Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SuSe Linux 9.3


Guest GoodSpeed

Recommended Posts

Ajnász

A woody 3 éves és 2.4-es kernelt használ. A suse alapból a 2.6-ost, szóval könnyen lehet. ;)

Mellesleg a három dolog, amit írtál, nos ezért szeretem a linuxot. Hogy tudom, hogy mi-miért van, vagy ha nem tudom, akkor kénytelen leszek megtudni, különben nem biztos, hogy mûködik. Ahogyan mindig, most is a hanggal van a gond, mivel nforce alaplapit használom. Amit az nvidia gyárt, az nem jó túl sokra, mplayer teljesen kikészül tõle, így alsa-t lennék kénytelen, akarok használni, ami jelenleg nem akar mûködni, de kénytelen lesz, mert nekem szükségem van rá és ahhoz, hogy ezt megoldjam sok próbálkozásra lesz szükség, ezalatt pedig kénytelen leszek megismerni a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én is a hanggal szívok, nekem 2.4-es kernel alá kéne felpakolnom egy AC97 drivert, vagy hasonlót ;)

De a legfrissebb knoppix-szal sem megy a hang egyébként :(

Link to comment
Share on other sites

aty

@Ajnász: tavaly rengeteget szívtam a hanggal, amikor 2.4rõl 2.6os kernelre váltottam Slackware alatt. De találtam egy nagyon jó leírást az nforce2es hangkártyák telepítéséhez(remélem neked is az van): alsa-project.

Itt részletesen elemezve van a fordítás. De pl. annak ellenére hogy nem követeli meg a snddevices script lefuttatását, nekem sokszor az segített, meg user legyen audio groupban stb.

Ha eddig nem lesz gubanc, akkor pedig majd adhatok egy configot, amivel megoldható a hardveres mixelés. Mivel az intel8x0 driverrel alapból nem megy, és az ALSA ill. OSS audio output se támogatja a többszálas hangszolgáltatást. De így már szuperül megy minden! :)8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ma frissítette a YOU a kernelemet. Meglepõdtem, hogy ez mennyire egyszerûen megy! :pislog::D (Pont ezért tetszik a SuSE.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

aty

Csomagból Debian alatt se bonyolultabb, csak nem kattingatni kell hanem apt-get update && apt-get dist-upgrade és fenn is az új kernel csomagból ha éppen biztonsági hiba miatt újat adtak ki.

De mélyvízbe ugrasztani a felhasználókat tényleg nincs értelme. Csak ehhez meg a desktop Linuxoknak kellene nagyot fejlõdnie. Nincs olyan, amit tiszta szívbõl ajánlanék, hogy nem lesz vele probléma.

Link to comment
Share on other sites

kovazo

Sziasztok!

 

 

Tud-e valaki nekem segíteni abban, hogy ha letöltök egy progit linux alá azt, hogy miképpen tudom telepíteni a rendszerre. (SUSE9.2)

Konkrétan Samba szervert (van rajta valamilyen, de, ha van akkor újabbat szeretnék) szeretnék frissíteni rajta, és a gépen nincs internetkapcsolat.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát pedig ahhoz kellene net is ...

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egyébként a SuSE csomagkezelõjével tudod feltelepíteni. De talán automatikusan társítja is az rpm kiterjesztést hozzá.

Link to comment
Share on other sites

kovazo

Nagyon köszi a segítséget!

 

Az általatok javasoltak szerint Apach-ot (és egyebeket) is tudok így telepíteni?

Link to comment
Share on other sites

Greene

SuSE alatt elvileg mindent ami .rpm kiterjesztésü (és szerintem a kernel miatt az i586(pentium)-osok lesznek a jók, de erre nem vennék mérget, mert a SuSE-t annyira nem vágom :bizonytalan: )

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Tavaly a júliusi PC WORLD-höz adták a 9.1-es verziót, és az újságban felhívták a figyelmet, hogy a 2.6-os kernel Parted nevû partíciós segédprogramja megrongálhatja a merevlemez partíciós tábláját.

 

Ez a 9.3-nál is így van?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem nem. :pislog::hááát: Legalábbis nem tûnt fel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Biztos vagyok benne, hogy már újabb kernelt raktak alá, amiben ki van javítva a hiba.

Link to comment
Share on other sites

janowolf
2.6-os kernel Parted ..megrongálhatja a merevlemez partíciós tábláját.

 

Ez a 9.3-nál is így van?

Helló!

 

Én a Live verziónál jártam úgy, hogy restart után a Win Xp rögtön scandisk-ket indított arra a partícióra, amirõl olvasott a linux.

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

Greene

Lehet, hogy a meghajtó konzisztenciáját kicsit megbolygatta, esetleg rosszul lett bemountolva... :hááát:

 

Ha Live Linux akkor egyébként a Knoppix-ot ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Greene

Nem ez van a mostani PCW mellékleten is? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hét engem az idegesít, hogy hol úgy gondolják felteszik, hol meg úgy hogy nem, vagy hogy leveszik... Ja meg remélem a DVD-s Professionalt is felteszik. Bár az is igaz, hogy a Professional DVD-n található változata, meg a CD-s változata között elég sok, és nagy különbség van, a DVD-s javára. Lehet úgy gondoljk felteszik, ezt aztán levan tudva.

Link to comment
Share on other sites

cannon

:Sír: Hali!

Rászántam magam, hogy telepítem a suse 9.3-at a pc world dvd-jérõl. Kitömöritettem, kiírtam, biost átírtam CD bootra, de semmi!

Igazából bénázok, de a 9.0-át simán telepítettem a Win. mellé!

Ezzel megtehetem egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Persze, hogy megteheted.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valószínûleg nem bootolható CD-t készítetteél.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cannon

A pc world által leírtak szerint csináltam.Kicsomagoltam ,a lemezképet DVD -re irtam!

Azt, hogy hogyan kell bootolható DVD-t csinálni sajnos nem tudom. :( Lehet,hogy visszatelepitem a 9.0-át :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem az nem bootolható, hanem a Live Light, azaz a CD/DVD-rõl futtatható verzió. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...