Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Live Linux disztribúciók


Greene

Recommended Posts

Temporary

A szükséges beállítósások elméletileg megtörténnek automatikusan, ha a live indításakor vagy telepítés előtt "rá van dugva a net". Ha mégsem, akkor Link

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt KGigi és Temporary!

 

Köszönöm a gyors reagálást.

Igen, csak a lényeget nem írtam le ... Mea culpa!

 

Tehát: a CD-rõl indítom a rendszert, NEM telepítem, hanem csak így lemezrõl futtatva a Susie-t szeretnék kijutni a netre, mégpedig (a Win alatt jól mûködõ) Wi-Fi-n át. A notebook-om még nem volt a meglévõ vezetékes hálózatra csatlakoztatva. Amúgy a munkahelyemen a CD-t telepítés nélkül használva - asztali gépen - a vezetékes csatlakozáson keresztül gond nélkül neteztem.

 

Ezek pontosításával kérném a segítséget.

 

T. Temporary! A belinkelt segítséget köszönöm, az ott leírtakat már korábban is próbáltam alkalmazni, de nem értem el sikert. (Remélem nem ugyanazt a hibát csináltam meg minimum ötször, mert mindig ugyanazokat a lépéseket alkalmaztam.)

 

Köszönettel és üdvözlettel: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Könnyen lehet, hogy olyan wifi adapter van a gépedben, amit a rendszer nem támogat alapból. Nekem pl. ilyen a beépített Intel-em, ugyanis zárt a drivere. Telepítéskor rákérdez, hogy mit csináljon, én ilyenkor pendrive-on beadagolom neki a letöltött drivert. Igaz, ez egy Debian. Susie-m még soha nem volt, live linuxot meg csak particionálásra és adatmentésre használok.

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt KGigi!

Köszönöm a választ.

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Kedves PistiApu!

 

A helyzet az, hogy az internetre általában vezetékkel (UPC kábel) és Ubuntu-val megyek ki. Van egy MSI Netbook-om, azzal meg attól függően, hogy hol mi áll rendelkezésre a csatlakozáshoz (de azért Ubuntu-val) vagy a böngészőbe írom be a szolgáltató URL-jét és ott a megadott nevet (karaktersorozatot) és a jelszót beírva létrejön a kapcsolat, amíg a gépet ki nem kapcsolom. Ugyanezt segíti a "WifiRadar", ami kiírja az összes érzékelt csatlakozási lehetőséget, majd mikor rákattintok a "csatlakozás" gombra, a megjelenő ablakban meg kell adni a csatlakozási adatokat. Enter után létrejön a kapcsolat. Ha tudod az összes szükséges adatot, amit a szolgáltató (vagy a wifi router) igényel, akkor a Linux változat hálózati kapcsolati menüjében be is tudod állítani. Ez a módszer verzióként (disztribucióként) más és más lehet, némi csekély különbséggel.

 

Én is csak ennyit tudok mondani, ugyanis az Ubuntuval jól megismerkedtem, könnyen el lehetett sajátítani a kezelését, na meg a Gnome grafikus felületnek köszönhetően. (A KDE kevésbbé barátságosnak tűnik).

 

Elnézést a késői reagálásért!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én sokkal jobban szeretem a KDE-t. A program-összeállítás is jobb, illetve a felület maga is sokkal átgondoltabb. Egyetlen nagy hibája van: teljesen átláthatatlan a beállítópanelje. Most már nagyjából tudom a logikáját, de így sem találok meg mindent elsõre. Mondjuk beállításokhoz nem túl sûrûn használom a grafikus felületet. ;)

Link to comment
Share on other sites

1933

Hello KGigi!

 

Bár én megrögzött Gnome rendszert szerető vagyok, nem idegenkedem a KDE-től sem. Az első kedvencem az UHU Linux Live CD-je volt, de utána Gnome Ubuntu lett. Most, pillanatnyilag a Kubuntu 11.04 Live CD-jével dolgozom, amit most égettem fel egy CD-re kiváncsiságból.

