Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás kezdõknek


Mezofi

Recommended Posts

google

@ Arpsoft: szerintem XML-ben is lehet. Persze olyan is lesz :démonikacaj: , de lehet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos
Sziasztok, már régóta foglalkozok a gondolattal, hogy programot írjak.

Van pár kérdésem, melyeket esetleg feltennék.

Már belekostoltam a Java nyelvbe, tanultam Access-t , SQL-t, Visual Basic-et, PHP-t.

 

De még mindig köd van azon a területen, hogyan kellen nekifogni egy olyan programnak ami adatbázisra építkezik, de úgy, hogy ha meg van írva akkor bárkinek a gépén futtatni lehessen, még azon is akién nincs Access.

 

Szerintem valimiféle mobil adtabázist kell létrehozni.

 

Gondoltam elõször, egy angol teszt kérdésekbõl álló kis programot csinálnék, a kérdések adatbázisban lennének.

 

Ha van valami indító ötlet az jó lenne.

Én is egy ilyen angoltesztre gondoltam, csak nekem nem sikerül :mérges:

Ha megvan légyszi küldd el MSN-ben a forráskódját. Egyébként felvettelek a partnerlistámra, tehát nem kell beírnod a partnereid közé.

Elõre is köszi :nevet:

Különálló Visual Basic alkalmazást is lehet írni, ami egy Access (.mdb) adatbázist használ. Egyébként létezik olyan alkalmazás, ami segítségével egy kész Access programból lehet telepítõt készíteni. Ez egy Access futtató tartalmaz, ha jól tudom. Egyébként programozni nem úgy kell, hogy fogok egy programozási nyelvet és elkezdek benne fejleszteni. Pontos tervet kell készíteni elõtte.

 

:nyíl: Nagyon fontos, hogy meg tudd fogalmazni mit is szeretnél írni.

:nyíl: Utána fontos az, hogy mi a követelmény. Ha ez sem tudod letisztázni, akkor elõfordulhat az, hogy sosem készülsz el a programmal, mert mindig valami eszedbe jut, amit hozzá lehet tenni. Ez az egyik probléma, ami miatt sok fejlesztés kudarcba fullad.

:nyíl: Ezután kell pontosan definiálnod, hogy az alkalmazás mit és hogyan fog csinálni.

 

Ezek nélkül nem is szabad belekezdeni. Tudom, programozónak a legszörnyûbb munka a definiálás, mert alapból már kódolna. De ez nem jó út!

Link to comment
Share on other sites

google

Delphiben is lehet adatbázisból táplálkozó programot írni, ami szintén mobil lesz.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én tulajdonképpen alfabéta vagyok a programozásban. Tudna valaki segíten egy program elkészítésében? Egy projektembe kellene ez a program. A feladat így szól: Írj egy olyan programot amely egy teniszjátékot szimulál! Például két játékos mozgat egy egy-egy ütõt függõlegesen a pálya két szélén, amellyel visszaüthetik a labdát. Ha labda valamelyik térfélen kirepül, azt a program számolja, jelzi.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Ha ez tényleg egy projektbe kell, akkor nagyon elnagyolt a feladat leírása. Pl: mikor van vége a játéknak, a pályaterület mettõl meddig tart (pl oldalra kimehet-e a labda), ...

Ezenkívül ez már szerepel egy másik topicban. :nyíl: Fórumaszbályzat!

Link to comment
Share on other sites

norbertboy

Sziasztok! Új vagyok még a pályán. Valaki tudna segíteni? Töltöttem le egy játékot és fájlonként jött le, a kicsomagoláshoz egyenként rá kell kattintani a "könyvekre" ? Baromi sok van, egyszerûbb megoldás nincs?? És ha kicsomagoltam, akkor hogy kell telepíteni? Köszi a segítséget!

 

<Légyszíves helyesen írni a fórumban! Itt nem megengedett az SMS stílus!

Másrészt nem jó helyen van a kérdésed, hiszen ez egy programozós topik, harmadrészt ez a letötltöttem egy játékot nem hangzik valami túl jól errefelé.

