Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler
Én is most állok kamera vásárlás előtt. És szeretnék jól válaszatni, az alábbi kritériumok alapján.

 

-Legyen márkás

-Kizárólag DV

-Legyen rajta fényképezőmód, min. 1.33M, és kártyára

-0 Lux

-Min. 20x optical zoom, digitális nem érdekel

-Képstabilizátor, meg a hasonló nyalánkságok ;)

 

Meg van egy kérdésem is: DV és DV között is van különség? Egy sima DV kamera 800.000 mibe vesz fel? (pixel, vagy mi?) Mekkora egy ilyen videónak a felbontása?

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Katt

nézd végig , és válassz ;) közülük , kevesebből könnyebb lessz majd kiszűrni.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az április PCW-ben a Canon mellékletben írnak kamerákról. Ott van ilyen paraméterekkel rendelkező.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Tapasztalataim szerint a DV-DV közt elenyésző különbségek vannak a minőség terén, szinte semmi. A felbontása egyébként 720*576 PAL rendszerben. Ezt a 800000-es érzékelő kielégíti. Nagyobb akkor jó, ha fényképek készítése is cél. Nagyok a különbségek viszont szolgáltatások és csatlakozások terén. Itt érdemes figyelembe venni, ki mire szánja a gépet.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én ezt a kamerát néztem ki magamnak: Panasonic NV-GS21

Vélemények?

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Irj egy linket ahol van leirás vagy írd le aztán megmondjuk!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Például itt.

 

Ennyiért szerintem megérné. Bár ez még nem 1 MPixeles... :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Tudom, hogy nem megapixeles, de amennyivel drágább egy megapixeles, azért már veszek egy gagyi 2-3 MP-es fényképezőt. És alapvetően filmezésre kell majd, a fényképezés csak mellékes.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez a felbontás a filmre vonatkozik!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jah, akkor elbeszélünk egymás mellett. Most már értem, ok.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ezen a kamerán gondolkozok erősen, egy-két kritérium van, amiben bizonytalan vagyok.

-2 lux kell neki: ez mire elég?

-640*480-az kép: nem valami nagy, és alapvetően nem is fényképezésre kell, de ezért milyen? Persze nem egy több megapixeles fényképezőhöz képest! De azért csak jobb, mint egy teló?

Még valami. Profiler belinkelt egy nem nagyar oldalt, ahol 370€ ami 260 Ft-al számolva 96200 Ft. Nahmármost ezt itt Békéscsaba környékén az Euronics-ban 120000 Ft. Igaz van hozzá 5 DV kazetta, és egy 64 MB.os SD kártya. Ennyiért is megéri? Örülnék a gyors válasznak!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sanzi

Mostmár mindegy, megvettem. :D

Link to comment
Share on other sites

Athos
... Ennyiért szerintem megérné. Bár ez még nem 1 MPixeles ...

Ez 800000 pixeles videót készít, ugye? Akkor ez bőven elég. Sőt még a TV-hez sok is.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Igen. Idáig nagyon jó. És a Panasonic név garancia arra, hogy a véleményem nem is fog változni. (Remélem :D)

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Csak remélem, hogy így lesz! Egészséggel használd, mert elsőre nagyon jó teljesítménnyel rendelkeznek, de a strapabírásuk nem a csúcs! :S De, ha azt nézzük, hogy mennyibe is kerül, akkor lehet, hogy ezt a kis "problémát" meg lehet neki bocsájtani!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@csum-pi

Stabilitásuk nem a csúcs???? Szerintem meg pont igen. Nem véletlenül adnak rá 3 év garanciát, míg a JVC-re meg a Samsung-okra csak 1-et.

Szerintem ez nem is hiba. Én akartam elfogadható árban egy olyan márkás kamot, amely megfelel napjaink elvárásainak. DV-s, nagy optikai zoomtartomány, és én csak azért is idesorolnám, hogy a név! A fényképezés is jó, hogy nem szalagra megy, mert onnan kiszedegetni maga lenne a pokol. Így minden ott van az SD-n. Igaz nem megapixelekben, de ez alapvetően egy kamera! Amennyivel többe kerül egy olyan kam, ami értelmes képeket csinál, abból a pénzből 2 olyan fényképezőt veszek.

