Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Server 2003


Greene

Recommended Posts

nagygabor

Húú MD ma nagyon kemény vagy!! Easyrider öcsém! Köszi MD!

 

Igazából az a helyzet, hogy itt a Standard meg az Enterprise, és most kellene eldönteni, hogy melyiket rakom fel. Mert az lesz megvéve.

 

A Standard felé nekem is jobban húzott a szívem, meg a pénztárcám is.

Akkor azt mondod az jó lesz?

Link to comment
Share on other sites

aty

Széleslátókörûség, yeah. Minidisc elemezd már picikét a szolgáltatásokat, amik Nagygabor számára szükségesek. Utána pedig ajánld a Win2k3 Enterpriseot. Sántít mind gazdasági, mind informatikai szempontból. Légyszíves ne ordibálj velem, pláne hogy elmondtam neki, hogy a kivánt szolgáltatásokat mivel tudja ellátni.. de úgylátszik egy Linuxot is használó szájából nem szabad elfogadni semmilyen véleményt. Írom mindezt egy Win2k3 Standard elõtt ülve. :P

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
Sántít mind gazdasági, mind informatikai szempontból.

Mi sántít?

Link to comment
Share on other sites

aty

Szerinted mi? Az Enterprise-t nem ilyen területre szánták...

A Standard helyett inkább a jövõre gondolva megnézném mit kinálna a cég számára egy SBS szerver. A szolgáltatásokat, amiket te egyelõre mûködtetni kívánsz még egy 90 ezer forintos Web Edition is simán ellátja, ha már fontos, hogy Win2k3 legyen.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Akkor standard :!: :mérges:

A jövõben, hogy mi fog a cégben történni, azt én ismerem.

Én csak a két változat közül kérdeztem, hogy melyik lenne jó. Mint már említettem, ez a kettõ csomag van itt. ERGO ebbõl kell választani a serverhez valamit. és így jõn ki a végleges ára.

 

 

De ha lehet, akkor még ma dûlõre kellene jutni, mert hétfõn már az új serverrel indulna a munka.

Edited by nagygabor
Link to comment
Share on other sites

aty

Pontosabb specifikációval tényleg többre mentünk volna, mert hidd el amit eddig elmondtál arra még egy Windows is pénzkidobás. De ha részletesen ismertetnéd milyen szolgáltatásokra van szükség a késõbbiekben, milyen operációs rendszert futtatnak a munkaállomások, milyen alkalmazások futnak majd rajta akkor többre mennénk. A Linux onnéttól kezdve elvérzik, hogy wines munkaállomásokat kell központilag managelni, tehát szerver oldalról elintézni a klienseken a programok telepítését, adminisztrálását, a kliensek beállítását. De egyelõre errõl nem esett szó, ezért mertem megjegyezni, hogy még egy 2k3 Standard is rossz döntés ebben a helyzetben.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Minden munkaállomáson a win xp sp 2 fut.

 

Már telepítem, a servert 5 klienses módban.

Mindjárt végez. Gondoltam beszélünk róla, de a beállításokat csak úgy tudom végrehajtani, ha látom is amit kellene csinálni.

 

Futni fog rajta egy számlázó program meg az office család tagjai.

Plussz még amik kell majd. Én a programok telepítését nem korlátoznám.

Inkább a beállítások megváltoztatását.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petya1

Sziasztok!

 

A Windows Server 2003 eseménynaplójában a következõ azonosítójú hibás bejegyzéseket találtam:

 

Application-ba: eventID=100

DNS server : 4015,6702

File replication service : 13568

 

Megnéztem az www.eventid.net oldalon hogy milyen hibákra utalnak, de mivel nem nagyon tudok angolul nem értettem. Ebben kérem a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Megjelent a Windows Server 2003 utódja a Server 2003 R2 RC0. Ingyen letölthetõ a Microsoft oldaláról. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Valakinek van már vele tapasztalata?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ozvego
RDP, mint Távoli asztalelérés (Remote Desktop)? :pislog:

Így van RDP 3389-es portot használja defaultként

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
petya1

Sziasztok!

