Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DivX-es asztali DVD lejátszó vásárlás


Recommended Posts

ProFiler

Értem. Böngészgetem is, de szerinted az a Philips milyen? Sorba rendeztem tudás szerint és eléggé elöl volt a listájukban. Õszintén szólva nekem az a Yamada kinézetre nem tetszik. Volt már dolgom több ugyanebbe a házba épített eltával és azoknak sorra mondja fel a kidó mechanikája a szolgálatot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Nekem egy Yamada 6000 van. Két éves elmúlt. Funkcionálisan semmi baja. Persze a régi technológiával együtt jár, hogy pl. a QPEL-t ez sem tudja, így jópár filmet csak áttömörítés után tudok megnézni. Csak emiatt viszont nem veszek új gépet.

( Illetve ezt a Tamashit ennyiért talán mégis. :) )

 

Philipsbõl egy régi CD lejátszóm, meg egy videomagnóm van. Az egyik 15, a másik 8 éves és még mindkettõ megy. Ennyi a kapcsolatom a márkával.

 

Mostanában a legizgalmasabb kinézete a JAMA DVX-4350-nek volt, ami egy Chili DVD-MX205 (Umax Yamada) klón.

 

Azt gondolom, hogy érdemes az olcsóbb gépek közül vásárolni, mert mire tönkremennek, már amúgy is újabb szabványok, formátumok lesznek a piacon.

Link to comment
Share on other sites

Quo Wadis

Sziasztok!

 

Csak most olvasgatlak benneteket (ugye tegezhetek mindenkit?)

Kérdésem az lenne, hogy ha én most csak DVD lejátszót veszek, mondjuk a

yamada 6700-t, (már kinéztem magamnak,) tudok hozzá késõbb venni hangszórókat, hogy házi moziként használjam?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Hogy a viharba ne!

 

De azt azért kalkuláld bele a dolgoba, hogy ez nem egy házimozi erõsítõ.

Link to comment
Share on other sites

Quo Wadis

Szia ordító egér!

 

Az hogy éerted, hogy nem házimozi erõsítõ?

Az 5.1-es hangzás az megvan meg minden :upsz: ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ ordító egér:

Köszi szépen a segítséget! :) Azt hiszem a Philips mellé teszem a voksom, mert arra legalább kapok 3+1 év garanciát, míg a Yamadára kinnt csak 2 évet vállalnak. Még azon gondolkoztam, hogy nem-e létezik már DivX képes asztali DVD-író... :hááát: Ugyanis annak a beszerzésén is filózok. :hmm:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Szia ordító egér!

 

Az hogy éerted, hogy nem házimozi erõsítõ?

Az 5.1-es hangzás az megvan meg minden :upsz: ?

Az 5.1-es kimenet az stimmel, de nincs benne erõsítõ, ami kihajtaná a hangfalakat.

 

@ ordító egér:

... Még azon gondolkoztam, hogy nem-e létezik már DivX képes asztali DVD-író... :hááát: Ugyanis annak a beszerzésén is filózok. :hmm:

De még mennyire hogy létezik. Meg házimozis is, meg vhs-es combó is.

 

Samsung, Yamada, Airis, stb

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De nem olyan jók, ahogy észrevettem. Épp megrendeltem a Philipset 150 Euroért. :) (De tök furának tartom, hogy a Philips oldalán ezt csak DVD lejátszónak írják DivX tudással és külön vannak DivX lejátszók is. De úgy láttam az általad belinkelt oldalon, hogy mégiscsak ez a jobb.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Legyen benne sok örömöd.

 

(És ne feledkezz meg NewAge-rõl)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:huh: Az mi? :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Nem mi, hanem ki.

 

Közel s távol õ csinálja a legjobb firmwareket a játékosokhoz. Mondhatni megteszi azt, amit a gyártónak kellene. :D

 

A lejátszó adatlapjáról link vezet a firmware oldalhoz.

Link to comment
Share on other sites

Quo Wadis
Az 5.1-es kimenet az stimmel, de nincs benne erõsítõ, ami kihajtaná a hangfalakat.

 

Ez azt jelenti, hogy nem fog mûködni, vagy olyan hangfal szettet vegyek, amiben van erõsítõ? :hááát:

 

Hogy kell csinálni azt, hogy megjelenjen az, hogy kitõl idéztem? Nekem nem jelenik meg. :(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igen, erõsítõt is kell a hangfalak, és a lejátszó közé tenni, vagy olyan hangfalszett, amiben van erõsítõ.

 

Idézéshez azon hozzászólás feletti válasz gombra kell kattintani, amelyiket be szeretnéd idézni.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Shia-ko beelõzött, de azért itt hagyom:

Ha nem az alul lévõ hozzászólás gombot nyomod, hanem a korábbi hozzászólás fejlécében jobb oldalt lévõ válasz gombra kattintasz. De lehetõleg csak akkor, ha nem az utolsó hozzászólásra válaszolsz.

