Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Server 2003


Greene

Recommended Posts

Greene

Akkor ezeket próbálták ki. Az eTrust-ot tanusíthatom, mert nálam is az megy... ;)

 

Ha felrakod te is a 2003-at TRf, akkor te is leírhatnád, neked mi az ami megy alatta: tûzfal és vírusírtó...

 

De a legújabb setpoint ezek szerint nem megy alatta, még kompatibilitási módban sem. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem hiszem, hogy ez a közeljövõben bekövetkezne. :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
deki79

Üdv ismét!

 

Most csak egy egyszerû kérdésem van.

Egy felhasználó hogy érheti el a létrehozott DFS-t?

 

köszike

Link to comment
Share on other sites

tagore

Sziasztok!

 

Szeretném kikapcsolni az automatikus fiókzárolást

Windows 2003-ban, hogyan lehetséges ez?

 

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

deki79

Ismét egy kérdés.

 

VPN-nál helyi vagy nyilvános IP-vel történik a komunkiáció a gépek között?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pigri

Van 1-2 Tippem és Trükköm a Windows 2003-hoz, és ezeket megosztom veletek is :!:

 

:nyíl: Az elsõ a Microsoft Windows Hungarian User Interface Pack, ami az operációs rendszerünk magyarosítását hajtja végre. Érdemes "szûz" Windowsra telepíteni, mert csak így 100%-os.

 

:nyíl: A második a Tweak NT 1.21 program, aminek segítségével Windows 2003 Serverbõl konvertálhatunk XP-t, illetve fordítva.

 

:nyíl: A harmadik a Win Server 2003 Optimize Tool v.1.44, amivel, mint neve is mondja, Serverünket optimizálhatjuk Hogy miként? Többek között kikapcsolhatjuk vele a "szentháromság billentyût" meg az összes olyan felesleges dolgot, mint például hogy megkérdezze milyen okból állítjuk le a rendszerünket. De nemcsak ki, hanem be is kapcsolhatunk vele szolgáltatásokat. Például témákat skineket vagy az XP-bõl jól ismert rendszervisszaálitó programot.

 

:nyíl: A negyedik a Tweak Now Power Pack 2003. Ez a program szerintem magáért beszél.

 

Sok sikert mindenkinek, nekem bevált mindegyik és mûködött! :!:

 

Tûzfal és Vírusirtó:

-Kerio ServerFirewall

-Agnitium Outpost Firewall Pro

-VirusBuster 2005 Pro

 

Ezeket használom/tam, sok sikert mindenkinek. ;) :!:

 

 

Nem kéne olyan programot betenni, ami nem teljesen jogtiszta... - HM

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
wize

Hi!

Feltettem a 2003-at, minden király, csak van egy nagy problémám. Az a helyzet, hogy ha le akarok játszani valami filmet, akkor nincs kép, hang viszont van.

Kodek: ac3filter+ffdshow (xp alatt így mindig lejátszotta)

Minden driver fent van.

Elõre is kösz a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Próbáld meg ffdshow helyett sima kodekkel! ;)

Link to comment
Share on other sites

wize

Hát, nem is tudom. Leszedtem az ffdshowt, nem jó. Felraktam divx-et, xvid-et, nem jó.

Leszedtem õket, nem jó. Vissza ffdshow, nem jó. Újraindítás, és minden ok.

Nem értek már semmit. :)

Link to comment
Share on other sites

petya1

Miután az exchange2003 szervert feltelepítettem azóta nem lehet leállítani, sem újraindítani csak resettel vagy a power gombbal. A gép nem fagy le. Elõfordulhat, hogy nagyon hosszú az újraindítási folyamat? Hogyan lehet ezt lerövidíteni?

Link to comment
Share on other sites

sisquo

Sziasztok!

 

Kérdésem, hogy egy fix ip-s win2003 szerveren tárolhatok több weblapot is, azaz irányíttathatok ide több domainnevet is? Most egy fut rajta, amit az inetpub/wwwroot könyvtárba másoltam fel...

 

Elõre is elnézést kérek, ha buta a kérdés.... :upsz:

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

ozvego

Sziasztok!

 

Hatalmas gondban vagyok!

RDP-n keresztül szeretnék bejelentkezni egy win2003 szerverre. Ez eddig megy is meg nagyon szép.

De hogyan lehet megcsinálni, hogy csak egy adott ip cmírõl, vagy mac addresszrõl lehessen bejentkezni egy adott userrel!

