Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optikai tuning


ProFiler

Recommended Posts

fapuma
ComputerMode-nál egyesével árulják. A maximális távolság annyi, amennyit a kábel enged (ha házon belül marad, akkor a kábelhosszal csak akkor lehet gond, ha a kettőt elosztóval rakod egy tápcsatlakozóra), a minimális meg 0. A fénycsövek nem melegszenek túlzottan, úgyhogy lehetnek közel egymáshoz.
Link to comment
Share on other sites

Matvác

Direkt jó ha kettõ van, egy felül egy alul, 30centi 2500ft náluk, s a kicsi 10 centisbõl is jó a kettõ mert egyenletesen szeretném megvilágítani a mintám(2000ft).

Azért köszi :) igyekszünk, igyekszünk..

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Szóval festés.

Mit is ajánlanék, vízbázisút semmi esetre sem!

Miért?

Mert nagyon kevés az olyan ember, aki modingolja a gépét aztán csak a következõ évezredben takarítja azt!

Akkor mégis mit?

Egyszerû felületi festéshez olajbázisú festékszórót, képi megjelenítéshez pedig hobby boltokban kapható, és sajnos elég drága, valamint drága alapanyagot használó sûrítettlevegõs festékszórót ajánlanék.

Ezek viszonylag pici 10-20ml-es tartályokban, és különféle színekben kaphatók!

Aztán, képekhez muszáj ecsetet használni, ezek alapanyaga pl. emberi haj, a sörték hossza akár 5-8cm is lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Nem olyan jó a kézügyességem hogy elsőre tökéletesen sikerüljön plexire a kép:P szóval annál is azt fogom csinálni, hogy leragasztom amit nem akarok befesteni.. Szerintem ez a legjobb, legbiztosabb megoldás..

Na még ma elnézek a festékboltba körülnézni..

Amúgy egy kis kékel megvilágított por rétegnél nincs szebb a világon :lol::P

Link to comment
Share on other sites

kolimi

Elsõ gyenge póbálkozásaim egyike:

 

IPB képIPB kép

 

IPB képIPB kép

IPB képIPB kép

 

P3 Tualatin 1400Mhz 512MB Chieftech 350w

(bocsi a mobilos képekért, de ez van)

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Nem olyan rosz. Jól látom hogy kívül van a táp, hogy valakhol majd bemennek a kábelek?

Tetszik a kápel csöved, egész jól néz ki.

 

Én is haladok

IPB kép

Lefestettem, többi lenn szárad, a másik oldala ki van vágva, holnap festem azt is, plexi kedden jön meg, addig kivágom a gép elejét...

Aszem egész jól belecsaptam a levesbe :) Bár a lendületemet megtöri egy síelés, szerdán indulunk, vasárnap este jövünk... De amint megjöttem megyek be pestre, veszek pár fénycsövet, s befejezem az alkotásom..

Már most is nagyon tetszik ezzel a feketével...

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Alakul... :)

 

@Kolimi

Szerintem egyáltalán nem gyenge, inkább azt mondanám, marhajó. :)

Link to comment
Share on other sites

kolimi

@Matvác

A táp kívülre került, mert letakarta volna a procihûtõt és szerintem így látványosabb.

(nem saját 5let, a neten láttam) :upsz:

:ötlet: Viszont a gégecsõ az saját.

Középen felhasítottam, befûztem a szálakat, a sorokat egyel eltolva egy drótszállal körbetekertem és lefújtam.

 

@fapuma

:istenvagy: Köszi a bátorítást! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Akos1994

Szeretnék egy ILYEN gépház oldalára plexit rakni meg neonokat,de a kérdésem az lenne,hogy szerintetek hány neont érdemes rakni bele(ugy hogy szépen be világítsa) és hova(aljára,tetejére,oldalára) ? :?:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sajnos ez eléggé zsákbamacska, elsõre vegyél egyet, és ne rögzitsd, hogy lehessen a helyén változtatni!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ez egy normál ház. 1-2 szerintem jó bele, sõt akár három is, csak ott már figyelni kell a színekre nagyon, nehogy ocsmány legyen. Én pl úgy csinálom, hogy 2 neonom van: egy kék fönt, nem is látszik, de bevilágítja az egész gépet, és egy UV betámasztva a plexi közepére. Az meg jól meglövi az UV aktív dolgokat, sõt sötétben a szobámban minden fehér cucc szépen látszik tõle.

Link to comment
Share on other sites

Akos1994

Oké ez megoldva, a plexi mennyire porfogó? Úgy értem, hogy jobban porosodik-e tõle a gép? És hol lehet készen kapni ehhez a házhoz vagy hol csinálnak hozzá? Mert még csak most leszek 13 és anyám meg azt mondja hogy ne mert porosodik tõle a gép meg veszélyes meg egyebek. :mérges::mérges::mérges:

Edited by Akos1994
Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hát ha nem vágsz rá lyukat, akkor nem engedi be a port. És nem is veszélyes. (Feltéve, ha nem Te magad szabod bele a plexit, mert közben könnyen megvágja magát az ember.)