Link to comment
Share on other sites

Bazooka

Sziasztok!

 

Lehet, hogy OFF a kérdés, de kicsit kétségbe vagyok esve.

:bocsánat::bocsánat:

 

Egy JVC GR-D23 -as kamerát szeretnék firewire kártyán keresztül Win 98 SE alatt csatlakoztatni a számítógéphez. Az op. felsmeri a kamerát sárga kérdõjellel és keresi a drivert. Driver az nincs. Állítólag ehhez a kamerához nincs is 98 - as illesztõ. Tanácsként általános illesztõt javasoltak. DE mi az az általános illesztõ?!

 

:fal::fal:

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mert mindenhez jó, de általában ez egyátalán nem igaz. Én sokkal inkább újabb operációs rendszert javasolnék.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

VTK|FekvõrendÕR[Hun]
Én is most állok kamera vásárlás elõtt. És szeretnék jól válaszatni, az alábbi kritériumok alapján.

 

-Legyen márkás

-Kizárólag DV

-Legyen rajta fényképezõmód, min. 1.33M, és kártyára

-0 Lux

-Min. 20x optical zoom, digitális nem érdekel

-Képstabilizátor, meg a hasonló nyalánkságok ;)

Szerintem mindenképpen valamilyen Canon camerát válassz az mv sorozatból!

nagyon rövid a reakcióidejük a Digic DV processzorral.

 

Sok típus van, közöttük bizos megtalálod a megfelelõt.

 

Pl:mv 730 megfelel az elvárásaidnak kb 130 ezres áron.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@Fekvõrendõr

 

Már vettem egy Panasonic NV GS-21-es kamerát. Nem mindenben egyezik meg, azzal, amit leírtam.

 

- Legyen márkás -->Ha a Pana nem az, akkor semmi! :D

- Kizárólag DV -->Csakis!

- Legyen rajta fényképezõmód, min. 1.33M, és kártyára --> Fényképez ugyan kártyára, de csak 0.8 Megapixelben. Amennyivel több volt egy ilyen Pana kam, azért már veszek egy belépõ fényképezõt.

- Min. 20x optical zoom, digitális nem érdekel --> Meg is van. Sõt 24x. :D

- Képstabilizátor, meg a hasonló nyalánkságok --> Annyi beállítás van rajta, hogy csak gyõzzem. :D

 

Szerintem jó választás volt. Nagyon bejön. És a fényképek is elég jók. Van egy 256-os SD kártyám, és egy kazal képet lehet rá tenni.

Link to comment
Share on other sites

kollar
Én is most állok kamera vásárlás elõtt. És szeretnék jól válaszatni, az alábbi kritériumok alapján.

 

-Legyen márkás

-Kizárólag DV

-Legyen rajta fényképezõmód, min. 1.33M, és kártyára

-0 Lux

-Min. 20x optical zoom, digitális nem érdekel

-Képstabilizátor, meg a hasonló nyalánkságok ;)

 

Meg van egy kérdésem is: DV és DV között is van különség? Egy sima DV kamera 800.000 mibe vesz fel? (pixel, vagy mi?) Mekkora egy ilyen videónak a felbontása?