 

A win2003 szerverben meg lehet oldani, hogy két wan és egy lan kártya legyen a szerverben, és az egyiken a levelezés, a másikon pedig a webezés menjen? HA igen azt hol lehet beállítani? Az exchange2003- nál elég az smtp protokoll tulajdonságlapján ip címhez rendelni a levelezést. Ez elég a beállításhoz levelezés oldalról?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
boxy
VIVA CUBA

Enterpreise FTW.

Én régóta használok win2003-at a munkahelyemen, egyet nem tudok, bár lehet én nem találtam meg. Merre van az a lehetõség, ami az XP-ben start/programok/kellékek/rendszerezközök/rendszervisszaállítás, ami egyes programok telepítésénél bejegyzéseket tárol el, így ha el*****a a gépet vissza lehet állítani a telepítés elõtti állapotra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
boxy

...és az én kérdésemre ki tud válaszolni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest

Üdv!

 

Lenne pár kérdésem. Leszedtem a Windows Server 2003 SP1 -et. az http://msdownload.netacademia.net/default.aspx oldalról.

 

Mivel Jelenleg Sever 2003 alatt nincs nekem net, és XP alól próbálva az MS oldalán nem találtam meg.

 

Naszóval leszedtem ezt az SP csomagot: "WindowsServer2003-KB889101-SP1-x86-HUN.exe"

 

De nem volt feltüntetve, hogy melyik Server 2003 -hoz van. Mert ugyebár abból van vagy 3 féle: Standard, Web Edition, Enterprise.

 

Az lenne a kérdésem, hogy ez az SP csomag most minedegyikre jó, vagy ha nem, akkor melyikre?

 

Másik kérdésem: Csinálhatok ezzel egy ugyanolyan integrált telepítõt mint az XP -vel?

Tehát beleintegrálom az SP-t a Windows2003 CD-be?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem mindkét kérdésedre igen a válasz. A Microsoft általában úgy adja ki az SP-ket, hogy az az adot oprendszer mindegyik típusához jó, legalábbis így tett anno a Windows 2000-nél és mostanában az XP-nél. És az NT vonal SP-i összefésülhetõk a telepítõkészlettel, miért lenne ez most másképp? Szóval, igen, igan.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ezt alátámaszthatom, ugyanis nekem 2003 Enterprise-om van, SP1-gyel összefésûlt telepítõn.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszönöm mindkettõtöknek! :) Akkor csinálom is.

Link to comment
Share on other sites

Guest
...és az én kérdésemre ki tud válaszolni?

Én úgy tudom, hogy a system restore nincs benne a Server 2003 -ban, vagy legalábbis nincs engedélyezve. De van rá megoldás.

 

Itt van egy leírás, ami egyébként arról szól, hogyan kell asztali oprendszert csinálni a Server 2003 -ból:

http://www.msfn.org/win2k3/

A fenti menübõl válaszd ki a System Restore -t. És ott lesz a leirás, hogy kell a Rendszervisszaállítást engedélyezni a Windows Server 2003 -ban.

 

De vigyázz vele, mert a leírás szerint bizonytalanná válhat miatta a rendszer, ha nem "otthoni" használat miatt csináljuk az ott leirtakat.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Most nekem is lenne egy újabb kérdésem:

 

Hol találok egy folyamatosan frissülõ, karbantartott listát azokról a tûzfalakról, vírúsírtókról amik biztosan elfutnak WinServer 2003 alatt?

 

Például a ZoneAlarm Security Suite legujabb kiadása elfut Server 2003 alatt?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nagygabor

Elfut, én is használom.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Az új kiadás már hibásan megy Serveren. Sõt! Még kékhalálokat is elõidéz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
tomykav

Szeretném megtudni, hogy SBS alatt a SharePoint, illetve a TimeSheet hol, illetve hogyan tárolja el az adatokat. Tudnátok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagygabor

Sziasztok.

Hol tudom SBS serverben beállítani a maximális aktív kapcsolatok számát? Alapból 3 van,de nekem minimum 5-re lenne szükség.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Szerintem ahhoz, hogy több felhasználót tudj fogadni, licence-et kell venned. Valahol mintha ilyesmit olvastam volna...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...