Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Sanzi

Egyetértek teljes mértékben az elõttem szólóakhoz. Még annyit, kérdeznék, hogy hol lehetne utángyártott aksikat venni Panasonic kamerákhoz? Mennyivel rosszabb a minõsége az utángyártott cuccoknak? Vagy érdemesebb eredeti tartozékot venni?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akksiban szinte semmivel nem rosszabbak. Vegyél lítiumosat, ha lehet kapni, azzal nem lesz gondod. Bármikor rátölthetsz, nem kell megvárni még lemerül, hidegben is mûködik, egyébként szerintem akksiban semmi különbség nincs gyári és utángyártott között.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az utángyártottak vagy megpróbálnak jobbak lenni, vagy alapból rosszabbak. Tapasztalatom szerint legtöbbször az utóbbi az igaz. Bár csak Sony-kkal foglalkoztam, de a márka talán most mellékes.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Sanzi

Jól néz ki. Tudja amit tudnia kell. Igaz nem fotóz, de ha fotózna akkor sem valami szuper minõségben. De ha tudhatnánk az árát, akkor reálisabban lehetne róla véleményt írni.

Link to comment
Share on other sites

Árpy

80 akciósan, de benézték a boltba az árát és 70 lett belõle :D

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

attika80

Sziasztok.

 

Olyan kérdésem lenne, hogy tesómek most akarnak venni kamerát, és kinéztek maguknak egy olyan kamerát ami HD-re rögzít! De kicsit bizonytalanok, mert ezek a kamerák olcsóbbak, mint a mini DV kamerák. Miért van ez - nem túl megbizhatóak ezek a kamerák? Van valakinek tapasztalata HD-os kamerával kapcsolatban? Belinkelek két kamerát es örülnék ha mondanátok valamit. Mi a különbség a Mini DV és a HD-s kamerák közt? Elõre is köszi. JVC

Sony

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Háát, nem nagyon hallottam HD szabványú kamerákról, de annyit levontam, hogy winyóra rögzít, mint egy asztali DVD Recorder. Szerintem nem azért olcsóbb, (sõt amit linket adtál, nem valami "olcsók" :D) mert nem annyira megbízhatóak. Csak szimplán "rosszabb" technilógia. (Mint a HI8, Digital 8, meg hasolnók...) Itt gondolok arra, hogy a DV-nek 800k a CCD felbontása, míg itt:

Video Resolution (CCD) 1/6" 680K CCD

Tehát rosszab minõségû képet vesz fel. A többi szolgáltatását tekintve nem tudok nyilatkozni, mint pl a fénykép, vagy az éjszakai felvétel. Da ahogy néztem a linket, ezek azért már alapok az ilyen kategóriában. Mint pl a ZOOM elég jó. (Mármint a 25x elég) Az lenne még egy érdekes kérdés, hogy milyen formátumban rögzít. Mert csak ez van írva az adatlapra:

Format Digital

Mert ami most vannak camkoderek, hogy miniDVD-re vesznek, azok nem mutatnak valami nagy képminõséget, holott megkérik az árát a kamerának. Én javasolnám a mini DV-t, mert elterjedt, egyszerû, tökéletes képminõség... meg sokminden egyébb, amit itt nem sorolok. :D

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Sziasztok!

 

Engem félprofi vagy profi kamerák érdekelnének, KB 300-400eFt ig.

 

Milyet tudtok ajánlani?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zdanko

Milyen webcamet ajánlotok? nem árt, ha van hozzá mikrofon is. És laptophoz fogom használni. Van olyan, hogy jó minõségû és nem kerül 20 ezer forintba? Milyet ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Logitech QuickCam Messenger Ples. Jóval az általad említett ár alatt van és egész jó a képe. Vagy ha még jobb minõségû kép kell és kompaktabb méret (direkt notebookhoz), akkor: QuickCam Notebook Pro. Bár ez már árban épphogy az általad említett érték alatt van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
fazsi

Sziasztok!

Az örök kérdés: Milyen MiniDV kamerát érdemes venni manapság?

Konkrétabban A Sony HC39 és Panasonic NV-GS 21 példányokat nézegettem.

Jelent-e minõségben sokat, hogy a Sony 1.07 CCD-s a Pana pedig 800K CCD-s?

Egy ismerõsöm tavaly vett egy Samsung-ot, én szoktam DVD-re írni neki az Ulead Video Studio-val (PAL-DVD minõséget választva), de nem vagyok elégedett vele.

Kicsit gyorsabb mozgásnál homályos, nem igazán éles a kép, stb...

 

Még egy: Lebeszéltek a Pana NV-GS75 3CCD-s modellrõl, mivel 3*540K CCD van benne. A felvétel minõsége(élessége) tényleg nem jobb, mint egy 800K CDD-s példányé?