Kedves DV kamera vásárlók. Nyilván, amirõl itt beszélgetünk, az a szokásos kis kompakt 1 CCD-s kamera, ami 80-200,000 ft-ig terjedõ árkategóriában van. A CCD az a kis digitális letapogató, ami érzékeli a fényt, színeket, stb stb. Vagyis a lencse által "látott" dolgokat digitális jellé alakítja, és továbbítja a felvevõ egységnek. Ez a felvevõ egység régen analóg, manapság pedig digitális rendszerben történik. Ennek ma már több módja van: DV, miniDV, miniDVD, HD (vagyis vinyó). Kezdetleges verziója pedig a Hi8 utóda a digital8. Ezeket hagyjuk. A DV és mini DV között csupán kazettaméreti különbségek vannak, illetve némi minõségi is (felbontás9. Sima DVCam kb 3 milliónál kezdõdõ 3CCD-s profi cuccok, amikkel a tévék dolgoznak. Analógot nem ajánlok senkinek. Ezek a felvételek is kazettára, szalagra történnek, csak a rögzítés nem mágnesezés elvén, hanem digitálisan, kockáról kockára történik. PAL rendszerben (ez a mienk, NTSC az amerikai szabvány) ez 25 kép/másodperc, és 720x576 pixel a felbontás, NTSC esetén pedig 720x540. A lényeg, hogy egy ilyen felbontású képek sorozatát képzeljük el. Nem tûnik nagynak, de pont a DVD felbontásának felel meg. A 800,000 pixel felbontás pont ennek a duplája, ennyit tapogat le a kamera, hiszen többet kell látnia, mint amennyit rögzít. (A digit jelfeldolgozás révén mind a 800,000 pixel rögzítésre kerül ebben a febontásban... részleteket én sem tudom). A lényeg, hogy minden kamera ebben a felbontásban rögzít, és 800,000 pixel a CCD felbontáslimitje. A digit zoom tényleg ne érdekeljen, bár sokat fejlõdött az évek során, most már nem is annyira gáz. Képstabilizátorban fejlõdött sokat az ipar. Most már svenkelés (vízszintes, folyamatos mozgás) közben nem stroboszkópként rögzít képet. Ma már jók. Amiben nem képesek elõre törni, az a kihajtható kijelzõ napfényben való láthatósága. A kijelzõk nagyjából mindegyikben jók, tényleg színhû, és van is értelme, hogy színes. Nagypn fontos viszont a lencse fajtája. Ebben a CarlZeiss cég vezet, de rögtön utána kullog a Canon. Sajnos CarlZeiss objektíveket csak Sonyban találsz, velük szerzõdtek le, de figylej, nem minden Sony CarlZeiss, ugyanis a Sony gyárt saját SonyLens-t. A Canon nagyon jó még.

Nekem Canon kamerám van, egyszerûen a Sony kidolgozottságával, megbízhatóságával és árával nem értek egyet. Õk csúcsprofi kategórában vezetnek, ahogy lejátszók terén a Panasonic. Szerintem Canont vegyél. Ha olcsót és jót akarsz, akkor a megújult, de nem a legújabb széria csúcsmodelljét ajánlom, ami az MV-750i. Ez mindent tud, amit leírtam, 22x zoomja van, nagyon gyors az autofokusz, aránylag jó a manualitása, értehtõ, egyszerû, aztán ami a leírásából kimaradt mindenhol, de a dobozán az a legnagyobb felirat: van benne egy analóg-digit konverter. Vagyis mindamellett, hogy rendelkezik USB ki-bemenettel, DV in-outtal és analóg IN-OUT-tal. Egyszóval, ha van egy analóg jeled (pl. tv, video), akkor azt egy menübõl kiválasztott mozdulattal (vagy távirányítón egy gomb) bekapcsolot az analóg-digit konvertert (AV-DV), és máris átengedi magán a kamera a jelet, és máris a számítógépedbe digitalizálhatod az analóg cuccost FireWire porton keresztül DVAVI formátumban, amibõl akár DVD-t is tudsz írni, vagy egybõl DVD-t a kamerajelbõl. A képalkotása kimerül viszont 1024x768ban, de ennél jobbat nem nagyon találsz. SD kártyára rögzít képet, videót is. (A videónak nincs értelme, mert 320x200-as, és elég gyatra.)

