Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

lakbal

Kedves Ezermester!

SONY DCR-HC53E vagy Panasonic NV-GS90

És ha igen akkor mért?

 

Egy másik fórumon az alábbi választ kaptam:

 

'Mind a két kamerába 1/6.0 800K CCD van, tehát tök ugyan az. Talán az optikai stabilizátor szól a Panasonic mellett, viszont a Sony-n meg Zeiss optika van.

 

Nagyon fontos, hogy csodát egyik kamerától se szabad várni, beltéren akár nappali fénynél is látható zaj lesz a képen, éjszaka meg 100%! De ugye ~50e Ft-t sajnos csak ilyet kapsz.' De vásárlás elõtt érdekelne a Te véleményed is.

 

Köszönettel:

Balázs

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

ezermester

Megtisztelõ, hogy rám gondoltál, de annak ellenére, hogy tanultam fotózni, messze nem én vagyok a fotózás legjobbja itt a fórumon, csak valamicskét konyítok az alapokhoz.

A két kamera valóban egyforma érzékelõvel rendelkezik az esetedben. Kukkancs ide:

http://www.argep.hu/product_695878.html

Pár betü, és mindjárt más. :D

 

A zeiss optika, méltán híres és kiváló gyártó. Ha választani kell, mégis az optikai képstabilizátor mellett döntenék.

Jobb hasznát vaszed egy stabil, nem ugráló képsornak, mint egy kiváló minõségû optikának, fõleg, hogy videózásról van szó. (Azért a Pana sem vackot rak bele.)

 

A képzaj valóban átok dolog, de ez inkább fényképezésnél lehet zavaró. A sötétben pedig semmi sem képes zaj nélkül dolgozni, csak a bagoly. :lol:

 

Azért két gyertya mellett, már ad képet, és ez dícséretes.

Úgy gondolom, ha nem üzletszerûen videózol, családi mindenesnek kiváló. Még egy jó pincebulinak is tud hangulatot csinálni, egy pár gyertya.

 

(Tudom könnyen dumálok pincebuliról :démonikacaj: ,de Szekszárdon inkább ez mint a disco. :hukk: )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
VITO

Sziasztok,

 

mi a véleményetek a következõ kameráról?

 

Panasonic PV-GS320

 

Családi kamerázásra kellene. A GS80-ban 32x zoom van. Érdemes egyáltalán akkora?

Ezen kívül hallottam egy olyat, hogy a miniDV kora lejárt és a HDD és DVD lemezes verziókat érdemes vásárolni.

Nekem az a véleményem, hogy az utóbbiak nem adnak olyan jó minõséget, mivel real time tömörítenek, illetve nekem még annyira nem kiforrott technológiák. Én szívesen vagdosom a videót otthon, amihez a miniDV jó minõséget ad.

Szerintetek?

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

GS 320: Közelre megteszi.

A GS 80-nak 32x-es... igen, neki azért messzebbre is ellát az optikája.

A minidv kora lejárt volna? Szerintem most virágzik, mivel széles néprétegek számára lett elérhetõ árban. Enyi erõvel, nem értem miért lehet kapni, tükörreflexes fényképezõket, nem digitális formában.

 

A lejárt szó, a rohanó világunk, szüleménye, mindenben. A 2007-es zene sem jó 2008-ban! Ez szerintem elmondja, mi a véleményem a DV-rõl. Családi és egyéb videókra. Most érett meg, hogy kiváló optikákat szerezhessünk emlékeink megörökítéséhez, kedvezõ áron. Szerintem egy lagzit, vagy bulit, pont olyan élmény lesz, visszanézni, DV-vel is, sõt... és sokkal olcsóbban. Merevlemez, memória kártya, stb. hát ezt is el kell adni valahogy. :D A pénzesebbje, meg is veszi, de ettõl nem lesz nagyobb esemény visszanézni egy bulit a haverokkal.

 

Kb. Ennyi. 8)

Link to comment
Share on other sites

VITO

Köszi szépen. Hasonlóan gondolom én is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1ecsike

Ezermester egy kérdés mert úgy latom te vágod itt a témát!

 

Nem igazan értek a videokamerákhoz, de szeretnek venni egyet otthoni

használatra! A két marka amiben gondolkodom Panasonic v Sony! Felírok ide

pár típust amik közül szeretnek választani es szeretnem kikérni a

véleményed ezek közül melyiket érdemes lenne megvenni csak ezek a típusúak közül szeretnek választani!

