Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás kezdõknek


Mezofi

Recommended Posts

csutomi

Tudom, hogy már elavultnak számít és sokan nem javasolnák, de én mégis a QBasic-et ajánlanám. Egyszerû a szintaktikája - vagyis nem azon kell törnöd a fejedet, hogy pontot vagy pontosvesszõt tegyél - és megtanulhatsz vele "programul" gondolkodni.

Aztán, ha már tudod az alapokat, rátérhetsz egy nehezebb és/vagy korszerûbb nyelvre.

 

Egyébként szerintem a legkönnyebb a példákból vagy mások által írt - kisebb - programokból tanulni.

Link to comment
Share on other sites

kisciaan

Én meg régóta ismerem a weboldalam! >>> www.kisciaan.fw.hu <<<

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Nagyon megköszönném, hogyha segítenétek!

 

Az alábbi érdekelne: Én egy totál LÁMA emberke vagyok a programozásban! Nem ismerek semmilyen programozási nyelvet! TI melyiket ajánlanátok nekem kezdésnek? Sokan azt mondták, hogy Pythonnal kezdjek, mert az viszonylag baromira egyszerû a többi nyelvhez képest! Ez igaz? Ja, és szeretnék egy-két programot tudni csinálni, meg tudni szeretnék valamilyen szinten webprogramozni is! Van ilyen COMBO programozási nyelv? ha nincs, az sem baj, de mindenféle képpen egy tippet megköszönnék, hogy melyikkel kezdjem! ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Készíts egy weblapot html nyelven! Tedd fel mondjuk az uw-re! Nem baj, ha nagyon egyszerû, mindenki így kezdte. Utána bõvítgesd fokozatosan! A neten (PC World fórumon) mindent megtalálsz hozzá.

 

u.i.

Most látom a weblapodat! Bocs! IPB kép

Edited by eremit
Link to comment
Share on other sites

mizsi

csum-pi: talán a QBasic kiindulásnak jó lesz. Egyszerû és érthetõ. Aztán jöhet a Pascal, C++, Delphi.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Nagyon megköszönném, hogyha segítenétek!

 

Az alábbi érdekelne: Én egy totál LÁMA emberke vagyok a programozásban! Nem ismerek semmilyen programozási nyelvet! TI melyiket ajánlanátok nekem kezdésnek? sokan azt mondták, hogy Pythonnal kezdjek, mert az viszonylag baromira egyszerû a többi nyelvhez képest! Ez igaz? Ja, és szeretnék egy-két programot tudni csinálni, meg tudni szeretnék valamilyen szinten webprogramozni is! Van ilyen COMBO programozási nyelv? ha nincs, az sem baj, de mindenféle képpen egy tippet megköszönnék, hogy melyikkel kezdjem! ;)

Nos, igen a Python valóban könnyû. Nem kell pontosvesszõ a sorok végére stb., és így gyorsabban megy a programozás. Nem tudom, hogy ismered - e a PHP-t. Ezzel is weboldalakat lehet készíteni, de nagyobb színvonalon. A Kataportán van egy leírás róla, nagyon jó! Tehát ha ismered a PHP-t, akkor a Python menni fog, mint a karikacsapás!

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Nade az nem lehet probléma a PHP-van, hogy nem ismerem a HTML (meg még 1-2 régebbi programozási nyelvet?)??

 

Különben kösz az ötletet! Azóta néhány programozó ismerõsömmel is beszéltem róla, akik azt mondták, hogy a Python is nagyon jó kezdés, de õk a Perl nyelvet ajánlanák, mert a 7 ilyen ismerõsöm közül 5-en ilyennel kezték! ;)

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Attól is függ, hogy elsõsorban mit akarsz csinálni. A HTML és a PHP például nagyon jó a webprogramozáshoz. Más nyelvek, mint például a Delphi, alkalmasak önállóan futtatható programok írására, stbstb... Szerintem mielõtt belefognál valamelyikbe, tájékozódj, hogy melyik mire jó (elsõsorban) és aztán válaszd ki a számodra legmegfelelõbbet. Egy nyelvet biztosan NEM javaslok kezdésnek: Assembly.

