Jump to content

Everest/AIDA

Maverick

Recommended Posts

Gereby

Úgy látom nem rossz eredményeim vannak szóval beírom.

:nyíl: ASUS A8V Deluxe

:nyíl: AMD Athlon64 3000+ s939 fõlhúzva 1980Mhz-re

:nyíl: 2*512 Samsung DDR400 dualban 2,5-4-4-9

Memória olvasás: 5274MB/s

Memória írás: 1751MB/s

Memória késleltetés: 56ns

Ezek jó eredmények?

sz.jános

Háááát, ...lehetne rajta javítani. ;)

Hogy tudjál viszonyítani, itt egy link.

Gereby

Hát jóó... Nem azt mondtam hogy én akarok lenni a világbajnok....

Egyébként azoknak az embereknek akik ott a táblázatokban szerepelgetnek mégis milyen ramjaik vannak már. Biztos nem 18000Ft-ot költöttek rá mint én....

sz.jános

Nehogy megsértõdj, nem "bántásként" írtam az elõzõ hsz-at, csak azért hogy hasonló konfigokkal össze tudd "vetni" az eredményedet. ;)

Hogy milyen memók? Nem tudom, de ha esetleg konkrétan valamelyik eredményhez tartozó memóriára vagy kiváncsi , írd meg és megnézem.

Remélem találok majd adatokat. :)

Maverick

Meg lehetne próbálni 2-3-3-7-es késleltetésekkel... :ötlet:

Az én régi Samsungom elbírta.. ;)

Ha esetleg mégis sok lenne neki, akkor 2,5-3-3-7-re állítsd, annak már mennie kell... :)

Gereby

@Maverick: Hát nekem ez nem igazán akar sikerülni. Elõször a többit nem is találtam csak a cas latency-t azt levettem 2-re windows töltése közben újraindult a gép. Aztán rájöttem hogy ott van mind csak be van rakva mindegyik elé egy T betû tehát így szerepeltek: TCL; TRCD; TRP; TRAS

Volt még ott egy csomó ezekhez hasonló cucc de azokat még annyira se tudtam micsodák mint ezek (ha pontosan leírná valaki hogy melyik minek a késleltetése megköszönném).

Beállítottam õket 2,5-3-3-7-re elindult a windows de nagyon lassan. Megnéztem az órajeleket és akkor láttam hogy visszavette a ramot 333Mhz-re + a 11%-os húzás.

Bementem megint a biosba és beállítottam az órajel limitet 400ra.

De ott már összeomlott minden az alaplap kiírta hogy overclocking fail tölteni akarta az alapbiost cd-rõl floppyról..... Gyorsan visszatettem mindent autóra csak a CPU-t hagytam és így ok volt minden be is jött a rendszer.

Mit lehet még próbálkozni?

Gereby

Hát neki estem a késleltetéseknek de nem jártam sikerrel. Elkezdtem sorba próbálgatni nem indult a rendszer: visszaállítottam. Aztán az egyik mûködött elindult a rendszer jó. Visszamentem biosba húztam rajta még egyet: ez egy kicsit rosszul sült el mert még a bios se indult el nemhogy nyavajgott volna. Ott ált kukán a gép még egy prütyi se ütöm egyfolytában a del-t de semmi. Adtam neki egy cmos clear-t az hálistennek helyreállította. A késleltetéseket békén hagytam, a többit beállítgattam és kész....

Úgylátszik a késleltetésekkel nem sok szerencsém van. (egyébként az RP-t állítottam elõbb 4-rõl 3-ra majd 2-re ahol megtörtént a baj)

Majd mindjárt leméricskélem az idáigi tuning eredményt ramfelõl everestbe aztán bye bye ramtuning :Sír:

sz.jános

Ha a BIOS-ban mindent helyesen/jól állítottál be, akkor a memóid nem vagy alig tuningolhatóak. Sajnos ............ :hááát:

Gereby

Hát valahogy így van, ahogy mondod. :Sír: Sajnos. Végülis csak az órajelét növeltem sikeresen.

nascar

Abit AN8 Fatal1ty

AMD Athlon 64 3200+ Venice

Thermalright XP-120 + Noiseblocker SX-2

HIS X800 IceQ-II Turbo

Kingston 512 @400 DDR RAM >> x2=1024 MB

Everest

Memória olvasás: 5325

Memória írás: 1577

Memória késleltetés: 56.4 ns

Idõzítés: @400 MHz 3.0-3-3-8

Ezeken lehet állítani szerintetek?

