Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Olvasási gondok


Apabá

Recommended Posts

Apabá

Sziasztok. Az én DVD íróm egy Toshiba, pár hónapos.

Már új korában sem olvasta néhány régebbi DVD -met, de amit mostanában csinál, az csúcs.

Gyakran viszek haza újraírható CD lemezeken "adatokat". LG íróval írom a lemezeket. Otthon a következőket látom már második alkalommal.

Az "adat" nincs a lemezen, csak az előtte felírt, vagyis az amit már töröltem!

Persze használhatatlan, de a mappái mind ott vannak. Aztán törlöm a lemezt a gyorstörléssel, majd a teljes törléssel is, de mindkettő után minden írásikísérletre tele a lemez üzenetet kapok.

Tegnap már a saját írású DVD-t sem olvasta.

Megjegyzem a lemezeimet (CD) az írás után mindegyik munkahelyi gépen ellenőriztem, az írás minden alkalommal jó. A szomszédom gépén is minden rendben van a lemezeimet (CD és DVD is) illetően.

Garanciálisan a szervíz tökéletesnek jelölve visszaadta.

Na, tud valaki tanácsot adni?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ha a hardver jó, akkor a szoftver rossz.

Link to comment
Share on other sites

Apabá

Pontosítok néhány dolgot. A törléseket (gyors és teljes) a Neró és a Clone Cd ugyanazzal az eredménytelenséggel tette.

Utolsó alkalommal az Intézővel a CD régi tartalma jelent meg, míg lemez ki-be után az a felajánlott lehetőségek közül a mappa megnyitását választva ott volt az utoljára írt "adat". KB 1 perc telt el a két dolog közt.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Valószínűleg a rendszered hibás, vagy több íróprogram esetén, akadás lehet!

Ha a Toshiba által megírt lemezeid máshol olvashatóak, akkor szoftveres a gond!

Nem ártana egy rendszerkarbantartás, javítás, pucolás! ;)

Az eszközkezelőben is nézz utána, hátha találsz valami hibát!

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ezt mondtam én is, csak rövidebben. :D

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Nálam akkor fordult elő ilyesmi, amikor felraktam a múltkor egy programot ami telepítette a saját ASPI driverét. Miután letöröltem, rögtön tudtam törölni a lemezeket is. Úgyhogy valószínűleg az lesz amit a többiek mondanak, hogy összeakadnak a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

Apabá

Hát jó. Elég esetleg vmelyik író szoftver uninstallja is?

Ötletem van! Behozom mhelyemre, és ellenőrzöm lemezeimet itt is. Az írónak installja úgy sincs.

Bejöhet?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Miért ne jöhetne be?

 

Vedd ki az íródat, vidd be a munkahelyedre, tedd be egy gépbe, és nézd meg, ott hogyan olvas, meg töröl, meg amit még rosszul csinált otthon.

 

Azután az eredményen megnyugodva otthon nagytakarítás, vagy író csere. Sanszos az első.

Link to comment
Share on other sites

Apabá

Nos elhoztam a mhelyemre, beszereltem. Azokat a DVD-ket amiket eddig sem olvasott, most sem tette. Az RW-s Cd-ket intézővel meg tudtam nézni, de mindkettő törölhetetlen, mert az író szoftver amit ez alkalomra telepítettem nem is lát lemezt a meghajtóban. A rajtuk lévő adatok használhatóak.

Valamit nem jeleztem az előzőekben. Az első szervíz után az egyik DVD-met azok közül amiket nem olvasott addig, működtette, de azóta sem és átszerelve másik gépbe sem.(most)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Simán lehet lemezhiba is! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

De ha lemezhiba volna máshol sem olvasná. Ez szerintem hardverhiba, vagy csak hardver inkompatibitás.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Havernak nem úgy működik az LG CD-írója. Leírom mi a jelenség: beteszi a CD-t, beolvassa, de másoláskor felpörgeti, elkezdi másolni, majd visszaesik a fordulat és meg is áll. Utána ugyanez a jelenség, és ezalatt csak pár %-ot másol rá a vinyóra. Van amikor lefagyaztja a gépet, és csak akkor áll vissza, mikor kiveszi a CD-t. Ez sima, 1X írható CD-re is igaz, de inkább újraírhatóra. Kb. 1 éve vette.

Ahogy felpörgeti a CD-t berezeg, és azt mondta, hogy nem a házat, hanem magát az olvasót.

Mondjatok rá valamit!

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Minden lemezzel ezt csinálja?

Link to comment
Share on other sites

mike22

Mondom, a újraírhatókat inkább nem akarja felmásolni.

