Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Server 2003


Greene

Recommended Posts

ProFiler

Van rajt egy másik operációs rendszer is? Esetleg azon volt már korábban valami?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Talán a Particion Magic8-ban a Drive Mapper szolgáltatással át tudod állítani.

Meg kell nézni, hogy ényleg az-e a rendszerpartíció.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Az elsõdleges HDD két partícióra volt osztva, C: XP, D: Programok. E: és Sata F: önálló.

C: D: újra particionálva és úgy telepítve az SBS 2003. Õ most a két partíciót használja, de C: és E: néven.

E:-re is felpakolta mindazt ami a C: gyökerébe található és mint rendszerpartíciót, nemengedi átnevezni.

Végül is újra kell telepítenem az egészet, mert induláskor hibát jelez és nem minden funkciója mûködik rendesen. A telepítési útmutató úgy is azt írja, jobb ha külön merevlemezen van a rendszer és az adat. Csak elakartam kerülni a komolyabb átrendezést.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A telepítési útmutató jól mondja. Tényleg az a legjobb. Így ha valami nagy gáz is van, akkor is megmaradnak az adataid. Nálunk a serverben 2db. 160 gigás vinyó van raidben ezek 4 felé vannak partícionálva. a rendszer csak 20 gigát kapott, a többit azt elosztottam. Viszont én a d:\-en tárolom az userek adatait is, mint pl az outlook adatfájlok, és a házirendek, stb... A C-n tényleg csak a rendszer van, amit hétvégente ghostolok.

A D kvázi olyan backup meghajtó. Azon vannak a biztonsági mentések. És persze még ott a raid is.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A QSL adatbázist hova érdemes rakni? Én aztis a D:-re gondoltam, vagy teljesen külön rakjam?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az sql-t is ott van. Minden ott van, ami valamilyen adatot tartalmaz.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Újratelepítés utánn kezd rendesen mûködni. Jövõhéten hoznak egy nagyobb teljesítményû gépet és kezdhetem újra.

A mostani rendszerbõl lehet e ügyfélgépet csinálni? Értem ezalatt, hogy a szerver funkciókat eltávolítani, kb mint az elsõ lemez telepítési állapota.

Egyébként a PartitionMagic nem kezeli a telepítés utánni partíciókat. Az elõzõ telepítés utánn csak az XP telepítõvel sikerült a partíciókat törölni és utánna beállítani a szükségest a PQ-val.

Mit kell beállítani, hogy a Gmailes leveleket is kezelje az Outlook? XP alól simán ment, de most csak webes felületrõl érem el? Az adott portokon (995/465) ne tud kimenni.

 

Elõre is köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem tudom, hogy fog viselkedni az sbs mint ügyfélgép,még nem próbáltam, de elvileg, ha az elsõ indulás után nem telepíted tovább, akkor nem pakolja fel server cuccokat.(legalább is nem mindet).

A gmailnél próbáld meg a tûzfalnál engedélyezni az említett portokat.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Leszedtem az SBS Premium Editiont és minden oké, megy a Gmail is. Ez nagyon beszigorította a netet, még a microsoft oldat is macerássan engedte megnyitni.

Egy másik merevlemezzel kipróbáltam csak ügyfélnek telepíteni, de állandóan macerált a telepítés folytatásával. Egyébként jól mûködne a próba szerint és még gyorsabbnak tûnik mint az XP.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Ki kell szedni az automatikus indításból, hogy ne akarjon tovább menni a telepítés, és nem fog macerálni.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ujabban van egy ilyen hiba!

 

Esemény típusa: Hiba

Esemény forrása: Userenv

Esemény kategóriája: Nincs

Esemény azonosítója: 1054

Dátum: 2006.06.05.

Idõ: 14:31:10

Felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM

Számítógép: KELA1

Leírás:

A Windows nem tudja megszerezni a számítógép-hálózat tartományvezérlõjének nevét. (Nem várt hálózati hiba történt. ). A csoportházirend-feldolgozás megszakadt.

 

További tájékoztatást a súgóban talál a következõ helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Gyene angol tudásomal itt nem tudok boldogulni. Mi lehet a megoldás? :ötlet:

 

Másik problémám!

Exhange beállítása, befelé ok, kifelé nem mennek el a levelk. Már teljesen belegabajodtam a próbálkozásokba, de nem megy.

Elõre is köszönöm a segítséget!!!

 

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az Exhange-dzsel én is sokat szenvedtem, aztán lemondtam róla. Valaki elmondhaná, hogyan kell beállítani?

Az Outlook Web Accesst sem sikerült belõnöm, abban is kellene kis segítség.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

KeLa

Exhage helyett kipróbáltam a emailarchitect progit. Ez jól mûködik, de az Outlook Web Access nem használható alatta.