 

ui: Sok szerencsét!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Azért szerintem a Delphi elõtt érdemes egy könnyebb nyelvvel kezdeni. A HTML-lel! Ez szerintem az alap, csum-pi, ha nem ismered, akkor ezt tanuld meg elõször! Szerintem. www.kataporta.net, ott is van egy jó HTML tanfolyam. Nem hosszú, az alapokat megtanítja neked! Én is ezzel kezdtem!

Link to comment
Share on other sites

csutomi

@Davs: Szerintem csum-pi nem akar Delphizni

 

@csum-pi: Bocs, most néztem csak, hogy tulajdonképpen már tájékozódtál. Szerintem kezdd el azt, amelyik tetszik, aztán már könnyebb lesz választanod, ha mégsem jó, mert lesz mihez viszonyítanod.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Aha... a Perl mellett döntök meglehet, mert Linux-ozni szeretnék! De meglehet, hogy Pythonozok, mert szeretnék majd webprogramozni! De meglehet, hogy a HTML-el kezdek, mert az a jelen webprogramozás elsõ része, és abból jön majd a CCS (vagy mi...) majd a PHP, és a PHP hasonlít a Python-ra, a Python-t meg szeretném tanulni az egyszerûsége miatt... de! A Perl meg sokban hasonlít a Linux kezelésére és programozására... ezért van ez a sok HA meg LEHET... tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak... a linux fontos lenne, hogy tudjam ha rendszergazda akarok lenni, de a webprogramozás meg egyre keresettebb! Szóval mégegy elgondolkoztató tény! :(

 

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, mert az biztos, hogy szûkítették a kört a választás terén! :)

 

Van olyan nyelv, amelyiket ha megtanulja az ember, akkor több nyelvbe is ad alapot, és könnyíti a megtanulásunkat? PL: A PHP-t vagy a Pythont ha valaki ismeri az egyiket akkor már "könnyen" megtanulhatja a másikat... de ha valaki tudja a Perl nyelvet, akkor tud nagyjából programozni Linux-ban egy kis csiszolás után, meg már nem is kicsit!

Link to comment
Share on other sites

google

Ha az ember alapvetõen tud programozni, akkor utána már elég könnyû dolga van (szerintem). A PHP meg azért külön jó, mert akkor már a legtöbb C alapú nyelvhez érteni fogsz (a szintaktika ugyanaz, csak bizonyos függvények eltérnek természetesen).

De állítom, hogy a Pascal és a PHP is elég logikusan következik egymásból, csak ne keverje az ember össze a kettõt.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nos, jó lnne eldönteni, hogy melyiket elõször. Gondolom ez a Te nagy problémád.

 

Én a helyedben C-t tanulnék elsõnek.

Nem kell túlzásba vinni, elég, ha az alapvetõ szerkezetekkel és nyelvi elemekkel tisztában leszel.

Utána természetesen be kell verni a HTML-t, de az gyorsan megy, legalábbis ami az alapokat illeti.

Ha eddig eljutottál, akkor bevetheted a C-ben tanultakat, és elsajátíthatod a PHP-t.

 

Ha ez megvan, akkor térjél át a perl-re vagy a python-ra.

(Szerintem elõbb fogsz a web-re dolgozni, mint hogy rendszergazda légy egy Linux-os környezetben)

Link to comment
Share on other sites

csutomi

A minap nézegettem a Perl nyelvet és szerettem volna kipróbálni a helló világ programot Linux alatt, de valami miatt nem mûködik. A kérdésem az, hogy hogyan lehet a következõ programot lefuttatni Linux alatt:

#!/usr/bin/perl -w
print ("Hello, világ!\n");

 

--Hupsz! Közben rájöttem, hogy hogy van. Párdon, ezt a kérdést most benéztem. Csak a jogosultságot kellett volna átállítani és úgy fut. :upsz::upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Felhívnám a tisztelt egybegyûltek figyelmét, hogy a HTML nem programozási nyelv! Köszönöm, lehet folytatni. ;)

Link to comment
Share on other sites

atzs

Tényleg nem a klasszikus, de valamiféle átmenet. Ugyanúgy, ahogy mondjuk egy LATEX file. Ugyanis tartalmaz parancsokat, amelyeket a böngészõ értelmez, mint interpreter.