Link to comment
Share on other sites

Benedek György

Szimpla írható CD-t Írj meg vegyesen mindenféle álománnyal és oly módon,hogy több alkalommal más-más sebességgel égesd és végül zárd le. Lehet,hogy ilyen művelet után nem minden meghajtó fog elbírni a disc-el!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

pezso

Én pl már megőrülök tőle... Egyszerűen néha elhatározza, hogy nem ír, és nem olvas semmit... Beteszek egy lemezt, felpörög kétszer, háromszor, aztán azt mondja nincs lemez. Van, amikor működik. Természetszerűen nekem is LG combom van. Tipp? (vegyek újat, tudom) Járt már így valaki, és megoldódott ez az idegesítő momentum?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ferker

Egyszerű mezei felhasználó vagyok.

Problémám a következő két merevlemez van a gépemhez cserélhető,most kicseréltem a CD olvasót DVD olvasóra az egyik lemez minden gond nélkül felismerte müködik minden rendesen a másik lemezt betettem az nem látja az ólvasót nincs D meghajtó probáltam telepiteni az ólvasót de nem talált új hardvert a Windows.nem telepitett semmit.

Kérdésem az lenne mit kell csinálnom,hogy legyen D meghajtom ?

XP-m van 30 GB-os merevlemez 677 MHz procim

Köszi a segitséget

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valahogy elkeveredhetett az ASPI meghajtód. Érdemes lenne feltenni újra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ferker

Kösz a segitséget.

De kérdezem honnan tudom felrakni az ASPI meghajtót

hello Ferker

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Innen töltheted le. A Lowspeed-Download-ra kattints!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ferker

Letöltöttem úgy, ahogy írtad, telepíteni probáltam, de nem jött össze.

Azt írta ki telepités előtt: "A rendszerfájl nem megfelelő " és nem csinált semmit.

XP op. rendszerem van és az nincs feltüntetve ahova lehet telepíteni így maradt minden a régi.

Hello

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezt nincs is hova telepíteni, mert magától csinálja, csak le kell futtatni. Bár azt most furcsállom, hogy nem csinált semmit... :pislog:

 

Esetleg a háttérben futó alkalmazások között nézd meg, hogy valamelyik CD-író program, vagy DVD lejátszó, esetleg ezek 'tartozéka' nem-e fut. Ha igen, akkor állítsd le és utánna próbáld meg újra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

warynski

DVD-RW írással lenne a következõ problémám.

 

Elõször is úgy tudom, hogy ha a DVD-RW nincs megfomázva UDF-re, akkor ugyanúgy írható, mint egy sima DVD lemez. Na, ez nekem nem akar sikerülni. Pontosabban csak akkor nem, ha adat DVD-nek akarom megírni a lemezt.

Video DVD-nek már sikerült DVD-RW-t megírnom, és ez is mutatja, hogy az író képes -RW lemezeket írni. (Meg annak is vettem.) Ha viszont adatot akarok ráírni, akkor a Nero 6.6.0.12 a következõt mondja:

Illegal disc

Couldn't perform start of disk at once

Burn process failed at 4x

 

Ha megpróbálom a Nero-val megformázni UDF-re, akkor az sem megy: "A meghajtóban lévõ lemez írásakor hiba jelentkezett. Ellenõrizzük le, hogy a lemez kompatibilis-e a meghajtóval és nem sérült-e"

 

Összefoglalva: video DVD-nek sikerült -RW lemezt megírnom, adatnak sem megírni, sem megformázni nem tudom. Még annyit, hogy amióta a -RW-s video DVD-ét írtam, a Nero-t upgradeltem 6.6.0.12-re. Vagyis egy korábbi verzióval írtam a video DVD-t. Egyébként a DVD-R-t hiba nélkül írja, csak a -RW-vel kezdett el görcsölni.

Okozhatja esetleg az új Nero a gondot?

Vagy ha nem, akkor mitõl lehet a fenti jelenség?

 

Ha van tipp elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
cereal180

Akadt egy olyan probléma, hogy egy adat DVD-t nem akar beolvasni a DVD-ROM-om arra hivatkozva, hogy a lemez felülete sérült, vagy nem támogatott formátum. A tulajdonságokban megnéztem, a lemez formátumánál RAW-t ír ki. A lemezt egy másik gép tökéletesen lejátszotta. Az olvasóm típusa: Toshiba SD-M1912

Link to comment
Share on other sites

kori

Ilyenkor szoktuk mondani, hogy firmware-t kell frissíteni, ha van újabb verziója. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...