 

Segítséget elõre is köszönöm mindenkitõl! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ozvego

Helló Mindenkinek!

 

Lehet , hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést! S e miatt nem ragál senki rá!

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kérdezed vagy megállapítod a tényt? Kevesen használnak Win2003-at, és még kevesebben RDP-t, akármi is legyen az.

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem elég ha csak a 3389es portra bejövõ forgalmat szûröd IP/MAC cím alapján?

Link to comment
Share on other sites

ozvego
Nem elég ha csak a 3389es portra bejövõ forgalmat szûröd IP/MAC cím alapján?

Mac adress alapján, hol állíthatom be a szûrést? Nagyon érdekelne! a segítséget elõre is köszönöm szépen

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

RDP, mint Távoli asztalelérés (Remote Desktop)? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ozvego
RDP, mint Távoli asztalelérés (Remote Desktop)? :pislog:

Addig rendben van, hogy az RDP hol engedélyezem, de mac szûrést azt hol állíthatom be?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A routeren.

Link to comment
Share on other sites

aty

Router?!

 

Windowsos tûzfalban fogalmam nincsen hol kell, lehet hogy nincs lehetõség rá. Keress valami más profibb tûzfalat.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Hali.

Most akarom a cégbe feltelepíteni a Server 2003-at. Melyiket rakjam? Standard vagy enterprise? Egyenlõre 3 munkaállomás van.

Link to comment
Share on other sites

aty

Mibõl futotta az Enterprisera egy 3 munkaállomásos cégnek?! Kérdem én naivan. :hááát:

Másrészt jó lenne ha leírnád milyen szolgáltatásokat kell nyújtania ennek a szervernek, akkor talán el lehetne dönteni, hogy melyik kiadásra van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az irodában van 3 munkaállomás, és késõbb jön majd a többi.

Aztán meg jó lenne, ha a netrõl is el lehetne érni.

-Mindenképpen jó lenne egy file kiszolgáló, hogy a winyó egyik partíciója a munkaállomásokon hálózati meghajtóként szerepeljen.

-Aztán jó lenne, ha mondjuk otthonról tudnék a szerverre bejelentkezni és bizonyos beállításokat végrehajtani.

-Kellene 3 user a serverre, aki majdnem rendszergazdai jogokkal bír.

Bizonyos szolgáltatások lennének csak letiltva.

-Meg az is jó lenne, ha a net felé lenne egy könyvtár, amit mindenki a felhasználónevével és jelszavával tudna elérni.

Dióhéjban ennyit. Ha valaki ebben tud segíteni, az szóljon.

 

aty:

Nem azért írtam a fórumba, hogy a cég anyagi helyzetét vitassam meg ismeretlen emberekkel. Amúgy cégünk Németországban már egész jól megy, Magyarországon 1 éve indultunk, és most építjük szlovákiát.

Link to comment
Share on other sites

aty

Jó nekem száz honnét futotta ilyen célokra Enterprisera.

Ezen funkciók ellátására egy Standard szerver is sok.

- Fájlkiszolgáló szerepét egy XP is eltudja látni, max licenc-problémák lehetnek.

- Rdesktoppal adminisztrálhatod a szervert távolról. Illetve VPN segítségével otthonról bejelentkezhetsz a helyi hálózatba. Mindkét szolgáltatást biztosítja a Standard.

- Feltételezem ismered annyira a Windowst, hogy be tudsz állítani 3 felhasználót különbözõ csoportokba sorolva.

- Net felé egy könyvtár. Webszerverre gondolsz, ami könyvtárlistázási feladatot lát el? IIS képes rá, és a Standard is tartalmazza, de ennek nézz utána.

 

És egy kis TCO: ezeket a feladatköröket még egy Linux is képes ellátni gond nélkül, pár százezer forinttal olcsóbban. Nah de hagyjuk, ha a cég anyagi helyzete ilyen jó.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
És egy kis TCO: ezeket a feladatköröket még egy Linux is képes ellátni gond nélkül, pár százezer forinttal olcsóbban.

Errõl beszéltem: A Linuxosok nem bírják megállni az ilyen hozzászólásokat! Könyörgöm: NEM K****TT mindegy, hogy honnan van rá pénzük? Miért kell állandóan a Linuxot felhozni? Miért? Nem ajánlatot kért szerver operációs rendszerre, hanem tanácsot a W2003S beállítására! :mérges::mérges::mérges::mérges::mérges: ERRE(!) kellene válaszolni. Nem pedig a Linuxszal jönni állandóan!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...