Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DivX-es asztali DVD lejátszó vásárlás


Recommended Posts

tzoli
@tzoli: A 6600-ast ha jól tudom már nem gyártják. A Philipsnél kérdéses a firmware milyensége. A 6700-nak kevés a memóriája, de még mindig ez tünik a legbíztatóbbnak a NewAge féle firm-ek miatt.

6600: Egy dolog, hogy nem gyártják. Attól még lehet kapni elvétve.

 

3010: Ezt nem értem. Firmware milyensége? Jó... :huh:

 

6700: Elég az sok mindenre.

 

Én a múltkoriban utánaolvasgattam melyik néhány lejátszó a legjobb, legalábbis melyek azok amik szóba jöhetnének nálam. Még le kell szűkíteni a kört, mert a végén csak egy maradhat. :D Íme a versenyzők:

 

SigmaTek XM-400 Pro

Xoro HSD 415

Yamada DVX-6700

 

Vélemények? Esetleg tud valaki jobbat?

 

SigmaTek jó. Csak kérdés hol tudsz venni ilyet... Plusz még drága is... :pislog:

 

FIGYELEM!

 

Játékos vásárlásnál nem a szépség a legfontosabb. Meg kell nézni a tudásszintet, a chipset típusát, plusz még azt, hogy várható-e hozzá firmware (gyári/nem gyári). :P

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Nekem számít a szépség is. A DivX-es és egyéb tömörített videók szerintem már a múlt, szinte minden kijön jó minőségű DVD-n is. Ami pedig nem, azt be tudom húzni olyan formátumba, amit elvisz például egy Xoro. Most azért bámuljak itthon egy undorítóan kinéző dobozt, mert mondjuk eggyel többféle feliratot támogat?

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Uti. Rádobsz egy lepedőt és csók.

 

Egyébként meg, akkor a Philpis DVP3010 jó választás. Vagy ha már Xoro, akkor a HSD 400 Pro. Az tényleg nagyon szép és okos is... :szerelmes:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ne a dobozt bámuld, hanem a filmet :-)

Egyébként meg egyik sem néz, annyira rondán, hogy hányingered lesz ha ránézel. Régebben hogy nézett minden hasonló cucc ki? Fekete és téglalap vagy kocka alakú. Most a feketét átvette az ezüstszürke, ami talán egy kicsit jobban néz ki.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@tzoli: a Philipsnél nem tudni milyen a gyári Firmware, és hogy van-e hozzá házi készítésü fw. Legalábbis én nem tudom. :bizonytalan:

 

@Uti: A K|i|S|S neked nem tetszik?

Link to comment
Share on other sites

Utonium

De tetszik a KISS, csak baromira felment az áruk mostanában, nem tudom miért. A Philips lejátszók is tetszenek, pl. az is amit tzoli említett. De van néhány igen elborzasztó darab a mindenevők között, na olyat tuti nem vennék soha csak azért, mert az egy hajszállal jobb a másiknál.

Link to comment
Share on other sites

tzoli
@tzoli: a Philipsnél nem tudni milyen a gyári Firmware, és hogy van-e hozzá házi készítésü fw. Legalábbis én nem tudom.  :bizonytalan:

Jókat lehet hallani erről a játékosról. Valamivel gyengébb, mint egy 6600 vagy 6700, de legalább szép...

 

Lehet hozzá barkácsolni fimwaret és szerintem lesz is hozzá. Mediatek-es...

Link to comment
Share on other sites

Athos
... Kell az a DivX bele. Most azt hiszed nem, pedig de. ...

Nem tudom. Nekem például nem hiányzik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Utonium
...Egyébként meg egyik sem néz, annyira rondán, hogy hányingered lesz ha ránézel...

Ez azért közelíti nálam az ingerküszöböt, holott talán a legnépszerűbb játékos: KATT!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Most miért, nálunk pont egy ilyen teszi a dolgát már egy ideje, nekem semmi bajom nincs vele. Nem egy kimondott szépség, de egyáltalán nem néz ki rondán.

Link to comment
Share on other sites

tzoli

:D

 

Valahol mindkettőtöknek igaza van. Ízlés kérdése. Megmondom őszintén nekem se nagyon tetszik, de: élőben sokkal kevésbé néz ki ilyen randán...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A márkás(abb) DivX lejátszókhoz mit szóltok? (Panasonic, Pioneer, Philips, HB Ingelen, Samsung, Toshiba)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mint már írtam itt, a chipset a lényeg, ill, hogy mit tud. Ha Mediatek van bennük az már félsiker. Nemtudom melyik lesz az a nagy gyártó, amelyik a saját chipsetével lenyomja a Mediateket.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
A márkás(abb) DivX lejátszókhoz mit szóltok? (Panasonic, Pioneer, Philips, HB Ingelen, Samsung, Toshiba)

 

 

Egyenlőre ezen a pályán nem ezek a márkásabbak, de érdeklődéssel várom azt a nagy dobást, ami tőlük származik.

 

A Philips 3010 erősen bíztató, a H&B gyönyörű.

(a Yamada meg viszi a pálmát)

 

Utoniumnak és Greene-nek nagyon igaza van, már ami a szépséget illeti. Az ember környezetében lévő tárgyak legyenek olyanok, hogy azokkal együtt lehessen élni.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Ráadásul annyit még hozzátennék a "szépség vs. tudás versenyhez", hogy mindegyikünknek számítógépe is, tehát ha veszünk egy szép, de szerényebb tudású lejátszót (na azért ne a leggagyibbat!) ami valamit esetleg nem visz el, akkor még mindig kiköthetjük a PC-t is a TV-re. Nekem ez sokkal szimpatikusabb megoldás, mint az hogy feljön a haver, meglátja a játékost és megkérdezi: "Te, ezt miből raktátok össze? Apád csinálta? Egész ügyes, de ezt az alufólia burkolatot amit ráragasztott, kicsit jobban elsimogathatta volna. Ja, és az mi az elején? Biciklilámpa?"... stb. :D

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Csak pár kérdés:

- valaki feltette már a Yamada 6700-asra a 3-as NA firmwaret?

- hol vehetnék a legolcsóbban 6700-ast? Nem kihozatalra, hanem bemegyek és megveszem.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Köszi, azt ismerem, csak gondoltam, tudtok egy boltot, hogy "Hű, láttam a skálában ennyiért!" :)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Hát jól van. :)

 

Ha bruttó 18.900-ért megfelel, akkor ide menj el. http://www.picibolt.hu/

 

A XIII. ker. Pannónia utcában találod. Megnézheted, megtapizhatod, kipróbálhatod. Jó vásárlást. :D

 

Viszont ha asztali DVD Írót keresel, azt most a madaras tescoban 40 ropiért kapsz.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Umax Yamada 6700. Akkor viszonylag olcsó. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Hát ez nem igaz! Olcsóbb, mint nálunk!

Én viszont most megrendeltem az e-bolttól. Még nem telefonáltak vissza, de csak idő kérdése. Úgyhogy már nekem is lesz Yamada játékosom.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Hát ez nem igaz! Olcsóbb, mint nálunk!

Feltéve, hogy az útiköltség kijön 1500-ból.

 

Ha nem, akkor inkább sétálok 5 percet a nyugatitól.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Köszönöm a tippeket! Jövő héten vásárlás lesz! :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Na igen, ordító egér! Úgy értem ott, náluk olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Mi a családban már a második ilyen lejátszót vettük.

Szerintem nagyon jó kis készülék.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...