 Video stúdió9 is, bár ez un. feltört változat, és az a gondom, hogy a VS9-es nem ismeri fel a hardvert (Hauppauge-t) így nem tudok vele "kepcsörölni". Miért lehet ez?

Ha tud valaki,segítsen. Elöre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

20-25000 Ft körül van az ára, és akár a gyártónál is megvásárolhatod, ha letöltöd és fizetsz valamilyen erre a célra hasznélt hitelkártyával. Így a legolcsóbb.

Ha a Movie Factory mûködik, akkor a Vstudiónak is kellene, mivel hogy ugyan az a szoftvernek a beszedõ modulja. A gond a feltört változat miatt lehet, amire ugye nincs garancia hogy jól mûködjön.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Zozy1

Sziasztok!

Új belépõ vagyok, és segítséget szeretnék kérni. Mielõtt azonban hozzákezdenék, hátha ez meg másoknak segít, sokan keresték, én is véletlenül találtam rá egy érdekes helyen!

Az Ulead Videostudio 8 magyar nyelvû leírása:

http://www.promise.pl/pliki/programy/Video...kownika_www.pdf

Hátha segít valakinek! :D

 

Az én problémám: Az itt is korábban említett dolby digital hang nem támogatása miatt váltottam az ulead vs 10-re, most is ezt használom. Dvd lemezes Sony kameráról szeretnék dvd-t írni. Két kb 20-22 perces kameralemezt szeretnék menüvel (választhatóan, hogy melyik induljon a menübõl) felírni. Mindent szépen megcsináltam, elõnézetben minden gyönyörûen, szépen mûködik a programon belül. Azonban az írásra kattintás után 2 mp múlva a következõ hibaüzenet jelenik meg:

Convert step got some problems (valami hibakód is van: 257:0:0 )

 

Ha valaki tud vagy próbál segíteni, elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Van elég hely a merevlemez partíción ahol az ideiglenes és a cél mappa van?

A sima file készítése sikeres? (fájlba mentés).

 

Link to comment
Share on other sites

Zozy1

A C-n 12GB szabad hely van, az E-n (rackben külön) a célmappa meghajtóján 39GB. Semmilyen mentésig nem jutok el, próbáltam iso-ba, file-ba, lemezre, el sem kezdi tömöríteni, rögtön a hibaüzenet. Codec pakkot nem raktam fel (direkt). DivX, Mjpeg, Lame, Huffyuv van csak a gépen. (Tudtommal)

Most ott tartok, hogy van egy jóval lassabb laptopom, átpakoltam mindent rá, az meg - hála Istennek - szépen lassan, de csinálja file-ba. Amit csináltam, azt ebbõl gondolom, hogy jó. Bár még nincs kész, de tovább jutott mint a nagy gépem. Valami a géppel vagy a gépen lehet.

Csak nem újrarakni a Windowst??? :S

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A laptopon mennyi hely van a 'c' meghajtón?

Átmeneti tárként kevés lehet neki a hely, a célmappába csak a végeredmény kerül.

Link to comment
Share on other sites

Zozy1

6 GB szabad a laptopon! :pislog:

A laptopos lemez közben elkészült, hibátlan! :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Akkor egyenlõre nem tudok mást, esetleg kodek, de ha szerinted rendben, akkor talán valaki még hozzá tud szólni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...