Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internet Explorer problémák


a_toth2

Recommended Posts

a_toth2

T. Fórum!

Az Internet Explorerben a biztonság fokozása érdekében az Eszközök / Internetbeállítások / Biztonság / Megbízható helyek / Helyek... alá veszem fel azokat az oldalakat, amiknek engedélyezek ActiveX, Javascript... funkciókat. Ez a lista már túl nagy ahhoz, hogy átlátható legyen. Hogyan lehet ehhez a listához hozzáférni, szerkeszteni, karbantartani (pl. névsorba rendezés, gyorskeresés)?

Hol tárolja a rendszer, lehet-e exportálni másik PC böngészõjébe?

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Szerintem ez fölösleges ha SP2 fenn van ilyenre szerintem nincs szükség!

 

De ha nem így van akkor szóljatok!

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Nem tudom, lehet, hogy ez már tényleg felesleges, de nekem az volt a módszerem, hogy a bővítményeknél, ahhoz az oldalhoz engedélyezem a kívánt

bővítményeket, amelyiknél éppen hiányolja. Így nincs listám, nagyjából meg tudom, hogy melyik oldalam mit kíván meg, bár ebben is volt némi macera.

De most kipróbálom a Neohacker által csak az SP2-re hagyatkozási módot, mert nagyon örülnék, ha már nem kellene ennyire óvatoskodnom. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Régebben én is próbáloztam ezzel, de mivel amúgy sem használom sűrűn az IE-t, ezért nem volt probléma, de a szülők csak az voltak hajlandók, ezért kellett játszani ezzel!

 

De most már nem hála istennek!

 

Légyszíves egy kicsit normálisabb formában írj! <PF>

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Szerintem ez fölösleges ha SP2 fenn van ilyenre szerintem nincs szükség!

 

De ha nem így van akkor szóljatok!

Ugye ezt nem gondoltad komolyan? :D

Link to comment
Share on other sites

Lex

Sziasztok!

Kérdésem: Hogyan lehet megoldani, hogy IE-ben a Kedvencek, Keresés, Előzmények ablak ne az IE ablak bal, hanem a jobb oldalán legyen?

Kerestem a régi fórumban, de nem találtam ilyen témát.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Szerintem ezt nem lehet megoldani! :(

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hátha zavar, a baloldali elhelyezés, akkor a Kedvenceket használd a felsősorban

lévő Kedvencek lenyitásával, akkor nem gátol semmiben.

 

Az Előzményeket tudod a címsor lenyításával használni.

 

A Keresés viszont marad a baloldalon, arra nem tudok más megoldást, illetve programok telepítésével lehet, akkor a 4. felsősort nyitod meg vele, de ez is elvesz a képernyőből és nagyon sok mindent hozzátelepít, amire lehet, hogy nincs is szükséged.

 

Ha így csinálod, akkor egy időre az eszköztáradat, szabd át, vedd ki a középső sorból az Előzményeket és a Kedvenceket is. Kétszer feleslegesen keresed, azután már megszokod az új helyen őket.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Korábban a felső sorból használtam, de most már az 1280-as felbontáson elég jól elfér a szélén, mert a weblapok keskenyebbek általában, így kevesebbet kell kóvályogni az egérrel. A Kedvencek "gyökere" nálam csak almappákat tartalmaz (kategóriák), így még le kell nyitni, hogy hozzáférjek a linkekhez. Furcsállom hogy nem lehet megoldani a mostani színes-szagos lebegő eszköztáras XP-vel! Na hátha mond valaki egy eldugott beállítást a TweakUI-ban vagy a registryben. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Firefoxban az elmentett jelszavaimat hol vannak? Mert vannak oldalak, ahol már el is felejtettem, hogy mi a jelszavam, és egy win-reinstall után ez nem valami kellemes, ezért szeretném elmenteni õket...Na de ne tudom, hogy hol találom õket...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Szerintem itt lehet:

 

D:\Dokumente und Einstellungen\*felhasználó*\Anwendungsdaten\Mozilla

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

c:\Documents and Settings\****\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\*****\signons.txt

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Itt a fórumon is van sok animálós emotikon, de nekem a foxiban nem animálódnak. Mi ennek a baja? Esetleg kell hozzá egy extension?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Pontosan melyek nem mozognak? Nálam jól jelennek meg. Firefox 1.0.4 hun.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nálam is rendben vannak. Ezek gif fájlok, elvileg semmi nem kell hozzá. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nálam is jók! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Nem használod esetleg a web developer extensiont? Ha igen, akkor nem kapcsoltad ki benne a gif-animációt? (Disable/Disable Image Animations).

Link to comment
Share on other sites

nascar

Vagy pl. ZoneAlarm-od van? :?:

Mert, ott bizony engedélyezni kell! :ötlet:;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Web - dev. - em van, de nem volt kikapcsolva... Akkor kb. a ZA lesz... Hol is kell engedélyezni?

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Pufff.. Azért azokon a beállításokon van mit még csiszolni!

Van néhány beállítási lehetőség itt: böngészőablakban: Eszközök->Internetbeállítások->Adatvédelem majd itt talász olyat hogy "helyek..." és "speciális..."!

Szerintem ezekkel próbálkozz, mert szerintem nem lehet nagy kárt csinálni ha valamit rosszul állítassz be! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
LoSA

Sziasztok!

 

Nekem a következõ a problémám! Felraktam ugyebár a Windows Service Pack 2-õt! Nagyon megörültem, hogy a felugró ablakokat letiltotta! Én "hülye" felraktam a Mozilla Firefox-ot! Nah innentõl kezdve NEM mûködik a felugró ablak tiltása! És sajnos nem jöttem rá, hogy miért! Nyomtam egy Mozilla Uninstallt, de a problémám NEM oldódott meg! Gondoltam arra, hogy felrakom újra az Internet Explorert, de nem találom egyszerûen azt a verziót, amit fel tudnék rakni, mert az Internet Explorer Service Pack 1-es csomagot NEM engedi, hogy feltegyem! A felugró ablak blokkolása egyébként BE van kapcsolva, de minden ablakot engedélyez... :( Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Kétlem, hogy ehhez a Firefoxnak bármi köze is lenne. Esetleg nézz szét az IE beállításai között.

Link to comment
Share on other sites

LoSA

OKs, akkor nem a FireFox tehet róla... De hogyan tudnám helyrehozni? Hidd el, hogy a BEÁLLÍTÁSOKNÁL már mindent átnéztem! Hogyan tudnám ÚJRARAKNI az Internet Explorer-t? :o

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

A tudtom szerint a Microsoft Weboldaláról le lehet tölteni cuccokat, talán az IE-t is.

 

DE! Ha mindenféle képpen ragaszkodsz az IE-hez telepítsd fel az Avant Browser-t, ami elõször szokatlan lesz, de rájössz, mennyi extra szolgáltatást fog kínálni. (Ez az Internet Explorer, csak olyan mintha megváltoztatnád a kinézetét és hozzáadnál néhány kényelmi funkciót)

Link to comment
Share on other sites

LoSA

Milyen EXTRÁK-ra gondolsz? Mondanál egyet-kettõt?

 

Te melyik böngészõt használod, ajánlanád? :o

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...