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, de sajnos a Skype Debianos pakettje, tökéletesen megy rajta, de sem az USB-s Logitech webkamera mikrofonja, sem a fejhallgató mikrofonja sem hajlandó egyetlen hangot se kiadni a Skype-on. Roppantul sajnálom, mert egyébként kitűnő az összeállítás és a KDE felület is! Nem találom az Ubuntuban használt felület adta lehetőségek beállítását. Ugyanezzel a géppel minden Linux verziónál van hang a Skype használatakor. A kmixerben a preferenciákat is állítgattam, mert a Skype hangbeállításnál csak a digitális beállítást engedi. A jelzőhang jó, a TEST kapcsolatot és a partnerek hangját hallom, de engema KDE alatt senki sem hall.

 

Volna valami ötlet, amit kipróbálhatnék. (P5KPL-CM alaplapom van, integrált hangkártyával.)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdekes, hogy a hangbeállításoknál nem látja a mikrofont. Valószínûleg le van tiltva. Mit látsz a beállításoknál a Hangfelvétel/Kommunikáció alatt?

Link to comment
Share on other sites

1933

Internal audio analog stereo mind az output, mind a capture esetén. A logitech webcam (USB) bejegyzésnél van mono, de egyéb mikrofonnál nincs. A "Front" csatlakozók a gépen nem működnek, csak a hátsó hüvelyekbe lehet csatlakozni. A Skype-nál csak a "Pulse Audio Server (local" jelenik meg, a jelzőhang megszólal, sem a Test Call-nál, sem a partnereknél nincs hangom, de én mindenkit hallok.

 

Gnome alatt sok lehetőség van a választásra, de a KDE-nél a mixer beállítása sokkal mostohább. Ez van!

 

Végignéztem időközben a beállítási lehetőségek mindegyikét, de egyik mikrofonból sem (fjhallgató, webcam belső mkrofonja) tudtam semmilyen hangot kicsikarni a KDE alatt!!!

 

Miután nem kergetett sem a kutya, sem a tatár, ismét nekiálltam keresni, de sikertelenül! Azonban, amikor a Csíízben készült hangos avi fájlt sem tudtam meghallgatni, mert nem volt hozzávaló lejátszó telepítve, felraktam egyet. Közben megkérdezte a telepítő, hogy feltegye-e az Ubuntu Gnome rendszerű, hangbeállító csomagját, örömmel üdvözöltem a javaslatot, fel is tette és "már is viszhangzott az interneten harsány kacajom"!

 

Köszönöm, probléma megoldva! Hahaha!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
mawarawa

Az uhu linugszos szervere szolgáltat csomagokat disztribúciókat. Ott fellelhetõ az érettségizõknek "munkaeszköz" összeállítás szabványos fájljai. A baráti kör csomagjai az - ubk.hu/pkg/$felhasználónév/$verzió/ - internetcímen elérhetõ. Live és normál installer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Üdv néktek linux guruk :D .

 

Egy olyan gondba futottam bele ami meghaladja az én tudásom. Szóval unetbootin-al átraktam a blackpanther(11.1) telepítõjet 2 pendrive-ra de mindegyik leragad itt:

http://dl.dropbox.com/u/1201829/kepek/DSC00376.jpg

 

A debian és az ubuntu is simán elindul ugyanazokról a pendrive-okról. Ötlet hogy mi baja lehet? :bizonytalan:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És mit szól hozzájuk egy virtuális gép?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Virtualbox nem támogatja sajnos :( . Az ellenőrzőösszegek szerint a pendrive-ra került fájlok egyeznek a CD képben lévőkkel és a cd kép csont nélkül működik virtuális gépen. Ezért is nem értem hogy mi a gondja :( . Ha segít valamit itt a teljes konfig.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Velem már elõfordult olyan, hogy virtuális gépben simán felment a rendszer a lemezrõl, de élesben meghalt. Kiderült, hogy hibás volt a lemez. A képfájl ellenõrzõösszege stimmel?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kisszabo

Sziasztok,

 

Egy olyan live Linuxra lenne szükségem amivel megtudnám nézni egy valószínûleg halott HDD pontos adatait (amivel kereshetõ lenne egy alternatíva, csere esetén). Ha letöltési linket adnátok egy egyszerû leírással (mi hol van a linuxban, melyik az a program amivel ezt elvégezhetem. [teljesen idegen nekem a Linux])azért hálás lennék egy életre!

