Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optikai tuning


ProFiler

Recommended Posts

Danikaaa

Hy

Szerintetek milyen LED-et érdemes venni? Mert én nem tudom. :( Elõre is kösz a segítséget!

 

(Színre gondoltam, de a többi is jöhet!) :D

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Szerintem a színt több tényezõ is befolyásolja úgy mint, az egyéni ízlés a gép festése, no meg a hangulat amit mutatni szeretnél.

Viszont a világító diódák nem színesek, hanem a fényük más, pl. vörös, kék és zöld.

Különbözõ fényerejûek vannak 3000, 7000, 10000 millicandellar-os (remélem jól írtam)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Színre gondoltam, de a többi is jöhet!

A színt és a fényerõt nyugodtan döntsd el saját magad! Mindegy.

 

millicandellar

A fényerõ SI mértékegysége pontosan: cd /candela/.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Danikaaa

Kösz a segítséget! :oké:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak a Zalman átalakítva. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Elég jóképû! :)

Link to comment
Share on other sites

Danikaaa

Azt tudom! :oké::D

Link to comment
Share on other sites

Zoli szabolcs

Nem is tudom mi értelem van ennek az agyon tuningolásnak.

Lehet hogy valaki agyba-föbe nyomja szerencsétlen gépet, és közben horribilis mennyiségû pénzt öl bele.

Szerény meglátásom szerint: (bár Én nem rakom ki a gépemet kirakati bábunak) legyen szerény -legalább is nekem tetszen, de hogy mivan belül elég hogy ha Én tudom, másnak semmi köze hozzá! Még tulságosan megtetszik a kirakati bábu és lemásolja egy az egyben. Ezért érdemes versengeni? Nem attól lesz a géped különleges, hogy milyen a külcsiny, ha nem attól hogy mire vagy veleképes!

Szerintem!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pontosan. De én úgy vagyok vele, hogy nekem is egy szebb látvány, ha nekem tetszik a házam, ami a szoba egyik legdominánsabb dísze. Egyébként ennyi erõvel legyenek a szobában fehérek a falak és tegyünk be egy búra nélküli izzót világításnak. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ezt úgy hívják hogy "modding" :) Mi is azért csináljuk, hogy nekünk tetszen elsõ sorban és kicsit egyedi legyen a gépünk. A Te géped is egyedi, mert máshogy rendezed az ikonjaid más a háttérképed. Nekem pedig plexi az oldallapom és zöld neon világtja meg az alkatrészeket. Más és más, kinek mi tetszik. :D

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ezt megkaptuk, :S nem mondom hogy vártam, de sejtettem hogy itt a fórumon is lesz egy okost...s aki megosztja szerény véleményét a világgal.

Most csípõbõl lõve azt mondanám, tuningold egy picit a helyesírásod, akkor talán még a véleményed is számítani fog! :démonikacaj:

Viszont ProFiler és Baludada véleményével egyetértve és azonosulva, egy harmadik irányból (és persze saját szemszögbõl nézve) igyekszem megvilágítani az egész tuning témát.

Tehát az elõttem szólókkal egyetértve számomra egy igazi kihívás volt, mert mûszaki végzettségem ellenére, vagy éppen ezért számomra sok újdonságot hozott.

A felhasznált elektronikák összeszerelése és a megfelelõ eszközök beszerzése, ledek kiválasztása, a rengeteg fejtörés a vezetékek praktikus elhelyezéshez, és a végleges fizikai átalakítás, úgy hogy a több százezer forintos kütyü mûködõképes maradjon.

Ehhez még hozzátenném 2002-ig a számítástechnika számomra egy misztikus hihetetlen dolog volt (mivel nem volt PC. a családban), azóta viszont összeraktam egy gépet, próbálom megérteni, vagy legalábbis sejteni a mûködését, és most „optikailag” is átalakítottam.

