Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Írási hibák


hapsikam

Recommended Posts

Kovács Dávid ( Davs )

Akkor inkább tegyem cable selectre, és akkor magától kiválasztja? Vagy vegyem ki? A kábelon nincs olyan, hogy master, vagy salve...FC-40P ezt lehet csak leolvasni róla...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én is néztem mind a két kábelemet, és nincs rajtuk a master / slave felirat. :?:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Megcseréltem z IDE kábelt, most már legalább olvas, de még mindig nem ír..Amikor írni akarok pl. CD-re, akkor az írja ki, hogy a meghajtó kész állapotára várás....

Link to comment
Share on other sites

Maverick
SATA optikait?

Igen. Vannak már SATA optikai meghajtók is.. ;):)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Mi lenne, ha mind a 2-t cable selectre kötném?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nyugodtan kösd be CS-re! Jó az úgy is! Nekem az egyik winchesterem masterre volt állítva és (ugyanazzal a kábellel, mint most) slave-re bekötve. Mégis ment.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem tudom mit csinál egymással két optikai meghajtó cable selection-on, mert két vinyó cs-en nem megy el, mert mindegyik master akar lenni szóval az egyiknek biztos slave-nek kell lennie. Optikai meghajtóknál fogalmam sincs mi lehet. Szerintem egyszerûbb a cs-et kihagyni én sose használtam egyszerûen beállítom az egyiket masterre a másikat slavere. (azt figyelembe véve, hogy melyiknek lenne jobb gyorsabban mûködni illetve vinyónál bootolni... de optikai dolgoknál szerintem ennek sincs nagy jelentõsége.)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nec 2520A DVD-írom van. Eddig csak 2 cd-t írtam, de amikor ma akartam cd-t írni azt mondtam a Neronak, hogy 24x írja, erre õ 48x írta. Mi most a gond? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az író nem biztos, hogy tud írni 24x-esen. Próbálj 16-ot, vagy 32-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Arra jutottam, hogy inkább visszaviszem, és visszakérem az árát...DVD-t olvas, CD-t nem ír, nem olvas :mérges: Elõbb azért elhívom az egyik ismerõsömet, aki számtechnikus, hogy azért nézze meg...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

LG. :lol: Hagyd a csudába az LG-t!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Minden megcsináltam úgy, mint a HASZUTban volt, de akkor se megy...Akkor hagyom a csudába... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Sajnos az LG-kkel sok a probléma, de ezt már sokszor leírtuk... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Esetleg egy firmware frissítés nem segítene rajta? Mert a legeljén írtam vele egy CD-t is, de most semmi...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már póbáltuk. Csak rontani szokott a helyzeten. Ez a meghajtó hardveresen romlott el. (de ez megszokott az LG-tõl)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

gamesoft

Helló!

 

Felhivnám a figyelmet, egy számomra, és biztos más számára is fontos dologra, a DVD iróra. Pontosabban az iróval kapcsolatos problémára.

Magam egy pc-s üzletben vagyok alkalmazásban, mint technikus, és vagy servizes, szóval ha valami elromlik akkor hozzám kerül. És felháborodtam a DVD irokkal kapcsolatban azon, hogy fél év után elromlik.

Leirom a problémát részletesen. Vadiúj pc-kbe manapság gyakran vesznek DVD-irot (meg egyébként is), mi kb. 1 éve kezdtünk ezzel foglalkozni, mikorra az ára elfogadató mélységbe süllyedt. És kb. fél év után meglepõdve tapasztaltam, hogy sorban jönnek vissza az általam is beszerelt irok. Majd csak jöttek és jöttek, és mind ugyanazzal a hibával, hogy nem olvassa a lemezeket, ennek következtében irni sem akar, sem cd-t sem DVD-t.

