Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Everest/AIDA


Maverick

Recommended Posts

Frikker Dániel

Igen a hármas verzióval. Nem értem, mi az hogy 400?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... Nem értem, mi az hogy 400?

Ha például a proci FSB-jét nem emeljük (és a CPU : DRAM= 1:1) akkor minden alapon megy, azaz 400MHz-en (Pl.: 400Mhz-es memória és P4 3.0GHz-es proci esetén a memória PC3200 -> 200MHz -> 2×200MHz=400MHz, míg a proci 15(fix szorzó)) × 200FSB-vel= 3000MHz-en megy.)

Ha elkezded emelni az FSB-t, növekszik a memória órajele is. Ha olyan jó a használt proci és memória tuningolhatósága, hogy nem képez akadályt, akkor pl. az FSB-t 250-re emelve a memó 500MHz-en fog működni (2×250=500MHz), míg a proci 15(szorzó)×250FSB=3750MHz-en megy.

(Ezt szokták húzásnak is hívni, amúgy tuning. ;) )

 

Az Everest sebességméréskor szinte mindig igaz az, hogy minnél magasabb FSB-n/órajelen megy a gép, annál nagyobb értékeket kapunk (MB/sec) . Természetesen a memók időzítéseit sem szabad figyelmen kívül hagyni.

 

A link ezzel (is) foglalkozik: >> Link <<

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Hú de nagyon vágod ;) Abban is tudnál segiteni hogy kell ezt csökkenteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Baludada

Csökkenteni? :pislog: Ilyet még nem allottam, hogy valaki vissza fele akar "tuningolni". :hááát: Miért akarod csökkenteni?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... Abban is tudnál segiteni hogy kell ezt csökkenteni?

Például az FSB csökkentésével (ha bírja a géped). ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Helló.

A mérést az Eversest UL Editon 2.80 as sal készítettem el:

Az én mérési adataim: Memória olvasás: 2747 MB/mp

írás: 2666 MB/mp

Késleltetés: 103.0 ns

 

CPU Qeen: 1971

PHOTOWORXX: 7344

Zlib: 12255 Kb/mp

 

FPU Julia: 1176

Mandel: 1086

SinJulia: 1126

 

Memóriák: 2x256 Dual DDR SDRAM ( 128 bit) No name( PQI és egy ScanDisk memória)

Memória sebessége PC3200 (200 MHz)

Mezõ Érték

DRAM:FSB arány 1:1

Valódi órajel 191 MHz (DDR)

Effektív órajel 383 MHz

CPU típusa AMD Athlon XP, 2200 MHz (11.5 x 191) 3000+(Barton)

Alaplap: QDI K7N2S (Nfoce 2)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ColinMcrae

Sziasztok!

 

Mindig kékhalált hal a gépem vagy lefagynak a játékok már vagy egy éve ezt csinálja!Nekem egy olyan program kellene ami kijavitja a memoria hibákat! Egyébként a gépemben van 3db 256-os DDR 400-as ram!

Ezeket szokta kiirni a kékhalálnál:Page fault in nonpage area

Memory management

a többire már nem emlékszem :pislog:

Már lassan mindennap ujra kell raknom a windowst!Tele van hibával a Ramjaim! :(

Meg játszok és egyszercsak bejön a kék képernyő és kiir valami baromságot már egy játékkal se tudok játszani! :mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Erre nincs program. Vicces is lenne, mert a memória önmagában nem tartalmaz adatot, amit javítani lehetne. Mindenképpen cserélned kell, továbbá a tápegységed típusát kérdezném.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

400Watt-os de a márkáját nem tudom met nincs ráirva de kb 1 hónapja vettem a házzal eggyütt!

Egyébként a memtest86+-ot futtatam le és külön külön ellenõriztem le mind a 3-rom ramot és úgy nem talált hibát de ha mind a 3 ramot belerakom és ugy ellenõrzöm akkor meg egyfolytában hibát ir ki!

