Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Everest/AIDA

Maverick

Recommended Posts

Frikker Dániel

Ja értem. Köszi a felvilágosítást. :P

webster20

Sziasztok az miért van az everestnél hogy a procim hõmérséklete állandó 63fok a bios viszont 45-50fokot szokott írni mindegy hogy mióta megy a gép játszok e mindíg 63 miért lehet ez? Egyébként a többit jól méri a hdd hõmérsékletét is meg mindent csak a cpu-ét nem! :S

• 6 months later...
Quadröfi

Helló!

Lehet, hogy már többen is kerestek a választ erre a problémára, de sajnos lusta vagyok enyit visszaolvasni.

A problémám a következő lenne:

Az EVEREST eseménynaplójában azt figyeltem meg, hogy ha CD-t vagy DVD-t írok ez a bejegyzés kerül a naplóba:

- DCOM 10005: A DCOM a következő hibát észlelte :"%1058" NMIndexingService szolgáltatásnak "" paraméterekkel való indítása közben. Ezért a következő kiszolgálót nem sikerült futtatni: {C6A811AB-F8FF-45A4-93E5-FC5CCB650BE7}

A megírt CD-k, DVD-k olvashatók, jók. Ám olvasáskor egy másik bejegyzés kerül a naplóba:

- Cdrom 7: Hibás blokk az eszközön (\Device\CdRom0).

Az első hiba üzenet nem is aggaszt annyira, inkább a második.

Légyszíves segítsetek abban, hogy mi is ez. Haldoklik az íróm ( (NEC) Optiarc DVD RW AD-7173A) vagy rossz minőségűek a lemezek (BENQ DVD-R 16x) ?

Segítségeteket előre is köszönöm.

• 2 weeks later...
strust

Nekem az a problémám, hogy ha elindítom az everestet úgy befagy a gép, hogy csak az egér mozog... Telljesen megáll semmire nem reagál...

A vinyót egy darabig olvassa utána megunja és kész... többet azzal se kûzd... Csak újraindítással kelthetõ életre a gép... (de nem csak everestnél írja ezt, hanem mindenféle olyan proginál ami ilyan adatokat olvasna ki... pl HDDLife stb...)

Gépem a kövi:

Windows Vista Ultimate

Asus P5LD2

Asus 7900GS

1GB Samsung ram

20Gb Segatage

80Gb Maxtor

3.4-es Celi

Próbáltam többféle everestet használni min1ik kifagyott...

Most tettem fel a legújabb alaplap drivert azzal is ugyan ezt mûveli...

Ja és már 3* újra lett téve a Vista szóval új rendszernél is fagy...

Pjotr

Próbáld XP-vel is. ;)

strust

Nem kell nekem a kõkorszaki XP.... :D Notin mûködik vistán... Meg miért ne lenne kompativilis vistával? Minenkinek megy....

Én már csak arra tudok gondolni, hogy rossz az alaplapom....

Pjotr

Ha kipróbálod XP-vel, és úgy megy, akkor a gép vistás driverei miatt nem megy.

OFF

Kőkorszakinak nevezni egy XP-t? :hááát: (Költői kérdés volt...)

ON

Quadröfi

Hali!

Megint jelentkezett az általam már feljebb leírt probléma. Légyszíves segítsetek, mondjatok valamit. :ötlet:

• 1 month later...
mrmatyi

Üdv!

Hogy lehet beállítani az everestben hogy több hőmérsékleti adatot jelenítsen meg a Menü-->Számítógép-->Érzékelőn belül? Most csak az alaplap, vinyó, meg az Aux van, de az Aux-ban nem vagyok biztos, hogy mi. Meg jó lenne ha az összes venti sebességét látnám az everestben, de most csak a CPU hűtőt látom, pedig van egy nagy 14 cm-es venti elöl, egy 12 cm-es venti hátul, no meg a tápventi!

Köszönöm!

Omega32

AUX - betáp feszültség.

