Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Everest/AIDA

Maverick

Recommended Posts

geri005

Everest 4.2 Ultimate Edition, ATI Radeon 9600 Pro

Pjotr

9600 Pro-n nincs szenzor. 9600XT-n már lenne.

geri005

Erre nem is gondoltam :lol: Már úgyis tervezem új videokártya vásárlását, lassan már nem lesz elég ez a 9600-as.

• 2 weeks later...
simon7012

Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de egy kis segítségre lenne szükségem!

Az everestben hol kell beállítani, hogy a Vista oldalsávban akkor is megmaradjanak az értékek, ha bezárom az alkalmazást?

Előre is köszi a segítséget!

jagdtigger

Muszáj futnia, ha nem megy a háttérban a folyamat akkor nincs program ami kiírja/kiolvassa az értékeket ;) .

• 8 months later...
gabesz77

Imádom ezt a progit!!!! :D:D Nagyon sok mindent meg tudok vele oldani :ötlet::ötlet:

• 6 months later...
technik42

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,a napokban vettem egy új tápot(FSP400-60APN).Kíváncsiságból megnézetem a feszültség adatokat everestben,és 12v elég magas értékéket láttam,szerintetek ez normális? Link

payskin

Érdekes, miért kellett korlátozni ezt egyáltalán? De ha már, akkor miért csak pár napig, miközben senki nem tud az egészről?!

Fiery beütötte a fejét. :S

• 2 weeks later...
[OP]Destroy-man

Azért ez a 64 bit nem egészen 64 bit:

IPB kép

Vagy csak a Bétát fordították rosszul? :fogatlan:

payskin

A Commodore 64 sem volt 64 bites, hm? ;)

SkyBird

Nem is. :nemnem: Az 8 bites volt.

A 64 nem erre, hanem a 64 kB memóriájára utalhat. ;)

Viszont [OP]Destroy-man felfedezése érdekes. Egy 64 bites programnak illene nem 32 bites folyamatként futni. :lol:

payskin

Ismétlem, a Commodore 64 sem volt 64 bites.

Mégsem ismétlem, mert elmentem a weboldalukra, és kiderült, hogy deklaráltan 64 bitesnek nyilvánítják magukat*, pedig azt hittem, hogy ez csak ilyen név dolog. Anno, amikor minden program 32 bites volt, az AIDA-t akkor is AIDA32-nek hívták. (Kit érdekelt, hogy 32?)

*Illetve a benchmarkról és a rendszerstabilitás tesztről írják ezt.

SkyBird
*Illetve a benchmarkról és a rendszerstabilitás tesztrõl írják ezt.

Akkor annyiban maradhatunk, hogy zûrös. ;) Vagy kicsit katyvasz.

De minek is kell feltûnõen 64-esnek hívni a névben, és egyébként is utalni rá, ha nem az? :hááát: Vagy nem minden.

Fujitsu

Nem mindegy? Bocs, de ki nem szarja le, hogy 32 vagy 64 biten sorolja-e fel a rendszeradatokat? :)

Egyébként nyilván az van, hogy a sebességtesztek 64 bites rutinokra épülnek, a többi része meg 32 bites, hogy az is tudja futtatni, akinek 32 bites rendszere van.

SkyBird

De. Mindegy.

Viszont: "minek is kell feltûnõen 64-esnek hívni a névben, és egyébként is utalni rá, ha nem az?"

Vagy amit Balázs írt, hogy minek kellett annyira utalni arra, hogy 32 bites, amikor gyakorlatilag még minden 32 bites volt.

Persze mindenki olyan nevet ad a programjának, amilyet akar. :)

payskin

Eddig nem volt az, de mostantól ki tudja.

SkyBird

Végre egy 64 bites program, amelyik fut 32 bites rendszeren is. :lol::P

De tényleg kipróbálom már 32 bitesen is. Gond nem lehet, 32 bites folyamatként fut.

• 4 months later...
Predakator

Sziasztok!

Látom nem nagyon megy a fórumnak ez a része. Úgy látszik mindenki mindent tud az Aidáról. Én nem így vagyok vele. :)

Az Aida progiban a hõmérsékleteknél mi az "aux"?

Így néz ki a sor.

