Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya tuningolása


ProFiler

Recommended Posts

Ruzsa Dániel

Van egy GEFORCE FX 5200-es 64mb-os videókártyám, holnap kapom meg a AGE OF 3-at, egy kis kakaót kitudok hozni a kártyából a jobb teljesítmény érdekében? De azért szeretnék vigyázni is a kártyára, tehát Valami. biztonságos megoldást keresek!

Mit ajánlanátok tuning ügyben ehhez a kártyához??Szoftver tuningra gondolok! :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem hagyd. Érezhetõ teljesítményt nem tudsz belõle kihozni. Használj esetleg Omega drivert!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Megnéztem az Ati Tray Tools-szal a tuningolási lehetõségét, és 343 MHz-ig tudta húzni, míg a memóriát 244MHz-ig. Ezzel az volt a bajom, hogy pl. F1 2002-es játéknál az aszfalt kicsit hiányos volt. Kicsit visszavettem mindkét jelbõl, úgy jó. De szerintem felesleges ezzel próbálkoznom amíg Mercury x266-os alaplapom van, nem ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Végülis az alaplap annyira nem lényeges. Maximum annyiban, hogy adj az AGP portnak egy kicsit több feszültséget. Persze csak, ha támogatja az alaplapod.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar
...Ezzel az volt a bajom, hogy pl. F1 2002-es játéknál az aszfalt kicsit hiányos volt. Kicsit visszavettem mindkét jelbõl, úgy jó...

Ez azt jelenti, hogy a kártyád ezeken a frekvenciákon már instabil volt! Jól tetted, hogy visszavetted! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mike22

Hát igen! És azóta inkább csak alapbeállításokon játszom vele. Esetleg, ha jobb gépem lesz, majd elõszedem újra. De gondolom, hogy ezt a progit is frissítik folyamatosan (Ati Tray Tools), vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

nascar

Itt nem a progiról van szó! Persze azt is frissítik folyamatosan, és ezen az oldalon: HardwareOc, mindig figyelemmel kísérheted.

A gond, már amennyiben gond, az a VGA-k gyors elavulásában keresendõ! A 9200-as mára már elavult (Bocsika!), de mondok mást nekem egy HIS X800 XL Turbo-m van, de rövidesen az is elavult lesz, nemrég még csúcskártya volt, ma már X850-esek vannak, kijött az X1xxx-es széria. A számítástechnika a leggyorsabban avuló technikák összessége!

Folyamatosan fejleszteni kell, sajnos! ;)

Link to comment
Share on other sites

mike22

Ezt sajnos én is tudom! De azért egy ilyen gépet nem érdmes még tuningolni (mercuryx266, Intel P4 1.6, Radeon 9000Pro, Samsung 512MB memória, 30GB Maxtor). Lassan úgyis be kell iktatnom a gép vásárlását! Ez azért fényévekre van az X1xxx szériától.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Hmm. A fényévekre egy jó kifejezés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
NASAboy

Hááát srácok... Erre csak azt tom mondani hogy nekem van egy INNO GeForceFX 5700-Ultra VGA-m és ezt húztam. A memóriáját és a processzorának a sebességét is egyenlõen úgy 25MHz-el és ennyi bõven elég volt neki ahhoz hogy a FAR CRY-t FULL grafikán futtassa szaggatás mentesen... Nah szevasztok... :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az lehetetlen. Nem is tud megjeleníteni rengeteg dolgot. Meséld csak, mit értesz "full grafika" alatt! :hal:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

NASAboy

Nah figyelj... Igaz már rég játszottam az FC-vel, de ami most hírtelen eszembe jut akkor azt leírom: példul volt, hogy 800*600-ban a víz minõsége Ultra HIGH-on volt, meg ilyenek szóval minden csontra húzva a játékba egyedül a felbontás volt 800*600-as. Jah meg az ilyenek is hogy Anizosztróp szûrés meg AntiAnalising. A többi most nem jut eszembe! De ha akarod tudni volt egyszer egy olyan trükk, amivel a DOOM3 fullon futott nálam 1MHz húzás NÉLKÜL. Hogy hogyan? Azt ne tõlem kérdezd, mert a jóisten se tudja, de akkor nagyon bejött hogy fullon szaggatás nélkül ment az is. Nem tudom hogy lehet ez, de a gépem képes ilyen csodákra. De sajnos nemcsak jóirányban. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nézd. Ennek semmi értelme. Nyugodtan elmehet a játék teljes grafikával, csakhogy messze nincsenek jelen azok az effektek, amelyeknek jelen kellene lenniük. Azt meg is tudom érteni, hogy szaggatás nélkül elmentek ezek a játékok, hiszen csak 800x600-ban használtad. Amit pedig eleve nem támogat a kártya - azt hiába kapcsolod be, akkor sem fog mûködni. Érdemes lenne megpróbálnod ugyanazzal a beállítással a játékokban egy mai kártyát. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ezt csak megerõsíteni tudom! Az új X800 XL kártyámmal, ugyanazok a beállításokkal, ég és föld a különbség a régihez mérten! FarCry-ról beszélünk :!: ;)

