Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DivX-es asztali DVD lejátszó vásárlás


Recommended Posts

Bencce

Hát DVD lejátszó 6-10 ezert forintért nem ér semmit.... Rakd be pl a Király visszatérnél amikor a banyapók barlangjában vannak, vagy más nagyon sötét helyet bármelyik filmből és teljesen részletszegény.... Erről volt is gey cikk a PC Worldben, hogy mekkora kacsa, hogy az olcsó DVD lejátszó ugyanolyan minőségű mint a jó, mert digitális formában van a film a lemezen... Amit nem értek, hogy a jobb minőségű DVD lejátszók, gondolok itt a 100 forintos kategóriára, miért nem képesek DIVX filmeket lejátszani, már régóta nézelődök, de egyik sem!?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Én azt tartom, hogy csodák nincsenek az elektronikában sem, vagyis a minőséget meg kell fizetni. Másfelől pedig a nagyon túlárazott dolgok sem jobbak annyival, amennyivel drágábbak.

 

Végülis hogy nincs az a DVD lejátszó ami ma megérne 100 lepedőt, az biztos.

 

A DivX lejátszással könnyű ám lyukra futni. Nem támogat 3-4 formátumot, meg AVI alá készült feliratot, és csak a morgás van belőle. Meg oda szoftvert is írni kell. Az Mpeg4 szabvány folyamatosan fejlődik, amit követni kell.

 

Az Mpeg2 pedig ma is nagyjából ugyanaz, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt.

 

Ha drága lejátszó kell, vegyél KISS 558-ast. Az 100 fölött van. Igaz hogy a Yamada jobb, de az csak 19 lepedő. (Snassz)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

De ha már fel is akarsz venni, akkor lehet annyit rá költeni. :)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Az attól függ, hogy mit akarsz felvenni.

 

Ugye nem a TV adásokra gondoltál?

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Boccs, hogy közbeszólok, de remélem nem, mert az egyik haveromnak a csúcsszupi Panasonic felvevője túrót se ér az analóg, és pocsék minőségű kábeladások mellett. :bibibí: Ráadásul az is csak optimalizál a sima egyoldalas DVD korongra. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Csak szólok, hogy a Yamada 6700-as most 17500 bruttó az eboltban:

e-bolt

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Alakul a dolog. Ez már szinte ajándék. Aki venni akar, az ne nagyon várjon tovább.

Szerintem. 8)

Link to comment
Share on other sites

eremit
Alakul a dolog. Ez már szinte ajándék. Aki venni akar, az ne nagyon várjon tovább.

Szerintem.  8)

Jelentem, megtörtént. Ma meghozták a Yamadámat! De azért nem ajándék, hacsak: magamnak szánt pünkösdi meglepi! :D

 

Persze nagyon jó! :oké: De egy scart kábelt elfogadtam volna hozzá!

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Szerintem a scart alapból jár hozzá. Bár nem láttam a dobozát.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem volt a dobozban scart kábel, csak egy három eres audio RCA. Hogy miért három? Mystère. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

2.1 ?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Az lehet. De oda is csak két eres kell: bal + jobb csatorna.

Link to comment
Share on other sites

Utonium
Aki a "slot in" kivitelű lejátszókra gerjed, annak van egy új Philips. Típusszáma 5100.

Ára 23 lepedő.

 

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=487

Na, ez már nekem is tetszik. :szerelmes: Lehet hogy ilyet fogok venni? :ötlet: Mindenesetre kösz az infót Ordító egér! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Milyen színű a háromeres RCA? Mert ha piros fehér sárga akkor a sárgán a videó jel megy át.

Remélem eremit sokáig fogod használni, és írsz nekünk majd tapasztalatot is róla :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Igen Greene, piros-fehér-sárga! Jó tudni, hogy a sárga a video jelé! Köszi az infót!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az a vastagabb, és rá is szokták írni, az audiora meg, hogy jobb-bal. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ezzel a sárga - állítólag vastagabb, nem j és nem b feliratú - madzaggal pocsék a kép. s-video jobb.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Akkor azt használd. :upsz:

 

A Yátékoshoz végülis kaptál annyi kábelt, hogy egyféle módon használni tudd.

 

Elméletileg az RGB kapcsolat az ideális, viszont azt csak scarton keresztül tudja. Persze ez nem baj.

Link to comment
Share on other sites

eremit

És nem. Csak egy piros-fehér-sárga három eres RCA kábelt kaptam. S-video kábel meg scart már volt otthon.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Közbe rájöttem, hogy a kapott egyetlen kábel video és audio is, tehát megvan minden. Scart vagy s-video madzag nem tartozék.

 

 

Viszont van egy kérdésem is. A feliratok olyan kicsik. Nem lehetne megnagyobbítani?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Van egy szoftver, amit kifejezetten a MTK chipes lejátszók firmware-nek szerkesztésére fejlesztettek. Azzal igen. Ha értesz hozzá. Persze nyilván kompromisszumokat kell kötnöd.

 

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=412

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nagyon ötletes programok, de remélem nem lesz egyikre sem szükség.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi!

 

Ez komoly! Lehet, hogy beleásom magam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Shia-ko

Tudtok most a Yamada 6700-nál jobbat, ami olcsó, csak néha lenne használva, és mûsoros DVD mellett megbírkózik, az 1 DVD-re írt, több, feliratos, DivX-es filmmel?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...