Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibás, vagy egyáltalán nem ajánlott hardverek


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Az AMD visszahívja az Opteron 152, 154, 252, 254, 852, és 854-es processzorait, ugyanis számítási hibát észleltek magasabb környezeti hõmérsékletnél. Kb. 3000 darabról van szó, a hivatalos oldalon minden további információ megtalálható.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Visszahívja ? :hááát: Utólag már úgysem tudják javítani azokat a procikat, bár lehet hogy kicserélik majd.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Természetesen kicserélik! Csak vissza kell vinni a rosszakad és adnak helyette ugyan olyat, csak hibátlant.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most ezt ide írom, mert meghibásodásról van szó, de kivételesen pont pozitív csalódás:

Az ASUS ingyenesen kicseréli az összes eddigi A8N-SLI és A8N-SLI Deluxe alaplapjainak zajos chiphűtőjét egy korszerű, rézből készült passzív heatpipe-ra.

 

Csak ki kell tölteni ezt az adatlapot az alaplap sorozatszámával együtt és kijönnek az alaplapért, majd visszahozzák felújítva!

 

Itt tölthető ki

 

Utólag:

Ismerőseim tapasztalata alapján abba is beleegyeznek, hogy csak a hűtőt küldik el és házilag rászerelhetjük. Már rendeltem is egyet tűlük.

 

Szuper az ASUS! :oké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler

Régebben problémák voltak az nForce4 chipek Creative X-Fi támogatásával. Egy ideig úgy tűnt, hogy sikerült megoldani a problémát, de most belebuktak. Ugyanis míg az nVidia azon dolgozott, hogy az alaplapgyártóknak segítsen egy olyan BIOS-t készíteni, ami kiküszöböli az ezekkel a kártyákkal való problémát, addig a Creative azon dolgozott, hogy az X-Fi kártyák firmware-jét kompatibilissé tegyék az nForce4 chipkészlettel. Most jelenleg az a helyzet, hogy az új BIOS-ok nem férnek össze a Creative új firmwarejével.

 

Ez nevetséges! :lol: Ekkora bakit! Nem semmi. :muhaha:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Hát igen, vannak kisebb gondok a Creative support oldalán is. A minapi telepítéskor próbáltam az Auto Update-ot, és elõször mindent szép rendjében letöltött, azután a telepítésekkor mikor újraindítás kellett, nem tudta az elözõ helyen folytatni, és kézzel kellett megcsinálnom. Mire jó akkor az Auto Update? :hááát:

 

A másik, hogy az Audigy 4-es karin az új driver kicsit bekavar, és serceg, ha egyidejüleg néhány progi fut. Fel is tettem gyorsan az eggyel régebbi verziót. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chabi1

Még mielött valaki az új SocketAM2-es Asus M2N32-SLI Deluxe alaplapot venné meg figyeljen az alaplap revízió számára ! Az 1.02G revízióval sok stabilitási probléma van, az újabb 1.03G revízióval már nincsenek ilyen gondok.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A gyárilag tuningolt VGA-k gondot is okozhatnak

 

Az ATI elleni küzdelemben az NVIDIA jól tuningolható grafikus lapkáival próbálja elcsábítani a vevõket a konkurens cégtõl.

Számos neves gyártó kínál a referenciaértékekhez képest jelentõsen túlhúzott GPU-val és memóriával ellátott videokártyákat. A kérdés csupán csak az, hogy ez a teljesítménynövelés nem eredményezi-e a VGA rövidebb élettartamát, illetve csökkenti-e annak stabilitását.

Az interneten terjedõ információk szerint a probléma elsõsorban a GeForce 7900 GT és GTX alapú, növelt frekvenciájú grafikus vezérlõknél fordulhat elõ. Mint tudjuk, a BFG, az EVGA, a Gainward és az XFX kínálatában egyaránt megtalálhatók a G71-es kódnevû NVIDIA lapkával szerelt VGA-k túlhajtott változatai.

Így azok, akik a fent említett gyártók csúcskategóriás termékei közül választottak maguknak "elõtuningolt" példányt, esetenként fagyásokra és képhibákra számíthatnak. A BFG, az EVGA és az XFX részben elismerte a hibát, így kisebb módosítások valószínûsíthetõk az elõbb említett három gyártó termékeinél.

