Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minden amit a memória működésérõl tudni szeretnél


Athos

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Adaminos
Destroy-man' timestamp='1463318284' post='474424']
A grafikus kártya hűtésével amúgy sem tudnál mit csinálni.
Mivel nem írta, hogy lenne natív videokártyája, ezért gondolom a prociba integrált VGA-t használja, ami egy AMD Radeon HD8670D. Ez simán elviszi az említett játékot, még FullHD-ban is. Viszont ez a proci egy kicsit forró fejű tud lenni. Tapasztalataim alapján nyáron, nagy melegben a gyári hűtés nem elég neki. Nem hogy játékra, hanem irodai célokra sem. Ezt viszont lehet cserélni. ;)

 

Szia !

 

Irtad,hogy a proci igen forro fejü,tudnál jobbat ajánlani?ami gond nélkül futna a gépen,nem gond,ha 1 kicsit drágáb lenne. a MSI A55-G41 laplaphoz. Elöre is köszi a segitséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szóba jöhet ez és ez. De ha alsó tápos házad van, és be tudsz rakni 12 cm-es ventilátort, akkor a kompakt vízhűtés is szóba jöhet, 18-20e forintos ár kategóriában (ez azért már drágább megoldás).

Link to comment
Share on other sites

Adaminos
Destroy-man' timestamp='1467048453' post='475250']

Szóba jöhet ez és ez. De ha alsó tápos házad van, és be tudsz rakni 12 cm-es ventilátort, akkor a kompakt vízhűtés is szóba jöhet, 18-20e forintos ár kategóriában (ez azért már drágább megoldás).

 

A táp alul van,nagy gépházam van,2 db ventilátorral együt vetük.Mind 2-ö szuper,de az alaplapot ki kéne venni? vagy Így is belehet tenni,anélkül,hogy megboncsam az alaplapot.Irtam neked pü ben,de lehet hogy nem jutott el hozzád,vagy én bakisztam el.Irtam,hogy tucc jobb procit is ajánlani,ami a gépemhez jo lenne,mivel ami van 1 kicsit halylamos a felmelegedésre,ami nem a legjobb proci. Elöre is köszi a segitséged,ha megvétel és tesztelés lezalylik jelezni fogok neked.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Norcii

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Gigabyte GA-MA78LMT-US2H alaplapom ez ugye kezeli a ddr3 as ramokat jelenleg ddr3 1333 MHz es 2gb ram van benne, vetten ugyanilyen ramot 4gb-tdualkitben hogy a dc-t kihasznaljam. és mikor berakom csak sipolgtam Award biosznal ugy tudom ez memoria csatlakozasi problema, de egyenkent probaltam mind a 4 foglalatba és ugyis sipol nem kapcsol be dualba probaltam ugyse jo csak a régi rammal.Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Igazából, tudod, hogy mi a probléma, csak nem akarod elfogadni.

 

Azért próbálkozzunk!

 

Kiveszed az összes ramot, csinálsz egy bios reset-et, beteszed a ramot, és elindítod. Ha nem ismeri fel több próbálkozásra sem, akkor fogod a másik ramot, és megismétled azzal.

Ha az sem jön össze, akkor a régi rammal ismétled meg ugyanezt a műveletet!

Ha az új ramokkal nem indul el, de a régivel továbbra is igen, akkor tudod a választ. Ideje elfogadni, hogy vagy nem jók a ramok, vagy nem kompatibilisek.

 

Esetleg utána kell nézni milyen memóriát vettél... és ha megy a régi az újjal, csak enm látja, akkor belépsz a biosba és megnézed, hogy 64 helyett mondjuk 128-on van-e a ram beállítás... mert mondjuk a memória azt kérné..

Nehéz így, hogy nem tudjuk milyen van, és milyet vettél mellé.

 

Award biosnál nem azt jelenti a sipolás, hogy gond van a memóriával.

1 husszú, és egy rövid jelenti, hogy baj van a RAM-al.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Adaminos! Ha szükségem lenne 10-12.000.- ft-os radiátorra, akkor én elgondolkoznék egy vízhűtésen!

Főúr! Egyszer élünk! Mégegy doboz gyufát!

 

Én ezt vettem meg. :-)

 

http://www.emag.hu/deepcool-maelstrom-240t-processzor-cooler-intel-amd-kompatibilis-dp-mael240t/pd/DBXS4YBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=f88d3338b2d3742932b8927dc280944a

 

Viszonylag csendes. A zaj, ami jön, a két 12 cm-es ventillátor szélzaja. Mivel nyitott a házam még, ezért esélyes, hogy emiatt hallom. Ha lezárom, szerintem minimális lesz, vagy, nem hallható.

Amúgy teszi a dolgát, kicsit több mint fél éve. Nincs vele gondom.

Link to comment
Share on other sites

Norcii

Igaz ne haragudj azt kihagytam mostani Kingmax ddr3 2gb1333mhz cl9 amit vettem Kingmax ddr3 1333mhz es 2x2gb cl9 kit(a régit kivettem volna ha mukodne) sehogy nem volt jó vissza kuldtem, viszont most tanácstalan lettem, hogy akkor milyen ram is lenne kompatibilis a fent emlitett lapommal.

Ha esetleg lenne valami ötlet szivesen halanám. :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A tesztelt memóriák listája letölthető innen.

Az alaplapod kézikönyve letölthető innen.

 

Elvileg annak a két modulnak mennie kellett volna, ha mindkettőt a kék vagy fehér slotba rakod.

Link to comment
Share on other sites

Adaminos
Destroy-man' timestamp='1467048453' post='475250']

Szóba jöhet ez és ez. De ha alsó tápos házad van, és be tudsz rakni 12 cm-es ventilátort, akkor a kompakt vízhűtés is szóba jöhet, 18-20e forintos ár kategóriában (ez azért már drágább megoldás).

 

Scythe kotetsu sckit-1000 Megvetem,fel is tetem,1 pár hete figyelem és tesztelem és szépen müködik hangtalanul,simán belefért a gépházban.

 

Elöre is köszi a segitségedet,mégegyszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Kopi700

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy alaplapon belül, ha van két memória kártya hely és az egyikben 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM van, akkor a másikba tehetek-e egy 4 GB DDR3 1600MHz CL10, 1.5V kártyát? Így, hogy az egyik 1333 MHz-es, a másik pedig 1600MHz-es? Nem okoz-e ez problémát?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elvileg nem, de csak a lassabbik sebességével fog menni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az 1600 okoz kevésbé gondot, mert mindig a kisebb lassabb (kösz, arpsoft) sebességével megy, de az egész felállás nem túl egészséges. Eltérő gyártójú, méretű és időzítésű RAM-ok együttélése ritkán problémamentes. Nézd meg az alaplap kézikönyvét, mit mond, aztán legfeljebb a 4 gigásat bent hagyod egyedül.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...