Negyedszer pedig a játék neve nélkül elég nehéz megmondani, hogy hogyan kell telepíteni. arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
krinya

én csak azt szeretném kérdezni hogy c programozási nyelvet milyen programba írjak? (tudom hogy lehet world padba is de abba nem akarok!

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Egy: "programban"

 

Kettõ: Nem értem a kérdésedet? A c egy programnyelv, ezzel lehet programokat készíteni. Gondolom sok fordító van hozzá. Ehhez már nem értek, de majd arpsoft és mások biztos segítenek, ha jó kérdést teszel fel.

 

@Babó22: hát csak tippet tudok adni, én ehhez - még - nem értek. Te Delphizel, ugye? Szerintem egy Image-el lehetne megpróbálni, ott megalkotni a labdát, aztán írni egy (esetleg több?) mozgás függvényt, ami ezt a ponthalmazt tudja mozgatni.

Az ütõhöz érkezés szögébõl (van valami "tétel" a beérkezõ szög, kimenõ szögrõl, szerintem itt ugyanaz mehet, mint pl. a visszeverõdõ fény esetében), ki tudnád számítani, merre menjen tovább a laszti, ez az oldalsó falaknál szintén alkalmazható (ezekben a játékokban ott általában pattan a labda).

Sebesség: ez nem feltétlenül kell, de az ilyen játékokban szokott lenni, logikus is. Ezt szerintem egyszerûen állandó sebességnöveléssel tudod elérni, mert ha jól gondolom, akkor a sebesség változna az ütõhöz érkezés szögétõl. Szerintem ez felesleges bonyodalom, pár hatásos... :) A sebesség függvény nyilván bemeneti paramétere lenne a mozgás-függvénynek, és talán a labda utjába kis ugrásokat lehetne tenni, így rövidítve meg az útját, szimlálva a sebességet.

 

Hogy ez miként valósítható meg, nem tudom, és lehet, hogy tök hülyeség amit leírtam, de azért elképzelésnek szerintem nem lett rossz - remélem :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A c, ahogy elõttem is mondták, pusztán egy nyelv. Olyan, mint az angol vagy a magyar. Vannak szabályok, amik alapján le lehet írni dolgokat, amiket egy C fordító megért. Ha c-ben akarsz programozni, akkor inkább keressél magadnak valamilyen C fejlesztõi környezetet, más néven IDE-t.

Ilyet találsz fizetõset és nem fizetõset egyaránt. Ezeknek az elõnye az egyszerû szövegszerkesztõkkel szemben, hogy nem kell a fordítót és a linkert hosszú és összetett parancsosori kapcsolókkal indítani, megcsinálja ezt az IDE.

Javaslom, keressél a következõk valamelyikére:

Turbo C

Borland C

Free C compiler

Link to comment
Share on other sites

krinya

tudom hogy a c egy programozási nyelv, csak hollottam hogy vannak olyan programok amik kijavítják a hibáid meg stb... és még kezdõ vagyok ugyhogy megkérdeztem

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Állj! Olyan nincs, ami kijavítja a hibákat. Olyan van, ami kiemeli a C nyelvi elemeit, átszínezi a változókat és a foglalt szavakat. De ez is csak egy szövegszerkesztõ, futó program nem lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

@krinya: Szerintem te fejlesztõkörnyezetet keresel. Néhányat már említettek pl Turbo C. Szerintem nagyon jó még a Dev-C++ is (ez C-t is tud).

 

Egyébként a hibáknak csak egy részét lehet bennük kijavítani. Körülbelül olyan, mint egy szövegszerkesztõ, ami jelzi neked, hogyha hülyeséget írsz, de az elvi hibákat nem tudja kijavítani (például ha azt írod, hogy "A boltba vagyok.", akkor az ugye hibás, de maga a szó, hogy boltba az helyes, tehát nem fog jelezni, holott helyesen úgy kell írni, hogy "A boltban vagyok."). Ugyazezt csinálja egy ilyen fejlesztõkörnyezet ellenõrzõ része is. Azt jelzi, hogyha lehagyod a pontosvesszõt onnan, ahova kéne, de azt nem fogja jelezni, hogy elfelejtetted felszabadítani a memóriát. Van bennük debugger is, ami még többet tud, csak nincs már idõm leírni...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Amik általában semmit nem érnek Win98-tól felfelé.... sajnos...

