Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SuSe Linux 9.3


Guest GoodSpeed

Recommended Posts

eremit

Köszi chipmix!

 

Lehet, hogy félreérthetõen írtam és hiányosan. Ez egy vezeték nélküli netezéshez való PCI kártya. Megvan a linuxos telepítõ állománya, már jótanácsot is kaptam UHU-hoz, ki is próbáltam, mégsem ment. :( Talán SuSe alatt sikerülne.

 

Lehet, hogy ez a 'NetGear WG311 802.11g Wireless PCI Adapter' (ez a teljes neve) egy ritkaság, mint a fehér holló. :?:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Inkább én kérek elnézést, mert nekem is fel kellett volna ismernem magamtól is.

Bocsánat! :upsz:

Most ha hallgattam volna, bölcs maradtam volna! Jó tanulság a jõvõre vonatkozóan.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ááá, dehogy! (Grillusz Vilmos után szabadon) A NetGear telepítõ readme.txt-je írja, hogy elõbb a videokártyát kell feltenni, de már az sem ment. :( #2

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hát azért, azt elmondhatom, de csak úgy általában, hogy amivel az UHU jól megszívatott, az a SUSE-n jól mûködött és egyszerûen.

 

Azért ne add fel, mert lehet, hogy köztünk nincs ilyen, aki ezzel a kártyával rendelkezne.

Ha össze tudod magad hozzá szedni, próbáld ki! És már az is bíztató,

hogy a Linuxos telepítéshez való dolgokat is össze tudtad szedni, úgy értve, hogy készítettek hozzá. Hát lehet, hogy csak nagyobb rutint szerzel ezekben a rendszerekben, de sokszor az is nagyon jól jön.

 

 

Üdvözlettel:chipmix

Link to comment
Share on other sites

Greene

Akkor miért nem a jó vételek topicba ment? :P

 

Szerintem sem rossz vétel, az árával nincs is bajom. ;)

Link to comment
Share on other sites

aty

@eremit: szerintem a WG311 is Prism chipsetes kártya. Próbálj utánanézni, ahhoz van a 2.6os kernelszériában alapból driver. Csak a firmware miatt kell a prism54.orgra ellátogatni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
az árával nincs is bajom.  ;)

De akkor mi a baj vele? :pislog:

 

(Ha a magazin beszerezhetõsége a probléma, akkor az ne legyen gond, mert én tudok szerezni.)

 

Ha már állítólag a full verzió is ingyenes, akkor azt miért nem adják át az olyan lapoknak, mint pl. a PC World? Miért csak letölteni vagy megvenni lehet? :hááát:

Tessék, már itt is van mellékletként. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Biztos vagy benne? Én mintha ezt látnám a címben: "Suse Linux 9.3 Personal Edition auf der Heft-DVD". :hááát:

 

Bár hozzáteszem; én nem olvastam el a cikket, mivel nem tudok németül, csak ez tûnt fel.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, de:

Gegenüber Suse Linux 9.3 Professional, wie Sie es für 90 Euro im Laden kaufen können, fehlen der Personal Edition die gedruckten Handbücher...

Tehát ami hiányzik a Professionalnak nevezhetõ csomagból, az a kézikönyv. Szoftveresen minden benne van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

A LinuxFórumon azt írták, hogy a Professional változatban vannak olyan programok is, amik alapból nem ingyenesek és ezért ez nem is terjeszthetõ szabadon. Ha megfigyeled a Pro változat nem is tölthetõ le, csak különféle fájlcserélõ hálózatokon keresztül, szóval lehet benne valami. Továbbá azt is olvastam, hogy az eredeti Professional verzió 7.7 gigás; nem tudom hogy tényleg ilyet adnak-e az újsághoz. Mindezek ellenére nem állítom hogy ez az igazság és a német Chip szövege átverés, csak egyszerûen mostmár tényleg nem tudom mi a helyzet. Azt hiszem írni kellene egy levelet a Novell-nek és meg kellene kérdezni tõlük.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, most néztem: az eredeti kétrétegû DVD-n 7,92GB adat van. Kérdéses, hogy akkor ezt most hogy adjá közzé... :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Neked nincs belõle véletlen (mármint a Chip-es verzióból)? Mert ha kiderülne hogy mégis ezt adják, akkor nekem is kellene egy. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Még nincs. De nem CHIP, hanem c't. De akkor veszek belõle, aztán megnézem, melyiket adják hozzá.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem értelek titeket. Most jött ki a Debian Sarge stabil változata, 15CD-n és az ennek megfelelõ számú DVD-n tök ingyen. Miben jobb az a SuSE? Olyan fizetõs progikat adnak hozzá? :hááát:

Mert én tényleg nem tudom :bizonytalan: . Mindenesetre 3 euro-ért lehet, hogy én is kérni fogok egyet a kollégámnak :hmm:

Link to comment
Share on other sites

aty

Debian stable változata már most elavult bizonyos programok tekintetében.. pl KDE. Nem desktopra való kezdõ usernek, ha nem akarja annyira megtanulni a Linuxot, pláne, hogy a telepítõje se grafikus. Nincs "vezérlõpult" stb..