Az hogy-hogy sikerült egyéni ízlés kérdése, kinek mi tetszik pl. a radikálmod oldalán találni néhány elszállt elképzelést, de a PCW. mostani számában a faház, a monitor, a billentyûzet, egy igazi csemege, persze lehetséges, hogy ez sem tetszik mindenkinek, de mivel én imádom a fát, és rengeteg bútort is csináltam már, meglódította a fantáziámat rendesen!

Ennyi, ez az én szubjektív véleményem, és azért nem fogok egy fórumon olyan témákra kattingatni, hogy engem nem érdeklõ beszélgetésekbe lefitymáló megjegyzéseket tegyek! :gonosz::mérges:

Link to comment
Share on other sites

Zoli szabolcs
A delux árusít most egész jó keyboard+mouse összeállításokat, érdemes megnézni! Én a májusi PCWORLD-ben láttam, mint hirdetést.  :hááát:

Ezek mind GYÁRIAK!

 

Ne használj piros színt... <Ajnász />

Hogyha a BMW-sre gondolsz, az szerintem nagyon gagyi :nemoké: Már láttam olyat közelebbrõl is és nagyon silány a kidolgozása. Akkor már inkább Codegen. Amúgy a Codegen egész pofás kis házakat csinál, csak ne lenne benne az a táp.Enyhén szólva ingadozik a feszültségük. :angry: Ez a ház szerintem kifejezetten szép.

Nekem pontosan ilyen számítógépházam van!!!

Megvagyok elégedve vele!

A haverok szerint is jó! Fõleg a rejtek floopy és az usbék!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Danikaaa

hello

 

arra készülök hogy plexit szeretnék vágatni a gép oldalára!:P

ehhez kérnék tanácsot.

 

ciao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DaniCoolKid

Valami tippet kérnék a plexi ügyben. :P

Vagyis hogy érdemes-e 1darab ledes ventiért vágni?

 

hi

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Kérdésre kérdéssel: -különben minek a ledes venti, ha nem látod, mert nem látsz a gépházba? :hááát::pislog:;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mondjuk most le van véve az oldallapja...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A ventiért nem érdemes vágni, maximum csak akkor, ha nem sokat ér a ház és esetleg tennél be hidegkatódás fénycsövet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DaniCoolKid

Aha, értem.

 

Amúgy benne van a venti és látom, mert erõs fénye van és gyári ház (géphez kaptam).

:hááát:

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást és írj normálisan! Utolsó figyelmeztetésem írásban! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

1. Valaminek akármilyen erõs fénye lehet, ha be van zárva. Max. a réseken, vagy szellõzõrácsokon jön ki a fény.

2. Mindegyik ház gyári ház. :lol: Csak a homemade nem. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DaniCoolKid

:upsz:

 

Bocsi ProFiler! :sajnálom:

 

Aha, a rácson jön ki és este az egész szobát bevilágitja. :P

Akkor ne vágjak?

 

kösz

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ha bátor és ügyes vagy, vágj bele!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Meg lehet próbálni, de akkor mondom, már érdemes világítást is beteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

DaniCoolKid
Ha bátor és ügyes vagy, vágj bele!

Hát az egy dolog, hogy bátor vagyok vagy sem, de én :D 12 :D éves vagyok. ;)

 

@ProFiler

 

Gondolkoztam azon, hogy veszek bele neon-t. Veszek, mert nem drága. :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hutchington

Hi!

 

Megtetszett az a logi bill, úgyhogy megcsinálom az enyémet is ilyenre. :lol:

A fejleményeket képekkel majd megírom ide.

 

Jelenlegi fejlemények:

Az alany egy Logitech Internet Pro Keyboard.

Mostmáregy másik billen írom ezt a hozzászólást mert szétburitottam a másikat.

Valószínüleg usb-rõl fogom megtáplálni a ledeket mivel a billem ps2-es, és lehet nem tetszene neki ha onnan vennék le tápot.

 

Üdv:

Hutch

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...