A konfigom a köv:

Intel Celeron 2,6GHZ

Ram: 3*256 ddr 400

VGA:Ati 9600Xt 256 Mb

Winyó:160GB Samsung

Alaplap:Abit SA7 v1.2

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

3 RAM? Annak mi értelme? Nem mûködik úgy még a DC sem! Csak kettõt használj! A tápod is hibás lehet egyébként. Nem érdemes játszani noname darabokkal.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

De ha csak 2 ramot rakok bele akkor csak 512MB-om lesz így meg 768MB azért az csak több?! :?:

768Mb rammal a játékoknak is jobban kellene mennie nem mint 512-vel? JA És az alaplapom elvileg csak a ddr333-as ramokat támogatja az nem számit hogy én meg ddr400-as ramot raktam bele?? :?:

De ezt a kékhalál dolgot nem mindig szokja csinálni csak néha néha ez miért van? :?:

 

 

És az mi hogy nem müködik akkor még a DC sem?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lassabb lesz, hiába több! Mondom, próbáld meg kettõvel. A kékhalált akár a tápod is okozhatja. A DC a DualChannel. Páros számú modullal képes mûködni. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Az alaplapom elvileg csak a ddr333-as ramokat támogatja az nem számit hogy én meg ddr400-as ramot raktam bele?? :?:

És ha a memtest86+ hibát talál valamelyik Ramban akkor azt már nem is szabad/érdemes beletenni a gépbe? :?:

Azt már nem is lehet használni? :pislog: És ha a hibás ramot beleteszem a gépbe és ugy játszom akkor lehet kékhalál?Köszi a válaszokat ;):istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hogyha az alaplapod 333Mhz-et támogat, akkor a 400-as ramot is 333-on fogja járatni, de ennek a stabilitásra nem szabad kihatnia. (Saját tapasztalat.)

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Itt vannak az Everestel Ultimate Edition 2006-al készült eredményeim:

Mem. olvasás: 2570 MB/mp

Mem.irás: 2797MB/mp

Mem.másolás: 2033Mb/mp

Mem.késleltetés: 144.2ns

Cpu Queen:1609

Cpu Photoworxx:5332

Cpu Zlib:4668 Kb/mp

Fpu Julia: 1901

Fpu Mandel:2844

Fpu SinJulia:945

 

Ezeket azért irtam be hogy véleményt mondjatok hogy nem kevés ez egy kicsit a konfigomhoz lépest? :?::mérges: Fõleg ezt a 144ns ezt kevésnek tartom! :mérges:

P4 Celeron:2,6GHZ

768Mb DDR 400(3*256 DDR 400)

160Gb Samsung

Ati 9600XT 256 Mb

 

És erre is kaphatnák választ?Ha a memtest86+ hibát talál valamelyik Ramban akkor azt már nem is szabad/érdemes beletenni a gépbe? :?::Sír:

Azt már nem is lehet használni? :Sír: :pislog: És ha a hibás ramot beleteszem a gépbe és ugy játszom akkor lehet kékhalál? :?: Köszi a válaszokat 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Az alaplapom elvileg csak a ddr333-as ramokat támogatja az nem számit hogy én meg ddr400-as ramot raktam bele?

Nem, mert visszafelé kompatibilis.

És ha a memtest86+ hibát talál valamelyik Ramban akkor azt már nem is szabad/érdemes beletenni a gépbe?

Mondjuk úgy. Hibánál azért kétszer is érdemes lefuttatni a modulon, ha úgy is gond van, akkor memóriacsere.

És ha a hibás ramot beleteszem a gépbe és ugy játszom akkor lehet kékhalál?

Úgy garantált.

nem kevés ez egy kicsit a konfigomhoz képest?

Celeronhoz képest nem kevés, ez az érték 333-astól megfelelõ. A 144ns pedig már szinte csak a memórián múlik. Ahhoz jobb memóriák kellenek, hogy ez rövidüljön.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Nem tudom hogy DC-s e! :pislog: Hol nézhetném meg?