Ettõl függetlenül jó desktopra ha értesz hozzá, bár az átkozott függõségkezelése miatt inkább már Slackware, mint Debian desktopra, ha puritán Linux kell.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hát a KDE ügyileg tényleg elég elavult a Debian (nem mintha nem lehetne frissíteni, de az már plusz letöltés), és a telepítés is elég nehézkes... :upsz:

 

Ami mondjuk tetszik a SuSE-ban, az az, hogy mindent feltesz magától, beállítja amit kell -> Windows.

Én a Debianhoz pl. szenvedtem a videókártya driverével :S , és így az X-serverrel is. Az USB-s egeremmel is ;) .

Az aMSN meg elõször nem ment fel mert kért millió dolgot, hogy legyen fent mert "dependecy" van...

SuSE alá minden felment zokszó nélkül...

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Egy picit lemaradtam... szóval honnan lehet letölteni a Debian-t DVD-n ingyenesen? És mi ez a 3€-s SuSe akció?

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Egyik link sem mûködik nekem. :( Lehet hogy csak túlterhelt, amúgy multilanguage kiadás?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mert ezek FTP címek, ráadásul sokan töltenek róla.

A www.debian.org-on találsz tükröket. ;)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Nekem nincs semmi bajom a Debiannal, a 3.0 meg is van itthon és már többször fel is telepítettem. De mivel nem igazán értek a Linuxhoz, ezért az ismerkedést inkább egy olyan kiadással kezdeném meg, ami valamivel felhasználóbarátabb.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A SuSE-nél nagyon nem fogsz megismerkedni az igazi linux-szal, viszont tényleg a legegyszerübb.

Esetleg egy Ubuntu disztribúciót ajánlok akkor neked, ami Debian alapú, de a telepítése és a használata is egyszerûbb ;) . Ez a disztró nagyon népszerû, nem véletlenül...

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Ez azért így nem igaz. Nem igaz, hogy a SuSE-val máshogy nem lehet, csak a YaST-on kersztül. Ott is ugyanúgy be lehet állítani mindent szöveges állományban, mint a Debianban, Fedoraban, vagy akármelyik más disztribúcióban. Ugyanaztokat a szoftvereket lehet használni rajta, ugyanúgy meg lehet tanulni SuSE alatt is. És mivel itt alapvetõen olyan felhasználókról van szó, akik nem foglalkoztak eddig túl sokat a linuxszal, nekik igen is jobb egy olyan disztribúció, ami jobban elrejti a felhasználó elöl a konfiguráció egyes lépéseit, akár varázslós, yastos vagy akármilyen formában. Ellenben, ha mindenki olyan disztribúcióval kezdi, ami sokkal nagyobb interaktivitást kíván, akkor garantálom, hogy igen nagy százalékuk elég korán fel fogja adni a linuxszal való ismerkedést. Pláne, ha windowsból került át a linuxhoz. Nem lesz kedve napokig dokumentációkat olvasni, hogy megtudja, hogyan kell ezt meg azt beállítani, vagy mi mire való.

Én is most álltam át a Debianra SuSE 9.1 után, és bizony nem bánom, hogy nem kellett egybõl mindenbõl a mélyvízbe ugrani, nem kellett azonnal tudni mindenrõl, mindent. Ha az illetõt érdekli a linux mélyebben is, akkor valószínûleg nem fog leragadni egyetlen disztrónál, hanem többet is ki fog próbálni, és majd eldönti, hogy neki melyik jön be a legjobban.

 

Ubuntut ajánlom én is, korrekt kis disztró.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Igazad van részben. Én egy ideig használtam SuSE-t, és nagyon tetszett, egy-két dologtól eltekintve. Kezdõknek nagyon is ajánlom, DE van hasonlóan jó disztribúció, ami teljesen ingyenes.

Aztán most beledobtak a mélyvízbe, Debian Woody-n tanulom a Linuxot :bizonytalan: .

Itthon a grafikus felületért is meg kellett küzdjek, de kis segítséggel (Zwiebi + Svigi) sikerült feltennem a SiS drivert, és végre elindult az X szerver és a KDE. Aztán a touchpad-ot beállítottam, meg az USB-s MX1000-hez szükséges modulokat is, hogy betöltõdjenek induláskor.

Oké, nehéz volt és körülményes így elsõre, de:

- Sokat tanultam belõle, és több dologra is rájöttem közben.

- Tudom mihez nyúltam, és ha esetleg valami baj van könnyebben oldom meg.

- Megismertem, hogy mi hol van, legalábbis nagyjából.

 

Tényleg. A SuSE-ban, hogy van benne a SiS driver, amikor azt egy teljesen független emberke fejleszti? :pislog: . Mert benne kell legyen, hiszen a 9.2 alatt tökéletesen ment...

Vagy a kernele olyan "friss" az én Woody-mhoz képest? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...