Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibás, vagy egyáltalán nem ajánlott hardverek


ProFiler

Recommended Posts

Chabi1

Csak a SATA 1 mint a leírásban is van ;)

Link to comment
Share on other sites

Minkó

Én nagyon ajánlom a következõ alaplapnak a földrajzi lehetõségekhez képest lehetõ legnagyobb ívû elkerülését:

 

Abit KD7!!!

 

2 ilyen lapom is elszállt,túlmelegedett a chipsetje,és kész.

Bár már nem nagyon lehet ilyet kapni,vagy csak elvétve,azért óvatosan a megvételével!

 

Ellenben sok helyen szidják az LG CD-írókat,meg CD-Rom-okat.

Szerintem nagyon is megfelel az egyszerû felhasználók igényeinek.

Régebben tudom,sok probléma volt az LG-kel,de ma már ez a tény nem állja meg a helyét.Szerencsére.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler

Az nForce4 chippel szerelt alaplapok összeütközésbe kerülnek a Creative új X-Fi hangkártyáival. Csak firmware frissítéssel orvosolható a probléma. Részletes információk itt (németül).

 

A hibajelenségek:

- a rendszer lefagy, vagy egyátalán nem bootol;

- az Eszközkezelõben számtalan ismeretlen PCI eszköz jelenik meg, kékhalálok jelentkeznek;

- a rendszer automatikusan újraindul

 

A frissítéseket telefonon kell igényelni a Creative-tól. Ezeket postán kiküldik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Molt@m

Én pedig Samsung TS-H552B dvd írót nem ajánlom, mert 2 hét alatt elszállt nekem is, meg egy másik topikban olvastam hogy másnak is!

Link to comment
Share on other sites

titusz1

A Mercury tápokról nincs jó véleményem mert az egyik haverom 1 éve vett egy ilyen tápot és 3-4hónap után elszállt pukk, kormos chip és kész :pokolfajzat: . Most Codagen-t használ (tökéletesen mûködik :D)

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Codegen sem valami jó választás. Sokan szidják, mondjuk nálam gond nélkül mûködött egy 300 W-os, de nem a megbízhatóság szobra. Ha nagyon meg van terhelve ingadozik a feszültség rendesen. Most egy 500W-os Coolink tápot hajtok, ez biztosna kibírja, ha késõbb bõvítem a gépemet (winchester, új VGA stb.), a Codegen nemhiszem, hogy bírta volna.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nekem a 400W-os Macron tápom pfffffff. Ha 2 vinyót és 2 DVD írót kötök rá, el sem indul.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem ártana sürgõsen kicserélni, ha nem szeretnéd veszélyeztetni a géped épségét.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Olcsó húsnak híg a leve :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Nekem a 400W-os Macron tápom pfffffff. Ha 2 vinyót és 2 DVD írót kötök rá, el sem indul.

Az asus-nak is van egy tápja A-45GA :P:D (na jó mostantól megpróbálok független lenni, de érzem nehéz lesz :fal: )

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem erõltetném ;)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

@ Shia-ko:

Jó jó csak nem bírom megállni, hogy ne írjam le. :lázas:

 

Most olvastam egy teszet Seasonic tápokról a és nagyon jól szerepeltek csak egy kicsit (nagyon) drágák. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

A Maxtor SATAII-es merevlemezei inkompatibilisek az nForce4 chippel szerelt alaplapokkal! (Információ németül)

 

A problémás modellek: 6V300F0 és 6V250F0.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Nforce4 inkompatibilitás? --> olvastam, hogy az Intel legkisebb kétmagos processzora (2.8 GHz) sem kompatibilis az nforce4-el, amit az nvidia is megerõsített, bár ez nem új hír azt hiszem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Dell megint nagyszabású visszahívó-akcióba kezdett. Most a notebookjaik akkumulátorjával van probléma. A Latitude, a Precision és az Inspiron típusok akkumulátorai tüzet okozhatnak.