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nekünk most egy Panasonic NV-GS75-ünk van.

Nem írtunk még vele DVD-re, de nem vettünk észre semmi minõséghibát.

A neten nem találok hozzá infót, van egyáltalán?

Amúgy a PCW Szeptemberi számában tesztelik.

 

Nagyon szimpatikus benne az 1,7 megapixeles fényképezõ.

Link to comment
Share on other sites

fazsi

Nekem annyira nem fontos a fényképezési lehetõség. Inkább a minnél jobb felvételi minõség. (mozgóképre)

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@fazsi

 

Én a Sony-t ajánlom neked szívem szerint (már ha ez számít valamit)! :upsz:

 

Írtad, hogy az ismerõsöd Samsung kamerájának "képe", gyorsabb mozgás felvételekor "homályosabb". Ezt a jelenséget, profi kamerákon a Shutter kiküszöböli... Öszintén megmondom: nem tudom, hogy miniDV kamerákon, handycam-eken van-e erre lehetõség... Bár lehet, hogy csak az én kezeim között voltak eddig "butább" DV cam-ok, amelyek nem tudták ezt a funkciót... :pislog:

 

Visszatérve: már csak az optika miatt is Sony! :)

Nekem ha most annyi pénzem lenne, amennyi nincs :D és "amatõr" DV kamerát vennék, akkor mindenképp EZT a Sony kamerát venném meg!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Fazsi véletlenül a jelzés gombra kattintott, itt az üzenete:

 

"Nos, ennyi pénzt én sem szánok rá. A Pana GS75-öt 136e Ft-ért láttam több helyen is."

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Hali!

 

Kamera vásárlás elõtt állok és van négy jelöltem. SAMSUNG VP-D353 CANON MV-800 PANASONIC NV-GS17 SONY DCR-HC19. A SONY-t kivéve azonos az áruk a SONY plussz 10000 Ft. Melyiket ajánljátok?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lex

Sziasztok!

Ismerõsöm kért, meg, hogy 80 eFt-ért vegyek neki miniDV kamerát. Két jelöltem van: Panasonic NV-GS17 és Canon MV-800. Nem tudok dönteni a kettõ között. Mindkettõben van egy-két plussz a másikhoz képest. Házi videózáshoz kellene. Mit tanácsoltok? Linkek: Canon MV-800, Panasonic NV-GS17

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
web

Szerintetek milyen ez a kamera?

Megér 125,640 Ft ot?

Itt a leírás róla.

Amúgy ez igaz 3ccd érzékelõ és lehet kölsõ mikrofont csatlakoztani rá?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mattheus

Sziasztok!

 

Webkamera vásárlás elõtt állok és komoly problémám van. Azt a márciusi lapban is olvastam ,hogy jelenleg a standard ADSL feltöltési sebességek mellett nem számíthatok igazán "kiemelkedõ" minõségre. Már akár egy pár ezres is megteszi. Én reménykedek, hogy hamarosan sávszélesség változik és ennek fényében szeretném a kamerát megvenni magamnak. Gondolom azért a drágább típusok esetében nemcsak a szoftver körítésben láthatunk különbséget, hanem a képalkotásban is, bár a cikk erre külön nem tér ki :hááát: Kamerák többsége CMOS érzékelõs. De mégis most egy 10 E Forint körüli Logitech QuickCam Communicate STX plus ugyanannyit tudna képalkotásban produkálni, mint egy drágább Logitech Quickcam Pro 5000 16 körüli áron ???? ( ennek azt hiszem fejkövetése is van) de nekem a kép, amit készít, az a fontos......

 

mit érdemes vennem ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A QuickCam Pro 5000-et használom, CCD érzékelõje van. Ennél jobb képû webkamerát nem igazán találni. Az ADSL pedig bõven elég hozzá. Ez hülyeség, hogy kevés lenne. Hol írták? :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nállam volt egy olcsó Tesco-s 10e FT-os Genius kamera. Meg egy drágább Logitech. A Logitech jóval minõségibb érzetet nyújtott, de a képe mindekettõnek agyanolyan szemét volt. Mindkettõnek CMOS érzékelõje volt... Ha nem volt felkapcsolva a villany, szinte semmi értelmeset nem lehetett belõle kivenni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az enyém sötétben is kiváló, éles, szép képet ad.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mizsi

Panasonic NVGS21 típusú kamera vásárlása elõtt állok (79.990 HUF). Vélemények ezzel a márkával-típussal kapcsolatban? Elsõsorban csak házi felvételek készítésére használnám, mozifilmet nem áll szándékomban vele készíteni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem ilyen kamom van, és nekem tökéletes. Igaz én még 120e-ért vettem. :S Ajánlani tudom csak. Egy probléma, az aksi nagyon gyorsan lemerül, érdemes venni egy pótaksit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...