A legújabb Canon széria jóval drágáb, és nem nagyon változtattak, egyetlen egy elõnye van az új sorozatnak, hogy olcsóbb lett a régebbi. Ez a 750i egyébként tavalyi fejlesztés, a 720, 750, 800 és a 830-as szériának a fejlesztése. Ezt ajánlom, és ha látsz Metróban, vagy ilyesmi helyeken, akkor 130-160 között veheted, de ha a PixManian keresztül, akkor 1 héten belül nálad van kb 110-115,000 ft-ért. Igaz nincs magyar nyelvû leírás, de szerintem értehtõ lesz a dolog. Kapsz hozzá egy nagylátószögû lencsét is, mert ugye ezeknek a kis kameráknak elég gyatra a nagylátószögük. Ez azt jelenti, hogy ki kell menned a szobából, hogy a szoba másik felén két álló alak beférjen a képbe. Ezzel a telekonverterrel viszont egész jól belátni egy teret, a sarkai kicsit elkerekednek már, meg nem lehet vele zoomolni, de pikk-pakk le- és felcsavarható. Szóval jó. Aztán ami költséged még lesz, az egy pótakksi, mert a gyárival 45 percig nyomul a kamera. Én megvettem hozzá a legböszmébbet (eredeti 40,000, utángyártott 13,000), ezzel 7 órát üzemel. Érdemes. Veszel 5000ért egy kistáskét hozzá, meg 1200 ft-ért egy firewire kábelt, és kész. Sajna ezek az egyéb költségek minden kamerára igazak. WormSign ahonnan vedd az akksit. Másnak délelõtt itt volt, és utólag kell fizetni. Ezt a Canont csak ajánlani tudom. Kérdés van, üzenj emailemre: kollar@axelero.hu Sok sikert, minden jót!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@kollar

 

Kösz a hosszú leírást, de már vettem kamot, és nem is tervezem a közeljövõben, hogy újat vegyek. :D Nagyon meg vok idáig vele elégedve. Még kell majd egy-két kiegészítõt venni hozzá, mint ahogy említetted. Már megvan a kam, 5 db kazetta, és egy 256 MB-os SD. Még kell egy táska feltétlenül, meg még egy aksi. Hol lehetne olcsón hozzájutni ilyen alkatrészekhez? Mert amit a http://www.panasonic.hu-n néztem, az a CGA-DU21-es. A weboldalon 20e fölött írnak egy ilyen aksit. Lehet valahol olcsóbban hozzájutni kiegáészítõkhöz? Mert a Panasonic SD is sokkal drágább, mint mondjuk egy Kingston. (8e volt egy 256-os Sulinetben)

Még annyit, hogy szerintem akármilyen jó a digitális zoom, bármit fejlesztenek rajta, teljesen elég a 24x-es. Teljesen felesleges!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Digitális Zoom tényleg nem jó sokra. Ha már zoom akkor legyen optikai. A digitális csak szoftveresen felnagyítja a képet, és 24X-es zoomnál már nagyon kockás lenne a kép, szinte nézhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

kollar
@kollar

 

kösz a hosszú leírást, de már vettem kamot, és nem is tervezem a közeljövõben, hogy újat vegyek. :D Nagyon meg vok idáig vele elégedve. Még kell majd egy-két kiegészítõt venni hozzá, mint ahogy említetted. Már megvan a kam, 5 db kazetta, és egy 256 MB-os SD. Még kell egy táska feltétlenül, meg még egy aksi. Hol lehetne olcsón hozzájutni ilyen alkatrészekhez? Mert amit a http://www.panasonic.hu-n néztem, az a CGA-DU21-es. A weboldalon 20e fölött írnak egy ilyen aksit. Lehet valahol olcsóbban hozzájutni kiegáészítõkhöz? Mert a Panasonic SD is sokkal drágább, mint mondjuk egy Kingston. (8e volt egy 256-os Sulinetben)

Még annyit, hogy szerintem akármilyen jó a digitális zoom, bármit fejlesztenek rajta, teljesen elég a 24x-es. Teljesen felesleges!

Halihó.

 

Nekem ilyenolyan 440x digit zoomom van, amit sosem használok. 50x-ig egész tûrhetõ ez az újfajta processzoros nagyítás. Nem használom, mert minek, de azért az még tûrhetõ... csak ennyi. Sok sikert, jó használatot a kamerához.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...