Link to comment
Share on other sites

NASAboy

Jóvan na. Oltsatok le bátran - végül is azért vagyok. :D Amúgy meg messze vagyok még attól, hogy egy X800-al próbáljak ki egy játékot - tudjátok nincs rá keret! De azért azt hozzáteszem, az 5700-Ultra az nagyon jó kártya! :!: :!: :!: Egyébként meg nyomtam 1024*768-ban is húzás nélkül, de úgy már szaggatott a nagyobb robbanásoknál! Jah meg volt olyan is a játékkal kapcsolatosan, hogy amikor elkezdtem mondjuk az elsõ pályát, amikor még csak kijössz a bunkerból és kimész a nyílt terepre nah akkor szaggatott be, meg amikor leadtam az elsõ lövésemet utána már észrevehetõbben kevésbé. EZ ELÉGGÉ ÉRDEKES! A DOOM3-ról meg annyit (hozzáteszem ez is egy csoda), hogy amikor felraktam már nem is tudom hogy hanyadjára érdekes módon a grafikán NEM ÁLLÍTOTTAM semmit; és mégis 800*600-ba antianalising nélkül olyan élsimítása volt a játéknak hogy olyan a való életben nincs! Ez lenne az egyik kérdésem hogy ilyeneket mért csinál a gépem? :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Anizosztróp szûrés meg AntiAnalising

:D Pontosítok, mert így furcsán hangzik. :nyíl: anisotropic filtering és anti-aliasing. ;)

 

De értsd meg, hogy nem érdekes, hanem egyszerûen nem tud többet szegény kártya, ezt észre is veszi a program. (De az logikus is, hogy amit nem tud, azt nem is csinálja. Különben tele lenne hibával a játék.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

@NASAboy:

 

Hiába mondod, hogy mennyire jó az a INNO GeForceFX 5700-Ultra videókártya ha a lövöldözõs játékaid alá egy jobb kártya szolgálna olyan hardver alappal, mely a játék tervezõinek álmát jelenítné meg a monitorodon. Akárhogy húzhatod, de akkor sem tudja utolérni mondjuk az X800 XL nyújtotta minõséget.

Én tudom mirõl beszélek, mert Ati Radeon 7500Pro-ról álltam át HIS Radeon 9800 Pro Excalibur IceQ-ra. NFS Undergroundoztam mind a két kártyával és bizony nagyon sok volt a különbség közöttük, pedig nem is húztam egyiket sem. Az árnyak, a színek, az effektek, sorolhatnám még. És ami a legmegdöbbentõbb volt, hogy a monitor felbontása is nagyon sokat változott. Míg a 7500-nál nem jelentett gondot az 1280x1024-es felbontást elolvasnom, addig a 9800-nál szinte alig lehetett kibogarászni a betûket.

Egy húzott régebbi kártya soha sem fogja azt a szintet elérni amit egy újabb technikával szerelt kártya nyújt. Ezt hiába próbálod bizonygatni, mi nem vesszük be, ehhez már öreg rókák vagyunk. :):szemöldök:

Link to comment
Share on other sites

NASAboy

Ulala.

Ne haragudj, de nem bizonygattam egy szóval sem; olvasd csak vissza :!: Ebben teljesen egyetértek veletek, hogy kevesebb minden látszik a régebbi kártyákon, mint az újakon - ezt nem is fitogtattam, csak azt találtam furcsának, hogy mikor nem húztam semmit a karimon és még a játék beállításaihoz sem nyúltam hozzá mégis úgy nézett ki a játék, mintha fullra húztam volna a grafikáját. Ti meg ezt értsétek meg. Amúgy meg ez volt az egyik kérdésem, hogy ilyet milyen okokból csinálhat a gépem :!: ? ProFiler a pontosítást kösz szépen :D .

Link to comment
Share on other sites

undead

Hali!

Mit gondoltok errõl:

ATI 9200SE 200/166 -ról 305/220 -ra felhúzva.

 

Azért húztam meg, mert az NFSU2 a VGA gyári beállításain a leggyengébb grafikával is szaggat... :pokolfajzat: De még így is... :Sír: .

Esetleg tudtok Valami progit mondani, amivel jobb :superman: eredményt érhetek el(pl. az NFSU2-nél).

Jelenleg ATITOOL 0.25b progival tettem ezt meg.

Kösz :punk:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezzel a kártyával semmivel. Ha játszani szeretnél, akkor érdemes lenne kicserélni a kártyádat.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala
Amúgy meg ez volt az egyik kérdésem, hogy ilyet milyen okokból csinálhat a gépem  :!: ?

A játék felismerte a kártyád képességét és önmagát annak a hardverszintnek megfelelõen állította be. Ha az ilyen játékok melyek magas fejlettségû hadrvet is kitudnak használni nem ismernék fel az adott rendszer képességeit el sem indulnának más gépen, csak az elõírton.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Mit gondoltok errõl:

ATI 9200SE 200/166 -ról 305/220 -ra felhúzva.

Nem a GPU és a RAM órajele a lényeg, hanem az hogy a kártyád SE. Magyarul ez annyit tesz hogy butított verzió.

A kártyán a memória sávszélesség 64bit-es és ez fogja vissza az amúgy sem kiemelkedõ teljesítményét.

 

Akármennyire is tuningolod, akkor is gyenge marad a játékokhoz. :Sír:

A sávszélességét meg nem lehet tuningolni.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Mennyi memóriád van? Mert én a Most Wanted-nál memória hiánnyal küzdök. (512) Akár az is lehet, hogy a videokártyád tudna jobbat csak a memória nem engedi. :nyíl: ez nem azt jelenti, hogy az elõttem szólóknak nincs igaza.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

128-nál biztos, hogy nincs neki több. De ez beletartozik abba, amit Chabival írtunk. Szóval nem tudom, miért ne lenne igazunk. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Rendszer memóriára értettem és nem grafikus memóriára.

 

És én nem azt mondtam, hogy nincs igazatok, hanem pont az ellenkezõjét. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...