A 30 napos verzió korlátja 10 Domain korlátlan User.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

SBS 2003 nál az FTP internetrõl nem érhetõ el, lokál hálózaton rendben megy. Hogy kell beállítani, hogy kivülrõl is elérhetõ legyen?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TNomad

Helló!

 

Biztonsági mentés-problémába ütköztem:

Van egy 2003 Server (SP1), szeretnék teljes rendszermentést készíteni (ASR). NTbackup elindítása után beállítom a célhelyet, majd elinditom a mentést, de egy hibaüzenettel leáll:

''A visszaállítási lemezek fájljait nem lehetett létrehozni. A mûvelet leállt''

A log-ban sincs semmi más.

Eseménynaplóban hibakód: 8019

Egyéb mentés mûködik, pl. rendszer állapot mentés gond nélkül megy.

Ha valakinek van ebben tapasztalata kérem segítsen...

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Tudom ajánlani a Norton Ghost Bootolható CD-jét. Azzal teljeskörû partíciómentést lehet készíteni.

Én ezt használom. A Microsoft beépített biztonsági mentés programját meg sem piszkáltam. Úgy kapcsoltam ki, mint annak a rendje. ;)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Én kipróbáltam, de visszatöltés utánn nem mûködött semmi. Jött a Ghost mentésbõli visszaállítás. Az biztos.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Mi értelme egy olyan biztonsági mentésnek, amit csak mûködõ rendszerrel lehet visszaállítani? :pislog:

Ez a microsoft.. Nekem még soha sem sikerült a visszaállító lemezzel a rendszer megmentése. Azért, meg hogy újratelepítsem és utána kínlódjak avisszaállítással, az meg nekem nem éri meg.

Ha valaki tényleg biztonsági mentést akar, és biztosra akar menni, akkor RAID és Norton Ghost párosítás a nyerõ.

Link to comment
Share on other sites

TNomad

Helló!

 

Köszi mindenkinek a tippeket.. A 2003 Server két vinyón megy (Raid mirror), ettõl függetlenül mindenképpen szeretnék néha teljes rendszermentést..

Hallgatva a jó tanácsra szereztem egy GHOST-ot (v10), de ez nem fut a 2003 serveren, azt mondja hogy nem támogatott op rendszer. Melyik verzióval lehet image file-t csinálni egy Win 2003-ról?

 

TL

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Én a norton ghost 2003-at használom, annak is a bootolos verzióját. Arra kell csak figyelni, hogy usb-s eszköz ne legyen bedugva, meert akkor egy örökkévalóság a boot.

 

Nekem is lenne egy kérdésem.

Honnan tudok Exchange server beállításához segédletet szerezni?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Melyik verzióval lehet image file-t csinálni egy Win 2003-ról?

Én ezt javasolnám: Acronis True Image 9.1 Build 3567 Server for Windows

Igaz magam nem próbáltam a szerver verziót, de a workstation is jobb, mint a Ghost 10.

 

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Vásároltunk egy újabb servert és hozzá Microsoft open licenseben egy SBS Standard verziót. Feltelepítés után engedélyeztem a távoli asztalt. Mikor megpróbálok bejelentkezni az azonosítás után még kiírja, hogy "személyre szabott beállítások alkalmazása..." és utána kilép a Remote Desktopból. Egyszerűen bezárja. A serveren a munkamenet meg sem kezdődött. Mi lehet a gond? Az előző servernél simán ment, 3 felhasználói korláttal.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A fenti problémát megoldottam a Microsoft segítségével, ellenben akad egy másik.

Logitech Cordless Desktop Optical billentyűzet és egér párost használok, és a multimédia gombok nem akarnak működni. Az iTouch feltelepült, de nem indul el, mert nem támogatja az operációs rendszert, mi lehet a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ToM2oo4

Üdv!

 

A problémám a következõ lenne: a saját kis otthoni hálózatomban egy win 2003 szerverrõl osztok egy XP-s gépnek netet. A megosztás mûködik is, de pl. az Azureus NAT hibát jelez. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? A szerveren van egy Agnitum Outpost tûzfal, próbáltam rajta beállítani a portokat, de nem változott semmit a helyzet. Hogy lehetne úgy beállítani a megosztást, hogy az XPs gépen is tudjak szervert nyitni? (pl TeamSpeak).

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Van olyan lehetõség a Winserverben, hogy útválasztás és távelérés (routing and .... pontosan nem emlékszem).

Ott az ip útválasztáson belül tudod megadni a kliens gép ip-jét, és hogy melyik portot akarod forvardolni hozzá.

Csak meg szeretném kérdezni, hogy otthonra nem lenne olcsóbb megoldás egy routerrel osztani a netet, mint a Windows servert 200-300e ft-ért beszerezni? Ráadásul kényelmesebb is lenne, mert nem kellene mindig mennie a servernek. Otthoni környezetben semmi értelme nincsen ennek a megoldásnak, fõleg 1 kliens mellet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...