 

Hivatalos információ a gyártó oldalán.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Chabi1
Kompatibilitási problémát orvosol a Maxtor

 

Az nForce4 lapkakészletekre épülõ alaplapok tulajdonosainak erõsen ajánlott az új firmware igénylése.

 

Rosszul, vagy egyáltalán nem detektált merevlemez, a legkülönfélébb mûködési problémák, legrosszabb esetben adatvesztés lehetett mindeddig az eredménye annak, ha valaki a Maxtor újabb sorozatú, Serial ATA II interfésszel ellátott HDD-it csatlakoztatta nForce4 lapkakészlettel ellátott alaplapjához. A tavaly november óta ismert kompatibilitási problémára mindeddig csak átmeneti gyógyír létezett: a maximálisan elérhetõ sávszélesség manuális korlátozása.

 

Az amerikai vállalat a napokban tette közzé > terméktámogatási oldalán <, hogy mostantól egy új alapprogram (firmware) segítségével is kijavítható ez a hiba; az érintett DiamondMax 10 és 11, MaxLine III és MaxLine 500 Pro modelleket a felhasználó saját maga frissítheti, miután kapcsolatba lépett a cég ügyintézõivel, akik a merevlemez adatainak (sorozatszám, vonalkód) regisztrálása után kérésre elküldik a vevõnek a javított szoftvert.

 

A firmware-frissítés bizonyos komponensek (jellemzõen optikai egységek) esetében bevett gyakorlatnak számít, ám merevlemezeknél – többnyire az adatok védelme érdekében – csak a legritkább esetben nyújtanak szoftveres javítást a gyártók. A házilag elvégzett firmware-égetés mindenképpen hordoz magában némi kockázatot, mindemellett sok esetben nem tisztázott, hogy a félresikerült mûveletbõl eredõ károkat illetõen kinek kell vállalnia a felelõsséget. A bizonytalan felhasználóknak éppen ezért ajánlott felkeresni a Maxtor hivatalos szervízképviseletét, ahol szakemberek ingyen elvégzik a frissítési procedúrát.

 

Forrás PH

 

:S:(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Segítség a Chabi által leírt probléma kiküszöböléséhez: link (németül)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sir Jeffrey

Tuninghoz kerüljétek a GEIL párban kapható 512/400-as ramokat.

Húzáskor rögtön lefagy a gép. Asus alaplapokban próbáltam :dühös:

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Milyen sebességre húztad ?

Milyen azoknak a RAM-oknak a gyári idõzítése ?

Milyen idõzítést állítottál be a tuningnál ?

Pontosan milyen alaplapokkal húztad ?

Más tipusú RAM-okat tudtál a kívánt sebességen futtani ugyanabban az alaplapban ?

Milyen procival volt próbálva a tuning ?

Link to comment
Share on other sites

Sir Jeffrey

Hi.

-Még nem jöttem rá, hogy hol lehet húzni a biosban nincs rá lehetõség.

-Gyári idõzítések: 200 MHz 2.5-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

-Asus A7N8x Deluxe

-Samsungokat 2*512/400

-AMD Athlon XP 3200+

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Húzáskor rögtön lefagy a gép.

Február 25-én rájöttél ? Most meg nem ?

 

Vagy ha mégsem húztad akkor mitõl fagy ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az ilyen jellegû hibás hardvert nem ide kellene írni, mert itt értelmetlen. Biztos vagyok benne, hogy nincs sem a RAM-nak, sem pedig az alaplapnak semmi baja. Itt legyen a pont!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Chabi1

Még egy rossz pont a Maxtor vinyóknak :S Egy haverom kb. 2 éve vásárolt 200GB-osa adta meg magát. Mielött jobblétre szenderült volna már csinált pár adatvesztést. :( Még jó hogy csak 1 év garanciát adtak rá, tudhatnak valamit az eladók.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az én Maxtoromra 3 év jár, remélem ez már a jobbik széria.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...