 

 

Én hülye hát a BIOS-ban is megnézhetem :fal:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1933

Kedves "Vadásztigris"!

 

2012. február 19. 17:00 keltű hozzászólásod megihletett (bár nem vagyok guru) és letöltöttem a szóbanforgó fekete párduc 11.1-es

verziót, majd alaposan körülnéztem a weblapjukon.

 

Már pontosan nem emlékszem, hogy hol, de olvastam ott benne valamit arról, hogy a pendrájvra telepített verzió nem akar bebootolni, vagy feltelepülni.

Szóval mintha valóban lenne ilyen probléma vele. A 11.1 verziót CDre felégetve egészen tűrhetőnek tűnik a 4.5-ös KDE és a Live CD is kér felhasználó nevet, meg jelszót és még a magyar nyelvű felület is beállítható. Nem azt mondom, hogy a világon a leg felhasználó barátabb, mert az Ubuntu nyomába sem léphet (no nem a Unity felülettel), de azért a KDE felületek között elég előkelő helyet foglal el. Inkább ez, mint a Unity!

 

Azonnal kiismertem magam, de a hangja az olyan halvány volt, hogy csak fejhallgatóval tudtam egyáltalán hallani, hogy mit mond, vagy mi szól!

 

Nézzed végig a weblapjukat és van egy használati utasítás is hozzá, nagyrészt magyarul. A goole-ba beírod és megtalálod a hogyan telepítsük lapot, bár a 10.1 re vonatkozik, de az újabbra is szól. Többek között azt is írja, hogy a pendrájv ajánlott mérete az legyen nagyobb, mint 4 GB, jobb, ha 8 GB és még marad 3-4 GB szabad rajta! Tapasztaltam én is, hogy így van. Lehet, hogy nálad nincs 4 GB a pendrájv mérete?

 

Ja! És FAT 32-re kell formattálni, az meg nem lát többet a 4 GB-nál egyben

 

üdv és sok szerencsét!

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Kisszabó!

 

2012. április 17. 20:24 keltű kérdésedre senki sem válaszolt, de azért ajánlok valamit:

 

Menj be a Google keresőbe és írjad be: magyarubi-10.09-live-32bit.iso és "Enter"

 

A keresési eredményeknél a Magyarubi-nál keresd meg az "Elöző verziók"-ra

kattintva a fenti 10.09-es programot SZÓSZERINT!!!! mert több változat van belőle.

Ezt töltsed le (1,6 GB) és égesd fel egy 4,7 GB-os DVD-re, mint: "elmentett CD kép

lemezre írása" formában, de vigyázz a NERO-nál IMG szerepel az ISO helyett, de az

ablakban az ISO kiterjesztést is ki lehet választani. Sebességnek a 4x értéket válaszd.

 

Amikor kész, minden rizikó nélkül beteheted a DVD lejátszóba, de elötte a BIOSban

a bootolási sorrendet be kell állítani, a DVD legyen az első!

 

Elindítva a gépet, figyeld a képernyő alját!!! Fontos!! Amint megjelenik alul egy

téglalap, egyenlőségjel, egy körben ötágú csillag, akkor azonnal nyomj ENTERt.

Ekkor megjelenik a menű.

 

Az első sor: Kipróbálás telepítés nélkül. Ez van kiválasztva alapértelmezésként.

Ekkor az ENTERrel elindíthatod.

 

Amikor betöltődik a RAM-ba (nem ír semmit a HDD-re!!!!!

Megjelenik az asztal. A DO ablakot be kell zárni.

 

Minden magyarul van, csak olvasni kell tudni!

 

Előszőr nézz körül az Alkalmazások Helyek Rendszer menüpontokban.

 

Minden magáért beszél! Biztos tudod kezelni!