Leci azért indokold meg h mert azt választottad! Meg szerinted hdd v dvd

melyik a megbízhatóbb technológia!??

 

Sony - DCR-DVD115

Panasonic - VDR-D50

 

vagy ez Panasonic - SDR-H40

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Már említettem, hogy nem vagyok szakértő... :)

Azért kicsit átbogarásztam. A két Pana egyforma a fontosabb dolgokban, és a Sony is hasonló.

Igazából nem lehet kritikát, vagy dicséretet mondani 3 egyforma kamera felett, ámde két dolog mégis más. A Sonyról, vagy egyfajta véleményem, ami nem éppen dícséretes. Nem lenne rossz, ha a rendszerető precíz Japánok készítenék, de sajnos egyetlen Japán alkatrész sincs benne. Bár ez a Carl Ceiss Optikára jó hatással van. Az az egyetlen, ami szuper benne. Mindene műanyag, nehézkes alkatrészutánpótlás.

A Panasonicból viszont a merevlemezes élvez előnyt, hiszen egyszer veszed meg, és utána nem kell folyton kis 8 cm-es DVD-kért szaladgálni. Nem beszélve a törölhetőségről, és újraírásról. Tudom, ez megoldható újraírható DVD-vel is, de az nem olyan. Ma már remek merevlemezeket készítenek a gépekbe. Leejtéskor automatikusan alapra áll a fej, hogy ne sérüljön a lemez, meg ilyesmi. Mivel van számítógéped, a merevlemezről egész más bemásolni a számítógépre is. Aztán delete. És máris üres, újra használható. Ma már a merevlemez árak, és kapacitások, sokkal olcsóbbá teszik a tárolást, mint maga a DVD.

...és ha már így, akkor kerestem egy nem 82000.- Ft-os ajánlatot.

http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=17957

http://www.digitalmix.hu/?p_id=157984

Link to comment
Share on other sites

1ecsike

Nagyon szepen koszonom! Meg egy-ket kerdes azert felmerul bennem h kb hany oranyi anyagot lehet egy dvd lemezre felvetelezni es egy 40gb hddre!? es ha teszek ezekbe sd kartyat akkor arra is tudok videot rogziteni v mire van?

 

 

Elore is koszonom!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Az esetedben a memóriakártya szerintem a fotókat rögzíti, (na ne gondolj komoly fényképekrede, azt a minõséget már a telcsim is tudja) ha ez nem így lenne, akkor is meredeken kevés lenne videóra a kapacitás, vagy gyenge lenne a képrögzítés bitrátája, és a képmérete.

 

A filmhossz egyszerû. Sokmindentõl függ. Összefoglalónéven a formátumtól. Minél kisebb helyet foglel, lényegében annál rosszabb a képminõség. (Némi toleranciával.)

 

Egy normál méretû DVD-re 4,3 Gb fér durván. A 40Gb-os merevlemeznek, több mint kilencszer ekkora a kapacitása. (A videokamerákban 8 cm-es mini DVD van, (2.8Gb ) ami kisebb. Normális esetben kb. egy óra anyag, de ez volt a drágább. Az olcsóbb 1.4Gb-os és csak fél óra fér rá.)

Ezek a lemezek, (2.8Gb) az írható 700.- Ft-ostól, az 1500.- ft os újraírhatóig, mint átlag ár szerepel.

14 db anyaga fér el egy 40Gb-os merevlemezre. :) Ha elmész kirándúlni, nem mindegy mekkora a kapacitás. Persze nyilván a hátulütõ, hogy DVD-t tudsz magaddal vinni, akár 20db-ot is, ami már több mint a merevlemez. (Persze ennyiért, már kapsz egy 750 Gb-os merevlemezt, amire ráteszik neked a fotóboltban. :) vagy van ennyiért merevlemezes depo.)

 

Egyszóval a merevlemezesnél, az akkumulátor kapacitása jelenti a végét egy felvételnek, ugyanabban a formátumban. (Pótakksi. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
szelesjanos

KERESEK!

 

Keresek bérbeadandó HDV kamerát 1 hónapra,

Sony FX-1, Z1, Canon XH-A1 kategóriában. KB. 40-50 fejórát használnám!

Kiegészítõk: nagyteljesítményû akkumlátor, fejlámpa, hordtáska, esetleg mellálvány.

 

Ajánlatokat várok!

 

Ha valaki tud, legyenszíves segítsen, mert sürgõs volna!

