Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Olvasási gondok


Apabá

Recommended Posts

ProFiler

A gépen egy töredezettségmentesítés sem árt ilyenkor.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

green182

Több lejátszón is szaggatott, de most indítottam el a töredezettségmentesítést. Õszintén szólva, ráfér...

Link to comment
Share on other sites

green182

Na sikerült megcsinálnom a töredezettségmentesítést és átváltottam PowerDVD-re és így már rendesen mûködik nekem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mooti

A DVD olvasó nem olvassa a "-"-os lemezeket. Korábban semmi gondom nem volt.

Tud valaki segíteni.

 

ui.: HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B -rõl van szó

 

Elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Firmware frissítés nem segített?

Link to comment
Share on other sites

mooti

Sajnos nem. az az érdekes, hogy korábban lejátszotta, és most pedig nem. Elvittem egy másik lejátszóra és az nagyon akadozva játsza le. Olyannyira, hogy élvezhetetlen.

Remélem nem a lemez sérült meg.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Az elõfordulhat. Fizikai sérülés nem látszik a lemezen? Milyen márkájú a lemez?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor lehet, hogy eddig élt a lemez...

Link to comment
Share on other sites

mooti

a lemez ARITA 8x DVD-R.

a lemezen semmilyen fizikai sérülés nem látható.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Csak ezt az egy lemezt nem játsza le, vagy más minuszosat sem. Ha csak ezt nem akkor Halasi Miklósnak van igaza.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Most ugyanezt tapasztaltam egy másik Aritával: az asztali lejátszó szépen vitte, de az asztali meghajtók már az egyik fájltól hibákat írt ki. Nem tudta olvasni.

Vegyél ezután TDK-t, Verbatimot, vagy más minõségi lemezt!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Akkor sajna ennyit tudott a lemez. :( Vegyél minõségi lemezt ahogy Miklós mondta. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

tomykav
HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B -rõl van szó

 

Lehet, hogy ezzel lesz probléma. Ismerõsömé is gyengélkedni kezdett egy idõ után. Már azt sem olvasta vissza, amit saját maga írt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

LG... :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tjoco1

Üdvözlet!

 

Olyan problémám van, hogy a DVD-íróm/olvasóm (állítólag kétrétegû lemez írására is alkalmas) nem olvassa rendesen az audio CD-ket. Lassabban játsza le és közben pattogások hallhatók. Próbáltam különbözõ beállításokat megváltoztatni de ugyanaz a helyzet. Lehet, hogy az íróval van gond?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Analóg kábellel van rákötve az író a hangkártyára?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Ezt nem tudom megmondani. Hogyan nézhetem meg?

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Úgy, hogy az író hátuljától látsz-e egy vékony kábelt, ami megy a hangkártyába, esetlegesen a hangvezérlõre.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Megtekintettem a gépet. Annyit tudtam megállapítani, hogy az íróból egy összefogott köteg kábel indul el, mely ha jól láttam az alaplapba fut. Ahhoz a csatlakozóhoz, melybe a hangfalak kábelét kell kívülrõl csatlakoztatni, szóval ehhez az eszközhöz nem fut belül semmilyen kábel.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem tudnád esetleg azt a hengerelt kábelt lecserélni egy rendes szalagkábelre? Csak próbaképp.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Megmondom õszintén a hardvereszközök borzasztó távol állnak tõlem, a cseréjük, meg méginkább, nem ismerem õket, így nem merek hozzájuk nyúlni sem (egy memóriakártyát még éppen ki tudok cserélni). Egyébként ha jól értem, vegyek egy szalagkábelt és cseréljem ki a gépben lévõt. Ídeírom a típusát az írónak, esetleg ez mond-e valamit: HL-DT-ST GWA-4164B. A kábelen kívül lehet esetleg más a probléma oka?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem biztos, hogy venned kell. Az alaplaphoz valószínûleg adtak ilyet. Nézd meg esetleg a dobozában! Elsõ körön ezt próbálnám meg.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Újabb fejlemény van. Megnéztem kissé jobban a gépemet, amelyet egyébként decemberben vettem teljesen újan. Az íróból két dolog jön ki: amit korábban jeleztem, egy keskeny, összefogott köteg, piros, sárga és fekete kábelekkel, ezenkívül pedig egy szélesebb szürke kábel. Ez utóbbi lehet a szalagkábel? Ha igen, akkor ezek szerint más lehet a probléma. A gépen WINXP fut, fenn van a kettes szervízcsomag is. A gépen lévõ mp3 állományokat gond nélkül lejátsza a gép.

 

Hello

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na tehát így minden rendben van. Akkor rá van kötve a hangkártyára az analóg audiokábel is. Esetleg engedélyezd az analóg audiót a Windowsban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Az analóg audio engedélyezését a Média Player "Eszközök" menüjében tegyem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...