Link to comment
Share on other sites

Akos1994

Na jó - úgy látszik errõl le kell mondanom... Egyébként nem én akartam vágni. :lol:

Edited by Akos1994
Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Azért ne mondj le ilyen gyorsan róla, pár oldallal elõrébb már leírtam néhány fogást, nézz utána!

Tudod a jelszót VÁGJ BELE! :D

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Pontosan!

 

Én is ezt tettem, s most megint szépet haladtam! (Ha valaki nem emlékszik, vagy nem ismeri tervem, az vissza olvasva láthatja)

Kb 5órás munkával leragasztottam a rajzom körvonalait, tegnap lefújtam feketére s leszedtem a ragasztó csíkokat...

Hát mit ne mondjak naggggyon nagggyon jól néz ki... Pont így képzeltem el a fejemben... Ezt nevezem én moddingnak, a sajátfejből kipattant ötletet, pláne ha sajátkézzel viszi végbe az ember...

Ház oldala kivágva, plexik méretre szabva, már csak egy fekete élfóliát kell szereznem s a gép oldala is készlesz!!

Holnap neki esek s a fém belsőházból lefaragok egy picit hogy a rajzomat hátulról megtudjam világítani két kis kék fénycsővel belülről :)

 

Nagyopn vad lesz, amint apámtól vissza kobozom a fényképezőgépet küldök a részeredményekről képet ;)

 

Szóval tényleg ezt kell tenni... Ha van egy ötleted: Vágj bele!

 

 

 

U.i.: Valakit megkérhetnék hogy egy piros és egy kék fénycsövet egymástól kb 30cmre elhejezve sötétben világítva lefényképezne?

Nem vagok benne teljesen biztos hogy teljesen kéket akarok rakni gépembe, lehet hogy keverem a színeket vagy még azis előfordulhat hogy más színt fogok használni. Pl küldjetek képeket hogy eldönthessem(egy set-re van pénzem késöbb talán módosítok, de most ennyi pénz van :) )

Előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Megszereztem a fényképező gépem!!:)

Belinkelek egykét linket a részeredményekről, kérek véleményeket

IPB képA nagy alkotásom hátulról megvilágítva :)

A többit linkben:

Külön

Össze illesztve

Megvilágítva

Egy bicikli lámpával

Ugyan azzal:)

Profilból

Oldala, immár kivágva

Oldalról megvilágítva

 

A megvilágítás csak az összhatás miatt van most :)

Már csak le kell reszelnem egyenesre a gép elejének az alját, a gépen belül ki kell vágnom a fémet, le kel fújnom feketére az oldalát s az elejét, szilikonnal rögzíteni a plexiket belső világítást megvenni beszerelni:)

 

Haladok!!!

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Szerintem nagyon jól néz ki!! Hajrá :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Matvác

Ééééés 95%nál tartok :)

Vettem fénycsöveket :)

A merevlemez amikor dolgozik akkor elvileg pirosan villog az eleje, de a két nagyfényerejű ledet per pill elnyomja a fénycső, azt majd átvarjálom úgy hogy érvényesljön :) (másképp kötöm, több leddel, nagyobb amperrel)

Lefújtam az elejét sarkán egy kis hiba van(fehér maradt egy picit, én látom s ez elég :D ) azt kell még lefújnom:)

 

Modding by MaT 1

Modding by MaT 2

Modding by MaT 3

Modding by MaT 4

Modding by MaT 5

Modding by MaT 6

Modding by MaT 7

Modding by MaT 8

Nah ez az ami nem érvényesül...

OFF Jah és mellesleg meglehetosen sotet szobában van fényképezve az utolsó, de ez a gép érdeme ;) ON

 

Pontosan úgy néz ki az egész ahogy elképzeltem...

Az oldalátba kell beraknom a plexit csak de azzal várok amíg találok élfóliát :)

 

 

Jah és ezeket a képeket már az új fényképezőmmel csináltam :)

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Nagyon jól néz ki. :bezsong: Grat hozzá. Ezt a mintát az elejére hogyan csináltad?

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Azt egyik nap suliban fizika és töri órán rajzoltam.

Fefénymásoltam kinagyítottam picit a jelenlegi méretére.

Aztán plexi mögé ráragasztottam a lapot. Szigszalag szélét levágva csináltam sok sok vékony ragasztócsíkot.

Ezekkel a ragasztócsíkokkal a rajzom körvonalait szépen óvatosan leragasztottam.

Mikor megfolt lefújtam feketével utánna leszedtem a ragasztó csíkokat :)

 

100%ig a saját fejembõl pattant ki, mindenki azt mondta õrült vagyok, hát Nem tudom, a végeredmény nem lett túl rosz ;)

 

Amúgy a minta egy M egy A és egy T betû egyben ;)

Link to comment
Share on other sites

kolimi

@Matvác

Nagyon szuper!

Gratulálok!

:bezsong::éljen::bravó:

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Aha. Nagyon kiráyl lett! Éltalában így szokott lenni: ha az ember újat csinál, akkor kiröhögik és lehurrogják, aztán ha megvan, akkor húúú meg hááá és neked olyan könnyû... :D Jellemzõ az emberekre

Link to comment
Share on other sites

Hunter-Hammer

Gyönyörû lett... Na igen errõl szól a modding! :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az eleje nagyon tetszik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...