A ventilátorokat, amiket felsoroltál csak akkor látja, ha az érzékelõhöz be vannak kötve (és az támogatja is). A táp ventilátorát ebbõl kifolyolag nem nagyon fogod látni, és valószinüleg a többit se, mivel ezeket a paramétereket nem adják ki, és nincs olyan hardver elem, ami ezt feldolgozza, és továbbítja... Lehet kapni ilyen tuning cuccokat (elõlap-panel), amikhez be lehet ilyeneket kötni, és egy elõlap panelen leolvashatók/vezérelhetõek ezek a paraméterek.

• 2 weeks later...
Machado

Aláírásomban szereplõ konfig 4.5-ös Everesttel (800FSB-és 3Ghz-es Northwood, Samsung CAS3-as PC3200 2* 512Mb dualban):

Memória olvasasás: 4921

Memória írás: 4209

Memória másolás: 3872

Memória késleltetés: 106,6

Nem is rossz egy ASRock laptól.

• 8 months later...
buhera.emil
Abit kg7 lite, Athlon xp 2200+

256 MB (266 MHz) + 512 MB (400 MHz) RAM

Radeon 9600 Pro 256 MB

stb

1704 / Memória olvasás

576 / Memória írás

155,7 / Késleltetés

Szumma-szummárum: :( De ez van.

Hali

Gép büvítés alatt állok éppen és most kaptam egy 2200+ os procit.

Nekem is ABIT KG7 Lite lapom van de én nem tudtam csak 1200Mhz-en üzemre bírni

benne ezt a procit. Az lenne a kérdésem,hogy neked ezt milyen beállításokkal sikerült

hajtanod? Öcsémnek lenne ez a gép.

Én AM2 Phenom 9850-et veszek ASUS M3A79-T Deluxe lappal.

Ebben szeretném a segítségedet kérni. :lol:

Pjotr

FSB-t állítsd 133 MHz-re!

• 2 months later...
devergo

Sziasztok.

Az Everestel kapcsolatban olvasgatok különbözõ fórumokat, az ittenit is, de számomra nem egyértelmû, hogy ezzel a programmal lehet e szabályozni egy laptop ventilátorát. Vagy ez nem erre való, tudom hogy különbözõ hõmérsékleteket is mutat, de arra lennék kíváncsi, tud e kezdeni valamit egy laptop ventilátorral. Kíváncsi lenék egy két adatra a ventilátorral kapcsolatban. Valakinek valami tapasztalata?

Pjotr

Az Everest nem szabályoz semmit, csak mutat. Hõmérsékletet, feszültséget, órajelet és sok más információt.

devergo

Az Everest helyett a Siw-tesztelõ programot telepítettem a gépemre. A Siw választás oka az ingyenessége. A hõmérsékletet ezzel a programmal is kitudtam olvasni. Az Everest miben különbözik a Siw-t programtól, vagy sokkal nagyobb a tudása?

kmisi99

Hello! Miért van az ha elindítom bármelyik everestet a gép automatikusan resetel? Más programnál nem csinál ilyet.

Pjotr

Tettél fel programot az alaplap lemezérõl?

kmisi99

Csak a hangkártya meg a háló kártya driverét. Mindet rakjam fel? Mert van egy pár.

Pjotr

Drivereket a hivatalos oldalakról töltünk le, nem a lemezen találhatót használjuk. (Lapkakészlet-drivert nem is telepítettél? :hááát: )

Szoftvert nem telepítünk fel (tuningos, ellenõrzõs gyártóiakat), mert összebalhézhatnak mással, ráadásul semmire sem valók.

kmisi99

Akkor az asus honlapjáról töltsek le drivert?

És ezek közül meiket kellene felrakni?

Kép 1

Pjotr

Tudod mit? Összedobok egy írást, hogy mit hogyan kell csinálni. Mert ez már sok. Veszünk valamit, de fogalmunk sincs, mit. :fal:

geri005

Az Everest-nek mutatnia kéne a GPU hõmérsékletét is, vagy csak nekem nem teszi?

Pjotr

Everest verziója? Kártya típusa?