Alaplap 32 °C (90 °F)

CPU 32 °C (90 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

GPU dióda (DispIO) 52 °C (126 °F)

GPU dióda (MemIO) 48 °C (118 °F)

IBM IC35L060AVVA07-0 30 °C (86 °F)

SAMSUNG HD154UI 24 °C (75 °F)

SAMSUNG SP2004C 28 °C (82 °F)

Seagate ST3120022A 32 °C (90 °F)

WDC WD20EARS-00MVWB0 32 °C (90 °F)

Van valakinek ötlete? Nézegettem a neten, "Google", de semmit sem találtam. Lehet, hogy nem jól néztem. Azért is jó lenne, mert nem tudom mennyire kell aggódnom, amikor az Aida stabilitástesztjét futtatom, akkor felmegy 45-48 fokig, ez pedig már nem annyira kéz-meleg. Arról meg nem is szólva, amikor játék fut a gépen, vagy videót konvertálok, akkor milyen meleg lehet. Az is igaz ezt idáig meg se néztem mert mostanában tettem fel az Aidát, de erre csak most figyeltem fel.

Elõre is köszi a válaszokat.

Pjotr

Az AUX annyit tesz, hogy meghatározhatatlan.

payskin

Elvileg az auxiliary rövidítése, ami kiegészítõ, kisegítõ, külsõ eszközre utal. Gyakorlatilag van egy olyan szenzor a gépben, amirõl az AIDA-nak fogalma nincs, a BIOS (és/vagy az alaplapi hõkelezés) csak ennyit mond róla. Úgyhogy az alaplap doksiját kellene megnézni, és a BIOS megfelelõ oldalát, hogy az ottani adatoknál nincs-e konkrétan kiírva hogy mi ez.

Predakator

Köszönöm a válaszokat.

Az alaplap könyvében semmit sem találtam, ami aux-ra utalna.

Mindig a legegyszerûbb megoldás nem jut az ember eszébe. :)

Beírtam az Aida súgójába az "aux"-ot, és a következõket kaptam.

A fordítás nem teljesen magyaros, de talán érthetõ. (Nem az én érdemem. Google fordító.)

13. What does the "Aux" temperature shown on the Computer / Sensor page mean? There is no standard for sensor registers layout, so the "Aux" temperature could show the temperature of the CPU or the motherboard, or might be a non-connected wire of the sensor chip, and so it could show a bogus value.

13. Mit jelent az "Aux" hõmérséklet jelenik meg a Számítógép / Érzékelõ oldalon jelent?

Nincs szabvány a szenzor elrendezés, így a "Aux" hõmérséklet mutathat a hõmérséklet a CPU vagy az alaplap, vagy esetleg egy nem kapcsolódó vezetékes az érzékelõ chip, és így mutathat hamis értéket.

16. The temperature, voltage or fan rotation values on the Computer / Sensor page are inaccurate. For example, a bogus "Aux" temperature is displayed with a nonsense value; or the CPU and motherboard temperatures are reversed; or the -5V or -12V lines display a completely off positive value. How to make the sensor values more accurate?

Unfortunately there is no standard for sensor chip registers layout, hence in several cases the registers layout that AIDA64 uses could fail to be accurate. In such cases please contact us through the AIDA64 Discussion Forum, under the "Hardware Monitoring" forum. When you open the new topic, please make sure to indicate the version number of AIDA64 you're using, the model of your motherboard; and also copy-paste the full content of the Computer / Sensor page into the new topic you open.

16. A hõmérséklet, feszültség vagy ventilátor értékeket a Számítógép / Érzékelõ oldalon pontatlanok. Például egy színlelt "Aux" hõmérséklet jelenik meg értelmetlen értéket, vagy a CPU és az alaplap a hõmérséklet vissza, vagy a-5V vagy 12V-vonalak megjelenik egy teljesen kikapcsol pozitív értéket. Hogyan lehet a szenzor értékek pontosabbak?

Sajnos nincs szabvány a szenzor chip nyilvántartások kiosztás, így sok esetben a nyilvántartások elrendezést AIDA64 felhasználása nem nem pontosak. Ilyen esetekben kérjük lépjen kapcsolatba velünk az AIDA64 Vitafórum, a "Hardverfigyelés" fórumon.Amikor megnyitjuk az új témát, kérjük, gyõzõdjön meg róla, hogy jelezze a verziószámát AIDA64 Ön használja, a modell az alaplap, és Érzékelõ oldalon az új topic megnyitása.

Az én angol tudásom kevés az Aida64 fórumhoz. Esetleg ha valaki megnézné, akinek jobb az angol tudása, mint az enyém megköszönném. Aida verzió száma. 1.20.1150 Alaplap nem mai gyerek ASRock ConRoe865PE

Ha jól értem összekeverheti a cpu vagy az alaplap hõmérsékletét.

Az a kérdés, mennyire kell vele foglalkozni? Bár lehet, hogy nem is kell, mert idáig nem észleltem semmilyen rendellenességet, amennyire én meg tudom állapítani.