Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya tuningolása


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Grafikus kártyák tuningolásával kapcsolatos kérdések.

 

Csak saját felelősségre!

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Tegnap vettem egy ASUS ATI 9550GE kártyát, amivel meg vagyok elégedve, még a Doom3 is élvezhetően fut rajta. Egy hibája van, hogy a RAM-okon nincs hűtés. Szeretném feltuningolni a hűtését, de a garancia miatt nem tudom hogyan csináljam. Tud valaki ötletet rá?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sajnos a garancia elvesztését nem tudod megkerülni, de nyugodtan tehetsz rá passzív memóriahűtőhet. Egyébként ennél a kártyánál azért nincs a RAM-on hűtés, mert annyira nem melegszenek, hogy hűteni kellene.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Azt hiszem az lessz a jó megoldás hogy amíg nem jelentkezik működésbeli probléma, nem nyúlok hozzá. kösz ProFiler!

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ha már működési problémáid lesznek, az már régen rossz, és késő! ;)

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Megpróbálok valami áthidaló megoldást találni, hogy a granciám is megmaradjon. Épp itt van mellettem a májusi PCWorld /a posta kitett magáért/ és a jövő havi számban épp az extrém hűtésekről lessz szó. Kiváncsian várom!

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Szerintem nem kell rá hűtő, már csak azért sem, mert az én ABIT 9600-asomon hűtés nélkül vígan elkegyeg 600-on a RAM. Kézre max. 30°-os lehet. A GPU 500-ra van belőve gyái hűtéssel és az sem melegszik jobban, mint gyári értéken.

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

De lehet venni ragasztós hűtőbordákat!

 

Nem túl drága és egész jó!

 

Nekem van olyan a videokártyámon és sokat javult a teljesitmény!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak ezekkel pont az a baj, hogy nem mindig van lehetőség a nyom nélküli eltávolításukra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

A lefagyasztós trükkel nyom nélkül lejön.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

És milyen ragasztó jöhet szóba? A pillanatragasztó biztosan komoly nyomot hagy.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kétoldalas hőátadó ragasztó. De ez a vásárolt hűtőbordák tartozéka.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Csak nekem ne akarjatok aztán ilyen buherált kártyákat eladni. :D

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Pedig jobbak mint a gyáriak :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Vagy esetleg az AGP-hez legközelebbi PCI sinbe lehet tenni egy ventillátort. Valahol láttam ilyet, hogy a PCI sinből veszi az áramot, és felfele nyomja a legevőt a kártyára. Igaz nem csak a RAM-okra, hanem mindenre, de így semmi köze nem lesz a kártyához, és a gari is tuti marad. (Talán a Mistralban volt)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak sajnos ez nem szokott általában elég lenni, ugyanis nincs közvetlen kapcsolatban a maggal és a memóriákkal. Hűtőborda mindenképpen kell.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Szerintem ez jó megoldás lehet.

 

Olcsó, a ventillátora halk, RAM-hűtő is van benne; SZVSZ könnyen elbán majd 9550-essel.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A halk ventillátorba azért belekötnék. Úgy mondanám, hogy addig halk, amig nem porosodik be és/vagy nem használtad egy évnél többet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Köszönöm a segítőkész hozzászólásaitokat!

Amióta megvettem a kártyát nyomulok a DOOM 3-al /ez igazán megdolgozza/ és semmi probléma a gyári hűtéssel. Tudom, hogy a hűtésből sosem elég, de a garancia miatt most még lemondok a tununingról.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Czikora Tamás

ASUS Radeon 9550 GE kártyám van és plusz hütés nélkül 400/210-en megy a 250/200 helyett. A GPU egy alacsony órajelen futó 9600-as Radeon, óriási teljesítménynövelést lehet elérni bios módosítással.

Nekem elég könnyen ment.

Ha valamennyire tudsz angolul, meg eléggé értesz a gépekhez akkor próbáld meg:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/107

Egyébként több magyar oldalon is látam már, hogy hogyan kell.

Nekem már egy hónapja így megy, a windows Radeon 9600 Seriesnek ismeri fel, és a Far Cry-ban is nagyon észrevehetö a változás.

Mielött beállitod az uj orajeleket valami BIOS editorral, elööte mindenképp teszteld le a windowsban is.

Omega meghajtót használj, az engedi a felhúzást windowsból is.

azt hiszem a Catalyst vmennyi idö mulva automatikusan visszaállitja a gyári értékeket.

Sok szerencsét!

Tomi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
undead

HI!

Vettem egy ATI 9200SE vidókártyát, és tuningolni szeretném. Alapállapotban 200/166 MHz-en müködik. Felhúztam 310/210-re :) és az NFS:U2 futtatása közben furcsa lett a kép :mérges: . Olyan volt, mint a TV-n jövõ zavros jel. Mit tudtok mondani? :?::?:

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Húzd kevésbé. Ennyit nem bír.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
ATI 9200SE

Van a kártyán hûtõventilátor ?

Link to comment
Share on other sites

nascar
Felhúztam 310/210-re :) és az NFS:U2 futtatása közben furcsa lett a kép :mérges: . Olyan volt, mint a TV-n jövõ zavros jel. Mit tudtok mondani? :?::?:

Szerintem örülj, hogy nem füstölted el! :S

Van a VGA tuningnak egy sokkal barátibb oldala is, mint például az ATI Tray Tools, ez megkeresi a kártyád max. GPU, és max. memória frekvenciáit, ahol a kártya még nem hibázik! Mert a zajos kép, egyértelmûen súlyos túlhúzásra vezethetõ vissza, ahol a kártyád már hibázik, és elégtelen hûtés nélkül elfüstölhet! :gonosz:

A VGA tuning alapja, hogy végy egy jó hûtést :!: :ötlet: :!:

Esztelenül ne tuningolj, mert baj lesz a vége!

Használj megfelelõ programot erre a feladatra :!: :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

undead

HI!

A VGA-t az ATI Tool programmal húztam és míg azzal mire felmegy 200-ról 250-re!, lepereg az életem elõttem! Passzív, gyári (szerintem ALU) hûtés van rajta, és nem tudom, hogy lehet-e cserélni rajta ventilátorra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...