A DVD lejátszók nem rendelkeznek erõsített kimenettel, csak a házimozi rendszerben lévõk. Tehát, ha eleve hangfalszettel együtt van csomagolva, akkor abban van erõsítõ, ha önálló darab, akkor nincs. Felismerhetõ onnan is, hogy az erõsítõsnek a hátulján van csiptetõs hangfalkábel csatlakozó.

Ha simát veszel pl. Yamada 6700, akkor ahhoz késõbb kell venned egy AV erõsítõt + hangdobozokat. Vagy egy erõsítõvel egybeépített hangfalszettet. Az erõsítõvel egybeépítettnek általában 5.1-es (értsd: 6 db RCA) bemenete van, tehát az optikai vagy koaxos digitális jelet nem tudja dekódolni, ezért ehhez csak olyan lejátszó jó, ami már dekódol azaz a hátulján ott van a 6 db RCA dugós 5.1-es kimenet. A Yamadán ott van, de azt nem tudom, hogy a DTS jelet is dekódolja, vagy csak digitálisan adja ki.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Yamada a DTS-t csak optikain adja ki. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Legyen benne sok örömöd.

:( Sajnos nem lesz, mert most hívtak az üzletbõl, hogy a Philips már kifogyott ebbõl a típusból, ugyanis kifutó modell volt. Mi lehet akkor az utódja?

 

Most, hogy megnéztem a DivX DVD-író kombinációkat ezt a Toshibát találtam. (Bocs, hogy megint elõrõl kezdem, pedig örültem volna annak a Philipsnek is...) Tudsz ezekrõl is esetleg infót?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Van házimozi erõsítõd?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Legyen benne sok örömöd.

:( Sajnos nem lesz, mert most hívtak az üzletbõl, hogy a Philips már kifogyott ebbõl a típusból, ugyanis kifutó modell volt. Mi lehet akkor az utódja?

 

Most, hogy megnéztem a DivX DVD-író kombinációkat ezt a Toshibát találtam. (Bocs, hogy megint elõrõl kezdem, pedig örültem volna annak a Philipsnek is...) Tudsz ezekrõl is esetleg infót?

Figyu ProFiler!

 

Ne tojózz annyit. Vedd meg azt a Tamashit amit írtam. Az átszámolva nincs 40 Euro, és kisebb mint egy lexikon. Könnyebb is.

 

Amíg azt használod, ráérsz válogatni a márkás, drága darabok között. És közben látogasd serényen a játékosok oldalát. :D

Link to comment
Share on other sites

Quo Wadis
Igen, erõsítõt is kell a hangfalak, és a lejátszó közé tenni, vagy olyan hangfalszett, amiben van erõsítõ.

 

Idézéshez azon hozzászólás feletti válasz gombra kell kattintani, amelyiket be szeretnéd idézni.

Aha!! Értem.

 

Köszönöm a választ.

Úgy is panelban fogom halgatni, ott meg nem igízán tudom beállítani az 5.1-et

Valószinû sztereóban halgatom majd.

 

Még egyszer köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Vedd meg azt a Tamashit amit írtam. Az átszámolva nincs 40 Euro, és kisebb mint egy lexikon. Könnyebb is.

Megrendeltem ezt a Toshibát. Remélem ez azért már kapható. Mégiscsak DivX-es DVD-író. Ha nem fogja tudni lejátszani a filmjeim legalább háromnegyedét, akkor mindenképpen veszek mellé egy Tamashit is. (Bár kinnt sehol nem találom. :( ) Vagy akkor a Yamada DVX-6700 megéri kb. 11500 Forintért?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Érdekesen közelíted meg a dolgot. :D

 

A DivX-es lejátszók vásárlása olyan kicsit olyan mint pl. a TFT monitoroké. Csak itt az ember kölönbözõképpen kódolt, feliratozott filmeket, visz magával.

 

Vagy letölt egy tesztlemezt. ( http://www.mpeg4-players.info/index.php?page=links.php )

 

A Yamada itthon még 15K, úgyhogy annyiért valószínûleg megéri. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Semmi gond a rendeléssel, mert letesztelhetem és ha nem tetszik, akkor 14 napon belül indokkérés nélkül kicserélik, vagy visszafizetik az árát. :) A lemez egyébként nálam mindig is készenlétben állt... :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Yamada az nagyon megéri, nálunk a 6700 kistestvére dolgozik, igazi mindenevõ darab. Eddig nem volt olyan lemez vagy formátum, amit nem tudott lejátszani (kivéve a DVD-RAM)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Valaki írta, hogy a Yamada 6600-ast már nem lehet kapni. A MM-ban lehet kapni a 6500, 6600, 6700-as modelleket is, meg még vagy 3 félét (5220, 5120? talán)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mazda6diesel

:szia:

 

Azt szeretném tudni, hogy a Yamada 6600 az újabb verzió mint a 6700-as :pislog::?: Mert az adatlapjukat nézegetve többet tud a 6600 és még drágább is.

Mik a tapasztalatok ezekkel kapcs.? Tényleg megesznek mindent?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...