Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Live Linux disztribúciók


Greene

Recommended Posts

wkrisz

Azt hiszem tényleg nem BIOS hiba, már szinte mindent kipróbáltam a gyári beállítások visszaállításán kívül, de semmi változás. Most inkább a HDD-re gyanakszom, mivel semmi más nem hibbás a gépben tudtommal. Tudom, hogy nem installál semmit a HDD-re, de valahol olyasmit olvastam, hogy az elején megpróbálja felmountolni a particíókat. Nos, nem lehet, hogy ezen akad ki? Kéne vennem új winyót.... De ha windowsnak megfelel (leszámítva, hogy néha üzenget, hogy hibás), akkor a linuxnak miért nem? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Igaz, hogy felmountolja. Hogy tényleg hibás-e azt tudom javasolni, hogy mielőtt kipróbálnád a Live CD-t, húzd ki a vinyó tápkábelét. Így nem tud a gép kommunikálni a vinyónak. Természetesen amikor kihúzod a vinyó kábelét, kapcsold ki a gépet.

Link to comment
Share on other sites

wkrisz

Hali.

 

Nos, mégis a BIOS-szal volt a baj. E sorokat Ubuntu alatt írom. :D A pontos diagnózist meg nem tudom, de visszaállítottam mindent a gyári beállításra a Boot sequence-en kívül, és láss csodát elindult. Ha kiderítettem, mit kellett visszaállítani, megírom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
banki11

Azt szeretném megkérdezni, hogyha letöltöm ezt a Live Linux-ot, kiírom cd-re és így indítom el (csak mer nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen is az a linux) akkor utána ha kikapcsolom és a cd nélkül indítom el akkor rendesen a windows xp fog elindulni???

 

Aki tudna válaszolni légyszives küldjön e-mail-t!

Előre is köszönöm!

 

banki11@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Garono

Igen.

 

A fórumon külsõ segítségnyújtás nincs!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MiSa123

Sziasztok! Bocs, de nem értem, hogy melyik linux került fel a lemezmellékletre. Arról a linuxról van szó amiről itt beszélnek: http://tv.pcworld.hu/story.php?sid=5998 (Valamilyen browser nemtommi<--na erre lennék kíváncsi.) Ha tudjátok légy szíves segítsetek! THX

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Browser Appliance a neve. Ez csak VMWare-en futtatható, tudtommal. De egész jó egy Windowsos Mozilla Firefox helyett. Innen letöltheted ingyen. Ez csak egy böngészõ. Nem Linux, csak Linux alapon van. Tehát Linux kernelt használ, és Linuxos Mozilla Firefoxot, de nem teljes oprendszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
warynski

Letöltöttem a Knoppix Live CD 4.0-t és az a gondom, hogy nem ismeri fel a hálókártáymat, és nem tudom beállítani az ADSL kapcsolatot.

 

Hálókártya: Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller. (Alaplapra integrált)

Van egy Linksys WLAN routerem is, ami az internetet osztja meg, meg helyi háló, így fix IP címet használok.

Így tulajdonképpen csak a hálókártyát kellene, hogy felismerje és az, hogy be tudjam írni a az TCP/IP protokol tulajdonságaihoz a megfelelõ adatokat.

 

Korábban használtam egy ideig SUSE-t, azzal nem volt gond az ADSL konfigurálása, de most nem tudom, hogyan tovább.

 

Ha van segítség, elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

warynski

Azóta letöltöttem az 5.1.1-et de sajnos ugyanaz a helyzet.

 

Egy Linksys router mögött van a gép, fix IP címmel. Próbáltam a Knoppixban beállítani a hálókártyát, de nem sikerült. A következõképpen csináltam (már amennyire emlékszem):

 

- Network > Internet > Networkcard Configuration > (itt rákérdez) Obtain address automatically DHCP? Válasz: NO, merthogy nem DHCP-re van a router állítva.

- IP address - beírom a gépem IP címét 192.168.21.22

- Network mask - 255.255.255.0

- Broadcast address for eth0 - ide már nem igazán tudom mit kellene írni, meghagytam, amit felajánlt: 192.168.21.255

- Default gateway - 192.168.21.21 vagyis a router local IP-je

- Please enter nameserver - erre végképp nem tudom mit kellene írni. hagytam, amit felajánlott, 192.168.21.1

Ezután egy konzol ablakban lefutott egy process, amit nem nagyon láttam, mert azonnal eltûnt. Csak annyit láttam a végén: setting nameserver, Done.

 

Persze az internet nem mûködik, tudom, hogy nem jól csinálom és hálás lennék, ha valaki felhomályosítana, hogy hogyan kell a hálókártáyát a Knoppix Live alatt konfigurálni. Minthogy a csatlakozást a router hozza létre, csak a hálókártyát kellene valahogy beállítanom, hogy a routert elérje...

 

Ha van tipp, elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pikicila

Szii. Teljesen kezdõ vagyok Linux téren ! Feltettem cd-rõl a Slax Livet . Szépen települt, megadtam a root és login szavakat . Ez után megjelent valami "Slax ..#_ " figura és valami parancsra várt ! Akármit írtam be, azt válaszolta , hogy nincs ilyen parancs. Mit (miket) lehet ide írni , hogy tovább menjen a linux. Tudja valaki ? Nekem fogalmam sincs.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Már sikeresen feltelepült a Linux. Próbáld meg a startx parancsot. A grafikus felület konfigurálásához xconf parancsot írd be.