Mivel én voltam az elsõ aki ilyen dolgot vásárolt, hát forgatókönyv szerint nekem is tönkrement, elõször gondoltam, hogy rosz lemezt használlok, így váltottam más márkát, ezzel mûködött egy darabig, majd megint váltás jött, majd, mikor már a CD-ket sem vitte, akkor küldtem vissza a nagyraktár servizébe, hogy nézzék meg. Megjavitani nem tudták, adtak újat. Ami úgy fél év után megint kezdett becsõdölni, ám ekkor elszállt az alaplapom.

Na azt is kicseréltettem, és meglepõ módon az új alaplappal megint jó lett, bár hozzá kell tenni, hogy egy hónapig állt a gép. De most megint ott tartok, hogy csak egy-két márkát olvas be.

És közben jöttek visza sorban az irok, nekem is amivel én nem tudtam mit csinálni, minthogy kicseréltettem. Tudni kell még, hogy mindent megpróbáltam: márka csere, tisztitás, tesztek, és az sem lehet hogy olcsó márkájú az iró, mert TEAC, de ugyanez a helyzet az LG, a Plextor és az AOpen-el is.

Nemtudna valaki segiteni, hogy miért mennek tönkre ezek a nagyondrága irók. Különbözõ pc-kbe, más-más helyeken más más irók.

Visszasirom azt az idõt, mikor 5 éve vettem egy LG égetõt, és bár csak 12x tudott irni, de még mindig mûködik és még tisztitani sem kellett.

A tápom 400 W-os, és két HDD van a gépben az irün kivül.

 

Na mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

100%, hogy tönkrementek? Más géppel? :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

gamesoft

Igen tönkrementek, mivel én sem tudtam megcsinálni, és a gyári servizben is csak cserélni tudják, olyat csiripeltek, hogy az optika kopik el. Mert mûanyagból van. Nade szerintem ez hülyeség, vagy ha mégis igaz, akkor nagyot tévedtek a gyártók, és nagyon mellé fogtak, mert nem fél-egy évre szoktunk írót venni. A gépek teljesen mások, nekem Athlon XP, amiket rakunk azok meg Celeron, vagy P4, és a többi konfig így az alaplap is változik, de ez úgy látszik független a cd rom-oknak. A lemezek, meg amire én próbáltam: Memorex + és -, Sony -, Traxdata + és -, Imation -, Mirror -, valamilyen áruházi olcsó, és Verbatim + és -.

Most már csak a Verbatim + at viszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondjuk nem egészen értem, hogy minden elromlik, mert én 3 szervízben még egyetlen rossz Plextorral nem találkoztam. Szinte csak LG-kkel van tele a polc.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

close

Hali, az miért van, hogy kiírattam southparkokat és az egyiknél, amibe belenéztem nem lehetett belepörgetni, a többi amit néztem jó és a winyómon meg a kiírás elõttibe belehet pörgetni, a kiírás utánit felmásoltam, de abba úgy se.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ProFiler

Más lejátszóval esetleg?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chicken70

Sziasztok! Légyszi segítsetek!

LG GSA 4081B DVD-RW, 1,5 éves nem ír TDK-t, mást mindent. Firmware most más 106-os, Ram 4×256 dualba kötve(Hynix), ez is új vásárlás, kb a lemezekkel egy idõben.A ram AIDA szerint ok, a TDK másnál szépen "Íródik".Mi a fene lehet, mitõl, és fõleg mi lehet a hibás??? :(

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Nem szeretik egymást a TDK-val. Ergo. Ne használj TDK-t.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
LG GSA 4081B DVD-RW ... fõleg mi lehet a hibás??? :(

Az író. Ennyiért ne várj tõle többet!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chicken70

Ez az író 1.5 éve még 35e volt, igaz sulinetben és dobozos, tehát az "ennyiért mit várok"nem helytálló. Arra voltam kíváncsi, hogy vajon ez lehet garanciális probléma, tehát megpróbáljam visszavinni, hiszen 3 év garis, vagy egybõl mehet a tûzre? :?:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...