Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT monitor hiba


humberto87

Recommended Posts

pannonboy
A TFT-khez a ClearType beállítást kell használni, sokkal szebb!

A Clear Type sokat segített.

Van ez a CLOCK és PHASE funkció 100-100-ig skálázva. Neked mennyin áll?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Bocsánatot kérek! Ízlések és crt monitorok különbözõek. Nálam CT-vel rosszabb.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Szvsz a gondom beállítási hiba. de mivel nem akarok új topikot nyítni ide írom ... Sorry.

 

Most cseréltem le a monitoromat egy Samsung 730BF LCD-re, és van egy-két gondom ...

1. A javasolt nativ felbontásra, 1280×1024 (60Hz), állítottam be a monitort,

- a windows képernyõnél teljesen kitölti a monitor felületét a kép, de pl. a PCW fõoldala (de máshol is) csak a vizszintes méret kb 2/3-át. (A tálca és a böngészõsáv viszont a teljes szélességet kitölti.) Viszont a topicoknál már a teljes felûletet kitõlti a kép

Azzal tisztában vagyok, hogy különbözõ oldalak más- más felbontásúak és ebbõl ered a gondom.

 

Kérdésem az lenne, hogy mit állítottam be rosszul, vagy mit nem állítottam még be, ill. errõl a 1280×1024 ajánlott natív felbontástól el lehet-e térni mínõségromlás nélkül???

:pislog:

 

Ui. Az 1024×768 beállítással természetesen nõt a képméret, de még így sem tölti ki a teljes méretet.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A monitor driverét feltelepítetted? A Windows rendesen felismerte?

 

Bocsánatot kérek! Ízlések és crt monitorok különbözõek. Nálam CT-vel rosszabb.

Nálam is sokkal rosszabb. Nem sok monitoron láttam úgy, hogy ClearType-pal szebb.

 

Úgyhogy ezt nem lehet így kijelenteni, hogy be kell mindenkinél kapcsolni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Nem kellett mert a csatlakozást követõen az xp felismerte és nem kérte a telepítõ CD-t.

De ettõl függetlenül megpróbáltam, ...hátha, de nem változott semmi.

Amúgy:

Sajátgép --> Tulajdonságok --> Hardver --> Eszközkezelõ --> Monitor --> SyncMaster 730BF

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez pedig grafikus beállítási probléma lesz. Szerintem a legjobb az lesz, ha leszeded a grafikus kártyád driverét és felteszed újra - esetleg a legfrissebbet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Mivel a böngészõsáv és a tálca is a teljes szélességet kitölti, és a görgetõsáv is a képernyõ legszélén van, szvsz az újratelepítés nem segít. (Maximum valami beállítási "trükk"!)

 

Amúgy a linken látható a jelenség. >> Link <<

 

Ez így rossz, vagy ilyennek kell lenni 1280×1024 felbontás esetén???

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem is látok ezen semmi hibát. Minden jónak tûnik. Pontosan ezt látom én is. Az, hogy a topikok teljes méretûek, azt az F11 lenyomásával tudod megváltoztatni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Levmaster

Hello!

 

Megvettem a Samsung 713N TFT-met és adódott egy probléma.

Elsõ bekapcsoláskor még tökéletesen mûködött.

A második után pedig a következõt csinálja:

Minden képváltáskor (BIOS - Windows Üdvözlés - Bejelentkezés) Felvillan a kép 1-2 másodpercre, majd tök sötét lesz. De az OSD menü nagyon halványan látszik. Olyan mintha lekapcsolná a hátsó lámpákat.

Mit lehet tenni? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

chris p

Az OSD menü átlátszóságát ki/be lehet kapcsolni a menüben az OSD->Transparency menüpont alatt. ;)

 

Nekem más problémám lenne vele (mármint a 710N-mel): a homogén szürke felületek esetén villódzik a kép. Ezt hogy lehetne megszüntetni? (Egyébként errõl a monitorról lenne szó.)

 

Ja és egy másik probléma: gyors mozgásoknál (pl. ha kinagyítok egy képet és elkezdem fel-le, jobbra-balra rángatni) késnek a megjelenített kép egyes részei. Értem ez alatt: a képes példánál maradva a mozgás közben úgy néz ki, mintha vízszintesen két-három részre lenne osztva a kép és az egyes részek kis (de azért látható) idõeltéréssel igazodnak csak egymáshoz. Pedig a monitor az ajánlott 1280x1024, 60Hz-re van állítva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Levmaster

Üdv!

 

Azt hiszem rájöttem a monitorom hibájára (Samsung 713N).

Észrevettem hogy csak meleg helységben hajlandó dolgozni. Ha mondjuk jól kiszellõztetem most a szobát ilyen téli idõben, akkor bekapcsolás után lekapcsolja a háttérvilágítást mindaddig, amíg vissza nem melegszik.

Ez normális??? Mert szerintem nem. :pislog:

Táphiba?

Vagy mi lehet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
magellan4

Sziasztok! Van egy problemám. Egszer csak a tft monitorom (samsung 711mp) lefagyott és elõször az utolsó kép maradt, aztán szép lassan átment feketébe és ilyen cseppszerû dolgok vannak a bal szélén. Ha nem dugom be a videókártyába akkor is, de akkor fehérbõl indul és a közepén színes csíkok jelennek meg. Válaszotokat elõre is köszi.

 

<Légyszíves helyesen, rendesen, érthetõen írni! Köszönöm! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Garanciális?

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Bocsi a helytelen írásért csak gyorsan írtam. Annyira rossz???

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem ez volt a legrosszabb, amivel eddig találkoztunk, de nem árt odafigyelni.

Szóval garos még az a monitor?

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Jah igen az.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor szerviz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DSN

Xerox TFT monitoromon az XP indulásakor a képernyõ jobb oldala nem egészen látszik, csak annyi, hogy Micros... Egyébként a kép tökéletes és miután felállt a Windows, minden a helyén van horizontálisan és vertikálisan is. Hogy lehet ezen segíteni? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

DVI-n van rákötve? (Van egy olyan érzésem, hogy nem.) Van egy olyan a monitoron, hogy automatikusan húzza ki az oldal széleihez a képet. Ezt annál a felbontásnál is egyszer el kell játszani.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DSN

Sajnos, az automatikus kihúzás sem oldotta meg a problémát. Ezt a jobbra húzást csak a betöltésnél látszódó fekete alapon a windows zászlónál teszi, illetve észrevettem, hogy egy dos-os játék is el van csúszva kb 1 cm-rel (az egyetlen). Mit tehetek? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De nem válaszoltál, hogy min van rákötve a monitor! Ez érdekelne elsõ sorban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DSN

Nem DVI-n van rákötve, a hagyományos módon csatlakozik a monitor a géphez, illetve mivel a tft monitornak nem volt az alaplapon megfelelõ csatlakozási lehetõsége, egy átalakítót adtak hozzá, s az az átalakító megy közvetlenül a gépbe, azon keresztül éri el a monitort. Köszi a választ. DSN

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehet akár ez az átalakító is problémás. Közvetlen rákötési mód nincs?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DSN

Közvetlen sajnos nincs. De okozhatja az a problémát, hogy közvetett a csatlakozás? Egyébként tökéletes a kép, és az egész képernyõt pontosan kitölti. Mindegy, nem olyan nagy gond, ha nem tudom meg az okát, csak kiváncsi lettem volna. Köszi.

dsn

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
De okozhatja az a problémát, hogy közvetett a csatlakozás?

Igen, ezt mondtam. Ha majd valamikor lesz lehetõséged rá, akkor esetleg megpróbálhatnád más gépre közvetlen rákötni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...