Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzor- és memóriatuningolás


ProFiler

Recommended Posts

Tomy_007

Sziasztok!

 

Én azt akarom kérdezni, hogy lenne egy Pentium 4 Celeronos processzor 2,66 GHz-es.

Nem régiben fel rektam rá a Win7-et Xp kavarc miatt... Idáig még nincs is gond alap startert raktam fel rá, eldöcög:)

Viszont mióta fent van a Win7 néha azt csinálja hogy fogja magát s kikapcsol maggától a gép mikor ép nem is vok gépnél. Nincs beállítva semmi hibernálás legalábbbis nem tudok róla.

Viszont mikor kikapcsol csak , úgy tudom újra inditani a gépet hogy kihúzom a tápkábelt majd vissza.

Biosban anniyt néztem hogy állitólag 90fok(Celsius) a CPU hőmérséklete, esetleg ez miatt kapcsolhat ki? (XP alatt nem csinált amúgy ilyen kikapcsolást) Mit tudok tenni ez ellen, egyátalán tudok e vmit hogy biztosan tudjam mi a gond? Esetleg milyen windows cpu hőmérő,tesztelő lenne amivel még letesztelhetném a gépet?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az a baj, hogy ez így bármi lehet. Sajnos elégtelen mennyiségű információból kéne dolgoznunk, ez hibaleírásnak nagyon kevés.

 

Lehet túlmelegedés, igen, ha 90 fokot látsz a BIOS-ban, az már rég rossz. Újrapasztázás, esetleg hűtőcsere segíthet. De lehet ez még táphiba, alaplapi hiba stb. Tesztelőprogramnak használható az AIDA64, esetleg CPU-Z, SIW stb.

 

Ja, és a magyar nyelvben nincs olyan szó, hogy "vok".

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A win7-nél alapból be van kapcsolva a hibernálás, bizonyos tétlenség után, automatikusan hibernál. Az energiagazdálkodásban tudsz ezen állítani. A régi gépek viszont nem minden esetben tudnak onnan visszatérni. Ettől függetlenül én is túlmelegedéses és/vagy hardver hibára gyanakszom.

Link to comment
Share on other sites

Tomy_007

Most mindent kikapcsoltam az energi gazdálkodásnál, se merevlemez, se monitor kikapcsolása semmi sincs bekapcsolva. S így egy egésznap után sem kapcsolt ki a gép. A processzor is csak akkor megy 90 sőt volt oylan 100 fokra fel amikor dolgozok rajta vagyis hazsnálom is a gépet, mikor csak úgy magában van akkor vissza megy 60-70fok közé.

Remélem így még egy darabog azért eldöcög :)

Köszi az infokat.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor pucold ki a gépet (porszívózd ki, gondolom vastagon mocskos a belseje. :) ), és pasztázd újra a procit. Ezek az értékek egyáltalán nem normálisak, így nem sokáig fogja húzni szegény.

Link to comment
Share on other sites

Tomy_007

Igazatok volt, egy alapos processzor körüli takaritás szinte csodákra képes.

Most kb -40 fokkot ment le a proci hőmérséklete (jelenleg 50 fokon van most is) és sokkal de sokkal gyorsabb is maga rendszer. Gyorsabban tölt be, gyorsabb a böngészés, sőt még filmeket is akadástalanul viszi.

Csak egy levegő spray és egy ecset kellett s máris új szárnyakra kapott a gépem:)

Link to comment
Share on other sites

Predator

Szép napot mindenkinek!

Tehát szeretnék egy kis tuningot a gépemnek hozzáértők segítségét kérném !

Amd voltam mindig de most intelem van régen egy 1000hz intelt 1800hz járattam 2 éven keresztül és minden rendben volt vele . :)

Asus V60 cpu hűtőm van !

A cpu 3000hz- ig fel lehet húzni és a memóriákat ?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A memória tuningttól lényegében semmivel nem lesz több az FPS.

 

Elsőként nézz körül itt:

http://www.overclock...tel_q9300/3.htm

 

A Q9300 megy akár 3400MHz körül is. de az esetek döntő többségében csak 1024x768 felbontáson van érdemleges javulás.

Link to comment
Share on other sites

Predator

3000hz-ig már sikerült tegnap gond nélkül ment a hőfok csak 3-4 Celsiust emelkedett 8)

Akkor 1680x1050 felbontáson nincsen ?

 

 

Most így állok.

Q9300, 3233 MHz (7.5 x 431)

CPU FSB 432.0 MHz (eredeti: 333 MHz, túlhajtás: 30%)

Memóriabusz 576.0 MHz 1151hz

DRAM:FSB arány 16:12

Ez a dram fsb arány jó ez így ?

És amit nem értek hogy hőfok stabil nem emelkedik illetve ugyan annyi mint gyári beállításon 2500hz ...

Link to comment
Share on other sites

Predator

10 fsp már nyertem is ! :D

Link to comment
Share on other sites

Predator

A cpu órajelétől függ hogy menyire hajt meg egy videó kártyát ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Attól is. Meg számít még a memória és a rendszer sín is lehet befolyásoló tényező egy régebbi alaplap esetén.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...