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ennél többet nem hiszem, hogy tehetsz manapság, esetleg vásárolsz egy használtat, aztán eladod.

 

http://kolcsonzo.lap.hu/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Zaetaeny

Üdv!

 

Talán nem meglepõ ezen a fórumon, de kameravásárlásról lenne szó! ;)

 

Amatõr filmes vagyok --> mindenképpen nagyon jó minõséget szeretnék!

 

Már kinéztem magamnak a Sony HDR-HC9 modeljét, meg is rendeletem párszor.. de még sosem jött meg .. :hááát:

Mindenhol azt írják, hogy aki komolyan veszi a filmezést, annak a MiniDV jobb mint a HDD, de szeretném tudni, hogy miért? Gondoltam a tömörítés is közre játszik, de tegnap ezt találtam. Itt azt írják, hogy valójában HDben ez is Mpeg2ben rögzít.. Ez jelent valamit?

És mi az a CMOS, és hogy viszonyul a CCDhez?

 

A Cannonnak is van még MiniDVs és egyben HDs kamerája, de összevetve az adatokat a Sony jobbnak bizonyult.

 

Ja igen és mi a különbség a HDR-HC9 és a HDR-HC9E között?

 

Bocs hogy ennyit kérdezek.. :upsz: most veszek elõször kamerát, amivel eddig dolgoztam, azt már készen kaptam... ja + próbáltam a neten is tájékozódni, de mindenhova csak körítést írnak,

pl: "A ClearVid CMOS-szenzor rendkívüli képminõséget és nagyobb érzékenységet biztosít" - na jó, de minél?!

"A videózás fanatikusai és a hivatásos programozók esküsznek a szalagos technológia nyújtotta kedvezõ árra, kényelemre és megbízhatóságra." - ez sem túl konkrét...

 

 

Elõre is köszönöm a válaszokat (már egynek is örülnék) :istenvagy:

 

Zétény

Link to comment
Share on other sites

Zaetaeny

Húha bocs, már találtam leírást a CMOSról itt.

 

Azért ha valaki hozzá tud tenni valamit, ne fogja vissz magát! :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nem tudom, mennyire körítés, de ha véletlenül leejted a gépet, viszonylag hamar kiderül, mi a legszembetűnőbb különbség a merevlemezes, és a kazettás között. :D

Hátránya a valósidejű másolás. Előnylehet viszont, hogy jól lehet utó munkát végezni a tömörítetlen felvételről.

Valóban nem célszerű olyan felvételt készíteni, ami agyon van tömörítve, hiszen az sok esetben képminőség romlást eredményez, ill. problémás az után feldolgozása.

 

"pl: "A ClearVid CMOS-szenzor rendkívüli képminőséget és nagyobb érzékenységet biztosít" - na jó, de minél?!"

Azt nem tudom, de a CCD nagyobb érzékenységet biztosít. Ja, és a CMOS-nál nagyobbat.

 

Ami szerintem fontos lehet, az optikai képstabilizátor minősége, de egyáltalán a megléte. Bár cél függő de nem árt a nagy optikai zoom is. Mondjuk egy lakodalomhoz nem kell annyira, de egy tájképhez nem árt, ha van, és persze nem mindegy mettől meddig van az a zoom, mert adott esetben 10x-essel messzebbre látsz, mint egy 30x-ossal, ha annál netán az alja érték a hangya hátsójának tanulmányozására van.

Link to comment
Share on other sites

Zaetaeny

köszi!

Nv-GS500 --> ez a másik amit néztem, szerinted jobban megérné?

 

itt van ez is akkor:

HDR-HC9

 

A panasonicnak jobbak az értékei, viszont nem HD... Meg vana HC9ben pár jó plusz... pl a slow motion, amit h bekapcsolok, három s-ig 240 fps-ben vesz... meg jobb az éjszakai felvétele is, és fejhallgató csatlakozó is csak ahhoz van a kettő közül. Meg ilyenek...

Az optikai képstabilizátorról a panasonicnál annyit tudok, hogy van, a sonynál meg: "Szuper (optikai)"

 

U.i.: Köszi hogy segítesz! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy ilyet leejteni? :hááát: Inkább bele sem gondolok. Szerintem semmi baj nincs a merevlemezzel. Előbb megy tönkre bármi más, ha leejti. Ha már itt tartunk, pl. a kazettát mozgató motor. Bár igazából az egyetlen előnye az, hogy klipenként tudod utána feldolgozni, nem kell vagdalni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

KGigi! Akkor most szépen lassan, rábeszélted magad, hogy mégse. Vagy mégis? :lol:

Azért egy motor olcsóbb mint egy merevlemez.