Link to comment
Share on other sites

krinya

OK köszi ezt kerestem csak nemtudtam megfogalmazni mert még nagyon kezdõ vok csak úgyérzem elkéne kezdeni 13 évesen

Link to comment
Share on other sites

krinya

Vagy szerintetek nem c vel kellene kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mit akarsz majd utána?

Delphi felé szeretnél mozdulni vagy inkább a PHP felé?

Az elõbbihez a Pascal a jobb, az utóbbihoz a C.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Babó22

Lenne egy kérdésem a Turbo Pascal nyelvvel kapcsolatban. Elkészítettem egy zongorát utánzó programot, és én azt akarom megcsinálni, hogy elmentse azt, amit zongoráztam.

A választ elõre is köszönöm. Meg a grafika is nálam nagyon nyûgös. Nem tudom megoldani azt, hogy a zongora billentyûit le akarom rajzolni a pascallal, hogy könnyebben lehessen zongorázni. :P

A választ elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Megrajzolod az összes fehér rectangle-t aztán az összes fekete rectangle-t. Ez nem lehet probléma.

A mentést karakteres változóba tudom elképzelni, mivel gondolom billentyûzettel "zenélsz".

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Oké. Én is erre gondoltam, csak ez a program még nem tartakmazza a fekete billentyûket (Például: fisz, cisz stb. ) és azoknak a frekvenciaértékét nem tudom megadni. A grafikát úgy gondoltam ahogy te. Ezt a karakteres változót nem annyira értem. Küldenél egy forráskódot nekem? Egyébként billentyûzeten lehet zongorázni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A frekvenciákhoz: adott a normál 'A', ami 440 Hz. Egy oktávval feljebb megduplázódik a frekvencia. A hangok frekvenciája mértani sort alkot.

Innen már nem nehéz kitalálni az egyes hangok frekvenciáját, mivel félhangonként felfelé az elõzõ hang frekvenciája szorozva 12. gyök 2-vel, ami megközelítõleg: 1,0594631.

 

Forrást nem küldök, mert nincs. Pusztán lebontottam a problémát kisebbekre, amit biztosan meg tudsz oldani.

 

Leütsz egy billenytût és hozzáfûzöd egy string végéhez.

Ez még nem oldja meg a ritmus kérdését, de már elõbbre visz.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

A ritmus és a kimentéshez egy ötlet: Huffman-kód féle fát kéne elképzelni, ahol az egyes ritmusszámoknak meg kell feleltetni valamilyen teszõleges karaktert. Pl 1/4-et jelentse a $, 1/8-ot a ß. Valószínûleg egy jelbõl is meg lehet oldani, de szerintem a visszafejtése egyszerûbb lesz, fõleg ha "tényleges" Huffman-fát használsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csutomi

Létezik egy scriptnyelv, az a neve, hogy beanshell. Letöltöttem, meg olvastam hozzá leírást, de sehogy sem sikerül mûködõképessé tenni. Valaki le tudná írni lépésrõl-lépésre, hogy mit kell csinálni a letöltött fájllal? Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kezdok

Sziasztok, ha van köztetek Game Makeres, nézzen be néha a gamemaker.hu fórumára!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
CalmoSoft
Létezik egy scriptnyelv, az a neve, hogy beanshell. Letöltöttem, meg olvastam hozzá leírást, de sehogy sem sikerül mûködõképessé tenni. Valaki le tudná írni lépésrõl-lépésre, hogy mit kell csinálni a letöltött fájllal? Elõre is köszi.

 

Szia Csutomi !

 

Egyszerûen click!

Feltéve ha van Java installálva.

Smalltalk-os feelingje van, de attól még jó.

 

üdv,

-- Gal Zsolt ( ~ CalmoSoft ~ )

 

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Sziasztok.

 

Nem programozás, de megkérdezném itt. Mivel gondolom okos emberek járnak itt.

 

Hogy lehet egy fájlnak a tartalmát úgy megváltoztatni, hogy a dátuma ne változzon meg ???

Vagy, hogy lehet módosítani egy fájlnak a dátumát ???

 

Ha tudnátok megoldást!

Elõre is köszönöm szépen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...