 

Forrás: X-bit labs / HOC

 

:hááát::S

 

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Ilyen árkategóriában én pusztítanék, ha fagyogatna a gyári (tuningolt) VGA-m :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

Visszahívja az Abit az összes AN9 32x és AN9 32x Fatal1ty alaplapját, melyek a következõ sorozatszámokba beletartoznak:

 

Fatal1ty AN9 32X:

FAN93UDC000001 ~ FAN93UDC002713

FAN93UDD000001 ~ FAN93UDD001648

 

AN9 32X:

AN932UDC000001 ~ AN932UDC001407

AN932UDD000001 ~ AN932UDD001000

 

A hiba leírása:

After a series of heavy testing programs, our Quality Control test department has found that a small number of units from the early manufacturing of the AN9 32X product line has a hardware issue caused by heatsink component displacement due to accidental rough handling during shipments. This will cause high temperatures and possible overheating. Therefore, Universal abit has chosen to recall those AN9 32X and Fatal1ty AN9 32X motherboards that have been affected by this accident. We wish to stress our Quality control is of the highest standard, and unfortunately accidents happen, and the moment we found out about the possibly damaged components being part of the line we have issued this callback. Please make sure that if your motherboard is within this consignment that you return it to be evaluated.

Tehát a rossz hûtés miatt komoly számítási problémák adódnak a chipkészletben. (Jellemzõ Abit... :( )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

Az Apple visszahívja az összes 2003 októbere után gyártott notebookját, ugyanis az akkumulátoraik kifejezetten tûz- és robbanásveszélyesek. Kérik az iBook és PowerBook tuladonosokat, hogy mihamarabb küldjék vissza a szervízbe a gépeket és addig lehetõleg egyátalán ne használják.

 

Az információt a Kronehit rádióban hallottak alapján írtam, több rádió- is televízióadó sugározza a felhívást.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sebi

Tûzveszélyes Canon-másolók

 

A japán óriásvállalat a héten több mint 140 ezer fénymásolót kényszerült visszahívni a piacról. A cég tájékoztatása az érintett darabokat tûzveszélyességük miatt igyekszik kivonni a forgalomból.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Digital Silence
'Greene'

Nem ajánlom továbbá a Chicony KB-9810-es billentyûzetet. Ilyen van a suliban és nagyon hamar tönkremennek...

Én lassan 3 éve nyüstölöm, de semmi bajom vele! Hozzátartozik, hogy minimum két hetente kifújom, kiporszívózom, letörölgetem. A suliban biztosan nincs karbantartva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tomplayer

Én kérdezni szeretnék valamit!! A Chieftec 420W-os tápegység 12cm-es ventivel jó, megbizhatógás és minõség illetve teljesítmény szempotjából. Nem felsõkategóriás PCI-E gépem van, de viszont kell a jó táp mivel 2 DVD író, floopy és kártyaolvasó, ill. 2 vinyó van a Gépsas-ba ráadásul TV-tuner meg egyéb bõvítõkártyák beszerelése fog következni az közeljövõbe.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

És mi a kérdés?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:nyíl: >> :?: <<

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Megosztotta gondolatait. Meghallgattuk. :)

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Én kérdezni szeretnék valamit!! A Chieftec 420W-os tápegység 12cm-es ventivel jó, megbizhatógás és minőség illetve teljesítmény szempotjából? Nem felsőkategóriás PCI-E gépem van, de viszont kell a jó táp mivel 2 DVD író, floopy és kártyaolvasó, ill. 2 vinyó van a Gépsas-ba ráadásul TV-tuner meg egyéb bővítőkártyák beszerelése fog következni az közeljövőbe.

Így jó? :D Azért tévedhetek én is mert ember vagyok! :mérges: De azért köszönöm a figyelmeztetést! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jó, jó, jó.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

De most ténleg, ez a táp jó? Minõség, megbizhatóság ill. teljesímény szempontjából, 12cm-es venti van benne de én azt a gyárit kicserélném egy 12cm-es revoltec LED FAN DARK RED / sötét piros ventire, gondolon az nem gáz???

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Valamit keversz, a Chieftec 420W-os tápja 8cm-es vagy 2 darab 8cm-es ventivel voltak szerelve. Az a táp nem a híres 410W-os szériahibás egyed lesz? :)

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

????Tessék???? A Chieftec 420W-os tápján 12cm-es venti van az tuti! Két nappal ezelõtt volt a kezemben egy olyan táp, a saját szememmel láttam, egy 12cm-es halk van a táp alján ventillátorráccsal ellátva!

 

Találtam is egy képet róla, parancsolj, tehát errõl a tápról lenne szó!

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Ez a táp egy Seasonic S12 "nem tudom hány W"-os. Elég ilyet láttam, hogy felismerjem. :)

A Chieftec-nek nincs bevalottan 420W-os és 12cm-es ventivel gyártott tápja.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Pedig komolyan az volt a táp oldalára irva, hogy Chieftec kicsi vastag betükkel, olyan hogy Seasonic olyan egyetlen helyen sem szerepelt rajta!! Meg aztán a táp is ugyanígy nézett ki és 12cm-es ventivel volt, és biztos hogy az volt rá írva, hogy Chieftec 420W!

 

Menj fel a www.google.com-ra, kattints a Képek-re (mert azt kell keresni) és ird be a keresõbe, hogy Chieftec 420W. Majd a 4. oldal-t megtalálod azt a tápot amit a képen mutattam és alá is van irva a márkája!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...