Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Írási hibák


hapsikam

Recommended Posts

ordító egér

A Samsung ilyen szempontból üde színfolt a piacon

Link to comment
Share on other sites

benkovics
...Semmi baj az OEM hardverekkel...

Csak az LG esetében, nem kapsz hozzá RAM drivert sem sőt, azt le sem töltheted!

Szóval ez más típusoknál igaz, de az LG-nél nem, pont a több tudás miatt! 8) Nem is az egyébb haszontalan progi miatt..... 8)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Igazán felhasználóbarát megoldás. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Van ugyebár a DVD íróm...Minden kábel a helyén van...Felismerni felismerte, mert ha beteszek egy CD-t, és rákattintok az íróra, akkor nem írja ki, hogy tegyek be egy CD-t, nem nem jelenik meg semmi...Ha írni akarok Nero-val, akkor meg olyat ír ki, hogy várakozás az író készenléti állapotára, vagy ilyesmi, és nem megy!

Pedig nemrég már írtam vele egy próba DVD-t! Lehet, hogy az a baj, hogy nem az IDE kábél végén van, hanem a közepén?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hány eres az az IDE kábel? Lehet hogy az a baj hogy nem 80-as

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Azt nem tudom...Pont belpasszol az alaplapba, meg az íróba is, és az eredetit használom...De mint írtam, nemrég már készítettem is vele egy próba DVD-t is! DE most semmi...

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Én masterként kötném be. :upsz: ( A kábel végére vele)

Link to comment
Share on other sites

google

Igen, jó lenne a jumpereket megnézni. A múltkor elfelejtettem foglalkozni vele, és még a rendszer sem indult el. :D

(amúgy csak kérdezem, minek három optikai meghajtó egy gépbe? :hááát: Tudom, mondtad, hogy így szeretnéd, csak egyetlen okot mondhatnál... én ugyanígy voltam, de kiszereltem a CD-írómat, és odaadtam anyámnak, az õ gépébe, így most nekem csak kettõ van.)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Mi az a jumper? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ezért (is) jó a SATA: nem kell jumperolni.

Ez egy kis rövidzár, beállítja, hogy master v. slave v. cable select. 3 * 2 fémtüske megfelelõjére kell tenni a rövidzárt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Ok..Akor mit nézzek meg rajtuk?

Link to comment
Share on other sites

eremit

A winchester hátlapjára van írva, melyik átkötés minek felel meg. A tüskék a feszültség csatlakozó és az adatkábel csatlakozó között vannak. (Vagy mellett)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Mi az a jumper? :upsz:

Mi az a PC? :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Personal Computer :D Én nem nagyon konyítok a HW-hez, inkább SW-s tábort "erõsítem"...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Köszi, ez kellett nekem! Már értem, mi a jumper :D Thát ha a jumper masterre van állítva, akkor legyen a kábel végén, ha slavere, akkor a közepén, és ha cable select?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Akkor kiválasztja maga, hogy melyikhez van kötve.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
ha a jumper masterre van állítva, akkor legyen a kábel végén, ha slavere, akkor a közepén

Szerintem meg pont fordítva, de végülis mindegy. A slave van a végén a master pedig a közepén.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Most megkeverlek még egy kicsit, ha egyáltalán nem raksz jumpert, csak az IDE kábeld dugod be, akkor is kiválasztja!

Pl. van 2 CD/DVD meghajtód, és egyikbe sem raksz jumpert, csak az IDE kábel master, és slave részét használod, akkor is ki kell választani a gépednek, hogy melyik, melyik!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Most én tudom rosszul, vagy nem tudom rosszul.

Nem a vezeték vége a master?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valaki szerint igen, valaki szerint nem. Utóbbihoz tartozom. A legtöbb IDE kábel is így van felcímkézve: a vége Slave, a közepe Master. De sok van pont fordítva is. :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Na, ezt sem tudtam eddig, hogy a kábelek sem egyformák.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De mindegy - a legcélszerûbb, ha a kábel feliratozásának megfelelõen kötöd be. Vagy SATA-t használsz. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

SATA optikait?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...