A neve::nyíl: Abit Sa7 v1.2

 

A ramjaim márkája a köv: 1db S3+ 256Mb 400MHZ

1db Hynix 256Mb 400MHZ

1db TwinMos 256Mb 400MHZ

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: Nem is olyan rosszak a memóriáid! Így nézve mégiscsak lassú az az idõ.

 

Az alaplapod egyébként nem támogatja a DC-t, úgyhogy mégis jobb a három modul. Feltéve ha nincsenek stabilitási gondok vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Akkor mi lehet a gond? :?::pislog::mérges: Miért van kékhalál meg stb.? :?::mérges:

Miért fagynak le a játékok meg a Firefox is elég sokszor hibaüzenettel kilép meg egy pár játék is!Meg játszok és egyszercsak kékhalál és fizikai memoria listázása ezt csinálja szinte majdnem mindennap!Volt amikor mindennap ujra kellet raknom a windowst!Meg valamikor win telepitése alatt is kékhalál volt:Page Fault in Nonpaged Area meg stb felirattal!

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A memória attól még lehet hibás! Futtasd végig a memtest86-ot!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

De ha végigfuttatom akkor sem lesz jó! :Sír: Mert hogyha az elején már hibát talál akkor fölösleges tovább futtatnom!?

Egyébként ez számit hogy az everestben a tesztben a memoria mellé ez volt irva 2.5-3-3-7

és az egyik ram mellé pedig ez (2.5-3-3-8 ) ez nem az hogy csak ezt támogatja) :?: És lehet hogy ezért lassú meg stb. :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igazából nem lassabb, valamelyest tuningolva van. A BIOS-ban nem autora van állítva a memória idõzítése? Próbáld meg 8-asra tenni és nézd meg úgy, hogy jön-e a probléma.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Leirtam a BIOSban lévõ memoria és processzor beállitásokat hátha így jobban tudsz segiteni! :D

 

System performance:1,Safe 2,Normal 3, Fast 4,Ultra(Normálon van jelenleg)

Cas Latency Settings: 2.5T(Ezen van most)

DRAM Addr/Cmd rate:Auto 1T 2T(Auto-n van jelenleg)

 

Soft Menu:

Cpu operating speed:2000MHZ<ez az eredeti órajel> (User settings) :nyíl: Ezen van most

Dram Frequency:190X2MHZ(Ezt nem tudom állitani hanem ez ugy változik ahogy az Ext.Clock-ot állitom)

External Clock: (100-250-ig lehet állitani)Jelenleg 114-en van de 133ra és 144-re is szoktam tenni ha 144 re rakom akkor a proci 2880MHZ-en üzemel! :D

Multiplier Factor:20X(Most 30X-on van)

Speed Error Hold:Disabled(Ez nem tudom mi)

Cpu:Dram Clock ratio: 3:5(Ezen van most)De ez valtozik ahogy állitom az External Clock-ot.Meg alapbol SPD-n van!

CPU Core Voltage:Std V.Core

 

azt hiszem ennyi!Probáld meg átnézni! :pislog::D

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: Nem hiszem, hogy sok értelme van tovább keresni a problémát. Próbálj mindent alapla visszaállítani és úgy nézd meg az eredményt! Mármint az alap alatt "Auto"-t értek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ColinMcrae

Na kiprobáltam ugy hogy egyenként teszteltem le a ramjaimat mindegyik slotba mindegyiket leteszteltem a memtest86-al és egyiknél se talált hibát! :) Miután egyiknél se talált hibát beletettem mégegyet és ugy teszteltem le ugy meg már az elsö tesztnél hibát talált! :pislog: Akkor most mégse a ramok a hibásak meg nem is az alaplap itt valami más lesz a bibi! :pislog: De vajon mi lehet a hiba :?: Ötlet :?:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...