Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Everest/AIDA


Maverick

Recommended Posts

ProFiler

Inkompatibilitás a kulcsszó! Próbáld meg azt a párost megtalálni, amelynél együtt nem ír hibát!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Illetve lehet a slot is hibás! Csináltam egy gépet, ahol a memtest hibát jelzett, és hasonló kék halálokat okozott. Cseréltem benne memóriát, mondom minden jó, vissza ügyfélhez. Másnap jön a telefon, hogy megint elõjöttek a problémák. Tüzetesebb vizsgálat után észrevettem, hogy az egyik DIMM slot mellett kicsit meg van pörkölõdve az alaplap. Így ment a deszkacsere. Azt próbáld ki, hogy egy RAM-ot tesztelsz 3 különbözõ DIMM slot-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
gizmoboy

Hello! Tudna valaki válaszolni arra, hogy hogyan tudom megnézni (EVEREST-tel), max. mekkora órajelû RAM-ot vehetek egy bizonyos laptopba. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kori

Csak a benne lévõ memóriákról tud adatot mutatni neked. Az alaplap ikonra kattintva az SPD menü. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Soma01

Az Everest meg tudja nekem mondani, hogy a PCI busz sebessége mekkora? Mert én nem találtam benne. Hol van? Ha nem tudja, akkor milyen progi tudja?

Tuningolgatok és az FSB emelés miatt tudni akarom, hogy az is megy e feljebb? Az alalapon csak a PCI-E-t tudtam fixálni. Vajon fixálódott a sima PCI is ezzel?

Link to comment
Share on other sites

sakic

BIOS-ban nem írja :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Soma01

Biosban csak a PCI-E van írva. Sima PCI nincs. Vagy netán úgy van, hogy a PCI*3=PCIE?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ike

Ezek milyen eredmények az adott konfighoz?

AthlonXP 2200+@1833 MHz - ASRock K7NF2-RAID - nForce2-U400 - Dual DDR358 2.5-3-3-7 CR1

Olvasás: 2453 MB/mp

Írás: 2749 MB/mp

Másolás: 2591 MB/mp

Késleltetés: 132.6 ns

CPU Queen: 1660

CPU PhotoWorxx: 6910

CPU ZLib: 10018 KB/mp

FPU Julia: 1269

FPU Mandel: 497

FPU SinJulia: 2392

 

v 3.50 Ultimate

(v 2.20 eredményei: O: ~2000; Í: ~800; K: ~120)

 

A CPU 216x8.5-en megy, így a PC3200-as memok 358MHz-en működnek. Sajnos, alapon (133x13,5) és 200x8.5-en is csak 333MHz-ig lehet a RAM-okat gyorsítani. Szerintetek merhetem még emelni a frekit?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elfogadható, reális eredmények.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ike

Köszönöm, akkor nem erõltetem a tuningot. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Denee1990

Hello

 

Most tettem fel az EVEREST et és lenne is 1 kérdésem mert kezdõ vok ebben a progiban. Szóval az "érzékelõk" ablakban a "hõmérsékletnél" van egy olyan érzékelõ név hogy : AUX Az minek az értékét mutatja??? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mrmatyi

Üdv!

 

Azt szeretném kérdezni,hogy alapjáraton egy 3ghz-es gépnél,26 celziusz fokos szobában, ezek a hõmérsékleti értékek jók-e:

 

Link

 

Köszönöm!

 

 

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Sok!

 

Még akkor is ha prescottod van, mert az "csak" kb. 6-8°-al szokott melegebb lenni mint az NW-procik.

Ráadásul úgy néz ki mintha a házhûtéseddel is gond lenne.

(Nálam nw-vel ilyen: Link , konfigom: Link)

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Nincs csak 2 venti a házban,egy a procihûtõ,és a táp 12Cm-es ventije!

Te mivel hûtesz,hogy ilyen alacsony a hõ??

 

Olvastam a honlapodon,hogy a külsõ hõ,az 22!

De nállam 26!

Azért ez is sokat számít!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Victoryus

egy fogós kérdés:

Az érzékelõ tulajdonságainál mit jelent, a burkolatba behatolás történt???

 

Link to comment
Share on other sites

gaboooka

Csak annyit, hogy kinyitottad a házat.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Vannak olyan alaplapok, melyekre lehet még csatlakoztatni egy mikro kapcsolót, ami egy olyan házon van, amelyiknek van az oldallapjánál egy mikrokapcsoló úgy elhelyezve, hogy azt nézi, hogy fent van-e az oldallap vagy sem. (Az enyém pl ilyen.) És akkor szoktak így szórakozni, hogy ha azt érzékeli a gép, hogy nyitva, akkor induláskor csak biosba enged, meg ha kinyitod, akkor lekapcsol. Ez javarészt baromság. Inkább servereknél lehet értelme. Én sok alaplapot úgy látok, hogy gyárilag rajta van ezen a csatlakozó helyen egy jumper, hogy ne zavarjon. Szóval ezt mutatja az everest.

Link to comment
Share on other sites

payskin

BIOS-ban általában ki lehet kapcsolni, hogy ezt figyelje. Általában Chassis intrusion kulcsszó alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zorzy

Sziasztok! Az aláírásomban szereplõ konfignál reálisak a következõ eredmények? (ewerest 4.0)

memória olvasás: 6000

Írás: 4220

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Frikker Dániel

Nem tudom, de az Everest az egy szimpla V-vel írandó. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ zorzy: Igen. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gereby

Finomhangolgatom, tuningolgatom a gépem. Gondoltam megosztok egy-két eredményt memória téren:

Olvasás: 6170MB/s

Írás: 8041MB/s :!: :bezsong:

Másolás: 6021MB/s

Késleltetés: 47ns

 

Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Vélemény: Gõzöm sincs, hogy ez jónak számít-e! :lol: De gondolom igen. Hogy tudod finomhangolni a géped? :pislog:

 

Link to comment
Share on other sites

Flick Robert

Cool. :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Hogy tudod finomhangolni a géped?

AM2-nél nem mindegy, hogy milyen órajelen megy a proci, mert nem biztos, hogy a RAM-ok full órajelen mennek. Ezért meghúztam picit a procit, hogy OK legyen. A RAMjaimnak spéci gyári specifikációi vannak, amit az alaplap nem állít be magának. Szóval kézzel játszadoztam egy picit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...