 

Programokat még a Szoftverforrásokban találsz, ott is le van írva, mit hogyan

kell csinálni.

 

Semmit sem tudsz elrontani, csak a telepítést ne indítsd el!

Ha megakadtál: RESET és újraindul, vagy kiveszed a lemezt!

Kikapcsolás a jobb felső sarokban, mint egy "Ó" betű.

Bal egérgombbal menű, ebben jobbal lehet aktíválni.

 

Meglátod, imádni fogod, nem kell félni a vírusoktól.

Kishangszóró bal gomb, hangbeállítások. Játsz el vele!

 

Sok sikert! Majd számolj be itt!

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Kedves 1933!

 

Köszönöm a részletes leírást !

De talán félre érthetõen fogalmaztam. Nem a CD-kép kiírásas az idegen hanem maga a Linux (én úgy tudom azonos feledatú programok más néven futnak Windows és Linux alatt). Ehez kértem volna a segítséget, hogy gyorsabban meg tudjam oldani a feladatot! Arra gondolok, hogy a Win-es esközkezelõ hol, milyen néven van a Linuxban és hogyan érem el. Talán egy összeállítás a leggyakrabban használt programok, rendszereszközök leírásával (gondolok arra, hogy a Windows-ban az adott program neve és mellette a Linuxos megfelelõje elérési uttal) sokat segítene. Ha tudsz ilyenrõl és megosztanád azt különösen megköszöném!

De ha még szánsz rám még néhány percet akkor ha le írnád nekem/nekünk, hogyan készíthetõ Linux-os boot-olható pendrive azért is hálás lennék!

Tudom a google biztosan segítene, de itt talán mélyebb nyomot hagyhat az emberekben!

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Kisszabó!

 

2012. június 24. 11:38 keltű kérdésedre.

 

A Linux jellegéből adódóan, olyan mint eszközkezelőről nem tudok, de valami hasonló van.

A Rendszer_ Adminisztrációban van a Lemezkezelő, ahol a tárolóeszközöknek a leírása is található.

 

Ugyanitt van benne Indítólemez készítése címen egy magát magyarázó program.

 

Én Windows alatt csináltam egy erre a célra szolgáló programmal, nem az Unetbotinnal

pendrájvra Live Pendrivot (LinuxLive_USB_Creator_2.8.7.exe). A Google-ba beírva megtalálod!

Mérete: 4,5 MB (4695971 bájt). Millió találatot kapsz. Az is a weblapján részletes

használati utasítást kapsz. Ez csak Live Pendrájvot csinál!

 

Pendrájvra pedig szabályosan telepítettem Live CD-ről Linuxot (Ubuntu, Debian), de más

változatokra is lehet. Legjobb a 8 GB-os. Ugyanúgy települ, mint a HDD-re, maga a

telepítő elvégez minden feladatot, a formatálást, telepítést, stb.

 

Még annyit: a pendrájv bármilyen hardveren elindul, mid a Live, mind a telepített!!!!!!!

 

Remélem használt!

 

Látom közben már valaki beírta a címet, ahol a módszer le van írva. HI!

 

************************************************************************

Skype: kivanccsi 1000-1145 1400-1900 láthatatlan.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
majomringato

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy feltettem a Wubit, ami a legújabb 12.04-es Ubuntut futattja, de nincs alatta internet. Ha windows-zal indítom a gépet, akkor van, Ubuntuval nincs. Megnéztem a netbeállításokat, de igazából nem találtam rajta semmit, a router ip címét mutatja.

Mi a teendõ ilyenkor?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen hálókártya? Ha Wifi, lát hálózatokat? Ha ethernet, akkor meddig jut el a kapcsolódásban? Terminálban az ifconfig paranccsal tudod listázni a hálózati kapcsolatokat. Mit látsz?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
eremit

Keresek portable Firefoxot Ubuntu Linuxra.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mivel Linuxon a csomagok egymásra épülnek, ezt így nem nagyon lehet megcsinálni. Viszont a FF nyílt forráskódú, semmi sem akadályoz meg, hogy fordíts magadnak egyet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...