Link to comment
Share on other sites

Pikicila

Köszi , ki fogom próbálni ! :)

 

Már ki is próbáltam: startx majd xconf és ismét startx -el elindult a Slax. Nagyjából át is rágtam magamat rajta. Csak egy problémám van : nem tudom változtatni a képernyõ felbontást nagyobbra és a frissítési frekvenciát sem lehet 60 MHz fölé vinni ! A változtatást felkínáló ablakban nincs választási lehetõség !

Lehet itt valamit tenni ? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Forex

Annak idején próbálgattam én Live veriókat. Pont a SuSE disztribbõl ha jól emlékszem. Egyszer réges rég voltam az INFO vagy mit tudom én milyen kiállításon és ott kaptam Live CD-t. Hazavittem kipróbáltam de nagyon nem tetszett. Az nem tetszett benne, hogy mindig mindent örökké be kellett neki állítani. De végül is ez vett rá, hogy kipróbáljam a Linux rendszert élesben a gépemre is telepítve. Vagy a CHIP vagy a PCWORLD -nek, volt egy 1998-as decemberi karácsonyi bónusz száma. Na az nagyon tetszett, az abban található Red Hat verzió ;) Sokáig emiatt a Red Hat -et használtam. No de a lényeg nekem a Live verziók nem jönnek be.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
sz.nandi

A slax linux ki tud engedni a root mappán kívülre, vagy az egyátalán lehetetlen ezen?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
rob.
Nos, megis a BIOS-szal volt a baj. E sorokat Ubuntu alatt irom. :D

Lehet hogy hülyeség amit kérdezek de nem tudod már hogy miket állítgattál a BIOSban? Nagyjából ugyanilyen a vasam meg már egy jó ideje én is a Linux-szal küzdök, hozzáteszem nem sok sikerrel! Örülnék ha tudnál segíteni!

Link to comment
Share on other sites

Babó22
No de a lényeg nekem a Live verziók nem jönnek be.

A Live verziót arra találták ki, hogy ha azonnal kell Linux, akor ne a partícionálással és a telepítéssel bajlódj, hanem 5 percen belül lesz egy Linuxod.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
peti45

Ha nem szeretnéd kiírni cd-re a letöltött Live cd-t nézd meg ezt:Link

Link to comment
Share on other sites

ErdeklodoUser

Kipróbáltam a SLAX live CD-jét (legújabb verzió). Elõnye a többi LIVE cd-vel szemben, hogy gyors, és felismeri a gépemen lévõ összes partíciót, automatikusan felcsatolja, és kezeli a netemet is. Azonban hiányzik nekem pár dolog belõle. A WINE-t, a Firefoxot, az Openofficet, és a wxMaximat szeretném valahogy belehelyezni a csomagba. Tehát, hogy rajta legyenek a CD-n, és tudjam ezeket onnan futtatni ( lehetõleg gyorsan elérhetõ helyen ). Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Felmész a slax.org-ra és elkezdesz a fórumban kutakodni. A nem "hivatalos" modulokat leginkább itt lehet megtalálni. Mivel a SLAX Slackware alapú, jó eséllyel egy csomó slackware-es csomagot átalakítottak már a lelkes felhasználók. Ha nincs meg amit keresel, tegyél fel rá kérdést - angolul -, van, aki segít.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Alfonz64

Az lenne a kérdésem hogy ubuntun van olyan hogy saját telepítõ cd készítés, az ubuntu egyben live cd is és ha programokat adok hozzá mint a wine meg lehet vele csinálni hogy telepítés nélkül tudjak futtatni pl: prince of persia 3d-t? Más linux live cd is jöhet ami ezt tudja, vagy más Linux distribució.

Link to comment
Share on other sites

Jay

A Linux Mint-ben alapból benne van a Wine.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Kipróbálom köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bambusz61

Szervusztok!

Mandriva 2009 spring free edition disztribúciót szerettem volna letölteni, ami ugyebár live CD is lehet. A problémám, hogy nem sikerült kiírni normálisan. Md5 összesítést nem néztem internetkávézóban voltam. Régi gépes Xp-n, ami vírusmágnes az oldalra is bogarat jelzett a böngésző.

Mi lehetett a baj, rászálltak a hackerek? És open-féle jött a letöltőhelyekről. Ezek csak promó anyagok?

Előre is kösz!

 

Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudom, mit csináltál, de nem értem, miért nem a disztro oldaláról szedted le.

Link to comment
Share on other sites

kurada

Egyébként tényleg vigyázni kell a nem hivatalos letöltőhelyekről származó cd-képfájlokkal. Egyszer kíváncsiságból leszedtem a csak megrendelhető Mandriva 2009 Powerpack-ot egy népszerű, nemzetközi torrentoldalról, hogy megnézzem milyen az előre fullosan összerakott rendszer Mandriváéktól. Persze sejtettem, hogy turpisság is lehet a dologban, ezért a sikeres telepítés után azért csak feltettem a chkrootkit-et és bizony érdekes eredményt kaptam...... Enye LKM Rootkit bújt meg benne, ami torrent létrehozójának titkos kis "meglepetése" volt. Szomorúan láttam, hogy ezt a torentet kb. 500-an aktívan seedelték is. Ilyen szempontból a Linux még veszélyesebb is lehet, mint egy nem védett Windows: hamis biztonságérzetet adhat. Szóval mindenkinek figyelmeztetés: Linuxot (és minden más szoftvert is) csak hivatalos forrásból telepíteni!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...