Maverick

Meg lehetne próbálni 2-3-3-7-es késleltetésekkel... :ötlet:

Az én régi Samsungom elbírta.. ;)

Hát neki estem a késleltetéseknek de nem jártam sikerrel.

Valószínûleg az lehet az oka, hogy nekem Samsung Samsungom volt :D (227 MHz FSB-n is stabilan mûködött),

Neked pedig Samsungként árult Brand RAM... ;)

eremit

Abit kw7, Athlon Sempron 2200+

2*512 MB DDR SDRAM dual channel

Radeon 9600 Pro 256 MB

stb.

2368 MB/mp - Memória olvasás

720 MB/mp - Memória írás

132,3 ns - Késleltetés

Itt is azt kérdezem: reális? Nekem jó!

gaboooka

Lehetne jobb is, de elmegy.

Machado

@eremit: most DDR vagy SDRAM?

Machado

Lehet ezt írja ki, de te csak tudod milyen memória van a gépedben? ;):hááát:

sz.jános
@eremit: most DDR vagy SDRAM?

A DDR memóriák hivatalos jelõlése ---> DDR SDRAM. ;)

:)

Machado

Az lehet :upsz::D

De attól függetlenül érdekelne a RAM márkája :)

eremit

Nem tudom a márkáját, de nem valami nagy cég terméke. Szét kellene szedni a gépet, de nem fogom! Egy biztos: DDR SDRAM 2*512 MB dual channelben. ;)

Gereby
Valószínûleg az lehet az oka, hogy nekem Samsung Samsungom volt  (227 MHz FSB-n is stabilan mûködött),

Neked pedig Samsungként árult Brand RAM...

Nekem samsung ramom van samsung lapkákkal. Szóval samsung-samsung.

Én most 223-mas FSB vel járatom magyarul majdnem 450-et megy és stabil de nyilván majd tovább húzom.

Új eredményeim (majd ha tovább húzom lehetnek még jobbak is ennél):

olvas 5419MB/s

ír 1819MB/s

késleltetés 54.6ns

nascar

@ Gereby

A Kingston-jaim nem valami Ultra-Hyper-Hightec-Brutal RAM-ok. Csak egyszerû 512 @400-asok 3.0-3-3-8 idõzítésekkel, amit bárki megvehet 12.750 Ft/db. Az eredmények teljesen alaphelyzetrõl szólnak. Semmi nem volt húzva!

Sem versenyezni, sem vitatkozni nem akarok veled, mert értelmetlen! Sõt még a beszólogatásba sem mennék bele, mert szintén értelmetlen!

Én egy teljesen egyszerû, hétköznapi felhasználó vagyok, akinek lehetõsége nyílt arra, hogy régi gépét eladva, az újnak meg ÁFA-ját megspórolva, nagyon kedvezõ áron összerakjak egy számomra jó gépet.

Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszenek az új eredmények. De nem vagyok eredmény örült, és nem fogom hajszolni azokat.

Hazamegyek, leülök netezni, játszom (FarCry, Riddick, MOHAA+kiegészítõk, COD+kiegészítõk, Boiling Point stb.), DVD\CD-t írok, és élvezem a gépem lehetõségeit!

DE NAGYON FONTOS TÉNYEZÕT NEM HAGYOK FIGYELMEN KÍVÜL, MÉGPEDIG: NEM NÉZEM LE A NÁLAM GYENGÉBB KONFIGOKAT, ÉS NEM LESZEK IRÍGY A JOBBAKRA :!:

sz.jános
.........DE NAGYON FONTOS TÉNYEZÕT NEM HAGYOK FIGYELMEN KÍVÜL, MÉGPEDIG: NEM NÉZEM LE A NÁLAM GYENGÉBB KONFIGOKAT, ÉS NEM LESZEK IRÍGY A JOBBAKRA :!:

:istenvagy::bravó::taps:

ProFiler
Idõzítés: @400 MHz 3.0-3-3-8

Ezeken lehet állítani szerintetek?

Nem ártana, mert elég lassú értékek.

Ciao.

nascar

Szerinted?

2.5-2-2-7? Vagy?

Gereby

Állítgattam a késleltetéseken. Kellett egy két cmos clear.

új eredmények:

olvas 5581MB/s

ír 2011MB/s

késleltetés 52ns

Nemtudom ha tovább emelem az órajalet mennyirebírja a rendszer... Majd megpróbálom...