Azért is jó a kazettás, mert igaz, hogy lassabb az átjátszás, de lényegesen olcsóbb a gép, így több luxus dolog kerülhet bele. A szalagon nem lesz blokkhiba. :D Ha messze vagy az otthontól, merevlemezt nehezebb kapni bele, mint kazettát. Ill egy hétvégi kirándulásnál, nem írathatod ki a foto-shop-ban a lemezről, de kazettát kapsz egy hipermarketben.

 

A Pana objektiven nem jól látszódnak a számok, de ha jól sejtem, egyik sem a szarvaslesre született, inkább esemény rögzítő kamerák, mint megfigyelők.

 

A Sony ebben az esetben szimpatikusabb adatokat ad.

 

A Panát nem vinném pincébe filmezni, csak reflektorral. (vagy 5 gyertyával :D )

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Azért egy motor olcsóbb mint egy merevlemez.

 

Ez nem igaz. Nekünk szétment a kamerában a motor, és százvalahányezer forint lett volna a csere. Ebbõl a pénzbõl inkább vettünk egy merevlemezes kamerát. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A gyártó is valószínûleg így gondolta, mikor az ötezer forintos motorját, több mint százezerre kalibrálta. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem járt jól velünk, mert a tönkrement Canon helyett JVC-t vettünk. :D

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Jól tettétek. Szerintem a JVC nagyon jó cég. Olcsó, profi cuccokat gyártanak.

Ha kinézel valamit, és annyiért jobbat akarsz, akkor JVC.

Ha kinézel valamilyen tudást, de olcsóbbat akarsz, JVC.

 

 

Emlékszem a hordozható magnóikra. Két hangszóró között, valami magnószerû.

Más magnók: Magnó, ami mellett van valami hangszóró szerû.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
VonDeak10

Hello,

Éppen kamera vásárlás elöt állok és igen csak nem értek a témához, ezért szeretném megkérdezni hogy TOSHIBA Camileo P30 Nagyfelbontású videokamerával tényleg hd videó készíthetõ, és hogy miért ennyire olcsó mivel a vele egy árkategóriában lévõ termékek egyike sem képes hd minõségben felvenni.Esetleg ha tudtok ajánlani 50e ft körül jobb kamerát azt megköszönném.

Üdv VonDeak

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ez egy remek kis kamera, arra a célra, hogy mindig a zsebedben lehessen.

1440 x 1080 pixel-t tud (H.264) Maximum 32Gb-os kártyát vásárolhatsz bele.

Tökéletes akkor, ha arra készülsz, hogy a youtube-ra minivideókat készíts.

Ha jól belehúz a Samsung. lehet, hogy két év múlva, hasonló lesz a mobiltelefonokba.

 

Ha jó kis családi videókat szeretnél, szerintem inkább válassz egy normális objektívvel felszerelt, kevésbé nyakatekert kamerát! Olyan márkát javaslok, amibe neves gyártók készítik az objektívet.

Link to comment
Share on other sites

VonDeak10

És tudnál javasolni pár ilyen kamerát mert nem tudom hogy mi alapján kellene keresnem. És hogy ez a miniDv- kamerák már nem elavultak és érdemedebb már beépített merevlemezest venni? Válaszodat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Cseppet sem elavult digitálisan szalagra rögzíteni, mivel a merevlemez, és a DVD nem váltotta ki teljesen a szalagost. Még mindig csökkentik az objektívet, ha DVD rõl van szó, hogy (ár)versenyképes legyen a szalagos DV-vel.

 

Javaslom, nézz körül, hogy mi tetszik, mi az, amit szívesen kézbe fognál, örülnél neki. Ma már nagyon jó kamerák vannak, és nem igazán gyártanak brutálisan rosszat.

 

Esetleg olvass vissza ötleteket, javaslatokat, vagy itt egy kis segítség, hogy behatárolhasd a paramétereket:

http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elekt...a/videokamerak/

 

Aztán ha választottál pár kamerát, szívesen kielemezzük, hogy esetleg mûszakilag, vagy élettartamban garanciában minõségben melyik az amelyik kiemelkedik a választottak közül, hiszen nem biztos, hogy az ízlésünk, és felhasználási területünk egyforma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...