Jump to content
ProFiler

Tévétuner-vásárlás

Recommended Posts

Nuker

A nyári fociőrülethez keresek USB csatlakozós eszközt, laptophoz. Antenna, távirányító jó lenne.

SkyBird

Gondolom a MinDig TV DVB-T-hez kellene kódkártya nélkül. Nekem egy ilyenem van, de nemigen használom. Alcor DTV Duo

Anno én is laptophoz gondoltam, de végül annyira nem kellett, meg a laptopot se nagyon hurcibálom, pláne ilyen célra. Azt hiszem ez a típus már nemigen kapható, de van pár egyéb hasonló, bár nem dual tuneres, illetve már nem is sokkal drágábban kódkártyát fogadó megoldás is van. Csakhogy ebbe nem fér bele a hagyományos normál méretű kódkártya.

http://www.argep.hu/...SB-alcor.html Persze nem fontos az Alcornál leragadni, lehet más típus is, gyakorlatilag tökmindegy szerintem.

Ami az antennát illeti, ugyan adnak hozzá valami picike botantennát, de mivel a DVB-T vételt nem szobai, hanem inkább tetőantennás vételre tervezték nálunk, a szerencse és a térerő kérdése, hogy mire mész vele. Nekem Pesten se jött vele semmi, amikor régen próbáltam. Talán azóta se jobb, bár mintha emeltek volna aprócskát a sugárzási teljesítményen.

Szerintem ez a vonal inkább zsákutca és többre mész minőségben egy mobilnetes/netes/wifis megoldással a MinDig TV alkalmazást használva Androidon, vagy volt azt hiszem Windows Ááruház megfelelője is, ha meg nem szűnt. Kérdés persze a net, hogy van-e és megfizethető-e.

Vagy van a Telekom TV GO alkalmazás, de az rootolt Android kütyün nem működik szerzői jogi blablaty miatt csak az 1.0.12 verzióig, nehogy valahogy visszaéljünk a streammel. :P:mérges: A legutolsó verzió most 1.0.23 ebből, szóval nem szabad frissíteni annak aki rootolt készüléken használná.

Mondjuk nem pont ezek voltak a kérdéseid. ;)

Nuker

Elnézést, nem mondtam: fiam Windows 10es laptopjához kellene. Jó ideje nincs televíziónk. Ha azt mondod, jobb lenne a kültéri antenna és a koax kábel, utánanézek.

Nekem a Lumián ingyenes az M4 a Mindig TV alkalmazásban, a kérdés az, így is marad-e, s élvezhető lesz-e.

SkyBird

Igen, külső antennával már jó. Nekem irányba fordítva egy szobaantenna is egész jó, de ki kellett rakni az előszobába és kábelen elvinni a tévéig és a PC-ig. A szobában a tévénél nem volt jó.

Inkább csak kísérlet, meg második opció, mert az IPTV-n jobb a minőség, főképp amióta HD csomagra váltottam. A MindDig kódkártyát anyu használja. A nem HD adások kifejezetten gyengék DVB-T-n az agyontömörítés és kis sávszélesség miatt.

[OP]Destroy-man

A MindigTV alkalmazás ingyenes marad.

Lord_KROK
On 5/8/2005 at 3:52 PM, ProFiler said:

Én továbbra is a Hauppauge, vagy a Pinnacle termékeit ajánlanám.

Nekem Pinnacle volt még 2005-ben vettem és 2009 körül adtam el. Teljesen jó volt, távirányítóval, normál antennával.

(az alfórum ezzel 57000 postnál jár :D