Hagyományos proramot persze nem lehet benne írni. Nem nagyon találtam pl. ciklusokat... ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Öhm, a HTML nem tartalmaz parancsokat. :nem: A HTML leírónyelv, amellyel hiperszövegen alapuló dokumentumokat, azaz weboldalakat állíthatunk elõ. Semmi köze nincs a programozáshoz.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy "Perl"-ben lehet-e olyan programot írni (akár Windows, akár Linux alatt), ami Megjelenít egy grafikus ablakot és egy gombra rákattintva egy másik grafikus ablakot egy editboxszal. :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
frzsombor

Légyszi ajánljon valaki egy könyvet, amibõl C++ grafikus(windows alkalmazás) programozást lehet tanulni, és tényleg az alapoktól kezd!

Link to comment
Share on other sites

Calyd
Öhm, a HTML nem tartalmaz parancsokat. :nem: A HTML leírónyelv, amellyel hiperszövegen alapuló dokumentumokat, azaz weboldalakat állíthatunk elõ. Semmi köze nincs a programozáshoz.

Így van. Egy program nagyjából így épül fel: adatok beolvasás - fõprogram - és valami kimenet. Ezek közül html-ben egyik sincs :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
marthazoli
Öhm, a HTML nem tartalmaz parancsokat. :nem: A HTML leírónyelv, amellyel hiperszövegen alapuló dokumentumokat, azaz weboldalakat állíthatunk elõ. Semmi köze nincs a programozáshoz.

Ez mind igaz, de akkor is érdemes megtanulni, hogy az ember megismerkedjen a szintaktikával. Viszont az is igaz, hogy ezen kívül csak alapszintû weboldalak írására használható. A lényeg a szintaktika. :!:

Link to comment
Share on other sites

Athos
... A lényeg a szintaktika. :!:

Alapjában véve a programozásban vagy a HTML-ben? Mert programozásban nem ez a lényeg. ;) Vagyis nem ez a legfontosabb.

Link to comment
Share on other sites

marthazoli
Alapjában véve a programozásban vagy a HTML-ben? Mert programozásban nem ez a lényeg. ;) Vagyis nem ez a legfontosabb.

Csak annyit akarok mondani, hogy szokjon hozzá a létezéséhez.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És hogyan lehet HTML nélkül bármilyen weboldalt elõállítani? Mert én olyat még nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Babó22
Sziasztok, már régóta foglalkozok a gondolattal, hogy programot írjak.

Van pár kérdésem, melyeket esetleg feltennék.

Már belekostoltam a Java nyelvbe, tanultam Access-t , SQL-t, Visual Basic-et, PHP-t.

 

De még mindig köd van azon a területen, hogyan kellen nekifogni egy olyan programnak ami adatbázisra építkezik, de úgy, hogy ha meg van írva akkor bárkinek a gépén futtatni lehessen, még azon is akién nincs Access.

 

Szerintem valimiféle mobil adtabázist kell létrehozni.

 

Gondoltam elõször, egy angol teszt kérdésekbõl álló kis programot csinálnék, a kérdések adatbázisban lennének.

 

Ha van valami indító ötlet az jó lenne.

Én is egy ilyen angoltesztre gondoltam, csak nekem nem sikerül :mérges:

Ha megvan légyszi küldd el MSN-ben a forráskódját. Egyébként felvettelek a partnerlistámra, tehát nem kell beírnod a partnereid közé.

Elõre is köszi :nevet:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...